EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: Pretreniravanje  (Read 25389 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline SpArTaCuS

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 61
  • Gender: Male
Odg: Pretreniravanje
« Reply #20 on: April 14, 2010, 03:04:15 PM »
pre oko 3 nedelje dizao sam bench 100 kila 4 ponavljanja i radio tako neke 2 nedelje...i posle sam osetio bol u grudima sa leve strane i boli me skoro svaki dan,al ne mnogo mogu da radim bench i ne osecam bol kad ga radim...nzm sta je to...valjda je to zato sto sam jos u razvoju..?

Offline Nitrom

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 859
  • Gender: Male
Odg: Pretreniravanje
« Reply #21 on: April 14, 2010, 08:01:48 PM »
mala neuralgija,pogotovo ako ne boli kada radis, masiraj taj deo i ako neko moze istu tu stranu na ledjima oko lopatice,cesto to zna da se desi,moza da potraje i mesec-2 ..uzmi fastum gel ili biofreeze i rokaj

Offline SpArTaCuS

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 61
  • Gender: Male
Odg: Pretreniravanje
« Reply #22 on: April 14, 2010, 11:07:35 PM »
hwala ti mnogo...malo boli kada radim razvlacenje i propadanje...

Offline Al Mir

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 1129
  • Gender: Male
Odg: Pretreniravanje
« Reply #23 on: April 15, 2010, 08:01:16 AM »
to je srce najvjerovatnije :help:
Znači BACK SQUAT..
Znači, ko ga ne radi ko da i ne trenira..
Znači, dobro pročitaj ovo dvoje iznad..

Offline urlich

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 60
  • Gender: Male
Odg: Pretreniravanje
« Reply #24 on: May 15, 2010, 05:48:46 PM »
e ovako simptomi su sledeci.pospan sam po ceo dan veoma razdrazljiv,nikakav napredak nisam imao za 3 meseca otkad sam poceo ovaj suludi program koji me je slepljivao sa podom svaki trening,cak sam i nazadovao u pogledu misicne mase.da li je pametno da napravim pauzu od nekih nedelju do 10 dana pa da nastavim sa nekim laganijim programom uz jacu klopu.nekako kontam da mi je to sad pametno da uradim da bi se povratio.

Offline lokk1

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 2294
  • Gender: Male
Odg: Pretreniravanje
« Reply #25 on: May 15, 2010, 06:36:21 PM »
e ovako simptomi su sledeci.pospan sam po ceo dan veoma razdrazljiv,nikakav napredak nisam imao za 3 meseca otkad sam poceo ovaj suludi program koji me je slepljivao sa podom svaki trening,cak sam i nazadovao u pogledu misicne mase.da li je pametno da napravim pauzu od nekih nedelju do 10 dana pa da nastavim sa nekim laganijim programom uz jacu klopu.nekako kontam da mi je to sad pametno da uradim da bi se povratio.

jesi siguran da je do treninga ??? ishrana kakva je ??? koliko spavash ??  mozesh probati pa da vidish .. od 10 dana ti nistha nece biti ..
OATZ AND SQUATZ !

HATERS GONNA HATE!!

Offline urlich

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 60
  • Gender: Male
Odg: Pretreniravanje
« Reply #26 on: May 16, 2010, 12:06:48 PM »
ma ishrana je ok spavanje minimum 8 sati dnevno plus popodnevna dremka.nego sam kasno provalio da je to predtakmicarski program koji zahteva ozbiljnu prehranu misica  :wallbash1:.

Offline tuli90

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 81
  • Gender: Male
  • Bez velikih odricanja nema ni velikih rezultata..
Odg: Pretreniravanje
« Reply #27 on: May 27, 2010, 11:44:43 PM »
Meni treba necije misljenje da li sam na putu da padnem u pretreniranost..problem je samo sto ja ne znam kako se zovu neke vezbe na nasem jeziku jer treniram u teretani u inostranstvu..

..svaki trening pocinjem desetominutnim zagrevanjem na eliptiku..

PONEDELJAK: Grudi + triceps + stomak
Sklekovi - ovde pratim program koji sam nasao na internetu, pa ko hoce moze da vidi ovde hundredpushups.com
Benc, 3 serije po 10 ponavljanja, a tezine su 25, 27,5 ili 30
Kosibenc, 3 serije 10x20kg
Butterfly masina 3 serije 10x40kg
Uska propadanja, 3x10
Pushdowns (mislim da je na nasem potisak) 3 serije 10x35kg
triceps sklekovi na ravnoj klupi 3x15
triceps masina 3 serije 10x60kg
Masina za stomak, 3 serije, 20x40kg
Oni bocni trbusnjaci na kosoj klupi, 4x20
Crunch 3x20

UTORAK:
trbusnjaci (radim ovo )
45min traka, od toga 20min hodanje na nagibu od 12 stepeni, dva puta trcanje po 10min i izmedju toga 5 minuta hodanje odmor - na traci izgubim oko 500 kalorija
istezanje oko 25min

SREDA: Ramena + stomak
sklekovi
jbg, ne znam kako se zove ova vezba, sedim, ruke su mi pod pravim uglom u odnosu na torzo, laktovi isto pod pravim uglom, drzim tegove od 9kg i onda dizem ruke u vis dok se tegovi ne spoje..nadam se da je neko uspeo da nasluti  :) 3 serije, 10x9kg
masina za ramena, 3 serije 10x35kg
stojece letenje, 3 serije 10x8kg
Butterfly Reverse 3 serije, 10x35kg
ne znam ime ni ove vezbe, sipka koju sa visine kukova dizem do brade, a ruke idu pod pravi ugao.. 3 serije, 10x35
onda ide stomak, 20x dizanje nogu sa tegom od 4kg, 3 serije,
Masina za stomak, 3 serije, 20x40kg
Crunch 3x20

CETVRTAK:
trbusnjaci - isti kao utorkom
traka za trcanje, 30 min + 10 steper..isti izgubim oko 500kalorija sve ukupno
istezanje oko 25min

PETAK: Ledja + biceps + stomak
sklekovi
Lat masina, siroko, iza glave (imitacija sirokih zgibova) 3 serije 10x50
Lat masina, usko,ispred glave 3 serije, 10x 45
Veslanje, 3 serije 10x35
isto to veslanje samo na masini, 3x40
zgibovi, chinups, oni normani, na bradu, 3x10, samo sto trecu seriju zaginem na sednom osmom zgibu
bicepsmasina, 3 serije, 10x 25kg
stojeci pregib jednorucnim tegom sa rotacijom, tri serije 10x8kg
i onda stomak
dizanje nogu, 3x12, ali ne lezim, nego sam na onoj spravi gde se rade propadanja
Masina za stomak, 3 serije, 20x40kg
Oni bocni trbusnjaci na kosoj klupi, 4x20

SUBOTA:
trbusnjaci koje radim utorkom i cetvrtkom
traka za trcanje, neki put kao utorkom neki put kao cetvrtom
istezanje oko 25min

NEDELJA: odmor

...izmedju serija pravim pauzu od 60 do 75 sekundi, a kada radim stomak, pauze su 20 sekundi izmedju serija

..sad, moj cilj je da dobijem stomak i gore, ne znam ni ja, neka mesavina definicije sa masom...
.....inace, u novembru sam imao 77kg i 19.1% masti, a sada sam imam 67k i 5% masti i malo sam se zeznuo jer nisam skinuo samo stomak nego sam se ceo osusio, sad imam nozice i rucice...ali primetio sam da sam napredovao, u svemu osim u grudima konkretno na bencu..umrem dok dignem 10 puta 30kg + sipka, a onda vidim neke jos manje i zgoljavije koji lagano to dizu......a druga stvar je da napredak vec dugo ne vidim, imam osecaj da stangiram vec 2 meseca..stomak mi se i vise nego prepolovio, a ostalo mi je jos malo sala na dnu i ne znam kako to da skinem...i ne znam kako da radim te donje trbusnjake..dizem noge i sve, ali sve to mi ide lagano i stomak me ni malo ne boli (tj ne osecam da mi radi stomak), a ako stavim veci teg onda me boli lumbalni teo ledja dok dizem noge, dok po drugima vidim da im je to jedna od najtezih i najomrazenijih vezbi..
..proteine ne smem da pijem zbog akni koje imam, jer pijem neki lek za te akne i pise da ne smem proteine da unosim na taj nacin, a lekarka mi rekla da mogu da jedem belanca posle treninga, tako da posle treninga pojedem po 5 belanaca, i evo sad je vec 3 nedelja kako to radim, ali nikaka rezultat nisam primetio..

p.s. u cetvrtak sam bio radio kuperovtest i istrcao sam 2705 metara za 12minuta...i mislim da sam napravio gresku jer sam prva dva minuta trcao sprorije, mislim da sl put kad budem radio, necu ponoviti tu gresku i da cu uspeti da izvucem preko 2800 za 12minuta..


p.p.s na traci ovako radim, jedan dan je:
2' hodanje, brzina 6,5
1' hodanje, brzina 7
1' hodanje, brzina 8
1' trcanje, brzina 12
..sve to 6 puta, odnosno 30 minuta na traci + 10min steper

a drugi dan:
20' hodanje, brzina 6, nagib 12%
10' trcanje, brzina 10, bez nagiba do kraja
5' hodanje, brzina 6
10' trcanje brzina 11


p.p.p.s auuuuuuuu, koliko ovde ima stvari koje mene zanimaju na jednom mestu.....vec vidim da cu ovde dosta vremena provodit..sve pohvale sajt!!!
..bez velikih odricanja, nema ni velikih rezultata..

Offline tuli90

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 81
  • Gender: Male
  • Bez velikih odricanja nema ni velikih rezultata..
Odg: Pretreniravanje
« Reply #28 on: May 29, 2010, 12:48:06 AM »
skroz sam se demoralisao i smorio sada :bored:
..za ovo kratko vreme koliko sam ovde mogu samo da zakljucim da sam dosta stvari radio pogresno, sto znaci da je dosta mog treniranje bilo besmisleno i da nisam ni izvukao 50% potencijalnog uspeha kojeg sam mogao da dobijem  :bored:
..dok sam bio u ubedjenju da sve radim maximalno pravilno i da izvlacim maksimum iz sebe bio sam zadovoljan, a sada kada znam da ne znam gde bijem i "kuda plovi moj brod" tesko je naci motivaciju trenirati naredne 2 nedelje kada znam da to nije to...dok ne udjem malo u stos, sa ishranom i stvarima o kojima treba voditi racuna da bih sebi mogao da napravim plan iz koga cu stvarno moci da izvucem svoji maksimum, bice stvarno bezvoljno treniranje............................
..a usput sam i skrenuo sa teme :S
..bez velikih odricanja, nema ni velikih rezultata..

Offline c0b3

  • Lenstina
  • *
  • Posts: 1
  • Gender: Male
Odg: Pretreniravanje
« Reply #29 on: July 09, 2010, 12:19:59 AM »
Jedina bol koju mozes dobiti je nepravilnim radom vjezbi,pretjerivanja sa tezinama...druga bol su upale do kojih mora doci... Znam osjetio sam to sve,trpao sam tezine a imao slaba ramena i osjecao jaku bol... Sto se tice pretreniranosti,ja mislim da zavisi od covjeka do covjeka,tj.do ljudskog organizma,jer ima ljudi koji neprestalno treniraju pa su ok,neumorni i nastavljaju istim tempom...sve je do organizma... bar ja tako mislim   :thumbup1: