EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: BODI-BILDING ZA ZENE  (Read 134606 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Filly

  • Pocasni clan
  • *
  • Posts: 1343
  • Gender: Female
  • Be yourself
Odg: BODI-BILDING ZA ZENE
« Reply #140 on: April 02, 2007, 12:25:38 AM »
Zena: Iskoraci u stranu

Pocetni polozaj vjezbe: stanite cvrsto na podlogu i primite bucice u obje ruke. Stopala spojite, a koljena malo povinite.

« Last Edit: April 04, 2008, 09:17:02 PM by Filly »
Da bi ostvario ono sto zelis, moras prvo da odlucis sta tacno zelis.

Offline Filly

  • Pocasni clan
  • *
  • Posts: 1343
  • Gender: Female
  • Be yourself
Odg: BODI-BILDING ZA ZENE
« Reply #141 on: April 02, 2007, 12:26:12 AM »
Izvodjenje vjezbe: udahom iskoracite u jednu stranu tako da stopala budu nesto sire od sirine ramena. Spustite se u cucanj, pazeci da vam koljena ne prijedju ravninu noznih prstiju (zamislite da zelite sjesti na stolicu umjesto da gurate koljena prema naprijed). Spustajte se sve dok ne postignete maksimalno 90ยบ u koljenima. Bucice spustajte uz tijelo, zadrzavajuci ledja ravnima. Izdahom se vratite u pocetni polozaj. Ponovite vjezbu iskorakom na drugu stranu.

« Last Edit: April 04, 2008, 09:17:27 PM by Filly »
Da bi ostvario ono sto zelis, moras prvo da odlucis sta tacno zelis.

Offline Filly

  • Pocasni clan
  • *
  • Posts: 1343
  • Gender: Female
  • Be yourself
Odg: BODI-BILDING ZA ZENE
« Reply #142 on: April 02, 2007, 12:26:49 AM »
Savjet: pocetnici mogu raditi ovu vjezbu bez opterecenja i s manjim amplitudama pokreta.

Broj ponavljanja: 8 do 12 puta.

« Last Edit: April 04, 2008, 09:17:56 PM by Filly »
Da bi ostvario ono sto zelis, moras prvo da odlucis sta tacno zelis.

Offline virludob

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 230
  • Gender: Male
    • www.mojastranica.com
Odg: BODI-BILDING ZA ZENE
« Reply #143 on: April 12, 2007, 05:54:30 PM »
Ti si na ovim slikama? Svaka cast.Super si.

Offline lakrima

  • Iskusni rekreativac
  • *
  • Posts: 40
  • Gender: Female
Odg: BODI-BILDING ZA ZENE
« Reply #144 on: April 04, 2008, 09:47:51 AM »
    cao dragi forumasi,prvo bih htela da se zahvalim sto sam svaki put dobila odgovor kada bi me nesto interesovalo.
evo sta me sada interesuje.imama 40 god od septembra idem na fitnes ma sada sam odlucila da krenem sa teretanom,naravno obratila sam se fitnes treneru on ce mi napraviti program za tri puta nedeljno,ali sta je sto mene zbunjuje? pa ovde sam procitala da pocetnici treba da rade po jednu seriju, a moj trener kaze radi 4 ser. po 12 ponavljanja. sta vi mislite o tome o serijama i ponavljanju zatim da li je dovoljno tri puta sedmicno i po vama koliko bi mi trebalo da se vide neki rezultati.znam da je ishrana bitan cinilac to sam iscitala i znam skinula sam nekoliko kilograma kad mi je bilo potrebno.i interesuje me dali cu gubiti kilograme ako dovoljno ne jedem.  tez.61kg   visina 163cm. i da sta bi mi od preparata pomoglo i sta bih mogla da uzimam. hvala najlepse i veliki :blowkiss: :blowkiss: :)

Offline Milan

  • Pocasni Clan
  • *
  • Posts: 7406
  • "Sloga bice poraz vragu"
Odg: BODI-BILDING ZA ZENE
« Reply #145 on: April 04, 2008, 12:11:08 PM »
Quote
pa ovde sam procitala da pocetnici treba da rade po jednu seriju, a moj trener kaze radi 4 ser. po 12 ponavljanja

pocetnici rade po manje serija da bi polako usli u sve to,naucili pokrete,da se ne bi povredili i da se ne bi odmah upalili

Quote
sta vi mislite o tome o serijama i ponavljanju zatim da li je dovoljno tri puta sedmicno i po vama koliko bi mi trebalo da se vide neki rezultati.znam

dovoljno je 3 puta nedeljno
vreme za rezultate..zavisi od kvaliteta ishrane i treninga

Quote
znam skinula sam nekoliko kilograma kad mi je bilo potrebno.i interesuje me dali cu gubiti kilograme ako dovoljno ne jedem.

hoces,gubices kg,topice se misici,a vecina masnoca ce ostati tamo gde jeste
mora da se jede

Quote
da sta bi mi od preparata pomoglo i sta bih mogla da uzimam

whey protein i dekstrozu
Quote
Powerlifting,strongman,weightlifting su direktno povezani sa nasom urodjenom teznjom da budemo jaki i spremni i prevazidjemo sve poteskoce i kao takvi su daleko prirodniji ,jer izviru iz kolektivnog secanja celokupne civilizacije,znaci ,imaju veoma duboke korene u nasim istinskim teznjama.

sledeci cilj:SQ 400  BP 190 DL 380

Offline Tanor

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 4135
  • Gender: Male
Odg: BODI-BILDING ZA ZENE
« Reply #146 on: April 04, 2008, 03:08:02 PM »
hoces,gubices kg,topice se misici,a vecina masnoca ce ostati tamo gde jeste
mora da se jede

Pored ovog sto je rekao Milan,cak moze da se desi i da pocnes da dobijas kilograme....ako jedes malo(retko) i nekvalitetno...
Pajseras, de mi rec kad si ti zadnji pu upao u katabolizam :D !

Pre neki dan kad nisam imao ellu .. :/ jbg desi se ..
A inace, post Pajserasa u kome kaze da je pao u katabolizam kad nije pojeo ellu mi je ulepsala vece  :wow: :lol:
Jeste brate , ja kasno ustajem i ono , nisam jeo jedno 13 sati tad minimum...

a da,natural sam :rolleyes01: :rolleyes01: :rolleyes01:

pio sam bcaa posle sexa...bez zajebavanja  :lol:

Offline lakrima

  • Iskusni rekreativac
  • *
  • Posts: 40
  • Gender: Female
Odg: BODI-BILDING ZA ZENE
« Reply #147 on: April 04, 2008, 03:52:01 PM »
 :bored: sta to treba da znaci gubicu kg.a masnoca ce ostati ili jos gore ugojiti se sa retko i nekvalitetno :pullhair: :wallbash1:
pa ljudi  :help:sta da radim :pullhair: :pullhair: :pullhair: :pullhair:

Offline Filly

  • Pocasni clan
  • *
  • Posts: 1343
  • Gender: Female
  • Be yourself
Odg: BODI-BILDING ZA ZENE
« Reply #148 on: April 04, 2008, 05:44:08 PM »
Quote
sta to treba da znaci gubicu kg.a masnoca ce ostati ili jos gore ugojiti se sa retko i nekvalitetno
pa ljudi  sta da radim


1 kg potkoznog masnog tkiva odgovara oko 7000 kcal.

Da bi izgubila 1 kg potkoznog masnog tkiva trebas uneti hranom 7000 kcal manje nego sto potrosis dnevnom aktivnoscu i bazalnim metabolizmom, odnosno da potrosis dnevnom aktivnoscu i bazalnim metabolizmom 7000 kcal vise nego sto uneses hranom. Da bi to postigla treba da smanjis kalorijski unos, da povecas dnevnu aktivnost i da povecas bazalni metabolizam. Nedeljno je moguce izgubiti do 1 kg potkoznog masnog tkiva. Svaki gubitak telesne mase veci od 1 kg nedeljno dovesce do velikog smanjenja misicne mase, To znaci da ce tvoji izgubljeni kilogrami znaciti da si smanjila misicnu masu a ne masne naslage, one ce ostati, a sve to dovodi do smanjenja bazalnog metabolizma i tim putem do povecanja potkoznog masnog tkiva.
   Treba npr da 3 dana unosis manje kalorija od uobicajenog broja kalorija, ali  posle treceg dana da uneses uobicajeni broj kalorija
 da ne bi doslo do usporenja metabolizma. Pa onda opet 3 dana manje kalorija, pa 4. uobicajeno, znaci da variras....
   
  Zasto? Pa zato sto bi svakodnevno uzimanje malog kalorijskog unosa navelo telo da to stanje prihvati kao normalno, pa bi nestalo razloga za smanjenje telesne masti, a kako smanjenje kalorijskog unosa usporava metabolizam, tj. potrosnju kalorija, uz stalno mali kalorijski unos moguce je cak povecanje potkoznog masnog tkiva !
   Aklo svaki dan unosis mali broj kalorija, smanjila bi ti se MISICNA MASA, ti bi gubila kilograme, ali to je nezeljeni gubitak telesne mase. Tvoj cilj je da izgubis masne naslage. To se desava jer misici, i u mirovanju, trose puno vise kalorija nego masno tkivo.
- smanjenje misica, koji su izgaraci, dovodi do povecanja potkoznog masnog tkiva !
- povecanje kalorijskog unosa svaki cetvrti dan omogucuje ocuvanje misicne mase

E sad, ti se sigurno pitas kako da izbegnes trosenje misicnog tkiva, a podstaknes trosenje masnog tkiva???
  Pa najpre moras ukupnu dnevnu kolicinu hrane da podelis na sto vise obroka: barem sest. Mali broj obroka navodi telo na stvaranje zaliha, a veliki broj na trosenje unesenih kalorija. I jos nesto, kalorijska vrednost obroka treba da se smanjuje prema kraju dana.

Sigurno si procitala na forumu koje namirnice treba unositi, koje izbegavati...U kratkim crtama masnu hranu izbegavati!; od hrane bogate ugljenim hidratima  radije koristi onu s manjim glikemijskim indeksom, jer ona dovodi do sporijeg porasta secera u krvi i manjeg izlucivanja insulina (testenina, razeni hleb, jabuka). Kod uzimanja hrane s vecim glikemijskim indeksom (kuhinjski secer,slatkisi, banane...) secer u krvi ce naglo porasti pa dolazi do izlucivanja insulina koji taj secer povlaci iz krvi i smesti ga u misic i u potkozno masno tkivo. Ako treniras hrana sa vecim glikemijskim indexom je pozeljna samo neposredno nakon treninga, kad je potrebno da se izluci insulin koji ce secer iz krvi sto brze uvuci u iscrpljeni misic (ali ako je secera u krvi vise nego sto ga misic moze primiti, insulin ce visak secera ipak pohraniti u masno tkivo koje ima neogranicenu mogucnost pohrane). Tablice namirnica sa glikemijskim indexom imas na forumu.
Proteinska hrana treba da sadrzi sto manje skrivenih masnoca (pileca prsa, tuna, belanca, proteini u prahu).


Da bi ostvario ono sto zelis, moras prvo da odlucis sta tacno zelis.

Offline ninocka

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 55
  • Gender: Female
Odg: BODI-BILDING ZA ZENE
« Reply #149 on: April 04, 2008, 06:01:24 PM »
Odlican post, Filly.

Za sve one koji ne znaju, a i za nas koji znamo, da se podsetimo, jer je nazalost kod svih nas koji krecemo na dijetu pogresno usadjeno da moramo sto manje i redje jesti, ako hocemo da idemo dole sa kg.
I onda je prvi uspeh probiti i srusiti tu psiholosku barijeru koja kaze "jedi sto manje puta na dan", ili "ne jedi posle 17" i ostale zablude.