EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: Celulit  (Read 65285 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline blue baby

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 7
  • Gender: Female
Odg: Celulit
« Reply #10 on: May 19, 2008, 02:49:03 PM »
Evo obrisala sam!super ako si uspela za tako kratko vreme! :wow: :clap:

Offline Tijana

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 438
  • Gender: Female
Odg: Celulit
« Reply #11 on: May 19, 2008, 04:23:30 PM »
I ja , kao i vi imam istih problema sa celulitom, ali pored potrebnog korigovanja u ishrani i velikog unosa tecneosti potrebno je i pristupiti problemu u njegovom korenu.
Verovatno sve, kao i ja imate slabu cirkulaciju krvi, te da biste svoje stanje popravile potrebno je da cirkulaciju i regulisete.
Kada je smanjena cirkulacija, protok krvi  u perifernim delovima tela je slaba, te kao sto pretpostavljam da znate, zbog toga su vam ruke i noge ( prsti ) zimi stalno ili cesto hladne, sto bi znacilo da nema razmene i protoka materija u tim delovima i dolazi do nagomolavanja sala, jer nepostoji nista sto bi ga prirodnim fizioloskim procesom i razbilo.
A kako biste pomogle organizmu da ublazi celulit probajte da pijete tresnjine i visnjine peteljke, limunadu.... :blowkiss:
Само јаки можемо све, буди јака

Offline Unique

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 66
  • Gender: Female
    • www.uniquedesignsite.com
Odg: Celulit
« Reply #12 on: May 19, 2008, 05:10:38 PM »
Eh da zaboravih da odgovorim na pitanje vezano za masazu.
Pravilnom masazom se podstice cirkulacija krvi i vode u organizmu. Iznad svega tom istom masazom se blagim pritiscima, koji nikako ne ostavljaju modrice, podsticu akupunkturne tacke koje podsticu tu istu cirkulaciju. Problem je sto danas po centrima svako moze raditi masazu uz nekakvu obuku, bilo da li je za to strucan ili ne. Sto se mene tice, ovo delimicno pricam iz svog iskustva a, delimicno zato sto sam gledala par reportaza gde fizioterapeuti, strcni u toj oblasti, objasnjavaju kako se eliminise celulit.

Offline baBy_godDesS

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 8
  • Gender: Female
Odg: Celulit
« Reply #13 on: May 19, 2008, 07:47:50 PM »
Imam jedno pitanje.. Koja od kardio sprava je najbolja za skidanje celulita? Rad na kojoj od spravica ima najvise efekta?

Hvala unapred

Offline Dragana

  • Fitness trener
  • *
  • Posts: 286
  • Gender: Female
Odg: Celulit
« Reply #14 on: May 19, 2008, 07:49:32 PM »
vezbanje je kod celulita skoro nebitno

Nije bas tako. Vezbanje podstice cirkulaciju.  A naravno, glavno zavrsava ishrana.
Should I stay, should I grow...

Offline Dragana

  • Fitness trener
  • *
  • Posts: 286
  • Gender: Female
Odg: Celulit
« Reply #15 on: May 19, 2008, 07:53:02 PM »
Sve sprave.
Should I stay, should I grow...

Offline Unique

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 66
  • Gender: Female
    • www.uniquedesignsite.com
Odg: Celulit
« Reply #16 on: May 19, 2008, 08:58:29 PM »
Ma naravno, ali dzabe da vezbas ako se nezdravo hranis (jedes junk food, slano, gazirano itd.) Recimo da je 80% u ishrani a 20% u vezbi.

Offline Tijanica

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 67
  • Gender: Female
Odg: Celulit
« Reply #17 on: May 19, 2008, 09:27:26 PM »
Po meni...najbolje recept da se resis celulita je kombinacija kardo treninga i plivanja, dosta vode i malo grublja masaza bilo kojom kremicom...

 :blowkiss:
The deeper you dive into the ocean, the deeper you dive into your self...

Offline Lazic

  • Administrator
  • *
  • Posts: 21979
  • Gender: Male
    • EXYU FITNESS
Odg: Celulit
« Reply #18 on: May 19, 2008, 09:28:07 PM »
uz sve to dodajte i saunu(ako ste zdrave) i blize ste resenju  ;)
Suplementi prodaja Srbija - link
Uz svaki kupljeni preparat besplatan ONLINE strucni savet i konsultacije - link
Najbolji popusti i pokloni na webu - link 
BESPLATNA DOSTAVA ZA KUPOVINU PREKO 6000 din

EXYU FITNESS NA YOUTUBE-u - link
https://www.exyu-fitness.com/   forum sitemap  webshop sitemap

Offline Filly

  • Pocasni clan
  • *
  • Posts: 1343
  • Gender: Female
  • Be yourself
Odg: Celulit
« Reply #19 on: May 19, 2008, 11:21:11 PM »
Celulit je bolest koju svako ima od malena, samo je pitanje kad ce kome postati vidljiv, to zavisi od nacina ishrane kao sto ste rekle...Inace ima nekoliko faza celulita i u zavisnosti od toga odgovarajuci tretman. Ako je blazi oblik moze se ublaziti velikim unosom tecnosti i korigovanjem ishhane spreciti njegovo pogorsanje, ali ako je tezi oblik onda je moguce ublaziti ga samo masazom koja se sastoji iz 2 dela, rucna i struja. Jeste da stvara modrice, ali to zavisi od osetljivosti koze. Ja npr imam jako osetljivu kozu i pomodri i kad se ustinem. Inace celulit je zadrzana tecnost, i mast ispod koze i razbija se jedino masazom..NIkakve vezbe ne mogu da ublaze celulit, niti dijeta. Pa i mrsave i zgodne zene imaju celulit...Masazom se samo moze ublaziti ali nikada se ne moze zauvek i u potpunosti ukloniti.
 Jedino sto nam je ciniti je da se hranimo zdravo, pijemo puno tecnosti i pazimo da se ne pogorsa i postane jos gori, i naravno masazom da ga ublazimo...
Da bi ostvario ono sto zelis, moras prvo da odlucis sta tacno zelis.