EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: Depilacija !  (Read 67741 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Tikica

  • Global Moderator
  • *
  • Posts: 4019
  • Gender: Female
    • ExYu fitness
Odg: Depilacija !
« Reply #20 on: April 27, 2007, 12:24:03 AM »
evo ja opet pisem..inace ovo je za mene neiscrpna tema..i pitaj sve sto te zanima slobodno..doboces odgovor  ;D

kreme za samo potanjivanje imaju i dobre i lose strane..ok su prvih nekoliko dana nakon nanosenja! posle ne, skida se boja ne ravnomerno i ruzno deluje, pogotovo nama koji treniramo i koji se znojimo vise od drugih :)
Ako se odlucis za nju moras da zastitis ruke-dlanove jer ce ti i oni potamneti a to veruj mi da NE ZELIS DA ZNAS kako ruzno izgleda! :)
Ako volis da se mackas kremama, relativno ok resenje su ti losioni koji deluju tako ako ih mazes svaki dan da dobijas neku lepu broznanu boju, s tim sto ajmo da razmislimo malo...verovatno te kreme/losioni (tipa nivea,dove,vichy..)imaju nesto u sebi sto aktivira pigmente i utice na njih sto opet nije dobro sa neke strane !
ja te kreme ne koristim, desavalo mi se da mi se koza ne hidrira sa njima, naprotiv perutala se!
SOLARIJUM-nije zdrav to je cinjenica, ali je zdraviji od ovog sunca u svakom slucaju.
Ja sam za nega najvise!

e da jos jedna stvar..sto se tice tih kremica...znas kako ruzno ostaje na kragni od kosulje-majice taj trag braon..kao da si prljav....  :i'mcool:

Offline N_e_z_n_a_l_i_c_a

  • Clan
  • *****
  • Posts: 1507
  • Gender: Male
Odg: Depilacija !
« Reply #21 on: April 27, 2007, 12:28:27 AM »
Ma znam ti ja to sve ali ako želiš imam ti istraživanje o solariju vršeno u nekom američkom labosu...bolje da ne pričam kako djeluje na madeže!  :crybaby:
Uglavnom polaku cu onda na sunce popodne kad padne i koji dobar faktor pa cemo da budemo tip top...

Thx! Necu se mazat sa tim onda jer se ja znojim dosta... :thumbup1:
Član više foruma, al počeci se nikad ne zaboravljaju :)

Offline Tikica

  • Global Moderator
  • *
  • Posts: 4019
  • Gender: Female
    • ExYu fitness
Odg: Depilacija !
« Reply #22 on: April 27, 2007, 12:30:42 AM »
To za mladeze si u pravu, ko ih ima ne bi trebalo da se izlaze ni jakom suncu ni solarijumu! Meni od kad idem u solarijum su izasla dva nova, mala!
Kreni po 15 min oko 9 ujutru...ima da dobijes lepu bojicu, i ne treba ti veci faktor od 8! :)

Offline Tanja

  • Global Moderator
  • *
  • Posts: 1540
  • Gender: Female
    • www.exyu-fitness.com
Odg: Depilacija !
« Reply #23 on: April 27, 2007, 08:54:05 AM »
Ma ja sam mislila da obrijes te sto ti urastaju. Imas i onaj fazon da kao radis piling na tom mestu ali je najbolje da dan dva nakon depilacije obrijes to mesto gde ima uraslih dlaka kako bi one izasle napolje. Moze da se desi da se posece malo koze koja se podigla zato sto je dlaka ispod tako da nemoj da panicis ako se to desi.
Kad smo kod brijanja...velika je zabluda da brijanje ojacava koren dlake i da ce nakon brijanja da se pojavi vise dlaka.
Kad se obrijes, dlaku u stvari preseces na pola po njenom najdebljem delu. Zaboravljate deo dlake ispod koze. Dlaka je pri vrhu tanja i svetlija a po sredini je otprilike najdeblja i tamnija. Pa zato kad nastavi da raste posle brijanja, vi vidite u stvari tu sredinu dlake i automatski izgleda da se dlaka ojacala.
Sto se iritacija tice, Tiki pravo veli...klindamicin ili nesto slicno i nema problema. Nikakav talk, nikakve kreme. Mozes da namazes sa pantenol-kremom to mesto dan nakon depilacije da se malo smiri koza. Samo nemoj stalno da mazes jer pantenol pospesuje maljavost ;)
Ako se vec depiliras voskom, nadji salon u kome koriste specijalan topli vosak za osetljive delove tela. To su tzv puter voskovi a ima jos nekih vrsta koje su "obogacene" kojekakvim dodacima za smirivanje koze. Inace, oni su za jednokratnu upotrebu i ne rastapaju se na tako visokoj temperaturi kao klasican topli vosak. Raspitaj se malo :flowers:
Srecan je onaj koji je taman toliko pametan da shvati da je glup ;D

Offline Tikica

  • Global Moderator
  • *
  • Posts: 4019
  • Gender: Female
    • ExYu fitness
Odg: Depilacija !
« Reply #24 on: April 27, 2007, 09:31:10 AM »

Kad smo kod brijanja...velika je zabluda da brijanje ojacava koren dlake i da ce nakon brijanja da se pojavi vise dlaka.
Kad se obrijes, dlaku u stvari preseces na pola po njenom najdebljem delu. Zaboravljate deo dlake ispod koze. Dlaka je pri vrhu tanja i svetlija a po sredini je otprilike najdeblja i tamnija. Pa zato kad nastavi da raste posle brijanja, vi vidite u stvari tu sredinu dlake i automatski izgleda da se dlaka ojacala.


A zasto je onda posle brijanja depilacija uzasno bolna?  :bored:

Offline N_e_z_n_a_l_i_c_a

  • Clan
  • *****
  • Posts: 1507
  • Gender: Male
Odg: Depilacija !
« Reply #25 on: April 28, 2007, 12:02:02 AM »
@Tanja

Ma imam kao kraterić u kojem se vidi ispod svijena dlacica, a nemam sterilnih igala da to iskopam, doduse imam 4-5 maximalno pa se crveni okolo, moram majci da pitam igle pa ce da misli da sam se poceo pucat sa AAS  ;D ;D ;D

A sram me je otić u neki salon jer me to posjeca na GAY shit... :boxed:
Član više foruma, al počeci se nikad ne zaboravljaju :)

Offline Lazic

  • Administrator
  • *
  • Posts: 21979
  • Gender: Male
    • EXYU FITNESS
Odg: Depilacija !
« Reply #26 on: April 28, 2007, 12:23:42 AM »
redovno sam se depilirao za takmicenja dok mi je jedna curka  usled oznojene koze podigla sloj koze da su mi ostali kao pecati, dugo se to vuklo..a i pred toga su mi se javile po nadlakticama bubuljice..tako da sam se  narednih godina samo obrijao 2 dana pred takmicenje i to je to..sada samo ispod pazuha i nekada ako gospodja zazeli da vidi obrijane grudi..hehe
« Last Edit: April 28, 2007, 01:23:54 AM by Lazic »
Suplementi prodaja Srbija - link
Uz svaki kupljeni preparat besplatan ONLINE strucni savet i konsultacije - link
Najbolji popusti i pokloni na webu - link 
BESPLATNA DOSTAVA ZA KUPOVINU PREKO 6000 din

EXYU FITNESS NA YOUTUBE-u - link
https://www.exyu-fitness.com/   forum sitemap  webshop sitemap

Offline N_e_z_n_a_l_i_c_a

  • Clan
  • *****
  • Posts: 1507
  • Gender: Male
Odg: Depilacija !
« Reply #27 on: April 28, 2007, 01:21:59 AM »
E moj Lazicu kad zena naredjuje to nije dobro  ;D :yahoo: :lol:
Član više foruma, al počeci se nikad ne zaboravljaju :)

Offline Lazic

  • Administrator
  • *
  • Posts: 21979
  • Gender: Male
    • EXYU FITNESS
Odg: Depilacija !
« Reply #28 on: April 28, 2007, 01:25:48 AM »
E moj Lazicu kad zena naredjuje to nije dobro  ;D :yahoo: :lol:
ima jednom pravo na zelju, nije naredba.a stalno se pozivna na zakon o bracnim obavezama..
kao sto toliko treniram ako ne mogu to da joj ispunim..nista me ne kosta da cuti neko vreme ..
hehe :)
Suplementi prodaja Srbija - link
Uz svaki kupljeni preparat besplatan ONLINE strucni savet i konsultacije - link
Najbolji popusti i pokloni na webu - link 
BESPLATNA DOSTAVA ZA KUPOVINU PREKO 6000 din

EXYU FITNESS NA YOUTUBE-u - link
https://www.exyu-fitness.com/   forum sitemap  webshop sitemap

Offline N_e_z_n_a_l_i_c_a

  • Clan
  • *****
  • Posts: 1507
  • Gender: Male
Odg: Depilacija !
« Reply #29 on: April 30, 2007, 11:32:25 PM »
Tiki je li skup taj losion Klinda? Danas sam trazio ova meni zamrmljala naziv, nesto skoro 40€ 250Ml je li moguce? Tko zna sto je baba shvatila  :wallbash1:
Član više foruma, al počeci se nikad ne zaboravljaju :)