EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: Kako sebi da isplaniram trening  (Read 10779 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline mila85

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 61
  • Gender: Female
Kako sebi da isplaniram trening
« on: May 09, 2008, 02:09:47 AM »
Ja nikako ne mogu sama sebi da isplaniram trening  :nonono: :help:
Evo nesto o meni:Visina 168,tezina 51 u gornjem delu sam mrsava tu bih volela da nabacim malo misica,u donjem delu(guza i butine) sam mlitava i to bih volela da bude malo misicavije.Pokusavam da radim i na povecanju listova jer su po meni mali.
Sto se tice ishrane do sad nisam vodila racuna ali sam od ponedeljka pocela:
Za dorucak ovsene sa jogurtom i 2 belanca,rucak neko meso i povrce ili integralni pirinac ili jecam ili vec neka zitarica,integralni hleb.Posle treninga tunjevina i jogurt.Nekad posle dorucka ubacim grejp.Vecera integralni hleb sa nekim sirom i masline i jogurt i pecenica(malo).
Sto se tice treninga ne znam kako se zovu sprave pa mi nemojte zameriti napisacu koje sam misice vezbala i pokusacu da opisem spravu :blush:

Prvo na bajs 7,8 min pa na steper oko 5 min.Zatim vezbe za kvadricepse(prednja strana butine)opterecenje 15 kg.Onda unutrasnje butine 15 kg,pa ista takva sprava samo se noge ne stave spolja vec iznutra za guzu i spoljasnji gorni deo butina-15kg.Posle toga za zadnju lozu(legnem na stomak sa ravnim nogama pa savijam noge u kolenu)15 kg.Vezbe za ledja i ramena valjda(sednem i uhvatim se gore sa obe ruke za sipku koju sedeci vucem do iza vrata)15 ili 10kg i za grudi 10 ili 15 kg.Onda na istezanje.Pretpostavljam da ovo nije dobro ali mi trening nije bio pretereno naporan i trajao je sat i po.
Volela bih da mi neko napise kako bolje da organizujem trening posto meni nikako ne ide od ruke zato sam i radila skoro na svim spravama koje su tamo :crazy:
Zaboravila sam da dodam tu negde izmedju vezbe za listove ali bez opterecenja jer sam se tu vec malo umorila i boleli su me i bez tegova.
Drugi trening je bio slican samo sam izbacila malo vezbi za butine a dodala malo vise za ruke i grudi.
Isla bih u teretanu pon,sreda,petak      i subotu ali samo malo i samo kardio.

Offline Lazic

  • Administrator
  • *
  • Posts: 21979
  • Gender: Male
    • EXYU FITNESS
Odg: Kako sebi da isplaniram trening
« Reply #1 on: May 09, 2008, 05:43:28 PM »
evo tvoje teme, pa cemo malo komentarisati samo u njoj  :yes:
Suplementi prodaja Srbija - link
Uz svaki kupljeni preparat besplatan ONLINE strucni savet i konsultacije - link
Najbolji popusti i pokloni na webu - link 
BESPLATNA DOSTAVA ZA KUPOVINU PREKO 6000 din

EXYU FITNESS NA YOUTUBE-u - link
https://www.exyu-fitness.com/   forum sitemap  webshop sitemap

Offline mila85

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 61
  • Gender: Female
Odg: Kako sebi da isplaniram trening
« Reply #2 on: May 09, 2008, 11:36:35 PM »
Ok tu sam ;)
Svaki predlog i savet je dobro dosao
Zelim da vezbam i krenula sam u teretanu sto je najvaznije i ne plasim se da dizem tegove kao vecina devojaka :wallbash1:
Hocu da radim na svom telu i da pokusam da smanjim neke nedostatke samo mi treba mala pomoc posto sam pocetnik.Koji treninzi i kako organizovani ce dovesti do najboljih rezultata u mom slucaju(na guzi i butinama se nakuplja malo vise sala nego na ostalim delovima tela) a gore sam vec napisala ostalo... :blowkiss:

Offline sarchy

  • Iskusni rekreativac
  • *
  • Posts: 45
  • Gender: Female
Odg: Kako sebi da isplaniram trening
« Reply #3 on: May 10, 2008, 08:49:29 AM »
Nije lose, moj sistem je sledeci:
-ako radim hiit onda to traje 20 minuta,
-ako radim obicni kardio, on traje od 40-50 minuta.
Najvise vremena povedem na traci, uglavnom trcim, na bicikli vozim neko srednje opterecenje i na kraju steper, to radim koliko imam snage :boxed:
Posle toga radim kruzni trening svaka vezba 2-3 serije x 15 ponavljanja.
Na kraju radim stomak, podizanje nogu radim 5-6 serija, podizanje trupa 3 serije.
Nadam se da sam ti bar malo pomogla :blowkiss:

Offline mila85

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 61
  • Gender: Female
Odg: Kako sebi da isplaniram trening
« Reply #4 on: May 10, 2008, 01:10:03 PM »
@Sarchy
Koliko dugo ti traje 1 trening i da li je tvoj cilj da izgubis dosta kilograma ili da nabacis neke misice  :)
Kada si krenula da treniras i kako ti izgleda kruzni trening po danima tj. koje vezbe radis pon. koje sredom a koje petkom ili su to svaki put iste vezbe,i da li to izgleda ovako:svaku vezbu radis sa do 15 ponavljanja pa na sledecu pa kad ih sve zavrsis onda opet u krug pa tako 3 puta? :blowkiss:

Offline mila85

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 61
  • Gender: Female
Odg: Kako sebi da isplaniram trening
« Reply #5 on: May 11, 2008, 12:17:43 AM »
E ovako,danas sam se izmerila da vidim kako cu da napredujem u buduce ;)
Visina:168
Tezina:Nisam sigurna ali negde oko 51-52 ali to mi nije toliko bitno-bitniji su mi obimi
Grudi:83 :cry1:
Struk:65 :clap:
Kukovi:82
Bokovi: 92:crybaby:
Butine gore:54(ovo mora malo manje)
Butine dole:42(i ovo mora malo manje)
Listovi:35(a ovo bi moglo malo vece)
Bila sam danas u teretani radila kardio preko oko 15,16 min. pa odradila vezbe za spoljasnje butine donji i gornji deo kod guze,to sam radila dok me bukvalno nije zapeklo,pa listove,ruke i trbusnjake.Na kraju sam radila HIIT par minuta jer vise nisam mogla.
Kako vam se ovo cini?
Sto se tice ishrane imam malo problema da jedem meso svaki dan posto nisam navikla ali trudim se.Ponekad pojedem nesto slatko ali u malim kolicinama nadam se da to nije strasno.Trudim se da ne kombinujem skrobaste i vlaknasteUH.I ne znam sta su varijacije UH i kako da ih pravim?

Jos jedan od problema mi je sto moji idu u nabavku a u kuci niko nije debeo pa oni ne vode bas racuna sta kupuju,tako da trenutno u frizideru imam sam punomasne sireve a ne Ellu :nonono: pa moram da cekam do sutra dok ne kupim neke stvari.Malo mi je nezgodno jer moji kuvaju(ja bas ne umem)a nece da kuvaju ovako kako bi trebalo da se hranim-bar ne svaki dan.Jel ostali imaju slicnih problema i kako ih resavaju? :help:

Offline mila85

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 61
  • Gender: Female
Odg: Kako sebi da isplaniram trening
« Reply #6 on: May 12, 2008, 01:18:29 PM »
Ljudi sto nikog nema?Lazicuuu...
Koje vezbe su dobre za unutrasnji deo butina i da li postoje neke vezbe za unutrasnji deo kolena posto mislim da tu imam malo viska?
Da li da na jednom treningu radim cele butine(spolja,unutra i zadnja loza) i dve-tri manje misicne partije a na drugom guzu i dve-tri manje misicne partije.Kada da radim listove posto njih zelim malo da povecam.Da li tri puta nedeljno ili jednom ali da im se posebno posvetim na tom treningu i da radim sa velikim tezinama?Sta ce od toga dovesti do boljih rezultata tj.do veceg rasta misica?

Offline true star

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 70
  • Gender: Female
Odg: Kako sebi da isplaniram trening
« Reply #7 on: May 12, 2008, 08:21:06 PM »
Mila,evo dok ne dodje Lazic,pokusacu ja da ti pomognem bar malo..
Sto se tice treninga,ako si pocetnik mogla bi da krenes sa kruznim treningom dok se ne uhodas malo,ali nista ti to ne vredi ako je ishrana losa.Znaci,nema 'ponekad ponekog slatkisa',slatkisi moraju odmah da lete napolje.Drugo,moras da jedes i dovoljno proteina,rasporedjenih u sto vise malih obroka.Voce ogranici (meni je ovo najteze palo)a vlaknasto povrce jedi koliko hoces.Varijacija Uh predstavlja unosenje svakog dana razlicite kolicine skroba da bi se metabolizam 'sokirao' i da se nikad ne bi usporio.Znaci,prvi dan imas skrob u recimo 2 obroka,pa sutradan u jednom,zatim ceo dan ne jedes skrob itd..Ono sto je jako bitno je da se skrobni uh unose do 15h,ni slucajno ih nemojjesti uvece.Isto vazi i za voce.
E sad..Sto se tice nacina spremanja namirnica,ne znam kako da ti pomognem,imala sam slican problem i pocella na kraju sama da kuvam iako nikad ne bih rekal da cu to raditi..Ako iz nekog razloga nisi u prilici da jedes meso,uvek mozes belanca ili da iscedis tunjevinu.Bitno je jaakoo da svaki dan imas dovoljan unos proteina pogotovo ako hoces kao sto si rekla da dizes tegove..
Svi viskovi koje imas,pa tako i taj na kolenima se sredjuju ishranom..Za guzu radi jos neke vezbe,cucanj i iskorak su keva.Idi na moju temu,tu sam ja smarala o vezbama jer sam bas guzo-manijak :evillaugh:
Nadam se da sam pomogla..kisss
da li znas kako zelim da te nadjem.....

Offline mila85

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 61
  • Gender: Female
Odg: Kako sebi da isplaniram trening
« Reply #8 on: May 13, 2008, 12:37:12 AM »
TNX True Star,svaka pomoc je dobro dosla :)
Bila sam i na tvojoj temi i samo da znas da te potpuno razumem sto se tice komentara.Imam neke ljude oko sebe koji imju po 20 kg viska a ja "ne umem da uzivam u zivotu" i preterujem sa vezbanjem i ishranom... :crazy:
Ok,slatkise definitivno izbacujem.Sa vocem nemam problema jedem ga svaki peti dan.Razumela sam sta su varijacije UH,necu da kombinujem skrobaste i vlaknaste.Sto se tice dorucka uvek jedem ovsene sa obranim jogurtom+belanca(zumanca nikad ne jedem)i to mi je skroz opusteno.Posle treninga uvek jedem ili tunu ili meso(kuvano)u svakom slucaju proteini.Uvece jedem tunu i jogurt Fit(0%mm).
A i o ovim ostalim obrocima cu da pocnem da vodim racuna jer mi se desi nekad da mesam skrobaste i vlaknaste :bored:.Ovog puta cu se svega pridrzavati i necu da odustanem.Mnogo mi znaci da dodjem na forum i vidim koliko ljudi moze tako da se hrani i istraje u svom cilju.
Ja takodje volim lepu guzu i radila sam i iskorak.Sutra idem na trening pa cu da pocnem sa kruznim treningom,krenula sam u teretanu proslje nedelje i jos uvek imam upale.Kada one prodju da li cu tada da pocnem sa drugacijim treningom?
I sada dok sam na kruznom treningu da li mogu svaki put da vezbam guzu i butine, a posle da pravim drugi plan treninga?
True star hvala jos jednom :blowkiss:

Offline true star

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 70
  • Gender: Female
Odg: Kako sebi da isplaniram trening
« Reply #9 on: May 13, 2008, 01:42:39 AM »
Nema na cemu,moram malo da rasteretim Lakija :blowkiss:
Naravno,kad radis kruzni svaki put tretiras celo telo..A kad pravis split program,obicno se rade dve misicne partije po treningu.Takodje,ako radis kardio,radi ga posle treninga sa tegovima.
Ja isto u ovom forumu nalazim spas,jer bukvalno ne znam ni jednu osobu koja me kapira.Cak naprotiv,neretko se desava da bukvalno na najgluplje nacine pokusavaju da mi pokvare sav trud.Izgleda da smo ja i ti slicne gradje jer sam i ja gore mrsava.Mogu samo da ti kazem da ne odustajes i da ce zadovoljstvo koje osetis kad dodjes do tela kakvo zelis biti ogromno.Istina je da nekad svo to odricanje ume da bude tesko,ali vremenom se skroz odviknes od hrane koju si pre jela,pa ti se i ne trazi...Eto leto se bas priblizilo,a obzirom da ti i ja imamo slican cilj,nadam se da cemo zajedno uspeti da ga ostvarimo.. :blowkiss: :blowkiss:
da li znas kako zelim da te nadjem.....