EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: Program vezbanja i ishrane za bubrezne bolesnike  (Read 356125 times)

0 Members and 3 Guests are viewing this topic.

Offline ica-beograd

  • Pocasni clan
  • *
  • Posts: 973
  • Gender: Female
Odg: Program vezbanja i ishrane za bubrezne bolesnike
« Reply #10 on: February 24, 2008, 03:40:26 PM »
Sta su ti rekli,kakva treba da ti bude ishrana? Bas me zanima...
A urea i kreatinin su ti u granicama normale ili?
Pisi sve,sigurno ima puno ljudi koji imaju ovakav ili slicni problem ili poznaju nekog sa ovakvim problemom... :blowkiss:
"Optimista i u problemu vidi sansu, a pesimista i u sansi problem."

Offline ceci

  • Iskusni rekreativac
  • *
  • Posts: 42
  • Gender: Female
Odg: Program vezbanja i ishrane za bubrezne bolesnike
« Reply #11 on: February 24, 2008, 04:27:55 PM »
Kako ti se manifestovao prvi neki simptom da ti bubrzi ne valjaju?

Offline medena

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 1145
  • Gender: Female
Odg: Program vezbanja i ishrane za bubrezne bolesnike
« Reply #12 on: February 24, 2008, 04:56:29 PM »
ok je,mozes da normalno da radis blage aktivnosti,kao setnja,pilates il Yoga,mislim da to odgovara i da ne preterujes mnogo,pisi nam bilo kada kako se osecas posle aktivnosti i ishrane,pa cemo to imati u znanju kako je to u zivotu bubreznik,cuvaj se... :blowkiss:
u svetu postoji JEDNO CARSTVO!

Offline Tijana

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 438
  • Gender: Female
Odg: Program vezbanja i ishrane za bubrezne bolesnike
« Reply #13 on: February 24, 2008, 05:17:28 PM »
Urea i kreatinin su mi bili poviseni, sada su odlicni, sa krvi nemam problema, mada mi je krv, pre nego sto sam i saznala sta mi je bila katasrtofalna, kada sam videla rezultate mislila sam da imam leukemiju, ali sam je popravila za 10 dana uzimanjem suvog grozdja koje ne volim i za tih 10 dana sam pojela 1 kg. suvog grozdja. Serumsko gvozdje i secer su odlicni, mada je serumsko gvozdje bilo karastrofalno posle operacije 3.16, znaci mnogo ispod proseka, mada se to regulisalo kasnije ishranom.
Ishrana : Hm, sta su mi rekli !  Recimo nista ! Rekli su mi da mogu da jedem sve, mada ne slano i ne masno, to je bilo sve od uputstava. Dok sam kasnije izvukla iz moje doktorke , da bi meso mogla da svedem na 3 dana nedeljno, nista vise.
Inace, svojevoljno sam izbacila istog momenta, kada sam cula sta mi je,dok sam jos uvek lezala na stolu za ultrazvuk, kafu i gazirane sokove. Inace nikada nisam pusila.
Nikada nisam jela masno ni slano, izbacila sam svinjsko meso, picu, sve suhomesnate proizvode, salame, peceno meso, razne slane pite, kacap, pasulj, kiseli kupus, orjentisala se na ribu( koju sam i do tada dosta jela) piletinu, povece i to sve bareno. Nastavila sam da pijem mleko, sir , jogurt, mada ni to nije dobro za mene, ali to je minimum koji sam ostavila za sebe i u cemu nisam preterivala. Pila sam i pijem ogromne  kolicine cajeva : kukuruzna svila, tresnjine i visnjine peteljke, uva, i "Rowatinex" tablete koje su izbacile kamen. Dnevno sam pila po 5 L vode, sada oko 3 L, dosta limuna bez secera, jer vitamin C izbacuje pesak i ne dozvoljava stvaranje kamenja, sveze bele i crne rotkve izdubljene i u njih stavljan med........
Само јаки можемо све, буди јака

Offline Tijana

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 438
  • Gender: Female
Odg: Program vezbanja i ishrane za bubrezne bolesnike
« Reply #14 on: February 24, 2008, 05:35:42 PM »
Prvi put sam osetila jak bol, od kog za malo nisam pala, u prednjem rebarnom luku, a mozda sat - dva su poceli bolovi i u bubregu. Vec sam bila prehladjena i trebala sam da idem na kontrolu narednog dana, rekla sam mojoj doktorki kakve sam promene osetila, a posto je iz nekog porodicnog iskustva vec mogla da zna o cemu se radi, odmah me je poslala na ultrazvuk, sto je i potvrdjeno. Mada kasnije setila sam se sta me je opominjalo na bubrege, a to je bol koji se javljao u gornjem karlicnom delu ili donjem ledjnom delu prilikom naginjana. Kasnije kada sam vec saznala u cemu je problem bol se sirio na predeo izmedju plecki na ledjima, u stvari isti su simptomi kao i kod problema sa zuci. Kao i bol koji se siri od prepone ka unutrasnjoj strani noge, spusta se do kolena, pa cak i do stopala. Bolovi su uzasni, ne mozes da hodas, saginjes se, pa cak i da lezis. Potrebno je da tacno pronadjes polozaj tela koji ti odgovara , to nije nikako bilo na stomaku, na bokovima, a ni na ledjima. Bio je to cudan polozaj, izmedju lezanja na ledjima i na boku, kako se bubreg ne bi pritiskao. I tek onda shvatas koliko je covekov organizam osetljiv na spoljasnje uticaje i nase radnje da nismo ni svesni, dok ne dodjemo u situaciju da to osetimo, jer svaki pokret pa cak i pokret na malom prstu noge je izazivao jaci bol, od postojeceg. Mada moram naglasiti da su bubrezi  veoma podmukli organ i ne valja ni kada boli ni kada ne boli.
Само јаки можемо све, буди јака

Offline Tijana

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 438
  • Gender: Female
Odg: Program vezbanja i ishrane za bubrezne bolesnike
« Reply #15 on: February 24, 2008, 05:43:50 PM »
 :) Hvala ti na uputstvu za moguce vezbe, a od svega toga bavim se setnjom, jer ne mogu da trcim, sto veoma volim, zamenila sam je setnjom, a planiram da skoro pocnem sa Jogom. A sto se tice pilatesa, nisam bila sigurna koliko u tome mogu da ne naskodim sebi.  :blush:  :)
 :blowkiss:
Само јаки можемо све, буди јака

Offline ceci

  • Iskusni rekreativac
  • *
  • Posts: 42
  • Gender: Female
Odg: Program vezbanja i ishrane za bubrezne bolesnike
« Reply #16 on: February 24, 2008, 05:48:11 PM »
Hvala na iscrpnom odgovoru, jos jedno pitanje, pre te jake boli da li si imala problema sa mokrenjem, tipa da te pece ili mlaz nije ujednacen.Znas ono napinjes se da a ono nece da ide tako lako :pullhair:

Offline Tijana

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 438
  • Gender: Female
Odg: Program vezbanja i ishrane za bubrezne bolesnike
« Reply #17 on: February 24, 2008, 06:15:16 PM »
Nema na cemu . :)Ne, nisam nikada imala tih problema, jedino kada sam izbacivala kamen bolovi su bili uzasni, nisam posle mogla da hodam , da sedim, samo da lezim, mislila sam da ce me voditi na hitnu.
Само јаки можемо све, буди јака

Offline ica-beograd

  • Pocasni clan
  • *
  • Posts: 973
  • Gender: Female
Odg: Program vezbanja i ishrane za bubrezne bolesnike
« Reply #18 on: February 24, 2008, 10:41:09 PM »
Quote
da li si imala problema sa mokrenjem, tipa da te pece ili mlaz nije ujednacen.Znas ono napinjes se da a ono nece da ide tako lako

Ovo je simptom urinarne infekcije,a ne kamena...mada je cesto udruzeno.
Otisli smo malo od teme,ali ok,nije na odmet da se nesto i nauci. :yes:
Nego,samo ti kreni sa laganim vezbama,mislim da ne moze nista da ti smeta...pogotovo sto je sada sve u redu,samo redovno kontrolisi krv i urin i bice sve ok. :blowkiss:
"Optimista i u problemu vidi sansu, a pesimista i u sansi problem."

Offline Tijana

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 438
  • Gender: Female
Odg: Program vezbanja i ishrane za bubrezne bolesnike
« Reply #19 on: February 25, 2008, 06:11:36 PM »
 :) Ja moram da imam kontrole svaka 3 meseca.  :wallbash1: ceo zivot tako da je kontrola najmanje sto mogu da ucinim za sebe. :innocent:
Само јаки можемо све, буди јака