EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: Program vezbanja i ishrane za bubrezne bolesnike  (Read 356058 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Tijana

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 438
  • Gender: Female
Odg: Program vezbanja i ishrane za bubrezne bolesnike
« Reply #260 on: May 05, 2009, 06:00:09 PM »
Znam, imala sam je i ja isto toliko dugo, ali sto je tek neprijatno kada ti je vade, secas li se. :( Joj imala sam utisak da sam se tamo pred doktorom upiskila kada je vadio. Toliko neprijatnosti za tako kratko vreme. ( mislim dok se vadi ) Uh ne zelim ni da se secam.
Posle toga sam pila " Marocen " , a sutra dan kada je ta lokalna anestezija, koju sam dobila kako ne bih osetila bolove u toku vadjenja sonde, prestala u potpunosti da deluje, imala sam uzasne bolove, tada mi se cinilo i gore nego posle budjenja nakon operacije. " Marocen " sam pila 7 dana uz obavezan  " Klomentol " , koji sam pila i u bolnici odmah nakon operacije.
 Sto je najgore, taj bol, nakon prestanka anestezije, me je zadesio u domu zdravlja ovde u mom mestu, nisam se mogla pomeriti sa stolice na kojoj sam sedela. Morali su dolaziti po mene od kuce i voditi me do kola.
Double J sonda, koju sam imala ugradjenu se i sada nalazi zatvorena u jednoj sterilnoj bocici u koju mi je doktor stavio, jer sam trazila da mi je da za uspomenu. :)
Ne ponovilo se. :(
Само јаки можемо све, буди јака

Offline saxoman

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 338
  • Gender: Male
Odg: Program vezbanja i ishrane za bubrezne bolesnike
« Reply #261 on: May 06, 2009, 05:13:07 PM »
na tvom primeru se najbolje vidi koliko je bitno da odes kod nekoga ko ima znanje malo sire nego 99 % lekara u nasoj zemlji, meni su stent vadili u totalnoj kratkotrajnoj anesteziji (sve je bilo gotovo za nekih 20 min), posle sam bio blesav pola dana (malo izgubljen malo lupao gluposti - ko da sam bio pijan, cak sam smarao sestru da mi daj broj) a pola sam prespavao, ali neikakvih bolova nisam imao cak ni krvarenje jer kad se radi u totalnoj telo i misici su potpuno opusteni za razliku od lokalnih jer se ne mozes opustiti ma koliko god to lekar predlagao i tvrdio da nije to bol nego samo je malo neprijatno.

Ovakvu divljacku metodu sam osetio na VMA na svojoj kozi kad su radili neku retrogradnu citografiju (ako se dobro secam) gde prvo ubace metalnu cev kroz uretralni kanal sve do kanala koji ide iz besike do bubrega - cev je inace ravna i nesavitljiva a onda kroz nju guraju sondu kroz koju pustaju neko blago radioaktivno sredstvo koje se vidi na snimanjima i koje treba da pokaze gde je zastoj, sve to iyvodi bez ikakve anestezije sa genijanlnim objasnjenjm da to nije bolno nego samo neprijatno, e posle takve nimalo "bolne" ali "neprijatne" situacije nisam mogao 48 sati da stanem na noge mokrio sam tone krvi i bilo mi je muka da ni vodu nisam mogao piti, e to je bio poslednji pregled na VMA posle toga sam trazio otpusnu listu na svoju odgovornost i zavrsio sa njima, a onog lekara sam zapamtio i odracu ga od batina ako ga ikada budem ponovo sreo  :)

Offline Dule77

  • Rekreativac
  • *
  • Posts: 25
  • Gender: Male
Odg: Program vezbanja i ishrane za bubrezne bolesnike
« Reply #262 on: May 07, 2009, 12:07:12 AM »
tu sam ja sondu isto nosio 2 meseca ali meni nije smetala niti sam krvario samo kod sexa uzasno glup osecaj :hitself:

Offline saxoman

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 338
  • Gender: Male
Odg: Program vezbanja i ishrane za bubrezne bolesnike
« Reply #263 on: May 07, 2009, 08:49:04 AM »
ma nema krvarenja kad se pridrzavas lekarskih saveta (mirovanje, lagane setnje i nema naprezanja)al ja sam voleo malo da zaobidjem te savete a za sex si upravu totalno bezveze osecaj

Offline Dule77

  • Rekreativac
  • *
  • Posts: 25
  • Gender: Male
Odg: Program vezbanja i ishrane za bubrezne bolesnike
« Reply #264 on: May 07, 2009, 12:27:45 PM »
meni su je isto vadili u anesteziji i bilo je sve gotovo za 20min....ali ja sam posle bio normalan nije mi se spavalo ili tako nesto

Offline saxoman

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 338
  • Gender: Male
Odg: Program vezbanja i ishrane za bubrezne bolesnike
« Reply #265 on: May 07, 2009, 02:20:55 PM »
reakcije na anesteziju zavise od osobe do osobe, deca se npr. brze razbude posle anestezije nego odrasli

Offline Tijana

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 438
  • Gender: Female
Odg: Program vezbanja i ishrane za bubrezne bolesnike
« Reply #266 on: May 07, 2009, 04:08:41 PM »
Ja nisam imala nikakva krvarenja dok mi je stent bio ugradjen, a ni nakon vadjenja. Mogu reci da je i meni stent veoma brzo i lako izvadjen isto kao i kod vas za oko 20 min. sve zajedno sa pripremom( mislim davanjem anestezije ), mozda i brze, jedino sto je bilo UZASNO neprijarno posmatrati doktora i medicinskog brata dok su izvlacili sondu.
Samo taj osecaj da vidis kako te neko gleda nije ni malo ugodan, a posle toga ide onaj osecaj neprijatnosti " piskenja ".
Mislim da ipak imam ogromnu srecu, zakljucujuci po vasim iskustvima sto se nisam opredpelila za VMA, mada moram priznati da sam bila u velikoj nedoumici sta da radim. Sada sam ponovo sebi potvrdila da sam dobro postupila otisavsi na KBC Beograd, mada mislim da su to sve individualna iskustva.
Ono sto mi nije jasno jeste : kako ste se obojica usudili da imate seksualne odnose sa stentom?
Ipak je to veliko naprezanje za organizam u takvom stanju, narocito posle operacije.
Kako se niste plasili da ce stent ispasti iz tog " lezista " i razderati ureter, bubreg i napraviti vam vise problema nego sto ste imali? :(
 :blush:
Само јаки можемо све, буди јака

Offline Tijana

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 438
  • Gender: Female
Odg: Program vezbanja i ishrane za bubrezne bolesnike
« Reply #267 on: May 07, 2009, 08:12:23 PM »
" KBC Beograd " koja glupost, mislila sam  " KBC Srbije " .   :blush: :blush: :blush:
Само јаки можемо све, буди јака

Offline Tijana

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 438
  • Gender: Female
Odg: Program vezbanja i ishrane za bubrezne bolesnike
« Reply #268 on: May 09, 2009, 08:07:09 PM »
;) Nema odgovora?
Ipak drago mi je da niste imali vecih problema. ;)
Само јаки можемо све, буди јака

Offline saxoman

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 338
  • Gender: Male
Odg: Program vezbanja i ishrane za bubrezne bolesnike
« Reply #269 on: May 10, 2009, 06:24:57 PM »
sta reci mladost ludost