EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: Program vezbanja i ishrane za bubrezne bolesnike  (Read 356041 times)

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Offline mb73

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 5
  • Gender: Male
Odg: Program vezbanja i ishrane za bubrezne bolesnike
« Reply #350 on: May 20, 2010, 02:10:44 PM »
evo opet da malo pojasnim  imam  desni bubreg uvecan koji je osto tako veci radi suzenja mokracovoda koji sam operisao nekad davno u beogradu kad sam imao 4 god.a koji je posljednjih godina ponovo suzen(mislim na Kanal) i imao sam  te neke nelagode sa desne strane  koje su se pocele protezat po ledzima i na lijevu stranu,bas nelagode ne bolovi.

Zato sam isao na pregled pa su mi ustanovili ponovno suzenje kanala i hidronefrotican bubreg koji je za odstranit hirurskm putem, a lijevi je bio ok.

isao sam posle opet par puta svaka 3 mjeseca na ultra zvuk kod par razlicitih urologa pa je stanje bilo nepromjenjeno i opustio sam se, nisam nista dirao po tom pitanju pa sam malo normalizovao zivot.

sad sam opet pod psihickim pritiskom jer se javljaju cesce nelagode pa nonstop razmisljam sta mi se dogadza sa lijevim bubregom,ne ide mi se jos na operaciju a zabrinut sam za drugi.
nalazi su mi uglavnom bili ok bez obzira na desni bolesni bubreg,nema mokracnih infekcija,nema bolova hvala bogu al ove nalagode me izludzuju,zato me interesuje da li zdravi bubreg prilikom preuzimanja funkcije bolesnog bubrega dobiva na masi i da li se unutar njega sta prosiruje pa stvara te nelagode.

Jedan urolog mi je dao dijagnozu hidronefroza 3 stepena a drugi urolog misli da je 4 stepen i njegovo misljenje je da zivim fakticki sa jednim bubregom.


Na snimku se vidi dosta uvecan bubreg kao i suzenje kanala u kojem se zadrzava mokraca al se isto tako vidi da se malo i napravi prolaza kroz mokracovod.

Offline Tijana

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 438
  • Gender: Female
Odg: Program vezbanja i ishrane za bubrezne bolesnike
« Reply #351 on: May 20, 2010, 07:33:29 PM »
Evo ovako.
Znam sta ti se desava i kakve nelagodnosti imas.
Zdrav bubreg ti je vec, kao sto kazu lekari preuzeo funkciju bolesnog i zivis samo sa jednim.
Taj zdrav bubreg preuzimajuci funkciju se uvecava i zidovi tog zdravog bubrega se povecavaju.
Kada je meni moj bolesni bubreg bio u losem stanju i lekari verovali da se susi, zdrav bubreg je preuzeo funkciju i uvecao se, parenhim takodje i iznosio je 21,5 mm i ako je normalna granica od 16 - 18 mm.
Prilikom preuzimanja funkcije i svih ostalih promena koje se desavaju u zdravom bubregu on s vremena na vreme boli, slicni su bolovi kao i kada boli bolestan bubreg.
Meni se na srecu stanje bolesnog bubrega poboljsalo, tako da je i samom tim i funkcija vracena.
Mada moram priznati da u poslednje vreme imam neke male bolove u bolesnom bubregu i da bih trebalo da ga prekontrolisem, sto cu uskoro i uraditi.

Kolika ti je funkcija bolesnog bubrega?
Da li postoji mogucnost da ti se poboljsa?

Pridrzavaj se pravilne ishrane, cajeva koji ubrzavaju izbacivanje tecnosti iz organizma da ti se ne napravi kamen, onda ce biti gadno.
Dobro je sto za sada nemas infekcije i temperature, bolovi znaju da budu jakog intenziteta.
Ne volim da savetujem nikog, jer ne znam ni sama da li bih i ja pristala na to, ali omogucava prosirenje mokracnog kanala, a to je Buziranje. Do duse to je samo privremeno, mada , raspitaj se mozda i na duze vreme moze da se odrzi kanal prosirenim, a spases bubreg na neko vreme, ako mi funkcija nije skroz unistena.
Ono sto sam shvatila je da je bubreg veoma cudan organ koji moze vrlo ako da se regenerise, pogotovo ako si mlad, ja sam zivi dokaz, a isto tako i da brzo propadne. Kada jednom oboli njegovo stanje je nestabilno do kraja zivota.
Moram priznati da je tvoja dijagnoza malo gora od moje. Bila je gradus 2-3.
Само јаки можемо све, буди јака

Offline mb73

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 5
  • Gender: Male
Odg: Program vezbanja i ishrane za bubrezne bolesnike
« Reply #352 on: May 21, 2010, 12:02:48 PM »
Evo ovako.
Znam sta ti se desava i kakve nelagodnosti imas.
Zdrav bubreg ti je vec, kao sto kazu lekari preuzeo funkciju bolesnog i zivis samo sa jednim.
Taj zdrav bubreg preuzimajuci funkciju se uvecava i zidovi tog zdravog bubrega se povecavaju.
Kada je meni moj bolesni bubreg bio u losem stanju i lekari verovali da se susi, zdrav bubreg je preuzeo funkciju i uvecao se, parenhim takodje i iznosio je 21,5 mm i ako je normalna granica od 16 - 18 mm.
Prilikom preuzimanja funkcije i svih ostalih promena koje se desavaju u zdravom bubregu on s vremena na vreme boli, slicni su bolovi kao i kada boli bolestan bubreg.
Meni se na srecu stanje bolesnog bubrega poboljsalo, tako da je i samom tim i funkcija vracena.
Mada moram priznati da u poslednje vreme imam neke male bolove u bolesnom bubregu i da bih trebalo da ga prekontrolisem, sto cu uskoro i uraditi.

Kolika ti je funkcija bolesnog bubrega?
Da li postoji mogucnost da ti se poboljsa?

Pridrzavaj se pravilne ishrane, cajeva koji ubrzavaju izbacivanje tecnosti iz organizma da ti se ne napravi kamen, onda ce biti gadno.
Dobro je sto za sada nemas infekcije i temperature, bolovi znaju da budu jakog intenziteta.
Ne volim da savetujem nikog, jer ne znam ni sama da li bih i ja pristala na to, ali omogucava prosirenje mokracnog kanala, a to je Buziranje. Do duse to je samo privremeno, mada , raspitaj se mozda i na duze vreme moze da se odrzi kanal prosirenim, a spases bubreg na neko vreme, ako mi funkcija nije skroz unistena.
Ono sto sam shvatila je da je bubreg veoma cudan organ koji moze vrlo ako da se regenerise, pogotovo ako si mlad, ja sam zivi dokaz, a isto tako i da brzo propadne. Kada jednom oboli njegovo stanje je nestabilno do kraja zivota.
Moram priznati da je tvoja dijagnoza malo gora od moje. Bila je gradus 2-3.


malo si mi olaksala pa ti hvala na informaciji,kanim se da prekontrolisem ultra zvukom oba bubrega jer sam vec psihicki izvan seba pa slabo funkcionsem kao da lebdim u oblacima a to je sto osjetim te nelagode u ledzima visoko iznad bubrega a i sprednje strane u doljnem djelu rebara.

bolesni bubreg sam operisao sa 4 god. zivota a 1973 sam god. i posle operacije je taj bubreg ostao uvecan slabije funkcije pa mislim da mi se ne isplati radit prosirenje kanala opet koliko cu dobit godinu dvije dok se ne ugasi pa ponovo na operaciju.

Ja sam i z brckog i jedan mladzi  urolog jovanovic mi je odmah predlozio prosirenje oa sa trazio drugo misljenje od druga dva urologa koji nisu bili bas za to da se prosiruje kanal nego da se odstrani kad ja budem spreman.

Offline mb73

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 5
  • Gender: Male
Odg: Program vezbanja i ishrane za bubrezne bolesnike
« Reply #353 on: May 21, 2010, 12:10:44 PM »
operisao sam se u Beogradu na institutu za majku i dete.

Inace da kazem da se ne pridrzavam bas ishrane i pijem vodu sa cesme(arterac) inace nisam neki koji voli previse slano i masno i kiselo a volim slatko al ne uzimam ni to previse,sve u granicama normale,ponekad konzumiram malo i alkohola a kafe popijem ujutro i navece po dvije soljice.

Jedno sam vrijeme pio neki caj koji mi je spravio neki doktor curcic koji radi na ovim prostorima misleci da ce mi on pomoc al mi je poceo smetat jer mise pocela pojavljivat alergija po kozi i jedva sam skonto da mi je to od njega pa sam prestao konzumirat ga.

sad pijem ponekad caj od uve kad osjeti potrebu i tako.

Offline mb73

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 5
  • Gender: Male
Odg: Program vezbanja i ishrane za bubrezne bolesnike
« Reply #354 on: May 21, 2010, 12:15:08 PM »
evo jos nesto da kazem,kad radim nesto i krecem se osjecam se bolje al kad se ulijenim onda sve mi smeta,smeta mi podkosulja na na tjelu kao da osjetim rad bubrega,neznam jel to moguce i da li je moguce da mi desni bubreg malo tiska tkivo svojom velicinom pa mi malo tiska kicmu il tako nesto i jos nesto da kazem mislim da psiha dosta utice na covjekovo zdravlje da to nije normalno.

kad uhvatim vremena postavicu neku sliku sa snimanja koje sam obavio podavno pa da vidis situaciju.

Offline saxoman

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 338
  • Gender: Male
Odg: Program vezbanja i ishrane za bubrezne bolesnike
« Reply #355 on: May 21, 2010, 12:31:25 PM »
Moguce je da ti bubreg pritiska misice ledja ili neki nerv, imao sam slicnu situaciju kao tvoja, kanal suzen usled ukrstenih krvnih sudova, bubreg se uvecao do ludila i povukao ka ledjima, ako ti ista znaci znam kako ti je

Offline Tijana

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 438
  • Gender: Female
Odg: Program vezbanja i ishrane za bubrezne bolesnike
« Reply #356 on: May 21, 2010, 02:16:45 PM »
Sto se tice tog pritiskanja tkiva i tog osecaja ne mogu nista da kazem, jer nisam imala takvo iskustvo.
Sto se tice nekih cajeva za bubrege, ne secam se tacno, ali mislim da je neko na ovoj temi spomenuo nekog iz Brckog da pravi cajeve.
Saxoman, jesi li to bio ti , ili je to bio Dule77?
Ne znam nista o tom caju, nisam ga pila.
Pokusaj sa cajem od kukuruzne svile, tresnjinih peteljki, koprive, majcine dusice, virka, uve, bokvice, oni su dobri.
Sto se tice slike sa snimanja, ti je mozes postaviti, ja nemam nista protiv, ali ja nisam lekar pa ti ne mogu nista reci i protumaciti je davajuci ti savete i mogucnosti izbora. Isto kao ikod mene na snimcima, mogu da vidim rupu, suzenje, stanjen parenhim, koliko je stanjen, i razocaram se kada se stanje pogorsa, a obradujem kada se poboljsa. :)
Само јаки можемо све, буди јака

Offline saxoman

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 338
  • Gender: Male
Odg: Program vezbanja i ishrane za bubrezne bolesnike
« Reply #357 on: May 21, 2010, 04:23:47 PM »
Nisam ja spominjao te cajeve, dok sam bio bolestan pio sam onaj uvin caj koji treba da deluje kao diuretik, od tada mrzim cajeve :-)

Offline Tijana

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 438
  • Gender: Female
Odg: Program vezbanja i ishrane za bubrezne bolesnike
« Reply #358 on: May 21, 2010, 04:27:24 PM »
Hahaha, ja sam tada omrzla caj od Hibiskusa.  :nonono: :boxed:

Onda mora da je Dule77 spominjao.  :innocent:
Само јаки можемо све, буди јака

Offline Tijana

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 438
  • Gender: Female
Само јаки можемо све, буди јака