Trening > ::Bodybuilding & fitness za zene::

Program vezbanja i ishrane za bubrezne bolesnike

<< < (100/111) > >>

bubreg:
Koga više zanima u vezi ovog kamena, imate sve na netu.

bubreg:
Evo kako izgleda SONDA ili STENT - veza između bubrega i mokraćne bešike.
Stavio sam pored i hemijske olovke - da se lakše uporede veličine - i da se vidi koliko je sonda sitna.

LINK:


Ili:
http://www.youtube.com/watch?v=2NNiRWiH-JI&feature=youtu.be

bubreg:
Sutra kontrola na VMA, da vidimo šta će doktor videti unutra, kakva je situacija ...

Tijana:
Evo i mene posle mesec dana...
Prvi ultrazvuk je pokazao debljinu parenhima od 13,5mm - 16mm i kamen od 7mm
Za mene zadovoljavajuce, samo kada nije pao dp 10mm i ispod 10mm.
Doktor je predlozio ponovnu operaciju, s obzirom na opste, vizuelno stanje bubrega.

Uradjena RTG+IVU je pokazala da mi je stanje bubrega isto kao i pre operacije.
Suzenje, kamen, status II/III, tri puta veca rupa u bubregu nego sto je normalno, tj. opet hidronefroza, bez vidljivih casica.

Dinamska scintigrafija je pokazala da je funkcija bubrega :
Levog 53%, a desnog 47%, ne postoji opstruktivna diletacija.
Ista funkcija je bila i na kontrolnoj scintigrafiji nakon opearcije.

Poslednji ultrazvuk 09.05.2013. god. sokantne vesti.
Parenhim bubrega od 8mm - 10mm, kamen u levom bubregu, u desnom, problematicnom ga nema, zuc blago savijena puna peska.....
U pola minute dobila sam potpunu drugaciju sliku svog stanja.
Radim hormone nadbubrezne zlezde, jedan ne valja....
Svaki dan neke ruzne vesti.... ja se dobro osecam, sem sto s vremena na vreme osetim blago grebuckanje u bubregu.
13.05.2013. god. odlazim kod doktora, nosim mu rezultate sa svim beznadjem da ce mi reci nesto drugo.
Od treme zbijam sale, a ustvari jedva cekam da izadjem pred doktora kao pred sudiju sa mislima punih pitanja koja zelim da postavim i ubedim ga da me ne  operise, jer se ja dobro osecam.
Mota m i se misao o sondi koja bi prosirila mokracni kanal, da bubreg malo prodise i o tome kako bih mogla poceti da pijem Rowatinex 20k dana pre vadjenja sonde kako bih nesmetano rastopila kamen i izbacila taj pesak.
Gomilu pitanja i kombinacija me jos vise stavraju nervoznom i onda samo cujem kror glasove brojnih pacijenata u hodniku Klinickog centra kako iz ordinacije dozivaju : " Sledeci"...
To sam ja, strah od toga sto cu cuti, radost sto vise ne moram da cekam neizvesnost, zelja da postavim sva ona pitanja koja ponavljam sve vreme u sebi kako ih ne bih zaboravila me pokrenuse u neizvesnost.
Sva moja sreca sto imam doktora koji savrseno razume svoje pacijente i po njihovom izrazu lica moze da procita njihovu zabrinutost i tada svojim glasom, da ih ohrabri nesto prokomentarise : "Ooooo, pa to je cuvena Tijana!!! "
Hm, pomislih, volela bih da sam po necemu drugom cuvena, a ne kao inventar u bolnici.
Nasmejem se samo i kroz smeh nastavim : " Doktore, svako po necemu mora da bude poznat ... ", sedoh na stolicu i kao djace kad nespremno dodje na cas, me obuze trema dok sam vadila opise analiza.
Jos uvek u neizvesnosti, ali samo nakon 30 sec. doktor mi saopstava da nece biti operacije.
Tri reci koje je rekao su vratile osmeh i srecu koju nisam mogla i nisam zelela da sakrijem.

Operacije nece biti, ja jos uvek, naravno, imam suzenje uretera, kamenje, pesak, stanjen parenhim, pesak u zuci, ali sam se kroz iglene usi provukla zbog jednog bitnog faktora - OCUVANE FUNKCIJE BUBREGA.
Na svu nesrecu, po mene je bolje da nepijem Rowatinex, i sve ono ostalo sto razbija kamen,jer mogu da ostetim oziljak na suzenom ureteru i da napravim sebi problem.
Imam dva izbora:
1. Da sedim i cekam da mi kamen poraste ili da mi pocnu neverovatni bolovi kako bih ponovo bila operisana ili da
2. Pijem sok od krastavca kako bih kamen pretvorila u zelatin gde bi kao takav bio izbacen.
Zakljucak : pretvoricu se u krastavac.
Ukoliko vas interesuje zasto u mom slucaju nije prihvacena ni sonda, kao privremeno resenje / je mogucnost nastanka infekcije mokracnih puteva.
Takodje nije preporucljivo da pijem nesto i za izbacivanje peska iz zuci.
Sve mi se vise cini, a i odmah sam znala dok mi je doktor saopstavao da je ovo moje stanje samo "odlozena operacija", ali ja sam srecna, produzila sam vreme od operacije do operacije.... :)

Lazic:
tico,na jedan nacin mi je drago , a na drugi i nije jer tvoja agonija ovde ne prestaje
ako je taj krastavac, nesto sto ce delimicno resiti to, boze moj..
sta sve bilderi jedu zbog lepog tela, ti ne trebas ni da se razmisljas izmedju operacije i soka od krastavaca

Navigation

[0] Message Index

[#] Next page

[*] Previous page

Go to full version