EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: Program vezbanja i ishrane za bubrezne bolesnike  (Read 355931 times)

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Offline Tijana

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 438
  • Gender: Female
Odg: Program vezbanja i ishrane za bubrezne bolesnike
« Reply #180 on: July 02, 2008, 10:20:12 PM »
:) Hej, ma meni se onda pre isplati da kupim Oligovit ( 10 minerala i 10 vitamina ), ili neke sumece kombinacije. To cu i da uradim.
Mada me iskreno i cudi, jer sam unosila veoma mnogo povrca kao i verujte mi nenormalne kolicine voca u kojima bi svega toga trebalo i da ima.
Elem, doteracu ja to u red.  ;)

Imam jos neke novosti.  :yes:
Kao sto sam rekla da sam pocela da radim vezbe, pa evo sada ima mozda vec nekih 20-k dana, ali moram napomenuti da ih ne radim bas redovno, svako drugo - trece- cetvrto vece, zavisi od obaveza i raspolozenja  :blush: , ali se moram pohvaliti da sam primetila da su mi se bicepsi malko uvecali, a na zalost nisu postali cvrsci , samo sam ih " napumpala ", mada mi to nije bitno, jer jos neko vreme palniram da ih uvecavam ( svidelo mi se kako izgeda   :innocent: ), pa cu onda poceti da ih definisem, dok su mi tricepsi manje - vise na mrtvoj tacki.
Najvise od svega mi najmrskije da radim vezbe za noge, mada su one jos i najlakse. :(
Uvek ih ostavim za kraj ( radim ono na cemu se vidi pomak i za sta znam da je manje - vise u stanju kakvo i zelim ), pa mi bude mrsko da nastavim.
Znam sta cu, prvo cu da radim vezbe za noge, pa tek onda ostalo. Tako necu moci da izbegnem i te vezbe.    :yes:
Mislim da mi je to i najpametnje. ;)  :rolleyes01:
Само јаки можемо све, буди јака

Offline Tijana

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 438
  • Gender: Female
Odg: Program vezbanja i ishrane za bubrezne bolesnike
« Reply #181 on: August 14, 2008, 10:10:19 PM »
Caos, evo i mene ponovo.
Pre par meseci sam razgovarala sa jednim doktorom specijalistom sportske medicine koji mi je na osnovu mog zdravstvenog stanja( sve ukupno sa varijacijama ) dao savrseno resenje onoga sto bih trebala da koristim kao vezbe i sto koristim u kombinaciji sa tegicima i vezbama za noge.
Preporuceno mi je da dosta setam i to brzinom koja ce rad moga srca dovesti do ubrzanja od 120 otkucaja u minuti i to za 5 min. hoda, potom da radim vezbe istezanja 3-5 min. i to sve da ponavljam u 3 serije.
Svideo mi se njegov savet i nameravam da ga se i pridrzavam i u buduce,  i to tako sto jedan dan idem u tu setnju, sledeci radim vezbe sa tegicima i istezanje, a treci dan pravim pauzu. Ovo mi veoma prija i za sada nemam nikakvih problema sem cini mi se 2 kg. vise za koje ni ne znam gde sam pokupila. :(
Само јаки можемо све, буди јака

Offline Tijana

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 438
  • Gender: Female
Odg: Program vezbanja i ishrane za bubrezne bolesnike
« Reply #182 on: September 21, 2008, 04:28:07 PM »
Cao. Nisam se davno javljala, mada ima jos mnogo da se o ovoj temi pise.
Igrom slucaja sam pocela da pisem postove samo kada se nesto bitno desi.  :blush:
Secate se kada sam negde napred rekla da bubrezni bolesnici treba da se cuvaju prehlada.
Da, e sada znam i zasto.  :boxed:
Ne znam kako, ali desilo se da sam se prehladila, mislim da je od klime koju je moj kolega na ovo hladno vreme isprobavao.   :wow:
Preksinoc, kao posledica klime je usledio neverovatno jak bubrezni napad.
Pocelo je kao neprijatan bol u kostima, tj. rebrima, da sam pomislila: " Hm, pa nisam se nigde udarila da bi me bolelo, niti sam nezgodno lezala. Bol je bivao jeci, nisam mogla da podignem ruku u vis, da se okrenem, da normalno legnem, niti ustanem ".
Bio je to bol slican bolu koji sam imala pre skoro 4 god., a opet tako razlicit, nisam osecala bolove pri svakom pomaku kao onda, ali opet neizdrziv. Pomislila sma da mi je bubreg prestao da radi i da su zbog toga poceli bolovi. Pomislila sam Boze pa zasto opet, zar nije dosta.
Posle visecasovnih bolova, odvezena sam na Hitnu. Bolovi su kasnije dobili drugaciji oblik. Bol se javljao u obliku neverovatno jakih ziganja u predelu bubrega i to u odredjim vremenskim intervalima i pri veoma malim naporima, tj. dok sam pricala. Onda mozete da zamislite koliko se u covekovom telu misica pokrece da bi se izgovorila i jedna rec, kada taj napor moze da utice na izazivanje jakih bolova u nekim situacijama.
Odmah mi je uradjena laboratorija i nalazi su odlicni, jedino nosam mogla da uradim ultrazvuk, jer niko nije radio.
Doktor je rekao da sam se prehladila i da je m oguce da je to razlog bolovima, dobila sam " Diklofen " i " Baktrim " i odmah posle prvog " Diklofena " bolovi su prestali, a uzela sam samo jedan, dok " Baktrim " i dalje pijem, ali nemam bolova i odlicno se osecam. Jedino cega sa plasim jeste da ova prehlada nije ostavila neki dublji trag i da nije nastala neka zbrka u bubregu, sto cu vudeti sutra na ultrazvuku. Nadam se da ce sve biti dobro.
Zato cu savetovati svima da paze kako vode racuna o svom zdravlju.
Pozdrav i ndam se da se cujemo uskoro. :blowkiss:

Само јаки можемо све, буди јака

Offline medena

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 1145
  • Gender: Female
Odg: Program vezbanja i ishrane za bubrezne bolesnike
« Reply #183 on: September 21, 2008, 06:52:51 PM »
hvala ti sto si nam odala da znamo,javi nam se opet,cuvaj se.. :blowkiss:
u svetu postoji JEDNO CARSTVO!

Offline Lazic

  • Administrator
  • *
  • Posts: 21979
  • Gender: Male
    • EXYU FITNESS
Odg: Program vezbanja i ishrane za bubrezne bolesnike
« Reply #184 on: September 21, 2008, 08:37:51 PM »
budi dobra, cuvaj se  :)
Suplementi prodaja Srbija - link
Uz svaki kupljeni preparat besplatan ONLINE strucni savet i konsultacije - link
Najbolji popusti i pokloni na webu - link 
BESPLATNA DOSTAVA ZA KUPOVINU PREKO 6000 din

EXYU FITNESS NA YOUTUBE-u - link
https://www.exyu-fitness.com/   forum sitemap  webshop sitemap

Offline Tijana

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 438
  • Gender: Female
Odg: Program vezbanja i ishrane za bubrezne bolesnike
« Reply #185 on: September 22, 2008, 05:56:27 PM »
hvala ti sto si nam odala da znamo,javi nam se opet,cuvaj se.. :blowkiss:
budi dobra, cuvaj se  :)

Hvala vam na podrsci koju mi upucujete. Elem, danas sam uradila laboratoriju urina i u rezultatima stoji da imam : Malo okruglih bakterija. :(
Pitam se koliki bi mi bolovi bili da imam : Mnogo okruglih bakterija. hahahaha  :bored:
Sutra idem na ultrazvuk. Pa cemo videti da li je nesto osteceno, sada me je jos vise strah, jer su bakterije prisutne.
Moram priznati da sam se iznenadila, jer bakterije nikada u zivotu nisam imala.  :boxed: :dunno:  :boxed:

A usput, negde sam se setila gde sam mogla i da pokupim prehladu. Naime, prosle nedelje, vec kada je vreme u veliko bilo kisno i hladno, na poslu sam bila u klimatizovanoj prostoriji( znaci jos hladnije). E sada zasto je radila klima to je vec druga prica, ali je morala da radi iz nekih razloga.

Nikad vise takva glupost!  :nonono: :nonono: :nonono:
Само јаки можемо све, буди јака

Offline Tijana

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 438
  • Gender: Female
Odg: Program vezbanja i ishrane za bubrezne bolesnike
« Reply #186 on: September 26, 2008, 09:15:23 PM »
Evo, danas je konacno i ultrazvuk obavljen.
Sta da kazem.  :dunno:
Ocekivala sam da ce biti promena, na njih sam se i spremila. :blush:
Mada, moram priznati da sam ocekivala da ce mi reci da je stanje mnogo gore nego sto sam zamisljala, jer sam u jednom trenutku pocela da razmisljam o tome kako je bubreg prestao da funkcionise.
Na svu moju srecu u ovoj situaciji, bubreg radi, ali je parenhim stanjen, mada ne onoliko koliko sam mislila da jeste.
Pre, sada 4 meseca, bio je najdeblji sa 17mm, a najtanji sa 14mm, sada je najdeblji 11,9mm, a najtanji 10,9mm.   :boxed:
Samo kada nije preslo ispod 10mm, sve je dobro za sada, a ja se nadam i naravno da cu raditi na tome da se stanje sto pre poboljsa i to do kontrole krajem decembra. :yes:
Moram priznati da je ovo prvi put da nisam bila zatecena, niti uzdrmana pogorsanjem koje je usledilo. :blush:

Doktorka mi rece : " Kad su ljudma klime vaznije od zdravlja. "
Ja na svu srecu ne radim vise u toj kancelariji i to upravo zbog klime, jer je tu predvidjena stalna temperatura od 18C , a i za neke druge je svrhe namenjena, ali sam pokupila sve sto ne treba za to kratko vreme.


Cuvajte se.........
Само јаки можемо све, буди јака

Offline Dule77

  • Rekreativac
  • *
  • Posts: 25
  • Gender: Male
Odg: Program vezbanja i ishrane za bubrezne bolesnike
« Reply #187 on: January 26, 2009, 08:05:48 PM »
Cao
Ja sam Dusan
Prvo moram da ti cestitam posto je ovo bilo najopsirnije sto sam procitao o bolestima bubrega.
Nadam se da ti je sada super i da ti se parenhim vratio na tih 17mmn  ;)
Otkrio sam da imam kamen u bubregu 2003 i tada nije bio tako velik ali sam ipak radio razbijanje ESWL koje eto nije uspelo.
Pet godina kasnije ja imam u oba bubrega ogromno kamenje u desnom bubregu imam kamen velicine 2.5cm a u levom skoro 4cm i pored toga imam i vise od 100 fragmenata u levom
Uradio sam metabolicki pregled u KBS gde sam ustanovio da mi je kamen metabolickog porekla (postoji i organskog) i da su mi citrati i Mg  dosta smanjeni.Ponovo sam razbijao kamen u desnom bubregu ESWL ali kako stvari stoje nista se nije promenilo,kamen se samo malo okrunio i pukao na pola.
Doktori su mi rekli da pijem Nutri-mag...
e sad moje pitanje? :)
Da li je neko to pio i kakva su mu iskustva?
Da li mozda neko zna postoji li neki lek da se kamen otopi
Ja sam imao srecu pa sam parce davno izbacio tako da znam da je priroda kamena Ca-oksalatno-fosvatno,ovo sam rekao da bi mozda  dao neku smernicu ako sastava lekova koji mozda mogli da pomognu

Offline Tijana

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 438
  • Gender: Female
Odg: Program vezbanja i ishrane za bubrezne bolesnike
« Reply #188 on: January 28, 2009, 11:02:33 PM »
Cao Dusane.

Prvo moram da to se zahvalim na onome sto si napisao ( da je ovo najopsirnije sto  si o bubrezima uspeo da procites), i bio mi je cilj, da na jednom mestu za sve one koje i nteresuje i koji imaju problema sa bubrezima mogu  da pronadju sve na jednom mestu, jer ja to nisam mogla da pronadjem u onoj meri u kojoj sam ocekivala da cu naci na jednom sajtu, vec sam morala da lutam i pokusavam da na sve moguce nacine pronadjem ono sto mi treba, a bilo mi je preko potrebno.

Mada bih volela kada bih mogla negde da pronadjem sajt ili neki podrobniji clanak o zenama bubreznim bolesnicima u trudnoci, ali toga nema.

Veoma mi je drago i prijatno si me iznenadio svojom zeljom da razmenjujes iskustva.

Takodje mi je bio cilj kada sam pocinjala ovu temu da u nju ukljucim i druge ljude koji imaju istih problema kao i ja, kako bih napravila mesto na kome se mogu razmenjivati razlicita iskustva i bilo bi mi drago kada bi se vise ljudi i prikljucilo temi.

Pa ne mogu bas reci da mi se parenhim vratio na 17 mm, na zalost, veliku.
Na poslednjoj kontroli, najtanji deo parenhima je bio 11,9 mm, a najdeblji 12,9 mm, sto znaci da je napredak bio samo 1 mm. :(
Ipak ne mogu da se zalim na svoje sporo poboljsanje, bolje i tako nego da je isto ili gore.
Medjutim ono sto me je najvise razocaralo je to da je na kontroli doktor pogledao samo rezultate od urina i krvi, ultrazvuk, koji  pokazuje moje fizicko stanje, nije ni pogledao, a sto je najgore u svemu tome nije ni pitao da li je nesto bolje nego sto je bilo i da li sam imala nekih promena za tih 6 meseci, jer je veoma zurio i vise sam ga u ordinaciji cekala da dodje nego sto sam se na tom " pregledu " i zadrzala. Ocekivala sam da ce nesto pitati , ali on me malte ne izbaci napolje i jos mi zakaza kontrolu za 1 god. tj. tek u Decembru. :( a meni za 5-6 mm losije!  :pullhair:
Elem, razumem ga imao je dve mlade devojke kojima je morao da uradi mnogo komplikovanije preglede od ovog mog i ko je su na svu nesrecu u mnogo goroj poziciji od mene i od one u kojoj sam bila, ali mi je bilo krivo jer 1 min. vremena vise njemu ne bi znacio mnogo, kao ni tim devojkama, a meni bi.
Jedino mi ostaje da i dalje u svom domu zdravlja idem na kontrole koje sam i do sada obavljala u nekom odredjenom vremenskom intervalu.
Takvo je moje trenutno stanje.

Moram ti reci da mi je jako zao sto imasovih problema i to ni sa ni malo malim kamenjem i znam kroz sta prolazis.

Moj kamen nije bio toliko velik i ja sam ga relativno lako izbacila, sem ukoliko izuzmemo bolove prilikom izbacivanja)
To sto si napisao, da si pre 5 godina razbijao kamen i da ga ponovo imas me je podsetilo  na jednog decka sto sam ga srela u bolnici. On je takodje u to vreme dosao po drugi put da razbija kamen, ali on nije imao u bubregu, vec malo nize. Prvi put, rekao je da je bio pre 5 godina.
To konstantno pojavljivanje kamena, necu da kazem da je zato jer laser nije dobro odradio svoj posao, jer ja ne znam kolike su njegove mogucnosti da uspesno razbije , a potom organizam izbaci kamenje, ali cim se koristi u te svrhe, znaci i da je efikasan.

Sve to sto se konstantno desava pojavljivanje kamenja i peska zavisi iskljucivo od naseg metabolizma i njegovog funkcionisanja, a potom i od nase ishrane, vec kada saznamo za problem. A potrebno je mnogo uskracivanja.

Napisao si da si razbijao kamen od 2.5 cm, i da se prepolovio, ali sta se desava sa onim od 4 cm, sta su ti za njega predlozili?

Ipak i kao prepolovljen on je po prilicno velik i veoma ga je tesko izbaciti, a koliko i vidim, mesovitog je sastava.

Ne mogu reci da sam koristila , kao i to da sam cula za preparat koji si spomenuo, tako da ti ne bih mogla reci nista u vezi njega.
Mozda sam ja jedna od onih osoba koje mozda vise vole da se koriste vise prirodni cajevi i preparati, tako da , ako si u mogucnosti koristi cajeve od kukuruzne svile, dosta limuna, cajevi od visnjinih i tresnjinih peteljki, persuna, koprive, breze, uve.
Ono sto bih ti preporucila je da koristis cajeve koje ces kupiti u rinfuzi.
Smesa koju kupimo u zapakovanim kesicama nije nista drugo do farbe sa ukusom vec zeljenog bilja.
Primer toga je jednostavan i mozeote ga iskusiti i sami , tj. napraviti eksperiment.
Skuvajte solju caja iz kesice i normalno kesicu drzite u solji tih 2 min. izvadite je i ostavite da caj u solji prenoci.
Isto to uradite i sa cajem koji je kupljen u rinfuzi. Posto se caj iz rifuze drzi i 30 min. ili ga ja tako drzim, jer je to po nekom receptu koji sam dobila, mozete ostaviti i 30 min.
Videcete vec i posle samo nekoliko sati da se boja caja koji je uzet iz kesice promenio boju, tj, postaje zelen i na kraju bude kao zabokrecina, dok se boja caja iz rinfuze nije promenila.

Pitao si da li postoji neki preparat koji topi kamen, pored ovoga sto sam sada ponovila, takodje sam vec negde napisala da je za izbacivanje veoma dobar i sok od krastavca. Znaci ne da jedes krastavac, vec da  pravis sok od svezeg krastavca. Nisam ga koristila, ali jedna osoba u mojoj familiji je koristila i izbacila je kamen. On se pretvorio u zelatinastu masu i jednostavno kao takav izasao. Ne znam dali je izbacivanje takvog kamena bilo bolno, ali znam da je izbacen. Takodje ne mogu da kazem kolike je velicine bio taj kamen, ali je sok od svezeg krastaca pomogao.





Само јаки можемо све, буди јака

Offline Tijana

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 438
  • Gender: Female
Odg: Program vezbanja i ishrane za bubrezne bolesnike
« Reply #189 on: January 28, 2009, 11:08:16 PM »
Nisi mi rekao koliki je parenhim tvojih bubrega, s obzirom na velicinu kamenja i imas li problema prilikom mokrenja?
Само јаки можемо све, буди јака