EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: Program vezbanja i ishrane za bubrezne bolesnike  (Read 355893 times)

0 Members and 3 Guests are viewing this topic.

Offline Dule77

  • Rekreativac
  • *
  • Posts: 25
  • Gender: Male
Odg: Program vezbanja i ishrane za bubrezne bolesnike
« Reply #230 on: March 28, 2009, 09:25:44 PM »
e skapirao i uradio  :clap:
Hvala

Offline Tijana

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 438
  • Gender: Female
Odg: Program vezbanja i ishrane za bubrezne bolesnike
« Reply #231 on: March 29, 2009, 02:33:03 PM »
:)
Kako ti je bubreg?
Osecas li neke promene sada kada pijes taj caj?
Kako se hranite? ( pitanje za Duleta77 i saxomana )
 :rolleyes01:
Само јаки можемо све, буди јака

Offline Dule77

  • Rekreativac
  • *
  • Posts: 25
  • Gender: Male
Odg: Program vezbanja i ishrane za bubrezne bolesnike
« Reply #232 on: March 30, 2009, 12:42:07 AM »
E super mi je sad
da ga ne ureknem  :wow:
Osecam promene i to bas bas
idem 6 da se snimim pa cu da vidim da li ima promena
Radi kao sto si rekla ali i dalje ja nemogu da saljem iste  :crazy:
Kako je tebi?
Kupaci?

Offline saxoman

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 338
  • Gender: Male
Odg: Program vezbanja i ishrane za bubrezne bolesnike
« Reply #233 on: March 30, 2009, 04:56:07 PM »
Sto se tice moje ishrane, trudim se da imam 5 obroka, dorucak obicno neka kuvana jaja + jogurt ili nemasni sir nekada keks i mleko posto mi tesko idu ovsene, ostali obroci protein (piletina, teletina, nekad i svinjsko ili ako nemam vremena zveknem tunjevinu) + uh (krompir, pirinac, testenina), skoro da ne jedem hleb, posle treninga opet kuvana belanca pa onda obrok tipa protein + vlakna, pred spavanje zveknem ellu, 2 l vode + koja kokta ili kola,  naravno da ovoga se ne drzim bas stritkno nekad uleti i neki junk ali generalno je ovako osim jednog dana vikendom kad jedem sta mi padne na pamet.

Gledam da bude preko 2gr proteina po kg moje tezine i to je to...

Offline Tijana

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 438
  • Gender: Female
Odg: Program vezbanja i ishrane za bubrezne bolesnike
« Reply #234 on: March 30, 2009, 10:16:13 PM »
:)
 Drago mi je Dule da osecas da se nesto desava, nadam se da je povoljno po tebe.  :clap:
6 bese u ponedeljak, jel' da?  :)
I ja cu verovatno isto da odem kod mog lekara da mi da upute i obavim konacno kontrolu.
Inace 2 dana imam bolove, ne znam sta se desilo, ali nadam se da nije nista lose, ali cu ipak saznati na ultrazvuku.   ;)

Sto se tice moje ishrane, trudim se da imam 5 obroka,
Slicno se hranimo.
Ja na primer pojedem prvo neko voce, za dorucak jedem musli sa sojinim mlekom, ali bez suvog grozdja, jer ga ne volim.
U njemu ima dosta golice, suncokreta, ima razenih pahuljica, lanenog semena, korfleksa.
Pojedem jednu solju, ali ne sa mnogo muslija.
Za rucak pirinac, krompir ili testenine, filete neke ribe, lignje ili sampinjone( vise bareno nego peceno ),neko povrce, bez hleba, jer hleb jako retko jedem i neka corbica, supa, nesto posno, jer postim. Onda za uzinu pojedem puding na vodi sa vocem, koji komad "O kake " keksa ili cokoladni "Stakov " posni keks i tu je vec vece.
Retko kada veceram, ali ponekad uzmem zalogaj dva necega na brzinu. I to je to. :)

Nije mi jedino jasno kod tvoje ishrane, a samim tim i ishrane drugih. Napisao si da posle treninga opet jedes kuvana belanca. Zasto ne jedes i zumanca?  :wow:



Само јаки можемо све, буди јака

Offline Dule77

  • Rekreativac
  • *
  • Posts: 25
  • Gender: Male
Odg: Program vezbanja i ishrane za bubrezne bolesnike
« Reply #235 on: March 31, 2009, 01:40:33 AM »
hm nece da posalje pa nece verovatno je potreban neki odredjeni broj.... :wow:
Ajde na pokusam da napisem jedan jako opsiran tekst koji se nadam se sve opisati...........
Za kamen sam zanao jako slucajno,prilikom jednog fizickog napora imao sam jak i nekontolisan bol ali u samom stomaku sa prednje strane (sto nije normalno za kolike) setajuci se od lekara do lekara USPEO sam preko veze da sredim kompletan pregled ali bukvalo kao da idem u svemir  :rolleyes01:
Tada saznajem da imam kamen od 25mm u desnom bubreku i to je bilo 2003,na preporuku lekara tada su dobili novi aparat za razbijanje tako da sam se odlucio za tu intervenciju
Ali posto je bio skroz novi aparat i nisu bas bili mnogo obuceni meni su razbijali kamen umesto sa 3200 udaraca primio sam 4500 pa su mi tako izazvali uzasnu koliko koja je trajala 40 sati gde sam ja smrsao oko 6kg i povracao sam skoro 6 sati....na kraju su mi dali trodon direktno u venu.....
Inace kad imam napad to je preterano snazan posto mi je bubreg malo vise uvucen u abdomen i malo se naslanja na trbusne misice koliko je dobro i nije posto kad imam napad onda me to tera na povracanje
Kad imam napad pritisak mi jako padne ali nemam temperaturu
Godina sam naucio kako da predvidim kako sve to izgleda tako da sad vec znam kad cu da dobijem napad da mogu da se spremim :pullhair:
Dosta mi pomaze kad se istusiram jako toplom vodom kao da mi onda jurne krv i sve nestane (verovatno mi se rasire krvi sudovi)
Posto sam definitivno saznao da mi je kamenje metabolicko i da su dosta narasli sad u levom oko 30mm a u desnom 40mm nemam napade ili ti imam jedan godisnje HVALA BOGU!
Ako mi ovo sa ovim cajevima ne pomogne ostaje mi jedan put na koji mislim da sam spremam a to je operacija posto nezelim da upropastim svoj organizam a mislim da ce se to desiti ako nesto ne preduzmem
Za svoje metabolicko stanje sam nasao cak i lek koji se proizvodi u Kanadi tako da ako se resim ovog mermera u sebi moze da se desi da cu trajno resiti svoj problem
Mislim da svi trebaju koji imaju ovakve probleme da idu na ispitivanje da ustanove da li im je kamen metabolicki ili organski zato da znaju sta treda da rade dalje...
Ta ispitivanja radi dr Milenkovic na KBC Srbije i jako je temeljna
Meni su rezultati jako dobri samo su mi citrati dvostruko slabij nego sto treba da bude na moju kilazu tako moram da podignem nivo citrata
Tako sam i dosao ovde posto sam nesto vise hteo da saznam o nekom leku koji bi trebao da pijem da li neko zna ili ga je neko vec pio
Ako ima gresaka u kucanju unapred se izvinjavam ali me jako mrzi da ispravljam

Offline Dule77

  • Rekreativac
  • *
  • Posts: 25
  • Gender: Male
Odg: Program vezbanja i ishrane za bubrezne bolesnike
« Reply #236 on: March 31, 2009, 01:55:16 AM »
Glupan  :wallbash1:
nisam napisao kako se hranim.....
Jedem sve nisam na dijetama i ne pazim sta jedem tj nemoram posto je kamen metabolicki sve moze  :clap:
Davno kad su mislili da je kamen samo fosfatni onda su mi zbranli spanac i sve moguce takve biljke(kopriva,blitva,keleraba itd) toga se i danas pridrzavam tako da to ne stavljam u sebe
Jako pune jedem maslinke i pijem i ulje (nije mi gadno)
Meso jedem svo sem svinjetine koji nikad nisam ni voleo
Muslije i to nista.....
Zivim brzo i hranim se lako u mom slucaju ne vazi
Na moju visinu imam kilazu koja mi savrseno odgovara a na svim pregledima sam ustanovio da mi je krvna slika jako dobra
Ali tek sad kad sam otkrio da su mi citrati niski provalio sam da mi je uvek organizam trazio sam neke stvari
Tako da mi npr uvek pije cedjena pomorandza ili jede kivi (oboje podizu nivo citrata )
Brusnice sam jeo uvek jos kad sam bio mali....
Npr nikad nisam voleo kruske koje snizavaju citrate
Uf ako se setim jos necega podelicu sa svima
od ove silne price o klopi ja sam gladan
P.S. Jedem i u 3 nocu ako sam gladan
Inace imam normalnu kilazu,sa obzirom da mi je sedimentacije 3-5 spadam u jako ubrzane metabolizme

Offline saxoman

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 338
  • Gender: Male
Odg: Program vezbanja i ishrane za bubrezne bolesnike
« Reply #237 on: March 31, 2009, 08:05:56 AM »
Zumanca sadrze holesterol, samim tim nije bas pametno jesti svaki dan toliku kolicinu a posle treninga pogotovo jer usporavaju apsorbciju proteina a svrha tog obroka nakon treninga je sto pre prehraniti misice...

Offline Tijana

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 438
  • Gender: Female
Odg: Program vezbanja i ishrane za bubrezne bolesnike
« Reply #238 on: March 31, 2009, 10:35:14 PM »
Zumanca sadrze holesterol, samim tim nije bas pametno jesti svaki dan toliku kolicinu a posle treninga pogotovo jer usporavaju apsorbciju proteina a svrha tog obroka nakon treninga je sto pre prehraniti misice...
Ja sam mislila da su razlozi potpuno drugaciji.  :blush:

Hej, Dule pa ti si " bogatiji od mene ", ti tvoj mermer mozes  bolje da unovcis nego ja moj kamen. :)
Samo mi nije jasno kako, pre upotrebe tog novog aparata nisu se bar malo upoznali sa nacinom rada, neko ih uputio i na osnovu cega su odlucili da umesto 3200, primis 4500 udaraca i da dozvole da usled svega toga toliko povracas i smrsas?
Kazes da vec znas kada otprilike sledi napad, tj. prepoznajes simptome i da se onda tusiras vrelom vodomi da onda sve nestane.
Kakve bolove imas prilikom napada?
Npr. ja sam posle operacije imala samo jedan napad i bilo je uzasno. To je  bilo relativno skoro.
Prvo nisam mogla da se pomerim, ali ono najgore je to da sam u predelu bubrega kad god bih htela da pricam imala bolove kao da me neko nozem sece, uzasan bol. A kada sam cutala bili su redji, ali su se javljali punih 10 sati u razmacima od 3 minute u pocetku, pa na svakih 10 - 15 minuta dok na kraju nisu prosli.
Bila sam bleda i bez temperature.
Da li su i tvoji bolovi takvi?
Само јаки можемо све, буди јака

Offline Dule77

  • Rekreativac
  • *
  • Posts: 25
  • Gender: Male
Odg: Program vezbanja i ishrane za bubrezne bolesnike
« Reply #239 on: March 31, 2009, 11:07:55 PM »
Ja nemam ostar bol kao da me neko sece nozem,naprotiv to je bol kao kad de neko udara pa ti se prenosi po celom abdomenu i imam jake grceve... :boxed:
Kad sam bio u bolnici merili su mi bol kao sto mere trudnicima (mislim ne kod nas nego preko) i ja sam imao oko 11.2 dola rekao mi je doktor a posle sam i ja proverio porodjaj je oko 8 tako da je ovaj puno vise od toga!!
Meni dosta pomogne kad mi je toplo tj rekao sam ti tusiranje toplom vodom ili vrla voda u terfomor pa da grejem bubreg
Mana je zato sto mi je kamen jako blizu stomacnog zida tako da nekad nemogu da se namestim
O ovo ce proraditi jednog dana resio moj tata.... :clap: