EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: Program vezbanja i ishrane za bubrezne bolesnike  (Read 355928 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline bubreg

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 71
Odg: Program vezbanja i ishrane za bubrezne bolesnike
« Reply #410 on: January 13, 2013, 07:01:39 PM »

ESWL metoda - ali samo kompjuterska animacija. Navodno, BEZBOLNA metoda, ali nema ko da potvrdi. Jer jedno je što pričaj u teoriji, a drugo je praksa! Na kraju, izgleda da ne valja ni jedna metoda.



Pada na pamet, kada bih otkrio LEK za BEZBOLNO i to 100% topljenje kamena .... Odmah bih otvorio ordinaciju...  :yes:





 

Offline bubreg

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 71
Odg: Program vezbanja i ishrane za bubrezne bolesnike
« Reply #411 on: January 13, 2013, 07:10:26 PM »

upravo sam stigao do 21 strane tvog posta i gle šta piše saxoman:

«....za razliku od onih KASAPINA na VMA, uh tri nedelje su me mrcvarili dok na kraju nisma izasao na svoju odgovornost...»

Kasapina???????????????????????????????????? 

Jao, jao, jao, jao....I šta ću sad???


Offline Tijana

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 438
  • Gender: Female
Odg: Program vezbanja i ishrane za bubrezne bolesnike
« Reply #412 on: January 13, 2013, 09:06:10 PM »
Hajde, molim te, kada budes proverio kakvo je stanje posle tog caja javi mi, jer bih htela nesto novo da probam, mada mislim da cu od sutra da probam taj recept sa smokvama, jednostavan je.
Razumem ja tebe da ti na taj nacin zelis da se upoznas sa onim sto ce ti se desiti, imala sam i ja tu fazu i mislim da je dobro znati ceo postupak rada, ali ja nisam nikada gledala snimke ikakve operacije.
Jednostavno ne mogu da gledam, ne zbog toga sto ne zelim da vidim sta su meni radili, vec zato sto sam gadljiva.
Pripremala sam se citajuci i razgovarajuci sa lekarima, cak sam i pre operacije videla operacionu salu, sama legla na operacioni sto, pitala lekara da li mogu da operisu lokalnom anestezijom, jer zelim da vidim sta rade, da budem svesna onoga sto se desava, ali naravno to nije bilo moguce.

Hihih
Pa ne boj se.... to za kasapine sa VMA se odnosi na operaciju koja je obavljena klasicnim putem i na nacin na koji je vadjena Double J sonda..., a ne lasersko razbijanje kamena..... ;)

Bilo bi fantasticno pronaci potpuno bezbolnu metodu za svaku operaciju, ali za sada je to nemoguce.
Svaka na svoj nacin ima prednosti i mane, svaka je manje ili vise bolna, ali svaki bol koji covek istrpi da bi dosao do ozdravljenja, je vredan, to nemoj zaboraviti nikada i samo na taj nacin moras da posmatras ukoliko zelis sebe da ocvrsnes pred intervenciju.
Само јаки можемо све, буди јака

Offline Tijana

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 438
  • Gender: Female
Odg: Program vezbanja i ishrane za bubrezne bolesnike
« Reply #413 on: January 13, 2013, 09:57:15 PM »
tico , drago mi je sto te vidim   :blowkiss:


drago mi je da se drzis, kakva je situacija sa planovima za bebu

Caos...

Nismo se odavno culi...

Sto se tice bebe, to je samo realna situacija, jer ukoliko zelim da idem u tom pravcu ja moram da se resim kamena, kako bi i beba i ja bile bezbedne, jer ne zelim da mi se dese neke komplikacije.
Kao sto sam napisala kod mene dolazi u obzir samo lasersko uklanjanje kamena, jer je taj rok mnogo kraci u odnosu na klasicnu operaciju.
Jednostavne ne zelim da imam taj teret roka za vratom bez obzira da li dete zelim sada ili za nekoliko godina.

I opet se vracam na to da ma koliko trazila na @ nesto o trudnoci bubreznih bolesnika, jos uvek nisam nista pronasla...

Hihihi... izgleda da cu morati sama to da iskusim pa da i ta saznanja i situacije podelim sa vama, druge nema...

Znas ono " Uzadj se use i u svoje kljuse."   hihihihih :)

Sta ima kod tebe?

Само јаки можемо све, буди јака

Offline bubreg

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 71
Odg: Program vezbanja i ishrane za bubrezne bolesnike
« Reply #414 on: January 14, 2013, 12:21:25 AM »
OK, važi, čim budu nove inormacije!!

- To sa smokvama ja uzimam već treći četvrti put... Zanimljivo, kad iscedis iz limuna sok i spojiš sa iseckanim smokvama, a zatim da prenoći u čaši, videćeš ujutro da će smokva ceo sok od limuna da UPIJE! Nema ništa od tečnosti!!!
I kada preliješ sa proključalom vodom, onda "navali"! A pošto voliš slatkiše, biće ti jako jako jaako ukusno!!!  :rolleyes01:  :rolleyes01:


<
<
< Hajde, molim te, kada budes proverio kakvo je stanje posle tog caja javi mi, jer bih htela nesto novo da probam, mada mislim da cu od sutra da probam taj recept sa smokvama, jednostavan je.



Offline bubreg

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 71
Odg: Program vezbanja i ishrane za bubrezne bolesnike
« Reply #415 on: January 14, 2013, 10:04:48 AM »
Bio sam na ultrazvuku, doktor koji me je gledao, kaže na snimku da je taj kamen već tu negde u kanalu, kao već je ušao u kanal,a za ove druge, kao "ma oni nisu bitni", samo ovaj u kanalu pravi problem.

I za desni bubreg napisao - kalkulus donjeg pola 7,6 i manji 4,7,  DILATACIJA  PK SISTEMA I. STEPENA DILATIRAN POČETNI DEO URETERA.

To je to. Tako da za taj Gocin čaj, ako doktor na snimku vidi da je taj kamen još u kanalu, znači da mi taj čaj ništa nije pomogao.

Offline bubreg

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 71
Odg: Program vezbanja i ishrane za bubrezne bolesnike
« Reply #416 on: January 14, 2013, 10:21:20 AM »
Tijana, poslao sam ti jednu poruku na PP, ako znaš odgovor u vezi toga, hvala!

Offline bubreg

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 71
Odg: Program vezbanja i ishrane za bubrezne bolesnike
« Reply #417 on: January 14, 2013, 01:52:36 PM »
Hvala za odgovor!!!


Tijana, poslao sam ti jednu poruku na PP, ako znaš odgovor u vezi toga, hvala!

Offline bubreg

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 71
Odg: Program vezbanja i ishrane za bubrezne bolesnike
« Reply #418 on: January 14, 2013, 02:04:08 PM »
Evo vraćam se sa PP-a!   :clap:

Još nešto, bitno, što si skoro napisala - "pitaj doktora koji će da te operiše, koliko je takvih operacija radio..."

Jaao, kako to da ih pitam? Osećam, kao da ću ih uvrediti tim pitanjem. Znaš ono, oni su doktori, imaju za tu vrstu operacije LICENCU - sertifikat - dozvolu, i sad se tu našao neki pacijent da ih "proverava".
A u pravu si totalno... Trebalo to pitati, jer brinem za sebe. Videću kako to da izvedem... nekako ću da provučem   :hockey:    :juggle:



 :hockey: :hockey: :hockey: :hockey: :hockey: :juggle: :juggle: :juggle:

Offline Tijana

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 438
  • Gender: Female
Odg: Program vezbanja i ishrane za bubrezne bolesnike
« Reply #419 on: January 14, 2013, 08:06:45 PM »
Pa naravno " Provuci ", tipa koliko cesto se rade takvi zahvati, od kada se kod nas rade, koliko je to pouzdano i da li ce se kamen opet pojaviti ( kamen ce se opet pojaviti u to budi siguran , ali tipa kao ne znas pa pitas - znas ono ja sam " glup" pa se u to ne razumem.... kapiras... sto naravno to sve nije ni daleko od istine ).
Budimo realni ti u sustini i ne znas kako sve to funkcionise, zato samo prati sebe...
Само јаки можемо све, буди јака