EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: Program vezbanja i ishrane za bubrezne bolesnike  (Read 355912 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Tijana

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 438
  • Gender: Female
Odg: Program vezbanja i ishrane za bubrezne bolesnike
« Reply #430 on: January 16, 2013, 08:56:41 PM »
Caos Saxoman... :)
Kako si ti, dugo se nismo " sreli"?
Jel tvoj bubreg i dalje dobro?
Само јаки можемо све, буди јака

Offline bubreg

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 71
Odg: Program vezbanja i ishrane za bubrezne bolesnike
« Reply #431 on: January 24, 2013, 01:00:10 PM »

Zakazao operaciju u Dragiše Mišović za februar, urs+ litotripsija, pa videćemo kako će biti...

Offline Tijana

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 438
  • Gender: Female
Odg: Program vezbanja i ishrane za bubrezne bolesnike
« Reply #432 on: January 24, 2013, 06:40:38 PM »
Hej...

BUBREG... mozes li sa nama da podelis simptome koje si imao na pocetku, pre nego sto si saznao koji problem imas , a koji su simptomi sada... ?
( temperetaura, mucnina... zujanje u usima.. sta jedes.... cajevi i ostalo )

Brzo ce doci i taj februar....
Само јаки можемо све, буди јака

Offline Tijana

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 438
  • Gender: Female
Odg: Program vezbanja i ishrane za bubrezne bolesnike
« Reply #433 on: January 24, 2013, 07:01:21 PM »
Caos..

Iskrena da budem ne znam razlog zbog kog ne mogu sve od jednom da razbiju, ali ako idemo zdravom logikom... To bi bilo ovako...
Zamisli bubreg i ureter bubrega, taj kamen kako "cuci" tamo negde na sred kanala i jos dva koja se " igraju " u bubregu. Zamisli koliko je uzan taj mokracni kanal i koliko je osetljiv, zamisli koliko su ostali kamencici daleko od njega, nezavisni.
Zamisli kako laserski zrak razbija kamen u  mokracnom kanalu koji hoce napolje, kako se razbija u sitne kamencice , pesak i kako se gomila tog  peska kovitla i kako je uzburkana, kako leti po mokracnom kanalu , deo ulazi u bubreg, deo izlazi napolje.
Svaki komadic trazi svoje mesto, nasuprot njima ti imas samo jedan cilj, da svaki taj komadic izbacis napolje.
Sam on kao takav je dovoljno velik, sto znaci gomila peska kog treba da se otarasis sto pre, dolazi samo od njega.
Zamisli  ( a ne mozes da zamislis ) koliki bol ces imati prilikom izbacivanja peska i komada kamenja koje je u kanalu.
Zamisli koliko bi tvoj organizam trpeo da mora da izbaci odjednom 3 x vecu kolicinu peska i kamencica, koliko je veca mogucnost da se mokracni kanal zapara ( da budemo iskreni to se desava, moze da se desi i sa ovim jednim kamenom , te da mokris krv, dok mokracni kanal ne zaceli.
Zamisli koliko puta bi imao vecu sansu da ti se kanal zapara prilikom razbijanja tri kamena od jednom. Zamisli kolika bi koncentracija peska bila u bubregu i kanalu i zamisli k olike bolove bi onda imao.
 Moj kamen je bio 5 mm pre nego sto sam ga izbacila i imala sam samo jedan.
Moj mokracni kanal nije bio ostecen i nisam mokrila krv, ali bolovi koje sam imala su bili tesko podnosljivi u trenutku kada je ogromna kolicina peska navrla iz bubrega preko mokracnog kanala pa do izbacivanja.
U toj "guzvi"peska  tvoji bolovi bi bili nepodnosljivi.
Budi strpljiv, znas : "Ono sto je brzo to je i kuso", a pri tome zivot ti nije ugrozen, zato polako.


Nadam se da sam bar malkice bila od pomoci povodom tvog pitanja.
Само јаки можемо све, буди јака

Offline bubreg

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 71
Odg: Program vezbanja i ishrane za bubrezne bolesnike
« Reply #434 on: January 25, 2013, 03:08:04 AM »
Pa u pravu si Tijana totalno. Nisam baš na taj način ni razmišljao! Prosvetlila si mi um!!! 
Hvalaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa ..................


« Last Edit: January 25, 2013, 04:01:48 AM by bubreg »

Offline bubreg

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 71
Odg: Program vezbanja i ishrane za bubrezne bolesnike
« Reply #435 on: January 25, 2013, 03:36:04 AM »
Prvi simptomi su bili bolovi ( ali ne toliko jaki, koliko da te nešto smara i da ti smeta) na leđima ispod desnog rebra ( verovatno se kamen tada pomerao pa zbog toga) nekih 4-5 dana, ja sam mislio da mi je to ostalo od prehlade... 
Odem kod lekara, pa uput, pa na ultrazvuk kod urologa, kaže - dva kamena u desnom bubregu i 1 u kanalu. Osim tih 4-5 dana, NI JEDNOM VIŠE NISAM IMAO NIKAKVU BOL! Dakle, NI JEDNOM!!!  Što mi je malo neverovatno, i čudno! Evo sad će već dva meseca od toga. Dakle, tokamenje se učutalo i ćuti!!!

Sadašnji simptomi - Pa nema nikakvih! Nemam ni bolove, ni temperaturu, ni zujanje... ma ništa...   Nekad se zapitam da li uopšte imam to kamenje? Odem na ultrazvuk ( već 2-3 puta) doktor kaže, tu su! 

Uglavnom, danas me je jedna osoba "utešila", što se tiče tih bolova, kaže: - To toliko boli, kao kada te neko SEČE ŽILETOM!!! - E, pa baš ti hvala!!!  :- )))))

Šta jedem - sad moram da priznam da sam malo popustio. Kad sam saznao za to kamenje, pridržavao sam se svega što ljudi preporučuju nemoj slatko, slano, ljuto, kiselo, mlečno... ovo, ono, .... a sad već sam malo popustio. Već sam počeo i od te hrane da jedem malo po nešto. Pa mlečno mi treba zbog kostiju, a volim da uzmem i slatkiše... Jedino što ne jedem slano, a i gazirano ne pijem, a i ne privlači me. Ranije i da, koka kola, fanta... sad više ne.

Čajevi - naručio sam jednom Gocin čaj iz Leskovca, ali mi nije NIŠTA pomoglo!

Od čajeva klasika - uvin čaj, rastavić, i ostalo što preporučuju ....
Ujutru uzmem maslinovo ulje i limun... pa rowatineks... i tako, ali ja mislim da je sve to samo za dezinfekciju kanala... To kamenje mora da se izbaci i to je to - dakle zahvat ili operacija. 
Meni čak sad i ne odgovara da mi se kamen smanji, jer šta da mi krene, pa samo da mi napravi haos. Ovako, bolje, neka čeka tu operaciju! To je zakazano 11.2. Nemoj samo da mi krene pre toga!!! A posle videćemo šta će biti... Zezam se sa drugarima - posle od tog kamenja pravim kuću....!!!   :clap:   Šta ću, moram sve kroz humor ... 

Ah, da, moraću da zamolim doktora da kad to razbija da mi deo sačuva ili izvuče da odnesem na analizu da mi kažu kog je sastava taj kamen. E tek tada ću da se pridržavam pravilno ishrane, jer ću tada tačno znati!
Mada su na jednom nalazu napisali da je od KALCIJUMA. Zanima me, da li je kalcijum tj kamen od kalcijuma lak za razbijanje?  Ako jeste, super! A ako nije, pa onda ništa, idemo dalje! :-)

Usput, hvala Tijani na svim instrukcijama i savetima!!!   Da nije ovog foruma, bilo bi mnogo teže doći do nekih informacija.... pozz






Hej...

BUBREG... mozes li sa nama da podelis simptome koje si imao na pocetku, pre nego sto si saznao koji problem imas , a koji su simptomi sada... ?
( temperetaura, mucnina... zujanje u usima.. sta jedes.... cajevi i ostalo )

Brzo ce doci i taj februar....

Offline bubreg

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 71
Odg: Program vezbanja i ishrane za bubrezne bolesnike
« Reply #436 on: January 25, 2013, 10:45:50 AM »
Zaboravih da naglasim - u vezi simptoma - zgrušana krv ili ugrušci krvi u mokraći.  Dakle, na početku tih 4-5 dana bolova, TOG POSLEDNJEG DANA ( što je i bio povod da odem kod lekara ), u mokraći sam primetio nešto kao "ugruške krvi" ( posle sam shvatio da je to bilo od kretanja tog kamena, koji mi grebe zidove kanala i došlo je do krvarenja ) i nisam znao u čudu šta je sad pa ovo??? 
I ukucam odmah na netu "zgrušana krv u mokraći - kada se pojavljuje...???", i nađem dosta info o tome da je verovatno problem sa kamenjem u bubregu... I to mi je bio povod da odmah sutra odem do lekara i dobijem uput kod urologa.... i tako saznam



Prvi simptomi su bili bolovi ( ali ne toliko jaki, koliko da te nešto smara i da ti smeta) na leđima ispod desnog rebra ( verovatno se kamen tada pomerao pa zbog toga) nekih 4-5 dana, ja sam mislio da mi je to ostalo od prehlade... 


Offline Tijana

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 438
  • Gender: Female
Odg: Program vezbanja i ishrane za bubrezne bolesnike
« Reply #437 on: January 26, 2013, 07:21:35 PM »
Hm moram priznati da ti je bol dobro opisan : " Ziletom ",  samo bih jos nesto dodala,jedina razlika u boli je ta da kada se poseces ziletom po povrsini koze i unutar tela, osecaj je mnogo drugaciji. :)
Jedi sojino mleko bez kalcijuma, odlicno je, ja ga koristim u 50% slucajeva kada pijem mleko.
Mene moji zezaju da imam kamenolom...
Eh, samo kada bih mogla taj kamen da unovcim... :) ;)
...... Hm, javi se ako budes pravio kucu, mozda ti zatreba koji, znas ja kamencic na brzinu napravim... ;)
Само јаки можемо све, буди јака

Offline bubreg

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 71
Odg: Program vezbanja i ishrane za bubrezne bolesnike
« Reply #438 on: January 27, 2013, 11:33:19 AM »
- Hahahahahahahaaaaaaaaaaaaaaa............    :clap:    Bravo za humor!!!
OK! Važi....!  Još samo da odredim LOKACIJU! Jer, baš sam u "teeeeškoj" dilemi, da li neka vikendica negde na moru, na planini ili ovde nešto bliže..., xexexe  ....   ;)     




...... Hm, javi se ako budes pravio kucu, mozda ti zatreba koji, znas ja kamencic na brzinu napravim... ;)

Offline Tijana

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 438
  • Gender: Female
Odg: Program vezbanja i ishrane za bubrezne bolesnike
« Reply #439 on: January 29, 2013, 09:22:15 PM »
:)  Hihihi gde god odlucis, prevoz brz i tacan...
Само јаки можемо све, буди јака