EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: Program vezbanja i ishrane za bubrezne bolesnike  (Read 355977 times)

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Offline miaaa

  • Lenstina
  • *
  • Posts: 1
Odg: Program vezbanja i ishrane za bubrezne bolesnike
« Reply #540 on: April 11, 2014, 12:41:52 AM »
Cao svima,

Ja sam Mia, i imam 23godina. Trazeci neke odgovore na razna pitanja u vezi bolesti bubrega naisla sam i na ovaj forum. Sve pohvale, citala sam skoro sve vase postove i koliko sam mogla da vidim niko se nije javio sa problemom duplog uretera.
Pre 4 meseca sam se prehladila i mislila to je samo prehlada brzo ce proci. Medjutim dobila sam jake bolove sa leve strane i nisam mogla da ustanem iz kreveta. Osecala sam se malaksavo. Otiisla sam kod lekara gde su mi odmah izvadili krv i videli da nesto nije uredu. Poslali su me odmah na ultrazvuk gde su ustanovili da imam 3 kamena u levom bubregu. Ostala sam u bolnici 4 dana na posmatranju dok se nisu smiri bolovi i pustena sam kuci. Na kontrolu sam dosla za nedelju dana, sa novi snimkom ultrazvuka gde su videli da sam usla u 3 stazu. Prebacena sam odmah za Beograd, gde su mi izvadili kamenje laparaskopskom metodom. Priliko vadjenja ustanovili su da imam dupli ureter. Upravo on mi napravio tolike bolove i smanjio funkciju bubrega. Uradili su mi na odeljenju za nuklearnu medicinu dinamsku i staticku scintigrafiju, gde su ustanovili da mi bubreg levi radi sa na 38%. Doktor mi je rekao da se ovaj problem otkriva kod male dece, ali kod mene nije otkriven, i ja nisam imala ni jedan simptom toga dok sam bila mala. A nije se video ni na jednom snimku. Posle 2 meseca uradjena mi je operacija uretera. 1 sto mi je bio visak je podvezan i suzen, jer je bio 5 puta veci od normalnog, i stavljena mi je sonda dok mi rana ne zaraste. Operaciju sam dobro podnela, ranu bukvalno nisam ni osetila, posle 3 dana vec sam setala, naravno otezano. Posle 14 dana sam pustena kuci. Operaciju su morali da mi urade da mi ne bi ceo levi bubreg propao. Interesuje me ako neko imao nekad sa ovim problem kakve vezbe idu za mene? Hvala unapred na odgovoru :)

Offline Tijana

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 438
  • Gender: Female
Odg: Program vezbanja i ishrane za bubrezne bolesnike
« Reply #541 on: April 21, 2014, 06:35:05 AM »
Caos Mia,

Hvala na svim pohvalama.
Iskrena da budem ja nisam cula da je neko imao problem slican kao tvoj ( dva uretera ).
Stvarno je neobican i interesantan, ali mislim da je slican mom problemu, jer sam ja imala suzen ureter desnog mokracnog kanala, stanjen parenhim gradus III, koji mi je operisan na isti nacin kao i tvoj.
Sto se tice vezbanja, najiskrenije ja bih ti preporucila da prvo porazgovaras sa lekarima, tj. lekarom koji te je operisao.
Tezina vezbi zavisi i od toga kada si operisana, tj. koliko je rana sveza.
Ono sto ja znam i sto ja primenjujem nisu teske vezbe.
Leti svaki dan plivanje, 3x nedeljno brzo hodanje 4km, 3x nedeljno voznja bicikla 20 km ( na putu sa prevojima i usponima ) , 2 x nedeljno vezbe za noge, ali sa malom tezinom 3-4 kg, 3x25.
Zimi 3x nedeljno brzo hodanje - teretana, 3x nedeljno voznja bicikla 20 km, 2x nedeljno vezbe za noge - teretana.
Proveri sa lekarima, pa mi reci molim te sta su ti rekli koje vezbe su za tebe pogodne.


Cuvaj se, pa se cujemo....

Pozdrav
Само јаки можемо све, буди јака

Offline bubreg

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 71
Odg: Program vezbanja i ishrane za bubrezne bolesnike
« Reply #542 on: April 28, 2014, 06:45:19 PM »
Bravo Tijana!!!!!!!  Čestitam!!   Sad sam video, malo svratio, da vidim šta ima novo.

A kod mene, evo godinu dana od intervencije, za sada sve funkcioniše odlično, nema nikakvih problema sa bubrezima!  Hvala Bogu!  Ali i pijem dosta tečnosti


Kontrola prošla odlično.
Kamenčiće sam izbacila ( kako, nemam pojma, ali ih nema )
Bubreg odlično funkcioniše sa stanjenim parenhimom.
Normalnih je kontura i oblika.
Ja srećna...
:) ;)

Offline Tanor

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 4135
  • Gender: Male
Odg: Program vezbanja i ishrane za bubrezne bolesnike
« Reply #543 on: April 28, 2014, 08:44:01 PM »
Naleteh na ovaj clanak pa rekoh da okacim, mozda je stvarno korisno  :dunno: :)


http://www.telegraf.rs/zivot-i-stil/1049284-kako-se-otarasiti-kamena-u-bubregu-za-samo-10-dana
Pajseras, de mi rec kad si ti zadnji pu upao u katabolizam :D !

Pre neki dan kad nisam imao ellu .. :/ jbg desi se ..
A inace, post Pajserasa u kome kaze da je pao u katabolizam kad nije pojeo ellu mi je ulepsala vece  :wow: :lol:
Jeste brate , ja kasno ustajem i ono , nisam jeo jedno 13 sati tad minimum...

a da,natural sam :rolleyes01: :rolleyes01: :rolleyes01:

pio sam bcaa posle sexa...bez zajebavanja  :lol:

Offline Tijana

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 438
  • Gender: Female
Odg: Program vezbanja i ishrane za bubrezne bolesnike
« Reply #544 on: April 30, 2014, 08:28:18 AM »
Tanor,

Hvala ti mnogo na ovom clanku, svidja mi se ta ideja sa posoom.
Mislim da cu i sama da je isprobam i ako rekose da nema kamena.
Ipak je potrebno malo organizam s vremena na vreme nekakp procistiti.
A mislim da je dobro i menjati metode prociscavanja, jer svaka od njih izbacuje razlicite stetne materije iz organizma...

Samo ne treba preterivati.. :)
Само јаки можемо све, буди јака

Offline bubreg

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 71
Odg: Program vezbanja i ishrane za bubrezne bolesnike
« Reply #545 on: April 30, 2014, 10:31:22 AM »
Evo još nekih naslova:

PAŽNJA: Gazirani sokovi uništavaju bubrege!

http://www.telegraf.rs/zivot-i-stil/875452-paznja-gazirani-sokovi-unistavaju-bubrege

Offline bubreg

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 71
Odg: Program vezbanja i ishrane za bubrezne bolesnike
« Reply #546 on: April 30, 2014, 10:34:33 AM »
Ko ne želi pesak u bubregu, nek pije puno vode

Svake godine širom sveta na hiljade ljudi dobiju kamenac u bubregu samo zbog toga što ne piju dovoljno vode

http://www.telegraf.rs/zivot-i-stil/735865-ko-ne-zeli-pesak-u-bubregu-nek-pije-puno-vode

Offline bubreg

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 71
Odg: Program vezbanja i ishrane za bubrezne bolesnike
« Reply #547 on: April 30, 2014, 10:52:15 AM »

http://www.telegraf.rs/zivot-i-stil/947982-evo-zasto-imate-podocnjake

Evo zašto imate podočnjake

PROBLEMI S BUBREZIMA

- Ljudi koji imaju probleme s bubrezima obično imaju natečene prste i tamne podočnjake. Ukoliko ne možete da skinete prsten s ruke koji vam je do skoro bio čak i velik ili ste primetili da vam oči izgledaju kao da niste spavali 48 sati, razmislite o tome da posetite doktora i proverite funkciju bubrega.



Offline Vuco

  • Lenstina
  • *
  • Posts: 2
Odg: Program vezbanja i ishrane za bubrezne bolesnike
« Reply #548 on: May 13, 2014, 11:58:29 AM »
Puno pozdrava za sve na forumu. Ja se zovem Marko i zivim u Kraljevu. Imam pitanje za Tijanu i ostale koji znaju nesto o mom problemu. Zaboleo me je stomak pre 2 meseca i otisao sam kor lekara. Posle krvi i urina poslali su me na ultrazvuk i dijagnoza je: "Obostrana hidronefroza pijelokalisnog sistema. Od tada me bubrezi peckaju,probadaju i imam ucestalo mokrenje i cak bolove na dve tacke nezavisno od bubrega negde oko pupka i kod besike. Bole me tabani,bride,peckaju a ponekad i listovi. Jel ima neko nekakav savet jer obisao sam sve urologe u Kraljevu i oni samo kao papagaji ponavljaju "treba da se prati". Sta da pratim kad me bole bubrezi a oni nista. E da jos jedno pitanje, vec 12 godina idem u teretanu  i to ne mogu da prestanem jer to volim vise i od zivota pa da li trning moze da mi pogorsa stanje. Unapred hvala i pozdrav svima.

Offline Tijana

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 438
  • Gender: Female
Odg: Program vezbanja i ishrane za bubrezne bolesnike
« Reply #549 on: May 23, 2014, 06:56:42 AM »
Puno pozdrava za tebe Marko...
Sto je najgore i ja poslednjih 1 godinu imam istih problema sa tabanima i nogana. Svaka koscica me boli, posebno ujutru.
Takodje sam proslog leta imala taj isti osecaj kao i ti, cudnog bola oko pupka, kao neko treperenje uz blago probadanje.
U vezi tih bolova ti n ista ne mogu reci, jer ni sama ne znamkako da sebi pomognem, sem da ti kazem da pokusas da nosis sto udobniju obucu, sa anatomskim djonovima.
Meni je to pomoglo i vbolovi su se ublazili i to za 80%. Dok su povremeni bolovi ulistovima uz povremeno natecene noge kod zglavka.
Sto se tice hidronefroze i bolova u bubrezima, pij dosta cajeva i utopljavaj bubrege, tj, vodi racuna da ne budes na nekoj promaji, hladnoci...
pij dosta limunade, mene nekada kada bolu bubrezi ja popijem limunadu bez secera i kroz neko vreme se bol smiri. Probaj i ti.
Molim te, ako nesto od lekara cujes za bolove u nogama i taj bol oko pupka, volela bih da mi javis sta je to i na koji nacin mogu i ja da ga ublazim, sem obucom...
Hvala ti...
Само јаки можемо све, буди јака