EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: All in one trening  (Read 20995 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline MadaFakaDachaNS

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 90
  • Gender: Male
  • Volim tog zeca!
Odg: All in one trening
« Reply #20 on: February 25, 2008, 01:02:08 PM »
Kad sam prvi put u zivotu usao u teretanu kako bih vezbao onaj baja, nazovi fitness trener, mi je rekao kako treba svaki dan raditi sve misicne grupe! Nisam ga poslusao jer su mi svi ostali pricali kako je to glupost i kako bih mogao da se povredim itd itd... Zakljucak je da je on meni to mozda rekao cisto zato sto sam bio mlitav i ko djule debeo pa kao da bih brze razbudio misice kojima u zivotu nista nisam uradio, a i bio sam "dete" od 15 godina! To je bar moje misljene zasto me je tako savetovao! Mada mozda gresim! Sad prvi put cujem da neko zaista to radi tako! Svaka tebi cast ako se ne umaras i postozes kako kazes zavidne rezultate! Reci mi samo koliko puta nedeljno ides u teretanu???




Kao sto rekoh, sada posle kure mi se vratila volja i sada treniram 5 do 7 puta nedeljno. A to sto se tice umaranja nekako prevazidjes, jer naviknes telo na taj nacin treninga i onda ti je to prosto ko pasulj. Pokusao sam pre dva meseca da radim kako svi vi ostali radite( po jednu ili dve grupe u treningu) i bilo mi je predosadno, prekratko i prelako... jer vec sam navikao na ovakav trening i prija mi i osetim pumpu celog tela, to sigurno niste probali !?

Offline MadaFakaDachaNS

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 90
  • Gender: Male
  • Volim tog zeca!
Odg: All in one trening
« Reply #21 on: February 25, 2008, 01:04:43 PM »
gogi bato, ne bih se slozio sa teorijom maratonca i fizikalca, jer plivaci u bazenu svaki dan rade sve (cak i dva treninga dnevno) pa izgledaju fenomenalno- a masa njih ne uzima nista i mahom jedu gluposti!

Offline MadaFakaDachaNS

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 90
  • Gender: Male
  • Volim tog zeca!
Odg: All in one trening
« Reply #22 on: February 25, 2008, 01:28:23 PM »
Jel bi mogao da napises plan za jedan dan (bilo koji) npr. koje vezbe radis......ja sam nekada radio nesto slicno

ok, ide ovako:

1. bench u 4 serije
    1. serija 65kg x 12 ponavljanja
    2.serija  100kgx 10 ponavljanja
    3. serija  110kg x 10 ponavljanja
    4.serija 65kg x 12 ponavljanja
2. Peg dek u 3 serije
    1,2,3 serija  max tezina na spravi 120kgx 12 ponavljanja
3. Zgibovi u 4 serije
    1,2,3,4 serija mojih 105kg x 8 ponavljanja
4. Sprava koja podseca na ergometar al sa tegovima i bez rada nogu,vec samo ledja i ruke.u3 ser
    1,2,3 max tezina na spravi 111kg x 12 ponavljanja
5. Ledjnjaci na nekoj spravi za njih u 1 seriji
    1 serija x 36 ponavljanja.
6. Triceps na onoj masini gde stojis i vuces drsku paralelno sa spravom od gore na dole...U3serije                                   
    1,2,3 91kg x 12 ponavljanja
7. biceps sa bucicama 3 serije
    1,2,3 serija, bucice od 25 kg x 24 ponavljanja
8. Letenje sa bucicama 3 serije
    1,2,3 serija, bucice od 17kg x 12 ponavljanja sa izdrzajem.
9. Rameno kruzenje 1 serija
    1 serija sa bucicama od 30 kg x 36 kruzenja
10. Podlaktice, radim u neke dve vezbe, po 1 ili dve serije...
11. Listovi, na spravi gde je moja tezina+ 50kg. u 2 serije
    1. serija do otkaza, tj dok me ne uhvati grc u nozi a to je nekih 70, 80 ponavljanja
    2.serija do otkaza, tj dok me ne uhvati grc u nozi, al ovaj put to je 50-ak ponavljanja
12. Cucanj radim na spravi gde naguram maximalnih 220 kg, al nema moje tezine i nema opterecenja na kicmu, radim 2 serije
     1. serija 220kg x 50 ponavljanja
     2. serija 220 kg x 30-40 ponavljanja
13. trbusnjaci, sklopke radim u tri serije po 50 ponavljanja....


I to je otprilike jedan moj trening, a drugi obradjuje iste ove grupe misica, samo drugim vezbama.

Offline Kosarkas

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 174
  • Gender: Male
Odg: All in one trening
« Reply #23 on: February 25, 2008, 02:13:39 PM »
fine su ti kilaze nema sta.Ako ti pali samo radi tako al ne bih se slozio da se ne mozes umoriti ako radis samo 2 grupe misitja.Uzmi ti 4 vrste vezbe za svaki misitj.Npr odradi ovako:
Za grudi i biceps: Bench 4 serije
                        Kosi bench 4 serije
                        razvlacenje bucicama 4 serije
                        pek dek 4 serije
Biceps: Pregib na skotovoj klupi 4 serije
          stojetji pregib 4 serije
           jednorucni pregib sa bucicama 4 serije
Ako pored ovog svega stavis kilaze da radis makimum moras da se umoris:)

Offline MadaFakaDachaNS

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 90
  • Gender: Male
  • Volim tog zeca!
Odg: All in one trening
« Reply #24 on: February 25, 2008, 02:35:49 PM »
hm.. nisam ni mislio da se ne mozes umoriti, vec da je ipak lakse odraditi dve grupe nego sve grupe misica, daleko lakse... Odradi ti moj all in one sa tvojim kilazama, pa ces mi reci sta je teze  :yes:

Offline Sasa Ilic

  • Pocasni clan
  • *
  • Posts: 1313
  • Gender: Male
Odg: All in one trening
« Reply #25 on: February 25, 2008, 02:51:57 PM »
mislim da ti ovo nije ok ali ako kazes da si napredovao onda dobro..verujem da bi ti rezultati bili dosta bolji da si razdvojio misicne grupe.
Sampioni su oni koji se ponovo dignu sa dna!!!

Offline MadaFakaDachaNS

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 90
  • Gender: Male
  • Volim tog zeca!
Odg: All in one trening
« Reply #26 on: February 25, 2008, 03:14:57 PM »
mislim da ti ovo nije ok ali ako kazes da si napredovao onda dobro..verujem da bi ti rezultati bili dosta bolji da si razdvojio misicne grupe.

moguce... al sve je to relativno i to sad ne moges znati za sigurno, jer nije bilo dvojica mene pa da uporedis, gde jedan radi na ovaj nacin, a drugi na onaj nacin...

Offline Sasa Ilic

  • Pocasni clan
  • *
  • Posts: 1313
  • Gender: Male
Odg: All in one trening
« Reply #27 on: February 25, 2008, 03:21:32 PM »
pa idi taj sistem dokle vidis da ima napredka kad ga nebude bilo promeni ga :) mada ti je 2 sata u teretani sa tegovima stvarno mnogo veoma lako se pretreniras pogotovu kad si natural tj. zavrsio si sa kurom..
Sampioni su oni koji se ponovo dignu sa dna!!!

Offline gogi

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 85
Odg: All in one trening
« Reply #28 on: February 25, 2008, 03:27:38 PM »
A mozda bi trebao da ti napise neko iskusniji pravi trening, kao sto je meni, veruj da jedva odradis drugu misicnu partiju na treningu i jedva cekas da zavrsis da ne bi bacio peglu :bored:

Offline Tanja

  • Global Moderator
  • *
  • Posts: 1540
  • Gender: Female
    • www.exyu-fitness.com
Odg: All in one trening
« Reply #29 on: February 25, 2008, 04:39:29 PM »
Ovako mogu da treniraju bokseri i fajteri, fudbaleri i ostali sportisti,koji zele vise da ojacaju, nego da ga razvijaju u obimu.
Ovo je cesta zabluda. Trening za celo telo i te kako moze da bude efikasan.
Srecan je onaj koji je taman toliko pametan da shvati da je glup ;D