EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: bol na ledima dok radim trbusnjake  (Read 9079 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline snouvi

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 8
  • Gender: Male
bol na ledima dok radim trbusnjake
« on: October 15, 2008, 07:11:58 PM »
kao sto naslov teme kaze. ako mi molim vas mozete pomoci. radim normalno trbusnjake doma, zakacim noge za termopec hehe i picim 25 u seriji i tako par serija napravim (jedno 4) i onda me pocne bolit trtica.  :wallbash1: :wallbash1: to mi  se dogada duze vrijeme.
zna li tko zasto ??  :help: :help: :help: :help:

Offline Rade

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 115
  • Gender: Male
Odg: bol na ledima dok radim trbusnjake
« Reply #1 on: October 15, 2008, 07:53:07 PM »
pa ako radis na golom parketu i sam mozes da zakljucis zasto;) jel drzis pravo ledja kada se dizes gore?
stavi neki jastuk ili nabacaj neku staru odecu na pod de lezis mozda ce bolje biti...
Ne moras biti Mr.Olympia ali budi najbolji za sebe...

Offline snouvi

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 8
  • Gender: Male
Odg: bol na ledima dok radim trbusnjake
« Reply #2 on: October 15, 2008, 07:57:55 PM »
neradim na golom parketu nego na dekici nekoj hahah :D al opet isto :S
radim pravilno al neznam zasto,men to jako cudno  :boxed:

Offline Rade

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 115
  • Gender: Male
Odg: bol na ledima dok radim trbusnjake
« Reply #3 on: October 15, 2008, 08:02:39 PM »
nemoj da drzis prava ledja zato sto ti onda rade ledjnjaci isto,posto se drzis pravo oni trpe ceo gornji deo tela....savi ledja i onda radi manje ces ljedjnjake pogoditi....
Ne moras biti Mr.Olympia ali budi najbolji za sebe...

Offline Taurus

  • Rekreativac
  • *
  • Posts: 26
  • Gender: Male
Odg: bol na ledima dok radim trbusnjake
« Reply #4 on: October 15, 2008, 08:12:46 PM »
Zasto uopste radis trbusnjake? Predpostavljam da ne ides u teretanu? Verovatno nisi trosio mngoo vremena citajuci,u glavnom reci cu ti u kratkim crtama..

Trbusnjacima ne spaljujes salo,neces imati plocice NIKAD makar ih radio milion dnevno plocice neces imati dok ne regulises ishranu i radis kardio treninge.. Trbusnjaci kao trbusnjaci ti nece pomoci u tome,oni ce se videti tek kada ti je BF oko 10% manje vise..

Ti trbusnjaci na ravnom i nisu neka varijanta,ako vec insistiras da ih radis izdvoj malo novca iz budzeta i kupi polukruznu kosu klupu za trbusnjake.. Takodje bi trebao da radis podizanje nogu.. To je vezba za donji red trbusnih misica.. Mada ja ti pricam,a ja to nisam radio 3 meseca..

Offline snouvi

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 8
  • Gender: Male
Odg: bol na ledima dok radim trbusnjake
« Reply #5 on: October 15, 2008, 08:15:14 PM »
idem u teretanu procitaj stavio sam temu jos jednu :P:P
doma radim tako na ravnom jel nemogu drukcije a kad sam u teretani onda radim kako treba heh

Offline Taurus

  • Rekreativac
  • *
  • Posts: 26
  • Gender: Male
Odg: bol na ledima dok radim trbusnjake
« Reply #6 on: October 15, 2008, 08:18:02 PM »
Trbusnjake 2 puta nedeljno,maximum 3 i to je totalno nepotrebno.. 

Mnogo ti je bolje raditi trbusnjake 2 puta nedeljno,3 vezbe po 3 serije sa 15-20 ponavljanja u sto kracim pauzama (30-45 sec)

To sto radis ko zna koliko ponavljanja i svaki dan ce izazvati samo kontra efekat..

Offline Ted Arcidi

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 2126
  • Gender: Male
  • Stranger in the night. Sida in the morning.
Odg: bol na ledima dok radim trbusnjake
« Reply #7 on: October 15, 2008, 08:28:48 PM »
aj da skratimo malo ovu pricu,bole te ledja zato sto radis dizanje u sed,a tu ti najveci deo opterecenja podnose misici donjeg dela ledja i fleksori kuka.
Jednostavno pocni da radis trbusne kontrakcije tj lezi na pod ili gde vec,podigni noge na neku stolicu i savi ih u kolenima ili jednostavno tako kako lezis savi noge u kolenima. Sledeci korak je da se podizes snagom trbusnih misica tanije da privlacis grudni kos ka nogama ,a da ti donji deo ledja sve vreme ostane na podlozi. Sve vreme podiznja izbacujes vazduh i kada si dosao u navisu tacku izbaci sav vazduh iz pluca i uradi dodatnu kontrakciju sa zadrzavanjem od jedne sekunde.
Ako budes ovako uradio jedino ces osetiti bol tj pecenje u trbusnim misicima ,a to je i cilj zar ne.
ps.
 ne nadaj se da ces odmah uraditi 25 ponavljanaj ovako


Uploaded with ImageShack.us

Offline snouvi

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 8
  • Gender: Male
Odg: bol na ledima dok radim trbusnjake
« Reply #8 on: October 15, 2008, 08:34:59 PM »
hvala puno  ;) :)

Offline nokidude

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 516
  • Gender: Male
Odg: bol na ledima dok radim trbusnjake
« Reply #9 on: October 15, 2008, 08:52:50 PM »
kad smo vec kod trbusnjaka, ja ih radim 40 u seriji na klupama u teretani. Jel pametno da uzmem teg od5 kg i stavina grudi, pa da radim manji broj a da misici budu veci a?