EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: Cucanj  (Read 2981 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline MilanTomic

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 121
  • Gender: Male
  • Udarim recku kad vidim nekog da pravilno radi
Cucanj
« on: April 21, 2008, 10:20:41 PM »
Radim cucanj 3x20 ponavljanja ali se samo puno zadisem a noge (kvadriceps) se ne umore. Imam kondicije tako da to nije problem. Moze li mi neko objesniti kako se pravilno radi cucanj? Mozda radim prebrzo ili se ne spustim dovoljno ili ne bi trebalo da ispravim noge skroz kada se dignem gore?
Od pravilnog izvodjenja vezbi rastu misici. Od hrane raste stomak.

Offline Tanor

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 4135
  • Gender: Male
Odg: Cucanj
« Reply #1 on: April 21, 2008, 10:36:29 PM »
Imas temu cucanj .... koristi pretragu :) :yes:
Pajseras, de mi rec kad si ti zadnji pu upao u katabolizam :D !

Pre neki dan kad nisam imao ellu .. :/ jbg desi se ..
A inace, post Pajserasa u kome kaze da je pao u katabolizam kad nije pojeo ellu mi je ulepsala vece  :wow: :lol:
Jeste brate , ja kasno ustajem i ono , nisam jeo jedno 13 sati tad minimum...

a da,natural sam :rolleyes01: :rolleyes01: :rolleyes01:

pio sam bcaa posle sexa...bez zajebavanja  :lol:

Offline Milan

  • Pocasni Clan
  • *
  • Posts: 7406
  • "Sloga bice poraz vragu"
Odg: Cucanj
« Reply #2 on: April 22, 2008, 11:00:13 AM »
Snimi to ili slikaj iz vise polozaja pa postavi,najbolje tako da se isprave eventualne greske

procitaj ovo,pise kako bezbedno da radis cucanj

Cucanj :link:
Quote
Powerlifting,strongman,weightlifting su direktno povezani sa nasom urodjenom teznjom da budemo jaki i spremni i prevazidjemo sve poteskoce i kao takvi su daleko prirodniji ,jer izviru iz kolektivnog secanja celokupne civilizacije,znaci ,imaju veoma duboke korene u nasim istinskim teznjama.

sledeci cilj:SQ 400  BP 190 DL 380

Offline mama

  • Rekreativac
  • *
  • Posts: 11
  • Gender: Female
  • Do cilja!
Odg: Cucanj
« Reply #3 on: April 23, 2008, 04:24:15 PM »
Pa evo ako može pomoći, valjda se uvažava kad mi žene damo informaciju  :). Dakle, prenosim ono što je moj trener meni govorio i kako me učio, inače odličan i stručan čovjek - stvar je u tome da se na kvadricepsu ni ne treba osjećati težina ili bol, to onda znači da čučanj nije dobar. Svu težinu treba ponijeti zadnja loža, obavezno se treba osloniti isključivo na pete, ravna leđa i guzu prema iza, kao da planiramo sjesti. I stvarno, kad je tako pravilno izveden težina ode upravo na taj zadnji dio. Znam da mi je govorio - dok god osjećaš kvadriceps nisi se dovoljno oslonila na pete. Eto, možda malo pomogne...