EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: Gornji / Donji dio tela  (Read 3618 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline JozZz

  • Rekreativac
  • *
  • Posts: 24
  • Gender: Male
Gornji / Donji dio tela
« on: May 17, 2011, 03:55:02 PM »
Odlučio sam se za ovu varijantu treninga i gdje god sam pročitao o ovoj temi , preporuka je da ovi treninzi naizmjenično idu (1 dan gornji,drugi donji , oporavak , gornji , donji , oporavak,oporavak).

Mene zanima kako da napravim ovaj trening jednakog intenziteta za gornji i donji dio tijela , kad za gornji dio ima više partija mišića (grudi,leđa,biceps,triceps,ramena..) ?

Donji dio tijela je u programima obično deficitaran ili se popunjava jednom partijom mišića iz gornjeg dijela tijela (ramena ili slično)...

Moji raniji programi su obično bili 1. dan treninga GRUDI-BICEPS , drugi RAMENA TRICEPS , treći LEĐA-NOGE , četvrti CIJELO TIJELO , a u svakoj partiji sam odradio po 4 vježbe...sad sam se odlučio da probam ovaj novi trening , međutim nejasno mi je kako da izbalansiram broj vježbi za gornji i donji dio tijela.

Offline JozZz

  • Rekreativac
  • *
  • Posts: 24
  • Gender: Male
Odg: Gornji / Donji dio tela
« Reply #1 on: May 23, 2011, 11:34:40 PM »
Admine , kad si već ostavio "dio " u naslovu , mogao bi da staviš i TIJELA :D

Offline Lazic

  • Administrator
  • *
  • Posts: 21979
  • Gender: Male
    • EXYU FITNESS
Odg: Gornji / Donji dio tela
« Reply #2 on: May 24, 2011, 10:02:49 AM »
jedini admin sam ja..a pojma nemam o cemu pricas  :)
Suplementi prodaja Srbija - link
Uz svaki kupljeni preparat besplatan ONLINE strucni savet i konsultacije - link
Najbolji popusti i pokloni na webu - link 
BESPLATNA DOSTAVA ZA KUPOVINU PREKO 6000 din

EXYU FITNESS NA YOUTUBE-u - link
https://www.exyu-fitness.com/   forum sitemap  webshop sitemap

Offline tenssa

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 2787
  • Gender: Male
    • www.flash-dizajn.com
Odg: Gornji / Donji dio tela
« Reply #3 on: May 24, 2011, 12:02:27 PM »
Misli na gramatiku, vjerovatno...deo tela/dio tijela, nebitne stavke uglavnom...
hmmm..dobro ..ipak wi znate mnogo wise od mene..poslusacu was..uradicu owako...sad ima da jedem swe ziwo cak cu i surutke i sok  od cvekle da kupim..tj svu zdravu hranu..za 1 mesec cu onda da uzmem metan..a posle metana cu jos wise da jedem.a onda cu stucem jos jednu turu pa posle toga cu 3 meseca da jedem kao stoka..a kasnije ako se wide rezultati nastawicu sta da  wam drugo kazem..uglawno hwala wam puno..pozdraw.

Offline JozZz

  • Rekreativac
  • *
  • Posts: 24
  • Gender: Male
Odg: Gornji / Donji dio tela
« Reply #4 on: May 26, 2011, 10:47:43 PM »
Ma ne mislim  na gramatiku , nego sam prvobitno greškom napisao "gornji / donji dio leđa" umjesto "tijela" .

Onda mi je prepravljen naslov u "gornji / donji dio tela" , pa ja kažem ako si već ostavio "DIO" , logično da treba na ijekavskom da bude i TIJELA :)

Nebitna stavka u svakom slučaju , u odnosu na temu.

Offline warlord

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 215
  • Gender: Male
Odg: Gornji / Donji dio tela
« Reply #5 on: May 26, 2011, 11:28:19 PM »
noge ti cine 50% misicne mase na telu ...i posveti im celi trening sa dosta serija i dosta ponavljanja...ja sam sad u nekom experimentu sa nogama...radim veliki broj ponavljanja od 15-25 po seriji,hocu da vidim kako mi noge reaguju na veliki broj ponavljanja ...do sada sam praktikovao do 12 maximalno,ali neke zakljucke sam doneo sam u glavi posmatrajuci okolinu druge sportove pa rekoh da probam ovako par meseci 2-3 da vidim neku razliku ako je bude pa javim  ;)

Offline Und3i2c0v3i2

  • Ponosni vlasnik
  • *
  • Posts: 4223
  • Gender: Female
  • Think I'm Sarcastic? Watch Me Pretend To Care
Odg: Gornji / Donji dio tela
« Reply #6 on: May 27, 2011, 07:54:22 AM »
ja sam ti prepravljala naslov i nisam ni skontala ni da je "dio" ni da je bilo "tijela"


Love your Enemies ....
It Fucks wit their Heads

Offline JozZz

  • Rekreativac
  • *
  • Posts: 24
  • Gender: Male
Odg: Gornji / Donji dio tela
« Reply #7 on: May 27, 2011, 11:43:56 AM »
warlod , pa kako ti je koncipiran trening ? Jesi isto podijelio GORNJI/DONJI dio tijela ili drugačije ?