EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: Kako dobiti "tvrde" trbusnjake?  (Read 4591 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Medaa

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 8
Kako dobiti "tvrde" trbusnjake?
« on: February 06, 2014, 09:59:09 PM »
Na ovom snimku sam cuo da se mogu imati cvrsti trbusnjaci "abs of steel" iako se ne vide (nisu definisani):
   (ovde je pokazana samo jedna vezba)
I lik je rekao da postoje razlicite grupe vezbi za vidljive i cvrste trbusnjake...

Ja ne zelim da imam vidljive trbusne misice nego vise da budu cvrsti (nemam veliki stomak) pa me zanima da li mozda znate jos neke vezbe za "tvrde" trbusne misice?

Hvala unapred :D

Offline EaZeeY

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 111
  • You mirin' brah?
Odg: Kako dobiti "tvrde" trbusnjake?
« Reply #1 on: February 07, 2014, 02:32:18 PM »
ja radim po 700-800 na jednom treningu, sada sam smanjio na nekih 400 od kako sam krenuo u teretanu, high reps>low reps
Ali radim one prekrstene ruke na grudima, nisu iza glave. Trbusnjaci od celika :)

Offline Becks

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 1743
  • Gender: Male
Odg: Kako dobiti "tvrde" trbusnjake?
« Reply #2 on: February 07, 2014, 03:03:12 PM »
Eezeey Roki VIII


Sent from my iPhone 4 using Tapatalk

Offline EaZeeY

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 111
  • You mirin' brah?
Odg: Kako dobiti "tvrde" trbusnjake?
« Reply #3 on: February 07, 2014, 03:16:33 PM »
Eezeey Roki VIII


Sent from my iPhone 4 using Tapatalk
sto ne verujes da radim toliko? :D

Offline Medaa

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 8
Odg: Kako dobiti "tvrde" trbusnjake?
« Reply #4 on: February 07, 2014, 03:34:47 PM »
Mislis na "crunch"?

Jel zna jos neko neku dobru vezbu?  :)

Offline EaZeeY

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 111
  • You mirin' brah?
Odg: Kako dobiti "tvrde" trbusnjake?
« Reply #5 on: February 07, 2014, 03:58:32 PM »
ne, pun trbusnjak sa zemlje do napred koliko mozes, noge blago savijene u kolenu, nekih 10cm do nogu tako savijenih glavom ides. Upala posle svakog treninga zagarantovana. Onda sta jos radim leg raises, isto ubica za trbusnjake, samo se uhvatis za cvrstu podlogu rukama od nazad, telo stoji perfektno ravno nema grbljenja kicme. Sada ka gledam ove u teretani likove rade po 15ponavljanja 3 serije trbusnjaka, sto je meni nezamislivo malo.. sad svako je drugaciji, ja sam ovako oduvek radio nikad ispod 200-300 ni kao klinac. Pozdrav

Offline LeDu 91

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 889
  • Gender: Male
Odg: Kako dobiti "tvrde" trbusnjake?
« Reply #6 on: February 07, 2014, 06:46:21 PM »
Pa hipertrofiju trbusnih misica izazivas i sa 15-20 ponavljanja.

Offline EaZeeY

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 111
  • You mirin' brah?
Odg: Kako dobiti "tvrde" trbusnjake?
« Reply #7 on: February 07, 2014, 06:49:05 PM »
To ti kazem kako ko, ja 150 radim da se zagrejem za trbusnjake, 20 ne bih osetio. Neko ko ih nikad nije radio ima isti efekat sa 20 kao ja sa 150.. broj je nebitan, samo da se sto vise izlostavljaju.

Offline filip85

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 963
  • Gender: Male
Odg: Kako dobiti "tvrde" trbusnjake?
« Reply #8 on: February 07, 2014, 09:08:51 PM »
ja sam jednom na treningu veslanja pre 10 godina uradio 500 trbušnjaka za opkladu... iz sadašnje perspektive, to nije ličilo ni na šta... ako trbušnjake radiš kako treba, 4 serije od 15-20 ponavljanja ubijaju, ali doslovno ubijaju, mene prolazi jeza kroz celo telo dok ih radim... ako mlataraš onako bezveze, možeš da ih radiš i 1000 kom., efekat je nula...

uz to, čučnjevi, mrtva dizanja bez pojasa dosta jačaju trbušni zid... ciljano što se trbušnjaka tiče, 2-3 puta nedeljno radim nekad crunches, nekad ab wheel, side bends, podizanje nogu na vratilu, plankove ili dragon flags...
naravno, sve ovo dok se ne spusti BF neće biti "od čelika"... :)

btw. one koji imaju trbušnjake sa težinom manjom od visine-100, ne daj Bože visina-110, ne računam, sorry, možda glupo zvuči ali sa 70-ak kg nije mnogo teško imati "trbušnjake od čelika"...

one kojima je 20 trbušnjaka po seriji malo bih zamolio da postave snimak kako rade 20 dragon flagsa (i pozitivni i negativni deo), ili 20 ponavljanja sa ab wheelom STOJEĆI (do kraja spuštanje), i sl‚, da vidimo koliko su stvarno jaki ti trbušnjaci i koliko one stotine trbušnjaka u stvari imaju efekta... :)
« Last Edit: February 07, 2014, 10:14:05 PM by filip85 »

Offline EaZeeY

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 111
  • You mirin' brah?
Odg: Kako dobiti "tvrde" trbusnjake?
« Reply #9 on: February 08, 2014, 05:45:18 AM »
Sa mojih 94 kg i da se bacam kao izrod sa toliko ponavljanja imace efekta, a da li je pravilno i da li je toliki broj mozes proveriti dodji kod mene u teretanu i ponesi kameru :) A da li ima efekta, pogledaj boksere oni svi cepaju stotine i stotine trbusnjaka nema low reps, pa kakve trbusnjake imaju. Pozdrav