EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: Koliko smo jaki?  (Read 117393 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline vuksa

  • Eraser
  • *
  • Posts: 2861
  • Gender: Male
Odg: Koliko smo jaki?
« Reply #30 on: January 04, 2009, 08:18:34 PM »
da da sad sam tek video da si weightlifter
al se nekad dobro jelo

Offline Al Mir

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 1129
  • Gender: Male
Odg: Koliko smo jaki?
« Reply #31 on: January 04, 2009, 08:21:20 PM »
ne preporucuje se cak ni ravni bench, vec kosi i to cak uski hvat..sve to kako bi se pripremilo za tehniku izbacaja..
Znači BACK SQUAT..
Znači, ko ga ne radi ko da i ne trenira..
Znači, dobro pročitaj ovo dvoje iznad..

Offline mikoshmarinin

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 341
  • Gender: Male
Odg: Koliko smo jaki?
« Reply #32 on: January 04, 2009, 08:53:37 PM »
...pa ja mislim da se u zgibovima i propadanju ogleda prava snaga...mislim da se na taj nacin dobija misic....i smatram da je taj misic kvalitetniji od onog veceg i izdefinisanijeg od tegova u teretani..ja imam 87 kg 93 godiste i u teretani radim sa nekim srednjim kilazama daleko manje od stotke...a sklekova oko 35 do 40 45...propadanja i zgibove planiram sad kad se prolepsa vreme da pocnem da radim a do tad cu sklekove jer oni direktno uticu na ove dve vezbe....a kad udjem u formu onda cu amstrongov program 7 nedelja da odradim i da batalim teretanu na neki duzi period
Gresis. Da ne bih sad pisao eseje i pametovao mnogo, uzmi i citaj malo vise o radu sa tegovima i shvati neke osnove tj zbog cega nastaje misic i kako se odrzava, zbog cega povecava i smanjuje. Takodje napravi razliku izmedju snage, izdrzljivosti, sposobnosti za rad sa svojom tezinom i prosto velikih misica.
Necu vise nista na ovu temu da kazem, samo cu da citiram:

jesi nekad razmisljao da je tvoje telo ustvari T E G???

Sto se drugog merila snage, evo mojih rezultata:
1.Dubok cucanj - 85kg x10 u poslednjoj, nemam predstavu koliki je 1RM
2.Ravan potisak sipkom - napisao sam malopre, pretpostavljam da je bar 85kg
3.mrtvo dizanje - poslednja serija 125kg x6

Poslednji put kad sam se merio imao sam oko 78kg, mozda sam otisao do 80 za praznike

Ne pitajte zasto je cucanj toliki - tehnika je bila nula, na svu srecu shvatio sam glavnu gresku, pa se nadam da ce veoma brzo da predje stotku.

Planirao sam da jednu nedelju izdvojim i vidim koliki su mi stvarno 1RM posto iz ovoga i ne moze bas da se vidi.

Offline bcscofi

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 170
  • Gender: Male
Odg: Koliko smo jaki?
« Reply #33 on: January 04, 2009, 08:57:58 PM »
 Lakse je raditi u teretani i preterivati nego zgibovr na raznovrsne nacine

Offline Hans

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 2519
  • Gender: Male
Odg: Koliko smo jaki?
« Reply #34 on: January 04, 2009, 09:04:54 PM »
covece,kao prvo neznas ni sta zgib pogadja,ni koja je razlika u razlicitim hvatovima kod zgiba,niti znas sta je PUN zgib,eto uzmi radi to ako si faca pa pricaj nesto


oov za teretanu i preterivanje necu da komentarisem,ne mogu da polemisem sa nekim ko nezna ni 0,1% materije

dalje,zgib se radi u tertanama posto je jedna od osnovnih vezbi,dalje,moras jos mnoooogo da ucis ako nameravas da napredujes u svom sportu,ma sta on bio,i da ne slusas trenere koji citaju knjige iz 1911-e nego da sam probas nesto da naucis.Toliko.
Why so serious?

Offline Misel Djurovic

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 388
  • Gender: Male
Odg: Koliko smo jaki?
« Reply #35 on: January 04, 2009, 09:20:42 PM »
Koliko off topica, pitam se dal ce ijedna tema preziveti da ostane cela..

Offline Mackolina007

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 1046
  • Gender: Female
Odg: Koliko smo jaki?
« Reply #36 on: January 04, 2009, 09:36:03 PM »
...pa ja mislim da se u zgibovima i propadanju ogleda prava snaga...mislim da se na taj nacin dobija misic....i smatram da je taj misic kvalitetniji od onog veceg i izdefinisanijeg od tegova u teretani..ja imam 87 kg 93 godiste i u teretani radim sa nekim srednjim kilazama daleko manje od stotke...a sklekova oko 35 do 40 45...propadanja i zgibove planiram sad kad se prolepsa vreme da pocnem da radim a do tad cu sklekove jer oni direktno uticu na ove dve vezbe....a kad udjem u formu onda cu amstrongov program 7 nedelja da odradim i da batalim teretanu na neki duzi period

to misli i moja nastavnica fizickog...nazalost pogresno  :nonono:
 ;)
isto je,jer ti u svakom slucaju dizes kilazu,da li je tvoja ili teg ko da je bitno...tezina je tezina brate  :evillaugh: ;)

Offline Milan

  • Pocasni Clan
  • *
  • Posts: 7406
  • "Sloga bice poraz vragu"
Odg: Koliko smo jaki?
« Reply #37 on: January 04, 2009, 10:58:31 PM »
cucanj 210,falio cm do paralele al mislim da ne bih imao problema,cak mislim da je max bio bar 220 al dobro
benc 130jedva
mrtvo 250 jedva
na nekih 107kg,posle 4 meseca treninga u kome sam forsirao tezine i uopste uzeo da radim ozbiljno cucanj i mrtvo

@Bscscofi
slusaj ono sto hans pokusava  da ti objasni..to tvoje misljenje o tegovima je obican skup svih mogucih predrasuda koje su laici skupili o treningu sa tegovima
kazes da je trening sa tegovima laksi..ha..znaci da jos nisi video pravi trening sa tegovima
vezbe se ne dele na prirodne i vestacke,nego na osnovne i izolirajuce
slusaj sta ti champion kaze kojim vezbama se dobija eksplozivnost
naveo si benc kao pojam snage..po meni benc najmanje predstavlja snagu jedne osobe,dok cucanj mi je pravi kralj snage..elem,saberes kilaze i cucnja,mrtvog i benca i toliko si jak..
dalje,bez ofa o vezbama za ekplozivnost i o vestackim zgibovima i sl..sve je receno
Quote
Powerlifting,strongman,weightlifting su direktno povezani sa nasom urodjenom teznjom da budemo jaki i spremni i prevazidjemo sve poteskoce i kao takvi su daleko prirodniji ,jer izviru iz kolektivnog secanja celokupne civilizacije,znaci ,imaju veoma duboke korene u nasim istinskim teznjama.

sledeci cilj:SQ 400  BP 190 DL 380

Offline bcscofi

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 170
  • Gender: Male
Odg: Koliko smo jaki?
« Reply #38 on: January 05, 2009, 04:57:40 PM »
 ok Milane...slusam championa i slazem se za vezbe izdrzljivosti i eksplozivnosti..mozda je Hans u pravu znam ja vise od 40 % materije... :pullhair:

Offline vuksa

  • Eraser
  • *
  • Posts: 2861
  • Gender: Male
Odg: Koliko smo jaki?
« Reply #39 on: January 05, 2009, 11:34:36 PM »
ok Milane...slusam championa i slazem se za vezbe izdrzljivosti i eksplozivnosti..mozda je Hans u pravu znam ja vise od 40 % materije... :pullhair:

ne znas

ja danas probao benc...140 al mi x samo malo pomogao...
al se nekad dobro jelo