EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: Masa ili definicija?  (Read 1641 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline RoflKopter

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 183
  • Gender: Male
Masa ili definicija?
« on: May 28, 2010, 03:41:10 PM »
Ukoliko ovdje ima neka tema slicna ovoj, izvinjavam se. Citao sam forum, ali nisam nasao, doduse, mozda nisam bio dovoljno temeljit. :rolleyes01: Radi se o tome da sam skoro krenuo u teretanu, idem cetiri puta sedmicno (krenuo sam prosle sedmice). Eh, sada imam dilemu.

Posto sam prije pisao na forumu kako sam imao problem sa stomacnim pojasom, i izrazenim rebrima, te nemam veliku masu, pa sam sada u dilemi. Naime, salo sam gotovo skinuo, mada ga je ipak malo ostalo, ali je najveci dio otisao. Radio sam kardio treninge (biciklizam) i regulisao sam ishranu. Hiit treninge nisam radio, a dodatne suplemente nisam uzimao. Sada se nalazim na raskrsnici jer nisam siguran sta da radim. Visok sam 188cm, a tezak sam 73kg (znam da je malo). Eh, sada, posto mi je ostalo malo sala, a zelim da ga skinem (ali ne zelim da rizikujem gubitak misicne mase) iskreno nemam pojma sta da uradim.

Da li da se prebacim na program treninga/ishrane i da jurim masu, ili da ipak idem na definiciju. Plasim se da mozda definicijom ne izgubim misice i jos kilaze, a ako budem isao na masu, mozda dobijem i jos sala, ako sve ne budem radio savrseno.

Spreman sam na odricanja i na treninge, a svoj problem sa izrazenim rebrima sam rijesio (radio sam pullover, razne varijacije trbusnjaka i jos jednu vjezbu sa tegom). Nadam se da cete mi dati odgovor sta je najbolje za mene, posto zaista ne znam. I izvinite jos jednom ako smaram sa temom. :blush:

Offline snake85

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 275
  • Gender: Male
Odg: Masa ili definicija?
« Reply #1 on: May 28, 2010, 07:08:15 PM »
sa 73 kg. definitivno masa. samo pazi da iskontrolises carbse i ubaci po koji kardio posle tegova cisto da bf bude pod kontrolom
kakve su ti misli takav ti je zivot!!!