EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: Pomoć oko programa treniranja  (Read 1782 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline miss-architect

  • Lenstina
  • *
  • Posts: 3
Pomoć oko programa treniranja
« on: March 23, 2013, 07:25:22 PM »
Još od prošle godine čitam razne teme na vašem sajtu i praćenjem programa pravilne ishrane koji sam ovdje našla smršala sam 9 kg. Nisam stala tu, već sam nastavila što je zdravije moguće da se hranim i već neko vrijeme održavam kilažu sa manjim oscilacijama. Međutim, oko Božićnih praznika sam se opet ugojila 3 kg i sad kile nikako da odu.
Počela sam jutros da idem u teretanu i pola treninga sam prilično zbunjeno provela. Nisam znala kako i kojim redom da radim pa sam tako nasumično lutala od sprave do sprave. Bila bih zahvalna ako bi me neko uputio na koji način najbolje da organizujem trening u cilju da poboljšanja izgleda.

Stanje je sledeće. Imam 21 godinu, visina 159cm, težina 50,1kg , obim struka 64cm, obim ruke 24,5cm. Najslabiji djelovi tijela su mi upravo stomak i ruke. Stomak nije zategnut, a ruke su mlitave sa (po mom mišljenju) dosta sala. Cilj mi je da smanjim obim struka na 60cm i da zategnem ruke da ne vise i da zategnem, podignem i po mogućnosti malo povećam zadnjicu. Po nekoj slobodnoj procjeni, da smršam 5kg.

Vremena nemam baš mnogo, tako da teretani mogu da posvetim 2 sata 4-6 dana u nedelji (u zavisnosti od obaveza na fakultetu) pa bi mi značilo ako bi me neko uputio kako da to vrijeme maximalno iskoristim, šta i koliko često da radim kao i koliko ponavljanja/serija.

Unaprijed hvala.

Offline Lazic

  • Administrator
  • *
  • Posts: 21979
  • Gender: Male
    • EXYU FITNESS
Odg: Pomoć oko programa treniranja
« Reply #1 on: March 23, 2013, 09:37:22 PM »
full body trening
Suplementi prodaja Srbija - link
Uz svaki kupljeni preparat besplatan ONLINE strucni savet i konsultacije - link
Najbolji popusti i pokloni na webu - link 
BESPLATNA DOSTAVA ZA KUPOVINU PREKO 6000 din

EXYU FITNESS NA YOUTUBE-u - link
https://www.exyu-fitness.com/   forum sitemap  webshop sitemap

Offline miss-architect

  • Lenstina
  • *
  • Posts: 3
Odg: Pomoć oko programa treniranja
« Reply #2 on: March 23, 2013, 10:38:04 PM »
hvala na odgovoru:D e sad ako bi moglo jos jedno pitanje... koliko bi vremena cemu trebala da posvetim u tih 2h? cisto bi mi bilo od pomoci to s obzirom da sam pocetnik i lako izgubim kompas sto se vremena tice kad ne znam sta treba da radim. da li da odaberem neke vjezbe npr za ruke i da samo njih radim ili da pravim kombinacije?

Offline Lazic

  • Administrator
  • *
  • Posts: 21979
  • Gender: Male
    • EXYU FITNESS
Odg: Pomoć oko programa treniranja
« Reply #3 on: March 23, 2013, 11:25:06 PM »
trening ne bi trebalo da traje duze od 45 min max do 1h, sve ostalo je kontra produktivno
Suplementi prodaja Srbija - link
Uz svaki kupljeni preparat besplatan ONLINE strucni savet i konsultacije - link
Najbolji popusti i pokloni na webu - link 
BESPLATNA DOSTAVA ZA KUPOVINU PREKO 6000 din

EXYU FITNESS NA YOUTUBE-u - link
https://www.exyu-fitness.com/   forum sitemap  webshop sitemap

Offline miss-architect

  • Lenstina
  • *
  • Posts: 3
Odg: Pomoć oko programa treniranja
« Reply #4 on: March 27, 2013, 12:16:12 AM »
necu otvarati novu temu vec cu ovdje postaviti pitanje. nadam se da ce mi neko odgovoriti posto sam prilicno zabrinuta... danas sam se vratila ranije nego sto sam planirala iz teretane iz dva razloga:

 1) tokom rada na spravama osjetila sam ubrzan rad srca a nakon toga kad sam bila na spravi za skijaski hod (valjda se tako zove) i kretala se brzinom od minimalnih 4-4.5 km/h sprava mi je izmjerila 170 otkucaja u minuti i stalno se pojavljivala poruka "please slow down" i prilicno sam se uplasila s obzirom da mi nije ponestajalo snage, niti sam se umorila vec sam usporila samo zbog tih otkucaja... ne znam da li bih zbog toga trebala da se obratim ljekaru ili da pripisem to ne bas najboljoj kondiciji?

2) kad sam radila trbušnjake i vjezbe za donji dio leđa (ležim na stomak, samo mi je trup na klupi, ostalo visi i dižem noge) osjećala sam uzasan bol sa lijeve strane vrata.

da li neko od vas zna da mi kaze nesto o ovome? Unaprijed hvala.

Offline Wick

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 73
  • Gender: Male
Odg: Pomoć oko programa treniranja
« Reply #5 on: March 27, 2013, 11:26:58 AM »
Vrlo je moguće da sprava ne meri tačno puls.Što se tiče bola u vratu, verovatno imaš uklještenje koje se manifestuje bolom prilikom naprezanja.Malo više istezanja i zagrevanja pre rada tih vežbi.Izvodi ih lagano sa strogo kontrolisanim pokretima.