EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: Pomoć početniku...  (Read 2054 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline KGBUILD

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 5
  • Gender: Male
  • construction update
    • Portal 034
Pomoć početniku...
« on: May 30, 2010, 11:46:00 PM »
Zdravo svima. Nov sam na forumu, ali mislim da sam na pravom mestu. Možda je bilo i previše ovakvih tema, pa će vas možda smoriti još jedan klinac koji bi malo da se raskrupnja...  :)

Elem, još malo i punim 21. Imam 67kg i oko 180cm sam visok. Jedem mnogo, ne trošim se mnogo, ali mi je takav metabolizam da jednostavno ne mogu nikako da se ugojim. Nemam ni neku mišićnu masu, tako da mršavije sam građe. Zdrav sam hvala Bogu, ali ne mogu naći pravi trening za sebe i način ishrane sa kojim ću da napredujem. Prvo, nemam vremena za teretanu, najviše zbog posla koji me dosta iscrpi psihički i oduzme dosta vremena dnevno, drugo što živim u predgrađu grada gde nema teretane. Tako da sam kupio tegić koji može da se napakuje i do 15kg, i vežbuckam kod kuće po malo, trbušnjaci, dižem tegić, sklekovi, čučnjevi... Takođe nemam ni nešto para da kupujem kojekakve sprave ili kreatine, imam samo dobru volju i tegić.  :lol:

Ima li mi nade da se nekako podgojim i nabacim mišićne mase ili da dignem ruke?   :help:

Pozdrav!

Offline Milan

  • Pocasni Clan
  • *
  • Posts: 7406
  • "Sloga bice poraz vragu"
Odg: Pomoc pocetniku...
« Reply #1 on: May 31, 2010, 12:00:12 AM »
kad budes resio da krenes u gym bice nade..ne zivis u njujorku nego u kgu,sigurno nemas 2h do teretane
zavisi cime se bavis ali bolje i 2x nedeljno nego nista
Quote
Powerlifting,strongman,weightlifting su direktno povezani sa nasom urodjenom teznjom da budemo jaki i spremni i prevazidjemo sve poteskoce i kao takvi su daleko prirodniji ,jer izviru iz kolektivnog secanja celokupne civilizacije,znaci ,imaju veoma duboke korene u nasim istinskim teznjama.

sledeci cilj:SQ 400  BP 190 DL 380

Offline KGBUILD

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 5
  • Gender: Male
  • construction update
    • Portal 034
Odg: Pomoc pocetniku...
« Reply #2 on: May 31, 2010, 02:09:44 AM »
Hvala Milane na brzom odgovoru.

Pa peske mi je sat vremena od kuce najbliza, a gradskim prevozom pola sata. Jeste Kragujevac ali Sumarice. To je kao recimo Zeleznik u Beogradu, pa zamisli da moras ici u teretanu u centar iz Zeleznika. Dnevno 10 sati mi oduzme posao (8 sati radnog vremena, plus gradski prevoz do posla i nazad po sat vremena).

Videcu sta i kako, ali moram nesto da preduzmem...

Offline Milan

  • Pocasni Clan
  • *
  • Posts: 7406
  • "Sloga bice poraz vragu"
Odg: Pomoc pocetniku...
« Reply #3 on: May 31, 2010, 10:57:02 AM »
prva teretana u koju sam isao bila je na preko sat vremena od mene..sat vremena je nekih 6-7km od tebe,nabavi bicikl,tamo si za 15ak min ako je vec to problem
Quote
Powerlifting,strongman,weightlifting su direktno povezani sa nasom urodjenom teznjom da budemo jaki i spremni i prevazidjemo sve poteskoce i kao takvi su daleko prirodniji ,jer izviru iz kolektivnog secanja celokupne civilizacije,znaci ,imaju veoma duboke korene u nasim istinskim teznjama.

sledeci cilj:SQ 400  BP 190 DL 380

Offline KGBUILD

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 5
  • Gender: Male
  • construction update
    • Portal 034
Odg: Pomoc pocetniku...
« Reply #4 on: May 31, 2010, 02:15:30 PM »
Pa to i nije losa ideja. Imam biciklu, i bas tako nekih 7km mi je teretana od kuce. Mada, teretana je najbolja za zimu, onda cu sanke... :)

Offline Milan

  • Pocasni Clan
  • *
  • Posts: 7406
  • "Sloga bice poraz vragu"
Odg: Pomoc pocetniku...
« Reply #5 on: May 31, 2010, 02:37:35 PM »
Quote
Mada, teretana je najbolja za zimu, onda cu sanke...

nemoj da me nerviras  :lol: uplati teretanu i vezbaj ko covek..procackaj po searchu oko ishrane za masu i vezbaj i jedi..sve je bolje od mlacenja tom bucicom
Quote
Powerlifting,strongman,weightlifting su direktno povezani sa nasom urodjenom teznjom da budemo jaki i spremni i prevazidjemo sve poteskoce i kao takvi su daleko prirodniji ,jer izviru iz kolektivnog secanja celokupne civilizacije,znaci ,imaju veoma duboke korene u nasim istinskim teznjama.

sledeci cilj:SQ 400  BP 190 DL 380