EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: retko kad trazim pomoc ali evo dosla maca na vratanca  (Read 20550 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline ilijabogdan

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 381
  • Gender: Male
Odg: retko kad trazim pomoc ali evo dosla maca na vratanca
« Reply #30 on: May 08, 2008, 03:50:21 PM »
Vjeruj da ima samo nisam isao u detalje.Iskusniji to mogu da kazu.
Moj prijatelj trenira vec duze vrijeme Box i vukao je povredu ramena 4 godine sa dekom je to sve rijesio na predlog momka koji boxa za Njemacku reprezentaciju.Kako sta i gdje nije ni meni bas najjasnije ali sam cuo za to.Deka kao lijek :dunno:
pa nebi da uzimam hormone jos uvek
ako se jednom navucem niko me neskinu, al bas i nerazumem to kako funkcionise sa dekom nikako mi neide u glavu kako hormon rasta moze da oporavi casicu al aj sad necu o tome da gnjavim i da raspravljam ljudi imaju cudna iskustva sa raznim lekovima pa eto i neki imaju cudno iskustvo sa dekom al HVALA NA SAVETIMA

Offline Kosuta

  • Pocasni Clan
  • *
  • Posts: 2705
  • Gender: Male
Odg: retko kad trazim pomoc ali evo dosla maca na vratanca
« Reply #31 on: May 08, 2008, 06:52:44 PM »
pa druze powerlifteri koriste steroide manje doze ali na duze periode zbog zglobova i tetiva  ;)

Offline ilijabogdan

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 381
  • Gender: Male
Odg: retko kad trazim pomoc ali evo dosla maca na vratanca
« Reply #32 on: May 09, 2008, 05:07:16 PM »
pa druze powerlifteri koriste steroide manje doze ali na duze periode zbog zglobova i tetiva  ;)
hvala nisa imao takav podatak

Offline Kosuta

  • Pocasni Clan
  • *
  • Posts: 2705
  • Gender: Male
Odg: retko kad trazim pomoc ali evo dosla maca na vratanca
« Reply #33 on: May 09, 2008, 08:14:30 PM »
nisam znao ni ja do pre mesec-dva ali covek uci dok je ziv  ;)

Offline ilijabogdan

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 381
  • Gender: Male
Odg: retko kad trazim pomoc ali evo dosla maca na vratanca
« Reply #34 on: May 09, 2008, 08:20:27 PM »
nisam znao ni ja do pre mesec-dva ali covek uci dok je ziv  ;)
bas tako
blago onome ko je svestan koliko nezna

Offline zajko

  • Iskusni rekreativac
  • *
  • Posts: 42
  • Gender: Male
Odg: retko kad trazim pomoc ali evo dosla maca na vratanca
« Reply #35 on: May 10, 2008, 10:55:00 PM »
prijatelju imam jednog frenda koji je imao slican ako ne i isti problem kao ti. rame ga je zajebavalo i ispadalo stalno i doktori su mu savetovali operaciju ili da miruje duze vreme al ono se pravio pametan i nije ih slusao i isao je u đim stalno dok mu jednom nije ispalo rame i toliko ga je zabolilo da je odma izgubio svest. posle toga je otisao na operaciju i ne sad ne moze da pomera rame kao sto je prije mogao. sada kako ne moze bez fizicke aktivnosti a ne moze da radi puno sa rukama trci stalno i pravi trbusnjake.

Offline ilijabogdan

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 381
  • Gender: Male
Odg: retko kad trazim pomoc ali evo dosla maca na vratanca
« Reply #36 on: May 10, 2008, 11:58:52 PM »
prijatelju imam jednog frenda koji je imao slican ako ne i isti problem kao ti. rame ga je zajebavalo i ispadalo stalno i doktori su mu savetovali operaciju ili da miruje duze vreme al ono se pravio pametan i nije ih slusao i isao je u djim stalno dok mu jednom nije ispalo rame i toliko ga je zabolilo da je odma izgubio svest. posle toga je otisao na operaciju i ne sad ne moze da pomera rame kao sto je prije mogao. sada kako ne moze bez fizicke aktivnosti a ne moze da radi puno sa rukama trci stalno i pravi trbusnjake.
hvala na savetu probacu nesto da uradim

Offline ninon

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 130
  • Gender: Male
Odg: retko kad trazim pomoc ali evo dosla maca na vratanca
« Reply #37 on: May 11, 2008, 12:31:58 AM »
Ne bih se ja zezao sa time, budi oprezan :nonono:

Offline ilijabogdan

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 381
  • Gender: Male
Odg: retko kad trazim pomoc ali evo dosla maca na vratanca
« Reply #38 on: May 15, 2008, 12:41:50 PM »
ma dok funkcionise funkcionise kad rikne ce ga menjamo :evillaugh:

Offline vuksa

  • Eraser
  • *
  • Posts: 2861
  • Gender: Male
Odg: retko kad trazim pomoc ali evo dosla maca na vratanca
« Reply #39 on: May 15, 2008, 12:53:56 PM »
ja sam pre 6 godina polomio casicu u ramenu i to tako i ostalo
pre godinu dana na plivanju mi to rame ispadne i pocne da me zeza i odem kod lekara oni odma hitno uput za bg tamo na vma snimanje i preporuce mi da radim operaciju ramena artrostopski (mozda nisam bas 100%pravilno napisao) ali ja popricam sa doktorom tamo i on mi kaze da kad uradim operaciju ramena moram da mirujem 6 meseci i jos godinu dana da netreniram a uz to mi kaze da akonastavim da reniram i opet povredim rame mogu da ostanem invalid i ja odustanem od operacije i sad kad radim razvlacenje za grudi ili kad radim rame ono krcka pa ponekad i boli sta da radim kako bi malo ojacao tu hrskavicu a da nije operacija

NAPOMENA kada netreniram duze od 10 dana imam aritmije gusenje srca preskakanje i pritisak 190/150 znaci nesmem da odmaram duze od 10 dana

u jbt ja tek sad video ovu temu :)

posto sam moze se reci iskusan u ovoj oblasti :lol: :lol: :lol:

to sto ti je rekao doktor to nema veze s vezom...ja sam isto isao na vma...i doktor mi je rekao da ce da mi uradi artroskopski operaciju i da vec SUTRA mogu da idem na trening...ali samo npr da rame mogu da dizem do 90 stepeni... ja sam to batalio i otisao na ortopediju na banjici( 3 minuta peske od vma)

operisao sam rame sredinom oktobra a vec sredinom februara sam imao takmicenje...sa treninzima sam poceo negde u januaru...ja ti preporucujem da odes da odradis tu operaciju...rutinski zahvat...brzo se oporavljas...nece da ti seku puno misica nego ce da ti naprave samo dva reza od 2cm  to je sve!!!

kazem ti...bojle da to odma odradis nego da se igras pa da prodjes kao ja...celom duzina pukla kapsula...prelom samog kraja ramene kosti...razdrndan zglob...na kraju budice se kao ja sa iscasenim ramenom..i izletace ti pri nekim totalno glupim pokretima :crazy:

tako da...trazi uput za ortopediju na banjici...operacija traje oko 1h..uspavaju te skroz...malo posle boli ali nista strasno...isplati se :)
al se nekad dobro jelo