EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: ShaX_91 pomoc oko treninga  (Read 5384 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline ShaX_91

  • Rekreativac
  • *
  • Posts: 20
  • Gender: Male
ShaX_91 pomoc oko treninga
« on: March 07, 2010, 10:39:49 PM »
Pitanje jedno. Nisam znao tacno gde da ga postavim, pa cu postaviti ovde. Opet sam krenuo u teretanu, radim oko sat vremena trening sa tegovima, posle toga radim cardio na magnetnom biciklu pola sata. E sad. Taj magnetni bicikl na kom radim ima silna neka podesavanja, programe, nivoe tezine itd. Moje pitanje je sledece:

Prvih nedelju dana sam radio tako sto sam namestio da svih pola sata vozim na tezini koja je tu negde ispod polovine (mislim da ima 12 nivoa tezine, a ja vozim na petom), drzeci svoj puls negde oko 140 (ako pulsmetar ne laze). Nakon tog treninga se dobro oznojim, majica mi bude kao u bazen da sam je umocio. :D
Sad sam krenuo sa jednim drugim programom, gde prvo ide na 1 nivou tezine, pa na 3., pa na 5. pa na 7, pa na 9 nivou tezine, i to se ponavlja oko 5 puta, a bicikl to rasporedi vremenski u zavisnosti od toga koliko si namestio da zelis da vozis. Puls sam isto odrzavao da bude tu oko 140.

Koji je efektivniji nacin? Takodje zelim da pitam da li vredi nesto onaj pojas koji se stavlja oko "stomaka", struka, whatever, koji pojacava znojanje u toj oblasti? Moj drug je koristio to neko vreme, i kune se u taj pojas, ali ipak zelim i vas da pitam.

Pre par meseci sam krenuo svako vece da radim vezbe kod kuce, i pazio sam na ishranu, nista extremno, ali mnogo bolje se hranim nego ranije (hleb vise skoro ni ne jedem, a kad jedem, jedem samo domace pecen crni hleb, bez ikakvih aditiva i gluposti, smanjio sam porcije, kolace, torte i slicno izbegavam, i pijem oko 3.5l vode dnevno). Za ovih par meseci sam na 176 cm visine spao sa 80 na 72 kg, s tim da sam pre nekih mesec dana opet krenuo u teretanu, sa treningom koji je gore opisan. U teretanu idem svaki dan, od ponedeljka do petka radim i sa tegovima, i cardio, a vikendima radim samo cardio, ako stignem za vikend da odem, mada uglavnom stignem.

Planiram da kad bude krenulo malo lepse vreme, da ubacim i trcanje posle teretane.


Offline Lazic

  • Administrator
  • *
  • Posts: 21979
  • Gender: Male
    • EXYU FITNESS
Odg: ShaX_91 pomoc oko treninga
« Reply #1 on: March 07, 2010, 11:36:23 PM »
rad sa tegovima?
Suplementi prodaja Srbija - link
Uz svaki kupljeni preparat besplatan ONLINE strucni savet i konsultacije - link
Najbolji popusti i pokloni na webu - link 
BESPLATNA DOSTAVA ZA KUPOVINU PREKO 6000 din

EXYU FITNESS NA YOUTUBE-u - link
https://www.exyu-fitness.com/   forum sitemap  webshop sitemap

Offline ShaX_91

  • Rekreativac
  • *
  • Posts: 20
  • Gender: Male
Odg: ShaX_91 pomoc oko treninga
« Reply #2 on: March 08, 2010, 11:16:45 AM »
Pa da. Jedan dan radim grudi i prednji deo ramena, drugi dan radim ledja i zadnji deo ramena, sledeci dan radim noge i ramena, i tako u krug. Bicepse i tricepse jos nisam krenuo da radim.

Offline Vukajlo

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 221
  • Gender: Male
Odg: ShaX_91 pomoc oko treninga
« Reply #3 on: March 08, 2010, 11:44:59 AM »
bicepse i tricepse nisi krenuo da radis ?!??!?!?!

Offline ShaX_91

  • Rekreativac
  • *
  • Posts: 20
  • Gender: Male
Odg: ShaX_91 pomoc oko treninga
« Reply #4 on: March 08, 2010, 12:04:44 PM »
Radio sam par puta, ali nista ozbiljno... To sam danas planirao da krenem.
Primarni cilj mi je da skinem kile, a to cu moci samo pomocu cardia, a od cardia u teretani najvise koristim eliptical trenazer, i magnetni bicikl. Planiram da krenem i da trcim. Danas idem da kupim taj neoprenski pojas koji pojacava znojanje, da vidim hocu li imati koristi od toga.


Offline Pedja Petrovic

  • ExYu Sampion
  • *
  • Posts: 3967
  • Gender: Male
  • www.ogistra-nutrition-shop.com
    • www.ogistra-nutrition-shop.com
Odg: ShaX_91 pomoc oko treninga
« Reply #5 on: March 08, 2010, 12:11:24 PM »
Quote
a od cardia u teretani najvise koristim eliptical trenazer, i magnetni bicikl. Planiram da krenem i da trcim.

moj ti je savet da nastavis da i dalje radis taj cardio u teretani jer trcanje je GLUPOST od koje mozes imati samo stete ukoliko imas i bar 5 kg viska
vec je pricano o toj temi milion puta ali na zalost kod nas je jos uvek stara dobra krilatica da se trci i rade trbusnjaci kada hoce kg da se skinu.
ja kada sam jednom momku rekao da ce mu vise cucnjevi pomoci da sredi stomak on se smejao
kada sam mu dao da radi noge e onda je plakao
izdrzao i danas se takmici kao srednje uspesan ali nije ni bitno,vec je bitno sta je uradio od sebe
ali da ne idem od teme
moj ti je savet taj da batalis to lndaranje okolo blokova i uz savu,drravu,dunav ,tisu i sve nase ostale pridodne lepote vec da kombinujes te dve vrste cardio treninga kojeg imas u teretani i da obavezno ubacis NEKI PAMETNJI program prilagodjen tebi
moze to mnogo bolje da se uradi

Offline ShaX_91

  • Rekreativac
  • *
  • Posts: 20
  • Gender: Male
Odg: ShaX_91 pomoc oko treninga
« Reply #6 on: March 08, 2010, 02:26:46 PM »
Aha. Pa u principu i u pravu ste. Trcanje mi nikad nije islo od ruke, sem kad sam bio mladji i vitkiji, i nikad ga nisam ni voleo, ali nisam nikad ni imao neke ozbiljnije povrede ili posledice od trcanja, a dok sam trenirao vaterpolo, leti smo svako jutro trcali pored Tise. Kupio sam ovaj neoprenski pojas, veceras idem u teretanu, pa cu da kombinujem ta dva cardia.

Hteo sam ja jos da sredim ishranu, tj. da mi vi preporucite neki jelovnik, ali mi je frka sad da gnjavim moje da mi posebno spremaju hranu, to cu sad u septembru, oktobru kad krenem na fax.

Osecam napredak, i drugi vide da sam se "stesao" u poslednje vreme, ali kazem, mora tu jos dosta truda i znoja da se ulozi, ali bitno da imam dosta motivacije, tako da mi nije problem. :)

Offline Pedja Petrovic

  • ExYu Sampion
  • *
  • Posts: 3967
  • Gender: Male
  • www.ogistra-nutrition-shop.com
    • www.ogistra-nutrition-shop.com
Odg: ShaX_91 pomoc oko treninga
« Reply #7 on: March 08, 2010, 02:48:55 PM »
pa prva i glavna stvar jeste ISHRANA
trening je No 2
naravno nije da je nebitan,ali u svakom slucaju ISHRANA je krucijalni faktor u celoj prici
moj ti je predlog da i posto je situacija oko tvojih tj (pretpostvljam roditelja),takva kakva jeste da ti stavis ovde neki jelovnik koji si ti mislio da je primeren tebi i kojeg bi ti mogao da ispostivas pa da onda se taj tvoj jelovnik korgiuje
glupo bi bilo da ti nr ja sada naipisem jelovnik i ti onda kazes e to ne mogu,ili ovo ne volim,ili ovo mi moji nece hteti spremati-ako me razumes sta ti kazem

Offline ShaX_91

  • Rekreativac
  • *
  • Posts: 20
  • Gender: Male
Odg: ShaX_91 pomoc oko treninga
« Reply #8 on: March 08, 2010, 04:25:39 PM »
Znate kako, ajde probacu da se dogovorim sa roditeljima. Razumece oni mene. :D
Uostalom, ni njima ne bi skodilo da malo srede ishranu. :)
Pa cu onda da vam dam potrebne podatke pa da mi sastavite neki jelovnik. :)

Offline Lazic

  • Administrator
  • *
  • Posts: 21979
  • Gender: Male
    • EXYU FITNESS
Odg: ShaX_91 pomoc oko treninga
« Reply #9 on: March 08, 2010, 04:52:33 PM »
Pa da. Jedan dan radim grudi i prednji deo ramena, drugi dan radim ledja i zadnji deo ramena, sledeci dan radim noge i ramena, i tako u krug. Bicepse i tricepse jos nisam krenuo da radim.
2/3 vremena u teretani potrosi na tegove 1/2 na kardio
ti ovde napisi sta mogu tvoji da spremaju a mi cemo ti reci kako da se uklapas.
nema sanse da jedes maminu kuhinju i da smrsas
Suplementi prodaja Srbija - link
Uz svaki kupljeni preparat besplatan ONLINE strucni savet i konsultacije - link
Najbolji popusti i pokloni na webu - link 
BESPLATNA DOSTAVA ZA KUPOVINU PREKO 6000 din

EXYU FITNESS NA YOUTUBE-u - link
https://www.exyu-fitness.com/   forum sitemap  webshop sitemap