EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: TRENING  (Read 7188 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Don-Dale

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 86
  • Gender: Male
TRENING
« on: December 20, 2008, 02:23:05 PM »
zdravo! imam par pitanja posot smatram da je ovo pravi sajt,gde mogu da dobijem prave odgovore... eh pa da pocnemo.!- skoro sam uzeo spravu gladiator, tako da sada od opreme imam: bucice,ravnu sipku , tegovi, bench klupu i gladiator ! eh pa sada me zanima kako mogu pomocu toga da se uradim prvenstveno da izgledam masivno. prvenstveno da rasirim triceps da iz profila ruka izgleda siroko. onda grudi kako da uradim?- i ledja kako da uradim da dobije izgled V. ali iskljucivo pomocu tih sprava dakle samo ne bih hteo da radim zgibove. help? HVALA unapred   :help: :help: :help:

Offline nidzola

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 219
  • Gender: Male
Odg: TRENING
« Reply #1 on: December 20, 2008, 07:47:53 PM »
 :lol: :lol: :lol:
-zavisi od ishrane
-zavisi od kilaze koju imas na gladijatoru ili uvopste
-zavisi od toga kako izvodis vezbe
-zgibovi su ti nezamenljivi nijednom drugom vezbom za ledja
-zavisi od toga da li si debeo ili mrsav
-od suplimentacije
-na kraju sve to sto si napisao, uradices treningom i dobrom ishranom, nepostoji magican recept za to, da postoji to bi bilo lepo :)
i pored ovih navedenig postoji jos 1000 faktora tako da
Iscitaj Ishranu na forumu i uvopste ceo forum itd... I dobices odgovore na tvoja pitanja ;)

Offline Misel Djurovic

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 388
  • Gender: Male
Odg: TRENING
« Reply #2 on: December 21, 2008, 02:49:37 AM »
Jos postoji problem koji je gladijator u pitanju da bi znali koje vezbe mozes da radis?

Predpostavljam po postu da si mrsav..
Ako ces da siris triceps na gladijatoru imas mozda 1-2 vezbe u te svrhe...

Javi koji je postuj slike pa cemo da pricamo... :)

Offline Don-Dale

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 86
  • Gender: Male
Odg: TRENING
« Reply #3 on: December 21, 2008, 11:05:31 PM »
aham pa ok visok sam 169 cm i imam 72kg misicne mase dakle bez velikog stomaka! nego mi je samo problem kako da rasirim triceps. tacnije kako da mi celokupno ruka iz profila izgleda masivno naravno znam da pre svega glavna je ishrana ali posto cu ishranu regulisati sta mi mozete preporuciti od treninga recite mi onda koje su od te 1-2 vezbe naravno ne izbacujuci vezbe bucicama, i ravnom sipkom!

Offline Misel Djurovic

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 388
  • Gender: Male
Odg: TRENING
« Reply #4 on: December 22, 2008, 01:22:53 AM »
Matori, imas mnogo vezbi ako imas i bucice i ravnu sipku..

Imas:
Potisak sa cela ravnom sipkom
Potisak iznad glave bucicom (sa jednom ili 2 ruke)
Potisak nadole na sajli gladijatora
Uski bench
Potisak na sajli gladijatora sa kanapom
Propadanja razboju (valjda se bese tako zove)
Propadanja na klupi :link: ovde imas slike te vezbe

Ima jos par vezbi verovatno, ovo je cega sam se sad setio, ko zna nek doda....

Offline Slipi

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 82
  • Gender: Male
Odg: TRENING
« Reply #5 on: December 22, 2008, 10:52:38 PM »
Bucica sa strane pored tela dok je telo u predklonu
Ali nemoj raditi samo triceps zajebaces se,radi celo telo ili barem cele ruke zajedno sa ramenima
Super je gladijator-ja hteo da ga kupim al jbg kad ti treba jos ploca,tegova i svega zajebano je

Offline Misel Djurovic

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 388
  • Gender: Male
Odg: TRENING
« Reply #6 on: December 23, 2008, 02:07:40 PM »
Bucica sa strane pored tela dok je telo u predklonu

To se zove veslanje jednorucnim tegom, jeste da radi i triceps, al je vezba za ledja, ja tu veslam sa 45-50kg, a to ne mogu da izvucem na triceps sigurno...ok je vezba, al samo kazem namenu..

Najbolje je ili napraviti komplet kucnu teretanu ili otici u pravu teretanu, od gladijatora nema nista, imam ja to kuci, odusevis se, nakon nekog vremena te smori, mrzi te da radis neke vezbe kao zamene za neke vezbe koje ne mozes da postignes u tim uslovima, onda polako odustajes i onda kada vidis u sta si se pretvorio onda uplatis teretanu kao ja i roditelji se deru na tebe sto ti sprave skupljaju prasinu... Svaka cast ljudima koji ostanu odani sebi i rade u takvim uslovima, al su to retki slucajevi...

Offline Slipi

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 82
  • Gender: Male
Odg: TRENING
« Reply #7 on: December 24, 2008, 12:34:47 PM »
Veslanje jednorucnim tegom jeste za ledja,teg spustas skoro do zemlje i dizes ga do grudi dok si u predklonu.Svaka cast za kilazu
Al mislio sam na vezbu koju izvodis tako sto ti je lakat fiksiran uz telo ili vrlo blizu tela-uz kuk da budem precizniji-i onda ga iz lakta spustas dole
pa vracas u vodoravni polozaj-ako sam jasan.To je cisti triceps i jako dobra vezba.Isto tako i propadanje sa klupom iza jedja i bucica iznad glave
jednorucno ili dvorucno.Jos ako ubaci vezbu sa sajlom na gladijatoru-sa kosom,ravnom sipkom i kanapom ima i vise nego odlican trening za triceps.
Nije los gladijator stvarno ali  je jedina mana sto ces se smoriti od vezbanja sam
Mozes pogoditi sve misice i lepo izgraditi telo-osim ako neces da se napucas 15-20kg
Moj savet ti je da nevezbas sam vec zovi nekog druga,pusti muziku koja te pokrece i samo napred
I radi i ostale misice

Offline Misel Djurovic

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 388
  • Gender: Male
Odg: TRENING
« Reply #8 on: December 24, 2008, 08:00:33 PM »
Veslanje jednorucnim tegom jeste za ledja,teg spustas skoro do zemlje i dizes ga do grudi dok si u predklonu.Svaka cast za kilazu
Al mislio sam na vezbu koju izvodis tako sto ti je lakat fiksiran uz telo ili vrlo blizu tela-uz kuk da budem precizniji-i onda ga iz lakta spustas dole
pa vracas u vodoravni polozaj-ako sam jasan.To je cisti triceps i jako dobra vezba...

Ne slazem se jer tako i radim, uz telo kad god sam krenuo da odmacinjem ruke stariji mi vicu da je to nepravilno..al dobro mozda ja gresim, ne kazem da nisi u pravu samo da se ja ne slazem...
Al dobro sad nije to tema...

Ostalo se sve slazem sa kolegom Slipijem...

Offline mikoshmarinin

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 341
  • Gender: Male
Odg: TRENING
« Reply #9 on: December 24, 2008, 08:46:18 PM »
Razlikujte te dve vezbe:
- triceps dumbbell kickback
http://www.exrx.net/WeightExercises/Triceps/DBKickback.html
- dumbbell bent over row (vezba za ledja)
http://www.exrx.net/WeightExercises/BackGeneral/DBBentOverRow.html