EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: Treninzi za matorane  (Read 16240 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Matori

  • Rekreativac
  • *
  • Posts: 19
  • Gender: Male
Treninzi za matorane
« on: June 12, 2008, 02:59:51 PM »
Posto je ovo moje prvo javljanje, pozdravio bih vas sve i pozeleo vam prijatan dan i vedro raspolozenje.

Imam 46 godina i resio sam da krenem sa ozbiljnijim treninzima. Zamolio bih vas za poneki savet, obzirom da nisam siguran da li je teretana uopste dobra za mene, pogotovo sto sam do skoro bio pusac.
(Savetovali su me da se prvo pregledam i uradio sam rengen pluca i spirometriju i doktor mi je rekao da je sve OK. Krvna slika takodje. Zadnji pregled kod kardiologa je bio OK, mada sam pre 10 godina imao neku aritmiju. Posle toga ne. Druge neke preglede nisam radio, ali ako smatrate da treba, uradicu.)

Evo, da bih vam olaksao, postavicu par pitanja pa koga ne mrzi nek mi odgovori. Unapred sam zahvalan.

1. Sta je najbolje za detoksikaciju? Kupio sam neke odvratne "Kruger" sumece tablete A+C+E+Selen i to pijem jer ne znam za bolje.
2. Da li ima smisla da kupujem bilo kakve suplemente, obzirom na moje godine, tj. da li je uopste moguce postici neki rezultat ako mi je metabolizam usporen? A citajuci neke od tema shvatio sam da se metabolizam usporava sa godinama.
3. Imam 195cm i oko 105kg., pa bih rado skinuo 5-10 kg. ili tacnije, prebacio bi' ih sa stomaka na ramena, ako je to moguce.  :rolleyes01: Shodno tome, sta bi ste izbacili/ dodali u mom jelovniku? Citao sam da je bolje veci broj manjih obroka, a posto vise volim da jedem nego 'leba da jedem, to sa vise obroka mi bas prija...
   - Cim ustanem, popijem 2-3 dl vode ili soka od paradajiza.
   - Otprilike pola sata posle toga, popijem 0,5l Viva jogurta sa ovsenim pahuljicama.
   - Sat dva posle toga, uz novine, prija mi nekoliko dvopeka sa malteksom ili medom i iscedjena pomorandza ili grejp.
   - Dorucak, kao najobilniji se obicno sastoji od povrca (celer, krompir, sargarepa, brokoli,) kuvanog na pari i belog pileceg mesa ili tunjevine iz konzerve. Toga pojedem velicine kao jedna torta. (Izbacio sam iz ishrane, mast, secer, belo brasno i so a kao zamene koristim maslinovo i bundevino ulje, maltex, razeni ili kukuruzni hleb i morsku so.)
   - Citao sam jednu od tema gde se elaborira sir, pa jedva cekam da probam taj Ella. Do sada sam koristio Feta sireve i kackavalje.
   - Uzina mi je neka vocka, ili nekoliko wellnes keksica, ili kesica belih semenki.
   - rucak Volim da skuvam corbu/supu od sargarepe, celera, brokolija itd. Ustvari, od onoga sto se nadje na pijaci + malo pileceg mesa. Posle toga, sta ima. Da li nesto kuvano ili neko mesce, ali ne previse. Otprilike kao pola dorucka.
   - Veceru cu ubuduce izbegavati, a do skoro sam najvise voleo da se najedem pred spavanje. Gledacu da to opet bude neka vocka ili dvopek.
4. Da li je tacno da gume za stiskanje nisu dobre za srce? (Meni dobro dodju kad ne znam sta cu sa rukama)

Eto, toliko za sad, i unapred hvala na svakom odgovoru.
Nadam se da me primate u vas klub zdravog zivota i teskih treninga.

Offline alesh

  • Rekreativac
  • *
  • Posts: 28
  • Gender: Female
Odg: Treninzi za matorane
« Reply #1 on: June 12, 2008, 03:48:48 PM »
Bilo bi lepo da vidimo od cega krece Matorac :clap:

Offline Nikola NBG

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 50
Odg: Treninzi za matorane
« Reply #2 on: June 12, 2008, 07:08:20 PM »
1.Batali sumece tabelete,uzmi neki dobar multivitamin
2.Metabolizam se ubrzava od treninga,a od suplemeneta mozes poceti sa whey proteinom+dekstroza kao pwm,i da sam na tvom mestu dodao bi jos tribulus i ZMA,da podpomogne proizvodnji testosterona
3.Nije moguce,velika je zabluda da salo moze da predje u misic...Jelovnik ti ne valja uopste...Dobar jelovnik podrazumeva dobru bazu...Prvo moras izracunati svoju kalorijsku potrosnju,pa onda koliki bi trebalo da bude odnos proteina,u.h,masti,pa onda vrstu namirnica koje ces koristiti,pa tek onda raspored.
4.Prvi put cujem za ovo...

Offline CRonaldo

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 1642
  • Gender: Male
Odg: Treninzi za matorane
« Reply #3 on: June 12, 2008, 09:01:02 PM »
Kako ostati fit i posle 40te :link:  ;)

Znao sam da ce ovo nekom trebati :p
"No man has a right to be an amateur in the matter of physical training....what a shame it is for a man to grow old without ever seeing the beauty and strength of which his body is capable." Socrates 470-399 B.C.

Offline Igy81

  • Ponosni vlasnik
  • *
  • Posts: 5034
  • Gender: Male
Odg: Treninzi za matorane
« Reply #4 on: June 13, 2008, 09:45:53 AM »
gde si matori  :lol:

ajde procitaj taj tekst malo..i samo polako.kakve veze ima sto si bio pusac..sad ne treba nista da radis."Ja sam pusio pa ne znam dal mogu da vezbam" -naravno  :yes:

ajd polako samo  :)
"Strpljenje je cesto sve sto treba da znas o pobedi...."

Offline Matori

  • Rekreativac
  • *
  • Posts: 19
  • Gender: Male
Odg: Treninzi za matorane
« Reply #5 on: June 13, 2008, 10:14:49 AM »
@Alesh

Sinoc sam zapisao neke od tezina koje sam dizao.

Sklekovi - 15 kom.
Trbusnjaci - Na onoj kosoj klipi kad visis naopacke, 3x20
Ledjnaci - Ona kosa sprava kad se sagnes pa dizes gornji deo tela 3x15
Propadanje - 5
Zgibovi - 3-4, siroki hvat, iza glave,  (kad ne boli rame)
Benc - 60kg deset puta. Tako nekoliko puta
Kosi benc - 40kg desetak puta
Dizanje iza glave u sedecem polozaju - To mi je najslabija tacka jer mi je desno rame, verovao ili ne, stradalo od komjutera. 40kg jedva 5 puta. :pullhair:
Skotova sprava - Vezba za biceps sa krivom sipkom (25-30kg.x10)x3
Vuca do brade - Kad se velika sipka uhvati usko - (40kg.x10)x3

Eto, to bi otprilike bilo. Znacu preciznije kad pocnem da vodim dnevnik, kao sto savetuje onaj tip sa CRonaldovog linka
Inace, ideja mi je da jedno mesec dana radim "kruzni trening", tj. sve vezbe po malo, pa da onda krenem one treninge po grupama misica.
___________________________________________________

@ Nikola NBG

Mozes li mi savetovati neki konkretan proizvod/proizvodjaca.
U supermarketu u kom sam kupio ove sumece tablete ima neki multivitamin u pakovanju od 200-300 grama, ne znam tacno, sa ukusom pomorandze. Da li si na tako nesto mislio?

Sta je pwm, ZMA i Tribulos? Ne bih koristio nikakve steroide, ako je to to...

Na nekoliko mesta sam procitao da je hrana najvaznija. Posto ne verujem da je izbor hrane los, jer je sve sto jedem zdravo, pretpostavljam da mislis da jedem pogresnu hranu u pogresno vreme. Ili lose kombinujem?
Molim te budi malo precizniji. Kako da izracunam kalorijsku potrosnju?

Napominjem da treninge mogu da radim samo predvece, od 18-21h

Inace, sto se tice prebacivanja sa stomaka na gore, to sam se malo salio jer bi to verovatno svi voleli. Znam da to ne moze, zato sam i stavio onog zbunjenog smeska ...


____________________________________________________

@CRonaldo

Hvala ti za link. Procitao sam sa paznjom, cvrsto odlucio da se vratim u formu bez obzira na zrtvu, pocinjem da vodim dnevnik i ako je Razmisljati mlado=Biti mlad ja sam onda k'o momcic !!! :)

Najvise me nervira ono, za sta znam da je tacno, da ne valja preterivati. Ja bi' sad da vezbam po ceo dan, ne mogu da docekam da odem u teretanu. Takav sam, primam se k'o muskatla.  :hitself:

Jedino nikako da ukapiram ovo oko hrane... Niti znam koliko potrosim niti znam  koliko unesem.

__________________________________________

Iggy, hvala na podrsci! Ova prica o vukovima je divna i TACNA.

Pozdrav svima i hvala


Offline Mesozder

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 381
  • Gender: Male
Odg: Treninzi za matorane
« Reply #6 on: June 13, 2008, 10:26:59 AM »
CRonaldov tekst je fenomenalan, iskombiniraj ga sa još dva za koje imaš linkove u Lazicevom sig-u, tj. onaj šareni tekst ispod samog posta (kako smršati a zadržati mišićnu masu) i vjerujem da ćes za 3-4 mjeseca napraviti veliku stvar.
Samo naprijed - kako kaže Cronaldo u ovom tekstu - stvar tvoje starosti ili mladosti je samo u tvojoj glavi

Offline Matori

  • Rekreativac
  • *
  • Posts: 19
  • Gender: Male
Odg: Treninzi za matorane
« Reply #7 on: June 13, 2008, 12:37:23 PM »
Dowla, sad sam tek ukapirao sta si hteo da mi kazes sa Lazicevom sig-u, tj. onaj sareni tekst ispod samog posta
Au, koliko toga ima. Sa' cu sve polako da citam. Hvala

Offline vuksa

  • Eraser
  • *
  • Posts: 2861
  • Gender: Male
Odg: Treninzi za matorane
« Reply #8 on: June 13, 2008, 01:26:28 PM »
samo polako...uzmi citaj...imas tu i sta je pwm i sta je ZMA i tribulus...i nemoj da radis te zgibove iza glave kad te boli rame...radi normalne
al se nekad dobro jelo

Offline Tanor

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 4135
  • Gender: Male
Odg: Treninzi za matorane
« Reply #9 on: June 13, 2008, 02:33:37 PM »
I potisak za rame ne radi iza glave nego ispred glave.
Pajseras, de mi rec kad si ti zadnji pu upao u katabolizam :D !

Pre neki dan kad nisam imao ellu .. :/ jbg desi se ..
A inace, post Pajserasa u kome kaze da je pao u katabolizam kad nije pojeo ellu mi je ulepsala vece  :wow: :lol:
Jeste brate , ja kasno ustajem i ono , nisam jeo jedno 13 sati tad minimum...

a da,natural sam :rolleyes01: :rolleyes01: :rolleyes01:

pio sam bcaa posle sexa...bez zajebavanja  :lol: