EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: Upala misica i znojenje  (Read 24331 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Tanja

  • Global Moderator
  • *
  • Posts: 1540
  • Gender: Female
    • www.exyu-fitness.com
Odg: Upala misica i znojenje
« Reply #10 on: June 11, 2008, 07:20:57 PM »
Quote from: memento
Mozda bi i mogla da se otvori nova tema tipa: rad pod upalom, da ili ne.
nema potrebe za novom temom. i tako ima vec par tema o upali misica ;)

Quote from: memento
Odmah da kazem da postujem ovo sto je Hans napisao. Znam i sam da trenutno ipak preovladjuje misljenje da se ne trenira misic pod upalom i zasto ne. Ali mislim da se ne mora ovoga uvek drzati kao tabua.
to misljenje ne preovladjuje bez veze. ipak, svi smo mi imali momente kada smo trenirali i pod upalom. ili, trenirali neku misicnu grupu u kojoj ucestvuju upaljeni misici iz druge mis. grupe.

Quote from: memento
Sta kada dodje na red da se trenira misic koji je jos pod upalom? Da li je bolje cekati da upala prodje i tako praviti veliku pauzu, ili ipak odraditi trening?
e vidis, o ovome treba razmisljati unapred ;) i to se onda zove "iskusan vezbac". jednostavno je ... nemojte da dozvolite da dodje do tako jake upale da bi vas ona drzala do sledeceg treninga kada je ta grupa na redu. ako ste pravili pauzu/menjali program dozirajte br. serija i opterecenje. dobro se "nahranite" i odmorite posle treninga. upala ce vas u tom slucaju najverovatnije stici posle 24h (koji sat gore dole :) ) i nece biti dugotrajna.

Quote from: memento
Da li se mozda u misiicu koji treniramo pod upalom desava i nesto sto moze biti korisno?
trenig kao trening je jedino koristan ako imas posle njega odgovarajuci oporavak (klopa/saplm. i odmor). ako toga nema, od treninga slaba vajda ;)

:flowers:
Srecan je onaj koji je taman toliko pametan da shvati da je glup ;D

Offline Hans

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 2519
  • Gender: Male
Odg: Upala misica i znojenje
« Reply #11 on: June 11, 2008, 09:36:11 PM »
Ja opet kazem,ZA TRENING POVECANJA MISICNE MASe,znaci ako radis izdrljivost samo opici...mene ponekad upala drzi i po 5 dana,meni je to samo znak da sam extra razvalio misice i da je vreme da ih hranim...ja sam ti vec naveo primer sa mostom...nije do kraja obnovljena  ti ga opet srusis...opet kazem,ako je izdrzljivost u pitanju slobodno vezbaj pod upalom...ali upala znaci da misic nije skroz obnovljen tako da ako je MASA cilj,odmoris jos jedan dan,ako stalno imas jake upale znaci da ne jedes dovoljno,ne unosis dovoljno minerala i vitamina koji su jako vazni
Why so serious?

Offline munja

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 294
  • Gender: Male
  • Live to ride-Ride to live
Odg: Upala misica i znojenje
« Reply #12 on: June 11, 2008, 10:03:17 PM »
Ja opet kazem,ZA TRENING POVECANJA MISICNE MASe,znaci ako radis izdrljivost samo opici...mene ponekad upala drzi i po 5 dana,meni je to samo znak da sam extra razvalio misice i da je vreme da ih hranim...ja sam ti vec naveo primer sa mostom...nije do kraja obnovljena  ti ga opet srusis...opet kazem,ako je izdrzljivost u pitanju slobodno vezbaj pod upalom...ali upala znaci da misic nije skroz obnovljen tako da ako je MASA cilj,odmoris jos jedan dan,ako stalno imas jake upale znaci da ne jedes dovoljno,ne unosis dovoljno minerala i vitamina koji su jako vazni

  Slažem se sa ovim u potpunosti,treba mišić dobro nahraniti i odmoriti,neće on za vrijeme netreniranja i upale opasti nego baš suprotno. :yes:

Offline Limbo

  • Rekreativac
  • *
  • Posts: 27
  • Gender: Male
Odg: Upala misica i znojenje
« Reply #13 on: July 02, 2008, 12:36:49 AM »
Sto se tice prvog pitanja, stoji da je znojenje prirodno i individualno. Samo treba paziti da zbog toga ne dodje do dehidratacije - daklem, cim primetis da si zedan i da su ti usta skoro suva, vec je kasno ... Zato sam proceni na koliko minuta ti odgovara da uzimas po malo vode, kako organizam ne bi doveo u vec pomenuto stanje. To isto kod svakog varira - neko pije na svakih par minuta, a neko recimo na pola sata. Takodje, vidjam ljude koji samo za anaerobni popiju po 2L vode, a neko ne popije ni 0.5 .
Ako finansije dozvoljavaju, preporuka za ubacivanje nekog izotonicnog napitka nije losa (to je ono oko elektrolita).

Offline drjack

  • Rekreativac
  • *
  • Posts: 11
  • Gender: Male
Odg: Upala misica i znojenje
« Reply #14 on: July 02, 2008, 10:42:18 AM »
ajd i ja da pitam nesto a ima veze sa temom... Nikako da dobijem upalu kada radim ramena. retko kad zadnje rame, ali ostalo nikad. Da li jos neko ima slican problem? Sto se ostalih grupa misica tice sve je ok.

Offline Hans

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 2519
  • Gender: Male
Odg: Upala misica i znojenje
« Reply #15 on: July 02, 2008, 12:28:48 PM »
I kod mene je tako,jedino dobijam redovno upalu prednjeg od potisaka za grudi...ali napreduju,ne mora nuzno da znaci da ako nema upale da ne napreduju...nervi drukce reaguju u raznim delovima tela,drukci odziv na ostecenja mish. tkiva...na treningu osetim odlican pump u celom ramenu i bas pece ali nema neke jake upale ako je uopste i bude....ne brigaj oko toga,ako rastu znaci da je sve ok ;)
Why so serious?

Offline drjack

  • Rekreativac
  • *
  • Posts: 11
  • Gender: Male
Odg: Upala misica i znojenje
« Reply #16 on: July 02, 2008, 12:46:08 PM »
iskreno! i ne rastu nesto... ali obzirom na godine, ishranu i lose navike ne zalim se... zadovoljan sam. Samo mi je bilo cudno da jedino nemam upalu ramena. Znaci nisam jedini.

Offline Vojkan

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 444
  • Gender: Male
Odg: Upala misica i znojenje
« Reply #17 on: July 02, 2008, 03:22:43 PM »
...na treningu osetim odlican pump u celom ramenu i bas pece ali nema neke jake upale ako je uopste i bude....

Takodje.Bino je da ono napreduje :evillaugh:
" Lisica mnoge varke zna, divlji vepar jednu, ali vrednu. "

Offline Vojkan

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 444
  • Gender: Male
Odg: Upala misica i znojenje
« Reply #18 on: July 02, 2008, 07:52:08 PM »
"------Da li je upala misica znak rasta i u nekim misicima upale su cesce nego li u drugim misicima...------Pa,to je rezultat nervne mreze u telu,takodje ima povezanosti izmedju upale i rasta..upala je rezultat ucinjene stete,a na vama je da tu stetu konpezujete.u trapezu mozes imati odlican trening ili ramena npr.. ali da ne dobijes upalu svaki put kao na  grudima ili nogama,ali to je samo zbog sastava zivcane mreze.." rece cika Poliquin.Ne setih se ovog malopre :wallbash1:
" Lisica mnoge varke zna, divlji vepar jednu, ali vrednu. "

Offline Lazic

  • Administrator
  • *
  • Posts: 21979
  • Gender: Male
    • EXYU FITNESS
Odg: Upala misica i znojenje
« Reply #19 on: July 02, 2008, 09:39:25 PM »
ajd i ja da pitam nesto a ima veze sa temom... Nikako da dobijem upalu kada radim ramena. retko kad zadnje rame, ali ostalo nikad. Da li jos neko ima slican problem? Sto se ostalih grupa misica tice sve je ok.
moze da bude i da si lose odradio trening i da si lose prehranio misic

"------Da li je upala misica znak rasta i u nekim misicima upale su cesce nego li u drugim misicima...------Pa,to je rezultat nervne mreze u telu,takodje ima povezanosti izmedju upale i rasta..upala je rezultat ucinjene stete,a na vama je da tu stetu konpezujete.u trapezu mozes imati odlican trening ili ramena npr.. ali da ne dobijes upalu svaki put kao na  grudima ili nogama,ali to je samo zbog sastava zivcane mreze.." rece cika Poliquin.Ne setih se ovog malopre :wallbash1:
zavisi kakva je upala..tanka je granica izmedju teskog katabolizma i upale koja je manifest napretka.
Suplementi prodaja Srbija - link
Uz svaki kupljeni preparat besplatan ONLINE strucni savet i konsultacije - link
Najbolji popusti i pokloni na webu - link 
BESPLATNA DOSTAVA ZA KUPOVINU PREKO 6000 din

EXYU FITNESS NA YOUTUBE-u - link
https://www.exyu-fitness.com/   forum sitemap  webshop sitemap