EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: Vojna Akademija?!  (Read 32307 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Furious

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 92
  • Gender: Male
Vojna Akademija?!
« on: January 03, 2009, 06:24:07 PM »
E ovako spremam se fizicki za Vojnu Akademiju,upis je u martu i trebam da se spremim sto bolje mogu.Vezbam nekih 2 meseca samo za Vojnu...Fizicka provera se sastoji iz zgibova,skok u dalj iz mesta,trcanje 2400m i sprint 60m.Imam par pitanja vezano za ove vezbe

1.pitanje
Za upis mi je potrebeno 15 zgiba(na slici je prikazan kakav zgib),ja trenutno mogu 9 takva znaci jos 6  :) ,kako da do pocetka marta usprem sva 15 da uradim?Koliko puta nedeljeno da ih vezbam?
2.pitanje
Potreban mi je skok u dalj iz mesta,ali racuna se na pete(tj. prvi kontakt sa peskom).Ja trenutno skacem 2.70m(na pete) a treba mi 2.75m.Znam tehniku(bar ja mislim  :yes: ) ali nesto mi hvali.Pa ako neko ima iskustva i kako da poboljsam skok neka to podeli sa mnom  :lol:
3.pitanje
Sto se tice sprinta trci se iz polu-stava 60m,a sada je caka da trcim 7.6sec tih 60m.Pa otvoren sam za predloge i kritike.Nisam merio svoje vreme
"What u can imagine,u can achieve it!"

Offline sermanden

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 358
  • Gender: Male
Odg: Vojna Akademija?!
« Reply #1 on: January 03, 2009, 06:29:49 PM »
Za zgibove armstrongov program radi. Nadju ga na netu ima ga i na ovom forumu. Mada mislim da i kad bi ih radio svaki dan, bez problema bi mogao petnaest da uradis. A za ostalo ne znam sta da ti kazem.  :)

Offline Lazic

  • Administrator
  • *
  • Posts: 21979
  • Gender: Male
    • EXYU FITNESS
Odg: Vojna Akademija?!
« Reply #2 on: January 03, 2009, 06:35:54 PM »
slabi su ovo parametri, uradices ih bez nekih posebnih priprema..
cak i da budes losiji od maksimuma ili ostanes na ovim normama, odlucuje ti prijemni test, bezbedosna provera i naravno, ko ti je  veza  ;)
Suplementi prodaja Srbija - link
Uz svaki kupljeni preparat besplatan ONLINE strucni savet i konsultacije - link
Najbolji popusti i pokloni na webu - link 
BESPLATNA DOSTAVA ZA KUPOVINU PREKO 6000 din

EXYU FITNESS NA YOUTUBE-u - link
https://www.exyu-fitness.com/   forum sitemap  webshop sitemap

Offline Igy81

  • Ponosni vlasnik
  • *
  • Posts: 5034
  • Gender: Male
Odg: Vojna Akademija?!
« Reply #3 on: January 03, 2009, 06:46:34 PM »
Hahha Laki to onako strucno  :lol: :lol: :lol:
"Strpljenje je cesto sve sto treba da znas o pobedi...."

Offline Furious

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 92
  • Gender: Male
Odg: Vojna Akademija?!
« Reply #4 on: January 03, 2009, 07:16:27 PM »
Ma veza nije problem,to se nadje... :innocent:
Takodje mi treba i test matematike i test znanja i ova fizicka provera,nista mi nije problem osim gore navedenog.
"What u can imagine,u can achieve it!"

Offline Lazic

  • Administrator
  • *
  • Posts: 21979
  • Gender: Male
    • EXYU FITNESS
Odg: Vojna Akademija?!
« Reply #5 on: January 03, 2009, 07:24:50 PM »
ako to sve imas, za ovo gore nemoj i da brines..videces da ce tamo biti osoba koji ne mogu da urade ni minimum a bice primljeni..na zalost to je surova realnost..
Suplementi prodaja Srbija - link
Uz svaki kupljeni preparat besplatan ONLINE strucni savet i konsultacije - link
Najbolji popusti i pokloni na webu - link 
BESPLATNA DOSTAVA ZA KUPOVINU PREKO 6000 din

EXYU FITNESS NA YOUTUBE-u - link
https://www.exyu-fitness.com/   forum sitemap  webshop sitemap

Offline vuksa

  • Eraser
  • *
  • Posts: 2861
  • Gender: Male
Odg: Vojna Akademija?!
« Reply #6 on: January 03, 2009, 08:31:43 PM »
Quote
Takodje mi treba i test matematike i test znanja

e ovde ti vec ne mozemo pomoci :lol:
al se nekad dobro jelo

Offline Misel Djurovic

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 388
  • Gender: Male
Odg: Vojna Akademija?!
« Reply #7 on: January 03, 2009, 09:23:46 PM »
Gledaj pazljivo odgovor je pun linkova..

1.pitanje
Za upis mi je potrebeno 15 zgiba(na slici je prikazan kakav zgib),ja trenutno mogu 9 takva znaci jos 6  :) ,kako da do pocetka marta usprem sva 15 da uradim?Koliko puta nedeljeno da ih vezbam?

Ovo ti je sermanden vec odgovorio, pogledaj to..

Meni je pomagalo da mi neko pomaze oko zgiba drzanjem nogu ili podizanjem u struku, tako sam zapoceo, takodje sam radio uske kao na slici prikazano, da bi se spremio da mogu da radim siroke posto nisam mogao ni jedan, a radio sam pune serije (to je za mene 9) kao ovih sa slike

Takodje imas ovaj sajt koji je bas u tvom kadru pisan.. :)


2.pitanje
Potreban mi je skok u dalj iz mesta,ali racuna se na pete(tj. prvi kontakt sa peskom).Ja trenutno skacem 2.70m(na pete) a treba mi 2.75m.Znam tehniku(bar ja mislim  :yes: ) ali nesto mi hvali.Pa ako neko ima iskustva i kako da poboljsam skok neka to podeli sa mnom  :lol:

Probaj one Air Alert treninge, mada ne znam dal ce tebi bas pomoci, al ne moze da odmogne...

Meni taj skok u dalj deluje kao potisak na presi ili cucanj, tako da bi ta dva radio explozivno sa 60-70% tezina koje mogu da dignem..ovo nije strucan savet, samo razmisljanje..

3.pitanje
Sto se tice sprinta trci se iz polu-stava 60m,a sada je caka da trcim 7.6sec tih 60m.Pa otvoren sam za predloge i kritike.Nisam merio svoje vreme

Prvo izmeri vreme mozda i mozes da trcis to...ja sam imao vreme 3.04 na 30m u srednjoj, tako da mi tih 7.6 ne deluje ne dodirljivo..
Tu je explozivnost u pitanju posto je sprint, treba ti ogromna snaga na kratko vreme, noge treba da pumpas jako...al moras da treniras i izdrzljivost sa nogama da bi mogao da pretrcis tih 2400m...

Koje vreme ti treba za 2400m?
Ja to u zivotu nisam mogao da pretrcim, ne znam koliko smo trcali na fizickom, al nakon 150m trcanja, prelazim u hodanje i onda nakon 500m odustajem..
Kardio kad radim radim brzo hodanje na max 15min... :) oko toga na "duge" pruge mora neko ko to moze da izvede da ti pomogne..

Nadam se da sam ti bar malo pomogao..

Offline Swat

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 544
  • Gender: Male
Odg: Vojna Akademija?!
« Reply #8 on: January 03, 2009, 10:58:05 PM »
e ovde ti vec ne mozemo pomoci :lol:


ma mozemo, samo nek bezi sa neta kako zna i ume to mu je najbolji savet. :evillaugh:

Offline Furious

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 92
  • Gender: Male
Odg: Vojna Akademija?!
« Reply #9 on: January 03, 2009, 11:03:41 PM »
Koje vreme ti treba za 2400m?

Naravno da jesi,hvala
Ovo mi nije problem,treba da se pretrci za 9 min,a ja sam ga pretrcao za 7 min  :)

e ovde ti vec ne mozemo pomoci 

Ma sednem i ucim,nema tu nista tesko  :clap:  :clap:

ako to sve imas, za ovo gore nemoj i da brines..videces da ce tamo biti osoba koji ne mogu da urade ni minimum a bice primljeni..na zalost to je surova realnost..
Ma znam ali trudim se da me to ne dodiruje tj.mora da bude tako...Tata mu je ipak neki general u vojsci  :hitself:  :hitself:
"What u can imagine,u can achieve it!"