EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: Zivaistina - trening  (Read 4317 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Zivaistina

  • Iskusni rekreativac
  • *
  • Posts: 41
  • Gender: Male
Zivaistina - trening
« on: October 17, 2009, 11:32:09 PM »
Imam 1 malo cudan problem sto se tice treninga i tezina i nadam se da cete mi vi pomoci.Eh ovako:

1.-Dali je tacno da kad te uhvate upale poslije treninga,da je to znak da se dobro radilo na treningu i da ce biti napredka,a ako neuhvate upale danas,sutra...da se nije dobro treniralo i  da nece biti napredka.
DALI JE TO TACNO.

2.Moj problem je ovakav:ja sam pocetnik, i povecao sam tezinu tegova koju dizem vec 2 sedmice,eh kad sam dizao tu tezinu prvu sedmicu uhvatile su me upale(volim kad me uhvate upale al u granicama jer znam da sam dobro trenirao),al kad sam radio drugu sedmicu te iste tezine iste vjezbe nisu me uhvatile upale opste,sto sam pomislio da mi je ta tezina postala lagana,a kad sam povecao tezinu tegova nisam mogao mrdnuti tj podici tu novu dodanu tezinu.
Nadam se da si me razumio sa ovim.Sta da RADIM?

radim cetiri dana u sedmici,gdje imam za velike misicne grupe 4 vjezbe, za male m.g. po dvije ili 1.imam za osnovnu vjezbe 5 serija 12,10,8,10,12 ponavljanja,a za ostale dopunske vjezbe po 3 serije 12,10,8 ponavljanja.
ponedljak.grudi,biceps,trusnjaci
srijeda:ledja,triceps
petak:noge
subota.ramena

Vecinu vjezbi radim sa tegovima,dok su samo dvije 3 vjezbe sa masinama (lat,notna extenzija,cucnjevi na simtu)

nadam se da cete mi pomoci.
« Last Edit: October 18, 2009, 08:53:45 AM by Und3i2c0v3i2 »

Offline Milos_Miletic

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 675
  • Gender: Male
  • "Im big because im strong" Levrone
Odg: Zivaistina - trening
« Reply #1 on: October 18, 2009, 12:18:01 AM »
za koliko si povecao tezinu pa nisi mogao da dignes?povecavaj postepeno...
"Unleash the beast within
I walk around with the strength of 100 men
You better run before I count to ten"

Offline Und3i2c0v3i2

  • Ponosni vlasnik
  • *
  • Posts: 4223
  • Gender: Female
  • Think I'm Sarcastic? Watch Me Pretend To Care
Odg: Zivaistina - trening
« Reply #2 on: October 18, 2009, 08:56:48 AM »
ubuduce svako pitanje koje imas vezano za trening postavi ovde
ides i otvaras novu temu za svako glupo pitanje koje imas
svaku sledecu cu brisati bez upozorenja


Love your Enemies ....
It Fucks wit their Heads

Offline tenssa

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 2787
  • Gender: Male
    • www.flash-dizajn.com
Odg: Zivaistina - trening
« Reply #3 on: October 18, 2009, 09:10:24 AM »
muscle-mind konekcija, ne guraj tezine samo...osjeti misic...

Ako ja dvaput sedmichno cijelo tijelo okrenem i osjetim upalu morash i ti, osim ako ne ocekujesh svaki put kao na pocetku upalu, to je vec druga stvar. ;)
hmmm..dobro ..ipak wi znate mnogo wise od mene..poslusacu was..uradicu owako...sad ima da jedem swe ziwo cak cu i surutke i sok  od cvekle da kupim..tj svu zdravu hranu..za 1 mesec cu onda da uzmem metan..a posle metana cu jos wise da jedem.a onda cu stucem jos jednu turu pa posle toga cu 3 meseca da jedem kao stoka..a kasnije ako se wide rezultati nastawicu sta da  wam drugo kazem..uglawno hwala wam puno..pozdraw.

Offline Filly

  • Pocasni clan
  • *
  • Posts: 1343
  • Gender: Female
  • Be yourself
Odg: Zivaistina - trening
« Reply #4 on: October 18, 2009, 10:09:31 AM »


1.-Dali je tacno da kad te uhvate upale poslije treninga,da je to znak da se dobro radilo na treningu i da ce biti napredka,a ako neuhvate upale danas,sutra...da se nije dobro treniralo i  da nece biti napredka.
DALI JE TO TACNO.




Upala misica je posledica mikrotrauma misicnih vlakana i nakupljanja mlecne kiseline u misicima. Postoji odredjeni intezitet vezbanja pri kojem se mlecna kiselina pocinje nagomilavati u krvotoku. Kada se to desi, znaci da se mlecna kiselina proizvodi brze nego sto se metabolizmom stigne ukloniti. Kada se intezitet vezbe spusti ispod odredjenog nivoa krv bez problema uspeva da odnese mlecnu kiselinu iz misica, tako da se ona ne nakuplja u misicima (tada ne nastaje i ne dolazi do upale misica).Taj nivo intenziteta se moze znacajno povecati treninzima. Ako je upala jaka i jako boli, to nije dobro. Sasvim je normalna mala upala misica nakon treninga, pogotovo ako si pocetnik. Upala nije povezana sa dobro odradenim treningom. Trening moze biti dobro odraden i bez upale.
Da bi ostvario ono sto zelis, moras prvo da odlucis sta tacno zelis.

Offline Und3i2c0v3i2

  • Ponosni vlasnik
  • *
  • Posts: 4223
  • Gender: Female
  • Think I'm Sarcastic? Watch Me Pretend To Care
Odg: Zivaistina - trening
« Reply #5 on: October 18, 2009, 10:39:28 AM »
DOMS nema veze sa mlecnom kiselinom


Love your Enemies ....
It Fucks wit their Heads

Offline tenssa

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 2787
  • Gender: Male
    • www.flash-dizajn.com
Odg: Zivaistina - trening
« Reply #6 on: October 18, 2009, 10:47:26 AM »
DOMS??

Malo mi je koncentracija donja pa de objasni? :blush: :blush: :blush:
hmmm..dobro ..ipak wi znate mnogo wise od mene..poslusacu was..uradicu owako...sad ima da jedem swe ziwo cak cu i surutke i sok  od cvekle da kupim..tj svu zdravu hranu..za 1 mesec cu onda da uzmem metan..a posle metana cu jos wise da jedem.a onda cu stucem jos jednu turu pa posle toga cu 3 meseca da jedem kao stoka..a kasnije ako se wide rezultati nastawicu sta da  wam drugo kazem..uglawno hwala wam puno..pozdraw.

Offline Und3i2c0v3i2

  • Ponosni vlasnik
  • *
  • Posts: 4223
  • Gender: Female
  • Think I'm Sarcastic? Watch Me Pretend To Care
Odg: Zivaistina - trening
« Reply #7 on: October 18, 2009, 10:51:57 AM »
delayed onset muscle soreness
ono sto osecas dan-dva nakon treninga


Love your Enemies ....
It Fucks wit their Heads

Offline slobabob

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 1467
  • Gender: Male
Odg: Zivaistina - trening
« Reply #8 on: October 18, 2009, 11:11:10 AM »
Slazem se sa und. Mlecna kiselina o kojoj ti govoris se najbolje "oseca" kada radis pregib recimo podlaktice i drzis podlaktice podignutim. E kada pocnu ruke da ti se tresu znaj da je zbog mlecne kiseline koja se nakuplja u misicu i dolazi do otkaza.

Offline Pegasus

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 102
  • Gender: Male
Odg: Zivaistina - trening
« Reply #9 on: October 18, 2009, 12:28:24 PM »
Koliko se savetuje u danima da bude razmak izmedju treninga jedne misicne grupe? Cini mi se da je 7 dana previshe,a i da u tom slucaj ce ceshe dolaziti do upale misica,jer misic vezba samo jedniom nedeljno.