EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: Nasi jelovnici  (Read 331073 times)

0 Members and 3 Guests are viewing this topic.

Offline Tanja

  • Global Moderator
  • *
  • Posts: 1540
  • Gender: Female
    • www.exyu-fitness.com
Odg: Nasi jelovnici
« Reply #120 on: April 05, 2007, 12:19:40 AM »
a salatu sam stavio maslinovo ulje i smatram da 2-3 zlice ne mogu da napravu buru od ovog...
2-3 dnevno predpostavljam
za salatu ti je dovoljno onoliko kol'ko stane u jednu kasicicu (zlicicu  ;) )
Srecan je onaj koji je taman toliko pametan da shvati da je glup ;D

Offline Pedja Petrovic

  • ExYu Sampion
  • *
  • Posts: 3967
  • Gender: Male
  • www.ogistra-nutrition-shop.com
    • www.ogistra-nutrition-shop.com
Odg: Nasi jelovnici
« Reply #121 on: April 05, 2007, 04:57:09 AM »
Moras podhitno da prepolovis kolicinu ulja, ako ti treba savet kako da pripremas hranu u vodi i na teflonu slobodno pitaj recicu ti kako samo mi reci sta imas od aparature tu gde si sada..
Kokos je kupljena u ducanu vec pecena, samo sam je ocistio, jebeno krilo nisam pa izgleda kao da je natopljeno, a salatu sam stavio maslinovo ulje i smatram da 2-3 zlice ne mogu da napravu buru od ovog...ali ovo je samo jednom kad nisam imao vremena da spremam inace kokosja prsa na zaru kupljena sirova bez koze  :flex:
..

znaci,ipak sam u pravu..ono jeste krilo pod kozom!!!!!
i cak sto vise...negde mi se cini da si napisao..pola pileta...jel to znaci..onako..cela polovina pod kozom i termicki samo obradjnea???

Offline N_e_z_n_a_l_i_c_a

  • Clan
  • *****
  • Posts: 1507
  • Gender: Male
Odg: Nasi jelovnici
« Reply #122 on: April 05, 2007, 10:55:26 AM »
@Pedja Petrovic

Bude cijelo pile u ducanu na onom elektronskom grilu se peče, ja inače kažem ženi da mi popola razdijeli pile, ogulim ga od kože i jedem, nisam jeo kožu nikad, jer bude slana i masna, a i sam znam što se u njoj nalazi... :blush: :nonono:
Član više foruma, al počeci se nikad ne zaboravljaju :)

Offline Pedja Petrovic

  • ExYu Sampion
  • *
  • Posts: 3967
  • Gender: Male
  • www.ogistra-nutrition-shop.com
    • www.ogistra-nutrition-shop.com
Odg: Nasi jelovnici
« Reply #123 on: April 05, 2007, 07:28:10 PM »
@Pedja Petrovic

Bude cijelo pile u ducanu na onom elektronskom grilu se pece, ja inace kazem zeni da mi popola razdijeli pile, ogulim ga od koze i jedem, nisam jeo kozu nikad, jer bude slana i masna, a i sam znam sto se u njoj nalazi... :blush: :nonono:
..

jbg..brate..nemoj opet krivo da hsvatis....to sto se pice u rostiljnicam je bzv..oni ga pre toga provlace kroz milion umaka i zacina i jos ga pece pod kozom.

koza otupsta sve sto ne vlja i zato pile bude uvek sladje iz tih buvara nego kod kuce kada ga peces u reerni..

dakle..ne valja.

ili rostilj bez ulja..ili kuvaj bez koze..u stvari sve i uvek bez koze
« Last Edit: April 05, 2007, 07:32:10 PM by Lazic »

Offline N_e_z_n_a_l_i_c_a

  • Clan
  • *****
  • Posts: 1507
  • Gender: Male
Odg: Nasi jelovnici
« Reply #124 on: April 05, 2007, 07:33:21 PM »
@Pedja Petrovic

Bude cijelo pile u ducanu na onom elektronskom grilu se pece, ja inace kazem zeni da mi popola razdijeli pile, ogulim ga od koze i jedem, nisam jeo kozu nikad, jer bude slana i masna, a i sam znam sto se u njoj nalazi... :blush: :nonono:
..

jbg..brate..nemoj opet krivo da hsvatis....to sto se pice u rostiljnicam je bzv..oni ga pre toga provlace kroz milion umaka i zacina i jos ga pece pod kozom.

koza otupsta sve sto ne vlja i zato pile bude uvek sladje iz tih buvara nego kod kuce kada ga peces u reerni..

dakle..ne valja.

ili rostilj bez ulja..ili kuvaj bez koze..u stvari sve i uvek bez koze

Ma šta krivo???????!!!!!!!!!! Odlično, nisam znao samo ti kaži...od sada i to mogu zaboravit danas sam napravio proteinski boom svaku 2.5h se krka, juce sam imao jedan problem zna Lazic...tako da od danas samo moj grill !!! HVALA još jednom !  :thumbup1:
Član više foruma, al počeci se nikad ne zaboravljaju :)

Offline Leyla

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 1102
  • Gender: Female
Odg: Nasi jelovnici
« Reply #125 on: April 06, 2007, 12:43:09 AM »
neko je od dama pitao za tunu u paradajz sosu  da li je ok jesti , i mislim da je tanja rekla da jeste al opet zavisi kakav je sastav radi secera i ostalog...evo sastava jedne tune u umaku od rajcice u komadima rial tuna ili k-plus
neto tezina 185 g , tezina ribe 110 g
60%tuna mesa
22,91%vode
6%koncetrata od rajcice
4%octa, 4%secera , 1%biljnog ulja, 1% sreds za zgrusnjavanje
jel ovo ok  ? taj umak je onako pogust samo malo prekrije tunu neij sad nesto vodeno tipa ulje ili sl..

Offline Tikica

  • Global Moderator
  • *
  • Posts: 4019
  • Gender: Female
    • ExYu fitness
Odg: Nasi jelovnici
« Reply #126 on: April 06, 2007, 12:55:45 AM »
e da ta rial je ok! tuna kao tuna je extra ukusa a taj sos ne moras bas da olizes ostavi malo u tanjiru  ;D ;D :boxed: :boxed:

Offline Leyla

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 1102
  • Gender: Female
Odg: Nasi jelovnici
« Reply #127 on: April 06, 2007, 01:02:34 AM »
eh znaci ok je , ako ti tako kazes onda nema probl :yes:
ma ne brini ostane u konzervi sosa na dnu  :mf_wink:
kombinujem ovu "crvenu" i u komadima ;D i u ulju od riala..ona je the best po ukusu , sutra mi je protein dan i to mi je dorucak wtih bjelanca pa da provjerim situaciju :p

Offline Tanja

  • Global Moderator
  • *
  • Posts: 1540
  • Gender: Female
    • www.exyu-fitness.com
Odg: Nasi jelovnici
« Reply #128 on: April 06, 2007, 01:04:02 AM »
neko je od dama pitao za tunu u paradajz sosu  da li je ok jesti , i mislim da je tanja rekla da jeste al opet zavisi kakav je sastav radi secera i ostalog...evo sastava jedne tune u umaku od rajcice u komadima rial tuna ili k-plus
neto tezina 185 g , tezina ribe 110 g
60%tuna mesa
22,91%vode
6%koncetrata od rajcice
4%octa, 4%secera , 1%biljnog ulja, 1% sreds za zgrusnjavanje
jel ovo ok  ? taj umak je onako pogust samo malo prekrije tunu neij sad nesto vodeno tipa ulje ili sl..

Ja rekoh da je ukusna :)
4% secera bi bilo oko 2g. Ma pazi, mozes ti da je jedes povremeno, nije to neki veliki problem za tebe.
Srecan je onaj koji je taman toliko pametan da shvati da je glup ;D

Offline Tikica

  • Global Moderator
  • *
  • Posts: 4019
  • Gender: Female
    • ExYu fitness
Odg: Nasi jelovnici
« Reply #129 on: April 06, 2007, 01:10:45 AM »
volim rial jer je ukusno meso..taj sos i ostavim, onako je izvadim viljuskom...  :yes: