EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: cardio na prazan stomak???  (Read 27042 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline lokk1

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 2294
  • Gender: Male
Odg: cardio na prazan stomak???
« Reply #20 on: January 06, 2011, 08:31:23 PM »
Nikada nisam voleo drugima da predlozim nesto samo na osnovu studija,dok nisam cuo iskustva drugih mojih validnih kolega
koji su vrsni takmicari,znalci..zatim moja iskustva i iskustva klijenata..
Uglavnom da skratim,evo i Slavoljub je to na sebi video kroz silne ovogodisnje pobede..BCAA je osnovni suplement u fazi rada
na skidanju masti i zadrZavanju sto vece misicne mase,prosto receno.Nista vam nece uraditi bolji posao na tom polju od BCAA,
naravno ako je sve ostalo ispostovano.Bodi bilding je sinergija mnogo faktora..

Da podsetim....BCAA..
http://www.exyu-fitness.com/forum/index.php?topic=13657.msg195750#msg195750

haha kojih studija ???

pa upravo te studije i nauchnici su donele BCAA , glutamin itd itd ... slushate vi studije itekako kada vam odgovara tj kada vam deluje logichno  (kad kazem vi .. mislim bodibilderi generalno , pa i drugi sportisti ... nishta lichno .. )... ali to samo DELUJE .. nije sve intuitivno kao shto sam rekao ... previshe je faktora u igri da bi izvlachili linerano zakljuchke ...

konkretno radi se o choveku koji ce trchanjem sprziti par stotina kcal, koliko su tu misici u opasnosti poshto znamo da telo sasvim lepo sagoreva masti kada ih ima u vishku .. njemu ce deficit i sagorevanje masti doci iz restrikcije hrane a ne trchanjem POSHTO nema kapacitet da trchi 10km  a poshto ima visok %bf manje vishe sve kalorije ce mu ici iz masti ...

za razliku od low bf ljudi -> vas  gde pri visoko proteinskim dijetama do 40% kcal moze ici iz proteina ...

i to ako ignorishemo da vecina vas radi defku na AAS ..tako da bash me zanima shta vas vishe stiti od katabolizma mishica , BCAA ili 2g testa ... ali to je ok ... svako ima svoje ciljeve

o tome pricham .... nelogichno je primenjivati ono shto vi radite na ovog coveka ... ne kazem da ce mu nedaj boze biti neshto lose od 10g BCAA ili trchanja na prazno .. nego da je nebitno ... APSOLUTNO trchao u PONOC posle 5 obroka ili odma ujutru NE-BI-TNO  ...

kod takvih profila ljudi trchanje ima psiholoshki efekat , regulaciju apetita , veci broj mitohondrija i generalno pokretanje mashinerije sagorevanja masti  , itd itd ... kao shto je vec lazic napisao i tu se slazem skroz ..

a deficit se pravi drugachije ...

nisam ja KATEGORICHKI protiv bilo chega ... vecina stvari  ima svoje vreme i mesto i zato su mi bezveze komentari koji se sasvim lako mogu protumachiti kao

BCAA UVEK I SVUDA
TRCHANJE NA PRAZAN STOMAK UVEK I SVUDA ... valjda sam sad jasniji  :dunno:
OATZ AND SQUATZ !

HATERS GONNA HATE!!

Offline POLOMAC

  • ExYu Sampion
  • *
  • Posts: 171
  • Gender: Male
  • http://miskopolomac.blogspot.com/
Odg: cardio na prazan stomak???
« Reply #21 on: January 06, 2011, 08:59:31 PM »
Ljudima poput tebe ,bez uvrede druze ,bilo sta reci je uludo trosenje vremena.Vi takvi cete uvek gurati neke svoje price.
Ja ti upravo govorim iz raznih prakticnih iskustava da su BCAA najkorisnija suplementska dodatna stavka uz
dobar protein prah i sredjenu ishranu.
Govorim ti o 20 godina praktike sa raznim ljudima,raznim uslovima,bez ovoga,onoga,sa onim,sa ovim.
No,ti ces opet terati neku svoju pricu.Licno ti sagovornik necu biti,jer poznajem mnoge poput tebe.
Kazem opet bez uvrede..ali covece ...
tvoj citat..
Quote
to ako ignorishemo da vecina vas radi defku na AAS ..tako da bash me zanima shta vas vishe stiti od katabolizma mishica , BCAA ili 2g testa ... ali to je ok ... svako ima svoje ciljeve

Ne znam sta si time hteo reci???Mislis anabolici ce uraditi svoj posao bez gradivnih materija???Nedelujes mi kao neko ko je neznalica,nego ta iskljuciva prica!!!U prvom postu sam ti hteo reci da sam neko ko je proveo godine i godine sa ljudima rekreativcima,takmicarima,i da ti necu reci
svasta kako bi se nesto bolje prodalo.Kupac uvek treba da ti se vrati..
pozz druze

Offline lokk1

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 2294
  • Gender: Male
Odg: cardio na prazan stomak???
« Reply #22 on: January 06, 2011, 09:18:18 PM »
Ljudima poput tebe ,bez uvrede druze ,bilo sta reci je uludo trosenje vremena.Vi takvi cete uvek gurati neke svoje price.
Ja ti upravo govorim iz raznih prakticnih iskustava da su BCAA najkorisnija suplementska dodatna stavka uz
dobar protein prah i sredjenu ishranu.
Govorim ti o 20 godina praktike sa raznim ljudima,raznim uslovima,bez ovoga,onoga,sa onim,sa ovim.
No,ti ces opet terati neku svoju pricu.Licno ti sagovornik necu biti,jer poznajem mnoge poput tebe.
Kazem opet bez uvrede..ali covece ...
tvoj citat..
to ako ignorishemo da vecina vas radi defku na AAS ..tako da bash me zanima shta vas vishe stiti od katabolizma mishica , BCAA ili 2g testa ... ali to je ok ... svako ima svoje ciljeve

Ne znam sta si time hteo reci???Mislis anabolici ce uraditi svoj posao bez gradivnih materija???Nedelujes mi kao neko ko je neznalica,nego ta iskljuciva prica!!!U prvom postu sam ti hteo reci da sam neko ko je proveo godine i godine sa ljudima rekreativcima,takmicarima,i da ti necu reci
svasta kako bi se nesto bolje prodalo.Kupac uvek treba da ti se vrati..
pozz druze

svi mi imamo razlichita iskustva.. i opet se hvatate generalne priche .. najbolje~najloshije i ti atributi su jako relativni ...
ja pricham o individualizaciji ... BCAA je meni sasvim ok ..  ali shta ce mu ??? u ovom trenutku , u ovom stadijumu ??

kad se spusti na 10% bf i kada katabolizam bude problem onda pozdravljam tu ideju ...


AAS sam pomenuo kao neshto sto sprechava katabolizam  , ne prichamo o izgradnji novih misica nego kao srestvo cuvanja mishica zar ne ?? to bi bila jedna od uloga steroida .. samo sam se tangencijalno dotakao toga chisto da ilustrujem poentu , nema potrebe da sirimo prichu i na AAS ... ali na kraju krajeva ni BCAA nisu gradivna materija ... bez prisustva ostalih aminokiselina ne mogu nishta da izgrade ...

ovo nije tribalizam , i ne zanima me KO je upravu nego SHTA je ispravno i pishem ovo milioniti put uopshte se ne bojim da ne ispadnem upravu ... to mi je najmanja briga , ego je pod kontrolom , nego ovde smo da razmenjujemo iskustva ideje itd i NAUCHIMO neshto ??? nigde ne pishe da mi moramo da se slozimo , ali moja mishljenja nisu zabetonirana i ako bi mi neko objasnio kako i zashto rado bih saslushao i prihvatio ... kao i beskonachno puta do sada ..

Quote
Nedelujes mi kao neko ko je neznalica,nego ta iskljuciva prica

heh , pa to je upravo razlog zashto sam bilo shta prichao , generalizacije i iskljuchivi komentari ...
OATZ AND SQUATZ !

HATERS GONNA HATE!!

Offline Lazic

  • Administrator
  • *
  • Posts: 21979
  • Gender: Male
    • EXYU FITNESS
Odg: cardio na prazan stomak???
« Reply #23 on: January 06, 2011, 09:26:10 PM »
gresis sto se tice aas..da je tako lako svi bi bili bilderi, sampioni itd..i niko ne bi uzimao supse..tone amino, bcaa, glutamina..
ali da ne sirim , temu..neka uzima bcaa, SIGURNO ce mu pomoci...
Suplementi prodaja Srbija - link
Uz svaki kupljeni preparat besplatan ONLINE strucni savet i konsultacije - link
Najbolji popusti i pokloni na webu - link 
BESPLATNA DOSTAVA ZA KUPOVINU PREKO 6000 din

EXYU FITNESS NA YOUTUBE-u - link
https://www.exyu-fitness.com/   forum sitemap  webshop sitemap

Offline SLAVOLJUB PAUNOVIC

  • ExYu Sampion
  • *
  • Posts: 179
  • Gender: Male
  • http://www.facebook.com/pages/Space-Gym-GM/1992545
Odg: cardio na prazan stomak???
« Reply #24 on: January 07, 2011, 05:41:21 PM »
Velika je greska ako neko misli (a misli ocigledno) :dunno:da postoje carobni napici ili kao ''steroidi su najjaci'' :hitself:to je cista glupost :nonono: jednostavno oni ce ti pojacati sintezu proteina u organizmu.To znaci da ako jedes kilogram mesa dnevno imaces lepih rezultata sa ass a ako ne uzimas dovoljnu kolicinu proteina nikada neces izgraditi kvalitet vec ces se udebljati kao Medved pred zimu i navuci dosta vode koja ce se vezati i imaces zdravstvenih problema   :nonono: Upravo su BCAA I ostale kiseline suplementi koji ti oporavljaju misic,tope visak sala i deluju dobro na unutrasnje organe (Jetra,Bubrezi...) SUPLEMENTACIJA JE OSNOVA PORED PROTEINSKE ISHRANE!!!
SPACE GYM GM

Offline lokk1

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 2294
  • Gender: Male
Odg: cardio na prazan stomak???
« Reply #25 on: January 07, 2011, 08:34:35 PM »
Velika je greska ako neko misli (a misli ocigledno) :dunno:da postoje carobni napici ili kao ''steroidi su najjaci'' :hitself:to je cista glupost :nonono: jednostavno oni ce ti pojacati sintezu proteina u organizmu.To znaci da ako jedes kilogram mesa dnevno imaces lepih rezultata sa ass a ako ne uzimas dovoljnu kolicinu proteina nikada neces izgraditi kvalitet vec ces se udebljati kao Medved pred zimu i navuci dosta vode koja ce se vezati i imaces zdravstvenih problema   :nonono: Upravo su BCAA I ostale kiseline suplementi koji ti oporavljaju misic,tope visak sala i deluju dobro na unutrasnje organe (Jetra,Bubrezi...) SUPLEMENTACIJA JE OSNOVA PORED PROTEINSKE ISHRANE!!!

nema potrebe za extrapolacijom onog shto sam vec rekao .. jesam ja pominjao magichne napitke ? znam shta su aas i kako i koliko rade ...

nije valjda sada da cete mi reci da takmichari ne uzimaju AAS na definiciji kako bi sachuvali svoje mishice??? sve ovo shto si napisao za bcaa uopshte ne treba coveku koji je otvorio temu ...

Vama sa druge strane moze da znachi izuzetno ali vase situacije se neverovatno razlikuju ...
OATZ AND SQUATZ !

HATERS GONNA HATE!!

Offline nenadinjo

  • Iskusni rekreativac
  • *
  • Posts: 47
  • Gender: Male
Odg: cardio na prazan stomak???
« Reply #26 on: January 10, 2011, 10:45:00 AM »
Moje iskustvo kada sam radio kardio jutarnji svako jutro po sat vremena brzog hodanja makao sam za 3 meseca 15 kg,sad radim kardio posle teretane  nije to to ...I nema sta tu da se vodi polemika da li treba BCAA ili ne licno do sad sam samo posle treninga koristio whey i osecao sam se katastrofa od kad sam ubacio Bcaa osecam se bolje probacu sad kad pocinjem opet jutarnji kardio sa Bcaa pa javim rezultate :)

Offline vlado0550

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 258
  • Gender: Male
Odg: cardio na prazan stomak???
« Reply #27 on: January 10, 2011, 12:11:02 PM »
Moje iskustvo kada sam radio kardio jutarnji svako jutro po sat vremena brzog hodanja makao sam za 3 meseca 15 kg,sad radim kardio posle teretane  nije to to ...

To si makao u pocetku i vise neces za 3 mjeseca izgubiti toliko, a i to sto si izgubio, vecina su misici...

I nema sta tu da se vodi polemika da li treba BCAA ili ne licno do sad sam samo posle treninga koristio <a href="http://www.exyu-fitness.com/shop/proteini/80-proteina.html">whey</a> i osecao sam se katastrofa od kad sam ubacio Bcaa osecam se bolje probacu sad kad pocinjem opet jutarnji kardio sa Bcaa pa javim rezultate :)

kako mislis osecao si se katastrofa i u kojem se smislu osjecas bolje od bcaa?

Offline nenadinjo

  • Iskusni rekreativac
  • *
  • Posts: 47
  • Gender: Male
Odg: cardio na prazan stomak???
« Reply #28 on: January 10, 2011, 01:06:57 PM »
@vlado mozda tripujem ali se sutra dan budim odmorniji i orniji za trening od kad uzimam bcaa+gluta posle treninga pre samo uzimao samo whey ,a sto se tice kardia ujutru ja sam uz korigovanu ishranu ,kardio ujutru plus tegovi sa 170 kg dosao na trenutnih 120 na zadnjem merenju za manje od godinu dana :)

Offline vlado0550

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 258
  • Gender: Male
Odg: cardio na prazan stomak???
« Reply #29 on: January 10, 2011, 01:44:51 PM »
@vlado mozda tripujem ali se sutra dan budim odmorniji i orniji za trening od kad uzimam bcaa+gluta posle treninga pre samo uzimao samo <a href="http://www.exyu-fitness.com/shop/proteini/80-proteina.html">whey</a>

dobro, a koliko uzimas bcaa i glutamina...

a sto se tice kardia ujutru ja sam uz korigovanu ishranu ,kardio ujutru plus tegovi sa 170 kg dosao na trenutnih 120 na zadnjem merenju za manje od godinu dana :)
kardio ujutru je najbolja stvar kao sto su rekli Lazic i ostali, ali htjeo sam da kazem da nista ne ide u nedogled, ja se trenutno hranim i imam suplementaciju bolju nego ikad, a sporije nepredujem nego u pocetku, ali napredujem, ako znas sta hocu da kazem...