EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: HIIT-trening  (Read 311847 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline tenssa

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 2787
  • Gender: Male
    • www.flash-dizajn.com
Odg: HIIT-trening
« Reply #520 on: December 24, 2012, 07:55:33 AM »
Taj casopis je neka muska verzija ljepota&zdravlje, bar sam ja to tako shvatio...


hmmm..dobro ..ipak wi znate mnogo wise od mene..poslusacu was..uradicu owako...sad ima da jedem swe ziwo cak cu i surutke i sok  od cvekle da kupim..tj svu zdravu hranu..za 1 mesec cu onda da uzmem metan..a posle metana cu jos wise da jedem.a onda cu stucem jos jednu turu pa posle toga cu 3 meseca da jedem kao stoka..a kasnije ako se wide rezultati nastawicu sta da  wam drugo kazem..uglawno hwala wam puno..pozdraw.

Offline Lazic

  • Administrator
  • *
  • Posts: 21979
  • Gender: Male
    • EXYU FITNESS
Odg: HIIT-trening
« Reply #521 on: December 24, 2012, 09:41:00 AM »
HIIT is catabolic, similar to the effect generated by a weight lifting session. Therefore it's the exception to the fasted state cardio principle. Pre- and post-workout nutrition for HIIT should be similar to that of a weight lifting workout.

HIIT je katabolican, stvara slican efekat kao i trening u kojem dizes tegove. Prema tome on je iznimka u odnosu na princip cardio na prazan stomak. Obrok prije i poslije HIITa treba da bude slican obrocima posle i prije  treninga s tegovima.

to je napiso moderator na Men's Health forumu, doduse 2006 godine. Mozda se sta promijenilo od tad :D
sta je lose u tome sto je katabolican.ti da bi nesto izgradio moras da ga i razgradis
dokazano je da obrok pre kardia, pomaze brzem sagorevanju masti..ali mnogim ljudima je lakse na prazan stomak da rade ujutru i tu nema spora
Suplementi prodaja Srbija - link
Uz svaki kupljeni preparat besplatan ONLINE strucni savet i konsultacije - link
Najbolji popusti i pokloni na webu - link 
BESPLATNA DOSTAVA ZA KUPOVINU PREKO 6000 din

EXYU FITNESS NA YOUTUBE-u - link
https://www.exyu-fitness.com/   forum sitemap  webshop sitemap

Offline vlada sin

  • Iskusni rekreativac
  • *
  • Posts: 38
  • Gender: Male
Odg: HIIT-trening
« Reply #522 on: December 24, 2012, 10:28:14 AM »
sta je lose u tome sto je katabolican.ti da bi nesto izgradio moras da ga i razgradis
dokazano je da obrok pre kardia, pomaze brzem sagorevanju masti..ali mnogim ljudima je lakse na prazan stomak da rade ujutru i tu nema spora

Nisam znao za ovo, kakav se obrok preporucuje?
Ne morate biti bolji od drugih, budite samo najbolji što možete.- Dučić

Offline Lazic

  • Administrator
  • *
  • Posts: 21979
  • Gender: Male
    • EXYU FITNESS
Odg: HIIT-trening
« Reply #523 on: December 24, 2012, 10:38:53 AM »
http://www.exyu-fitness.com/tekstoteka/konzumiranje-hrane-pre-vezbanja-podstice-gubljenje-masti/
to se uglavnom i radilo samo sto su to ljudi radili mehanicki a znalacki
neka proteinska klopa
Suplementi prodaja Srbija - link
Uz svaki kupljeni preparat besplatan ONLINE strucni savet i konsultacije - link
Najbolji popusti i pokloni na webu - link 
BESPLATNA DOSTAVA ZA KUPOVINU PREKO 6000 din

EXYU FITNESS NA YOUTUBE-u - link
https://www.exyu-fitness.com/   forum sitemap  webshop sitemap

Offline LQZI

  • Rekreativac
  • *
  • Posts: 12
Odg: HIIT-trening
« Reply #524 on: December 24, 2012, 04:48:25 PM »
http://www.exyu-fitness.com/tekstoteka/konzumiranje-hrane-pre-vezbanja-podstice-gubljenje-masti/
to se uglavnom i radilo samo sto su to ljudi radili mehanicki a znalacki
neka proteinska klopa

vecina ih je pisala na toj temi kako,prije HIIT, piju neke suplemente proteinske koji je veoma slican pwm. nabrajali su sta izbace bla bla. uglavnom su govorili nesto izrazito proteinsko. sto i ova studija dokazuje.
u biti, svugdje ima dobrih savjeta samo sto vecina ljudi ih ne koristi na pravilan nacin pa se ne pokaze da je tako dobar kako pise ili oni napisu(novinama, forumima, clancima)sta bi trebalo biti u idealnoj situaciji i koji je max efekat.

kad imam vremena radim na prazan stomak u jutro. u zadnja 2 mjeseca sam radio posle 2 obroka nekoliko puta jer nisam mogao drugacije. nisam nista posebno primjetio osim da sam puno, puno bolji trening HIIT odradio. sporje sam se umaro.

jos kad bi imo vremena i kad bi ne bi bilo mrsko da radim 2 mjeseca striktno na prazan i 2 posle proteinskog pa da uzmem sam parametre to bi bilo najbolje. al ne da mi se :D. ako odlucim napisem sta sam zapazio.

Offline clown

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 241
  • Gender: Male
Odg: HIIT-trening
« Reply #525 on: May 12, 2013, 02:11:03 AM »
iam 102 i rezem se, pa me za hiit zanima trcim svaki drugi dan hiit ostalim danima cardio...nego mi nekako tesko da rasporedim hiit... :/ za sad radim ovako...

Traka:

2.00min trcanje 9km/h
30sec   12km

1.30min  9km
1min       12km

1min  9km
1.30   12km

30sec  6km
2min   12km


tako odradim 2 runde, sto je ukupno 20 min, nekad dodam i trecu ali smanjim brzinu jer ne megu ovom...

hiit radim posle treninga...uzimam mnogo bcaa i glut da bih stitio misice...
nesto da change?
"My goal when I come in here everyday is to make sure that if someone beats me - its not because they outworked me!" - Layne Norton

Offline Fat Dragon

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 1032
  • Gender: Male
Odg: HIIT-trening
« Reply #526 on: May 12, 2013, 08:53:05 AM »
Prvo pročitaj šta je HIIT jer ovo što ti radiš nije ni blizu toga.

Послато са GT-I9300 користећи Тапаток 2
Neka osjećaj bude s tobom.
Gym & Gym, Slovačka 17, Novi Sad.Tu Bukas ko kanda bilduje.

Offline clown

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 241
  • Gender: Male
Odg: HIIT-trening
« Reply #527 on: May 13, 2013, 02:08:56 AM »
Drugar, znam ja sta je HIIT, ali imam problem sa primenom istog...a na forumu sam duze od tebe koliko mi se cini jedno 4 godine...
Pa ako mozes da kazes nesto pametno onda kazi, a ne... ;)
"My goal when I come in here everyday is to make sure that if someone beats me - its not because they outworked me!" - Layne Norton

Offline Fat Dragon

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 1032
  • Gender: Male
Odg: HIIT-trening
« Reply #528 on: May 13, 2013, 09:19:04 AM »
Ja se izvinjavam , nisam znao da je dužina vremena provedenog na forumu u direktnoj vezi sa inteligencijom.
I dalje stojim iza mišljenja da to što ti radiš nije HIIT.
Neka osjećaj bude s tobom.
Gym & Gym, Slovačka 17, Novi Sad.Tu Bukas ko kanda bilduje.

Offline clown

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 241
  • Gender: Male
Odg: HIIT-trening
« Reply #529 on: May 13, 2013, 06:14:16 PM »
Pa prepravi...to i pitam... nisam ni rekao da je rekao sam kako tren radim, da je dobro ne bih pitao...budi konkretan

Sent from my Zdravko Djuranovic

"My goal when I come in here everyday is to make sure that if someone beats me - its not because they outworked me!" - Layne Norton