EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: HIIT-trening  (Read 311975 times)

0 Members and 6 Guests are viewing this topic.

Offline tinche

  • Rekreativac
  • *
  • Posts: 25
  • Gender: Female
Odg: HIIT-trening
« Reply #280 on: January 28, 2009, 02:14:42 PM »
To se i meni desava... :(
Puls mi se krece 135-155 bpm...dok radim hiit.
kada bi ga drzala izmedju 120-140 bpm, ne umaram se, ne zadisem se...jedva da se nesto oznojim. Mada moram da priznam da je na samom pocetku mog treniranja bio mnogo visi, i tada sam jako pazila na tempo i brzinu treninga. Kako sam ulazila u kondiciju, i vrednosti su se smanjivale. Sada samo pazim da ne predje 155 u jacem intervalu. :)



Offline Cvrle

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 182
  • Gender: Male
Odg: HIIT-trening
« Reply #281 on: January 29, 2009, 04:45:09 PM »
Prelistaj josh malo forum, videcesh da je dozvoljen skok pulsa sve do 90% shto ce reci da slobodno
ulazish u visok puls. Samo u klasichno aerobnom treningu puls se drzi u toj 60-70% zoni.
Samo povecaj pauzu tako da se posle perioda visoke intenzivnosti vrati na 60% (oko 130)
Vremenom cesh se brze odmarati i raditi 1min:1min..

Ako greshim nadam se da ce me neko ispraviti..

Pozdrav

Offline Mackolina007

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 1046
  • Gender: Female
Odg: HIIT-trening
« Reply #282 on: January 29, 2009, 04:58:02 PM »
HIIT na steperu je zakon...prvo sam (znaci pre HIIT-a) radila 20 min na bajsu,puls oko 135-145,a zatim HIIT na steperu koji je izgledao ovako: 1 min na 12,1 min na 5,1 min na 12,1 min na 5...i tako 25 minuta,i posle toga 5 minuta da se malo ohladim,na 5-ici...najvise me je zacudilo sto je prilikom toga otislo 700 kcal  :wow: plus jos na bajsu ono,znaci oko 800kcal za jedan trening...  :wow:  samo da napomenem,prste na nogama nisam osecala nakon toga  :lol: :lol:  al je bilo super  :clap:

Offline tinche

  • Rekreativac
  • *
  • Posts: 25
  • Gender: Female
Odg: HIIT-trening
« Reply #283 on: January 29, 2009, 08:53:30 PM »
Hiit radim i na steperu i na bajsu...
u pocetku jesam radila 1:1, kako sam sticala kondiciju i snagu povecavala sam 1,5:1, a sada radim 25 min 2:1, i puls mi se za taj 1 min spusti lepo na 135 bpm
sada cu povecati samo minutazu...za jos 6 min, mislim da je 30tak min sasvim ok za hiit, svaki drugi dan, ujutro na prazan stomak..  :clap:



Offline Pegasus

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 102
  • Gender: Male
Odg: HIIT-trening
« Reply #284 on: February 05, 2009, 01:07:15 AM »
Pozdrav,evo i mene da se javim,posle 1mesecnog skidanja natalozenih jesenjih i zimskih naslaga.  :blush:


Na pocetku 2009 godine sam imao 123kg sto je uzasno bilo za mojih 195cm visine(imam 29godina),pa sam hitno krenuo sa dijetom i vezbanjem na sobnom biciklu i 3puta nedeljno tenis u balonu sa kumom.Danas posle 35dana sam na 112kg uz solidno dobru stecenu aerobnu kondiciju na sobnom biciklu koju vozim svaki drugi dan,a vezbam i kuci sa bucicama od po 10kg,stim da mi je gornji deo dela prilicno mlitav za razliku od nogu,pa planiram da kucno vezbanje zamenim teretanom za koji dan ,cim se snadbem sa suplementima.

Zadnjih 7dana radim kardio 60minuta sledecim tempom(bicikl ima stepene tezine od 0-60):
0-10min - krecem sa tezinom 25 i zavrsavam sa 30,brzina na pocetku 25kmh na kraju 26kmh(puls u 10minutu bude oko 120otkucaja)
10-15min - povecan intenzitet na 32.5 brzina 26kmh,puls bude oko 125 otkucaja
15-20min - povecan intenzitet na  35  brzina 26kmh,puls bude oko  130 otkucaja
20-25min - ostaje intezitet 35,a brzinu povecam na 27kmh,puls bude oko 135 otkucaja
25-30min - povecan intenzitet na 37.5 brzina 27kmh,puls bude oko  140 otkucaja
30-35min - ostaje intenzitet na 37.5,a brzinu povecam na 28kmh,puls bude oko 145otkucaja
35-40min - povecan intenzitet na 40 brzina 27-28kmh,puls bude oko 150 otkucaja(ovde vec imam osecaj kao da radim leg pres,tj da misic posustaje u ponavljanjima)
40-50min - smanjujem intenzitet postepeno do 35 uz brzinu 27kmh-26kmh,puls pada na 130-135 otkucaja
50-60min - smanjujem intenzitet postepeno do 30 uz brzinu 26kmh-25kmh, puls pada na oko 120 otkucaja

Posto sam citao forum zadnjih 7dana 5-6 sati svakodnevno :), resio sam da danas probam HIIT za pocetak od 20min(30min sa zagrejavanjem i opustanjem),i odradio sledeci trening u 19h:

Zagrejavanje 5min - intenzitet 25-30,brzina na pocetku 25kmh na kraju 27kmh(puls mi je bio na kraju 115 otkucaja
5-6min - jak interval intenzitet 30 brzina 30kmh,puls otishao na 130
6-8min - spor interval intenzitet 32.5 brzina 26kmh,puls pao na 120
8-9min - jak interval intenzitet 32.5 brzina 30kmh,puls otishao na 140
9-11min - spor interval intenzitet 35 brzina 26kmh,puls pao na 125
11-12min - jak interval intenzitet 35 brzina 30kmh,puls otishao na 145
12-14min - spor interval intenzitet 35 brzina 26kmh,puls pao na 125
14-15min - jak interval intenzitet 37.5 brzina 30kmh,puls otishao na 150
15-17min - spor interval intenzitet 35 brzina 26kmh,puls pao na 125
17-18min - jak interval intenzitet 40 brzina 29-30kmh,puls otishao na 155-158(ovih 60sec sam jedva izdrzao,nisam imao sanse da vozim 30kmh duze od 10sekundi,jedva sam i ovih 29kmh odrzao)
18-20min - spor interval intenzitet 35 brzina 26kmh,puls pao na ovog puta na 130, a ne na 125,verovatno jer sam jedvao izdrzao prethodni sprint.
Opustanje 5min - intenzitet 25-30  brzina 25kmh,znoj je i dalje lio sa mene :)

Kad sam ustao sa bicikle,noge su mi prilicno klecale prvih minut dva,posle je bilo sve ok ali dok pisem ovaj post ,5sati posel treninga,misici bride kao da sam odradio jedan solidan trening za noge u teretani.
Pretpostavljam da je to i razlog zasto se preporucuje HIIT,jer osecam da je potrosnja kalorija posle treninga mnogo veca,mada nisam siguran da nadoknadi razliku od 30min jakog kardia koji sam do sada vezbao(HIIT je ipak bio 30min ,a kardio mogu bez problema 60min).Naravno sada mi je jasno zasto se ne preporucuje svaki dan HIIT :)
Takodje siguran sam da ce misicna masa nogu biti povecana,pogotvo jer dosta vodim racuna o ishrani,jedem
oko 150grama mesnih,belancetovih,i ella+mladi sir sabac proteina + 2 merice(50grama) Dymatize Elite wheya.

Planiram da uskoro uzmem i Glutamin,BCAA sa pojacanim unosom Wheya na 75grama i verovatno neki sagorevac,
kao i da zamenim kucno vezbanje gornjeg tela sa bucicama od po 10kg za ozbiljno vezbanje u teretani,jer sam
dobio ogroman motiv citajuci teme gde su Ivan,Sarajlija-KG,Neznalica(sto ima lepu zenu,zaboravih mu ime :) i ostali uspeli
da naprave neverovatne pomake u svom izgledu a verujem i mnogo boljem zdravstveno-psihickom
stanju.

Obecavam da cu sve od sebe dati da pokusam da forum dobije josh jedan primer,koji ce pomoci drugima da kao ja sada uz nesebicno znanje koje dele Lazic i Co :) pokusaju da naprave ozbiljan pomak u svom zdravstenom i pshicko-fizickom stanju.

Pozdrav josh jednom,i hvala vam sto postojite!

EDIT : P.S Kako da kontaktiram Lazica na PM radi nabavke suplemenata,nigde ne mogu da nadjem tu opciju?



Offline nenadns

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 868
  • Gender: Male
Odg: HIIT-trening
« Reply #285 on: February 05, 2009, 03:50:59 PM »
odes na njegov profil i tu cini mi se imas opciju za privatnu poruku  :yes:
Out of the night that covers me,
Black as the pit from pole to pole,
I thank whatever gods may be
For my unconquerable soul.

In the fell clutch of circumstance
I have not winced nor cried aloud.
Under the bludgeonings of chance
My head is bloody, but unbowed.

Beyond this place of wrath and tears
Looms but the Horror of the shade,
And yet the menace of the years
Finds and shall find me unafraid

It matters not how strait the gate,
How charged with punishments the scroll,
I am the master of my fate:
I am the captain of my soul.

Offline kupoholicarka

  • Iskusni rekreativac
  • *
  • Posts: 32
  • Gender: Female
Odg: HIIT-trening
« Reply #286 on: February 15, 2009, 08:15:29 PM »
Imam jedno pitanje u vezi HIIT a! :) :boxed: 

Odlucila sam da ga radim 2 ili 3 puta nedeljno ujutru, pa me zanima da li mogu da radim prvo na bajsu pa onda na traci?? Npr. 3 serije od 2 min na bajsu pa 2 serije od po 2 min na traci. Toliko za pocetak dok ne steknem vise kondicije pa bih povecavala broj serija i smanjivala interval.
I zanima me da li da posle HIIT a radim vezbe na spravama ili je bolje da u danima kad nemam HIIT radim obican kardio pa teretanu pa ponovo kardio!!
Hvala unapred na odgovorima, nova sam ovde pa mi nije sve najjasnije!  :) :)

Offline Und3i2c0v3i2

  • Ponosni vlasnik
  • *
  • Posts: 4223
  • Gender: Female
  • Think I'm Sarcastic? Watch Me Pretend To Care
Odg: HIIT-trening
« Reply #287 on: February 15, 2009, 08:35:03 PM »
pa poenta HIITa je da u intervalima izlazis iz aerobne zone i vracas se u nju, a dal je to bajs ili traka svejedno je, ako si teska ostani na bajsu, nije ti bas da trcis, mada bih se ja na tvom mestu za sad drzala klasicnog kardia. i mislim da ti je dovoljno jednom dnevno, jos ces postici kontraefekat od tolike vezbe i trcanja. a cim nisi u kondiciji i nisi se do sad kretela tebi bi i setnja radila posao za pocetak
a vezbe sa tegovima se obave pre kardia, ili kardio ujutru a vezbe sa tegovima predvece


Love your Enemies ....
It Fucks wit their Heads

Offline Lazic

  • Administrator
  • *
  • Posts: 21979
  • Gender: Male
    • EXYU FITNESS
Odg: HIIT-trening
« Reply #288 on: February 15, 2009, 08:37:13 PM »
Imam jedno pitanje u vezi HIIT a! :) :boxed: 

Odlucila sam da ga radim 2 ili 3 puta nedeljno ujutru, pa me zanima da li mogu da radim prvo na bajsu pa onda na traci?? Npr. 3 serije od 2 min na bajsu pa 2 serije od po 2 min na traci. Toliko za pocetak dok ne steknem vise kondicije pa bih povecavala broj serija i smanjivala interval.
I zanima me da li da posle HIIT a radim vezbe na spravama ili je bolje da u danima kad nemam HIIT radim obican kardio pa teretanu pa ponovo kardio!!
Hvala unapred na odgovorima, nova sam ovde pa mi nije sve najjasnije!  :) :)
ako traka nema program, tesko da ce neko da te pusta da manuelno sama menjas brzinu
Suplementi prodaja Srbija - link
Uz svaki kupljeni preparat besplatan ONLINE strucni savet i konsultacije - link
Najbolji popusti i pokloni na webu - link 
BESPLATNA DOSTAVA ZA KUPOVINU PREKO 6000 din

EXYU FITNESS NA YOUTUBE-u - link
https://www.exyu-fitness.com/   forum sitemap  webshop sitemap

Offline kupoholicarka

  • Iskusni rekreativac
  • *
  • Posts: 32
  • Gender: Female
Odg: HIIT-trening
« Reply #289 on: February 15, 2009, 08:48:27 PM »
Nije da nemam kondiciju! Mogu da radim kardio bez problema.
Tesko da mogu da uklopim da idem u teretanu 2 puta dnevno, pa me je zanimalo da li da posle hiita radim i vezbe ili ne( kao sto cu raditi pre i posle kardia)?

Lazicu, nisam razumela najbolje to sto si napisao. Pokusala sam vec hiit i na bajsu nema koliko km na cas idem nego koliko okreta u minuti, pa sam ja kad je sporo vozila izmedju 60 i 70 okreta/min, a kad treba brze izmedju 70 i 80. /trener mi je rekao da odrzavam izmedju 60 i 70 i ne umorim se mnogo od toga) a na traci sam 2 min isla 5.5 km/h pa 2min 8 km/h  i izdrzala sam 2 ponavljanja. Nisam bas toliko teska da ne mogu da trcim!  :lol: :) hihihihihi  :)

Hvala vam na odgovorima!   :yes: