EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: HIIT-trening  (Read 311883 times)

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Offline kvazi

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 121
  • Gender: Male
Odg: HIIT-trening
« Reply #300 on: February 21, 2009, 06:39:38 PM »
halo mozete li mi pomovi oko ovoga, ja sam trcao oko 1,5min do 2 12-13km/h pa onda na 7 1 min do 1,5 i samo tako nisam mjenjao zanima me jeli to valja ? a sad cu poceti lazicu kao ti samo neznam koliko cu moci brzo jer lagano se penjem najbrze sto sam mogo izdrzat bilo je isprva 9 pa 10 pa 11 sad 12 i 13 km/h i zanima me dali cu gubiti brze kilograme tako?! do sad sam gubio 2kg/tjedno imo sam 100kg ravno sad imam 94kg i 177 cm! zanima me dali cu moci s ovakvim treningom i bez varijacija doci do 80 kg!!! i danas sam pojeo 3 kobasice ili ti hrenovke i malo kruha u 4 sata i popio 4dcl cedevite s vodom, neznam jel sad to sam prvi put prekrsio u zadnja 3 tjedna ali imao sam neki domjenak i bolilo me je zadnjih dana i pojedem oko pola kilograma mesa pileceg dnevno i salate ali ne pijem whey jeli to dosta i jeli dobro jer sam do sad imao slabo stolicu pa cu poceti jesti salatu u ponedjeljak, ako bih mi lazic mogao odgovoriti na citav post bio bih mu zahvalan :D

hvala vam ljudi s mrni jr puld oko 150-160 na malo visok dok u ponom naporu ide i preko 160 dali je to dobro ???



Offline Lazic

  • Administrator
  • *
  • Posts: 21979
  • Gender: Male
    • EXYU FITNESS
Odg: HIIT-trening
« Reply #301 on: February 21, 2009, 07:57:27 PM »
Kako ja shvatam HIIT poenta je da se izlazi iz aerobne, a u odredjenim intervalima ulazi u anaerobnu zonu. Ono sto me buni je sto u nekim postovima vidim da ljudi ne izlaze iz aerobne zone, vec samo smenjuju nizi i visi puls u okviru aerobne zone, npr. (ako uzmemo neke prosecne vrednosti) niski intenzitet gde je puls 120, a visoki intenzitet puls 140.
U mom slucaju
60-70% = 115-134 bpm
80-85% = 154-163 bpm
     90% = 173 bpm
Dakle ja i trebalo da smenjujem intervale gde mi je puls npr. 120 na nizem intenzitetu, a preko 154 na visokom intenzitetu (eventualno da probijam 173bpm ako sam utrenirana)?

I kako da rasporedim parove?
Hvala unapred onome ko bude imao strpljenja
sve zavisi u kakvoj si kondiciji i po kom meracu pratis otkucaje.najprecizniji je onaj koji je na grudima
na kakve parove mislis?


halo mozete li mi pomovi oko ovoga, ja sam trcao oko 1,5min do 2 12-13km/h pa onda na 7 1 min do 1,5 i samo tako nisam mjenjao zanima me jeli to valja ? a sad cu poceti lazicu kao ti samo neznam koliko cu moci brzo jer lagano se penjem najbrze sto sam mogo izdrzat bilo je isprva 9 pa 10 pa 11 sad 12 i 13 km/h i zanima me dali cu gubiti brze kilograme tako?! do sad sam gubio 2kg/tjedno imo sam 100kg ravno sad imam 94kg i 177 cm! zanima me dali cu moci s ovakvim treningom i bez varijacija doci do 80 kg!!! i danas sam pojeo 3 kobasice ili ti hrenovke i malo kruha u 4 sata i popio 4dcl cedevite s vodom, neznam jel sad to sam prvi put prekrsio u zadnja 3 tjedna ali imao sam neki domjenak i bolilo me je zadnjih dana i pojedem oko pola kilograma mesa pileceg dnevno i salate ali ne pijem whey jeli to dosta i jeli dobro jer sam do sad imao slabo stolicu pa cu poceti jesti salatu u ponedjeljak, ako bih mi lazic mogao odgovoriti na citav post bio bih mu zahvalan :D

hvala vam ljudi s mrni jr puld oko 150-160 na malo visok dok u ponom naporu ide i preko 160 dali je to dobro ???
na koji trening mislis,hiit ili brdo
ok su i jedan i drugi, stim da hiit mozes raditi samo 3 puta nedeljno a u pauzama radi brdo
Suplementi prodaja Srbija - link
Uz svaki kupljeni preparat besplatan ONLINE strucni savet i konsultacije - link
Najbolji popusti i pokloni na webu - link 
BESPLATNA DOSTAVA ZA KUPOVINU PREKO 6000 din

EXYU FITNESS NA YOUTUBE-u - link
https://www.exyu-fitness.com/   forum sitemap  webshop sitemap

Offline Lazy

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 162
  • Gender: Female
Odg: HIIT-trening
« Reply #302 on: February 21, 2009, 08:19:17 PM »
U super sam kondiciji to nije problem, puls racunam rucno jer je najpreciznije tako da vec znam na kojim brzinama mi je koliki puls, jedino ne znam na koliko da ga dignem.
A pod parovima sam mislila koje intervale tj koju minutazu da smenjujem, koliko minuta na slabijem a koliko na jacem intenzitetu, da idem minut minut, ili ???

Offline Lazic

  • Administrator
  • *
  • Posts: 21979
  • Gender: Male
    • EXYU FITNESS
Odg: HIIT-trening
« Reply #303 on: February 21, 2009, 08:26:16 PM »
120-150(160)
zagrevanje 2 minuta i ako si u kondiciji 1:1(najbolja varijanta)
Suplementi prodaja Srbija - link
Uz svaki kupljeni preparat besplatan ONLINE strucni savet i konsultacije - link
Najbolji popusti i pokloni na webu - link 
BESPLATNA DOSTAVA ZA KUPOVINU PREKO 6000 din

EXYU FITNESS NA YOUTUBE-u - link
https://www.exyu-fitness.com/   forum sitemap  webshop sitemap

Offline Lazy

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 162
  • Gender: Female
Odg: HIIT-trening
« Reply #304 on: February 21, 2009, 08:29:22 PM »
Tako sam i probala da smenjujem minut minut, i bilo mi je sasvim ok, pa cu tako i da nastavim.
Hvala

Offline kvazi

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 121
  • Gender: Male
Odg: HIIT-trening
« Reply #305 on: February 24, 2009, 05:47:25 PM »
a ja mogu maksimum 15 km na sat trcat i trcim 15km 1m onda 10 1 m i tako 10 do 15 min trcim, a de mi recite ja imam krupne noge i dali da radim 3x nedjeljno noge ili da manje jer bojim se da mi nece spasti ako ih budem radio 3x ! hvala



Offline Und3i2c0v3i2

  • Ponosni vlasnik
  • *
  • Posts: 4223
  • Gender: Female
  • Think I'm Sarcastic? Watch Me Pretend To Care
Odg: HIIT-trening
« Reply #306 on: February 24, 2009, 06:32:51 PM »
kad kazes da "radis noge 3x nedeljno" mislis na trcanje? lol


Love your Enemies ....
It Fucks wit their Heads

Offline kvazi

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 121
  • Gender: Male
Odg: HIIT-trening
« Reply #307 on: February 24, 2009, 08:40:55 PM »
ne ponedjeljak radim hit pa onda noge, utorak trcik normalno i prsa i leda, srijeda hit i noge, cetvrtar trcim normalno i biceps triceps , petak opet hit i noge!



Offline Pegasus

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 102
  • Gender: Male
Odg: HIIT-trening
« Reply #308 on: February 24, 2009, 09:12:01 PM »
Mislim da je previshe to treninga za noge,nece ti se misici stici odmoriti koliko im je potrebno...

Offline kvazi

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 121
  • Gender: Male
Odg: HIIT-trening
« Reply #309 on: February 24, 2009, 09:22:07 PM »
ma meni su butine velike pa neznam jeli sada potrebno da radim dok tu malo ne opanem evo i slika...

http://img517.imageshack.us/my.php?image=photo0030.jpg

http://img517.imageshack.us/my.php?image=photo0032.jpg

sad imam 177 cm i 92-3 kila imo sam preko 100-1-2