EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: HIIT-trening  (Read 311909 times)

0 Members and 7 Guests are viewing this topic.

Offline boris88

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 120
  • Gender: Male
Odg: HIIT-trening
« Reply #430 on: February 03, 2010, 03:44:46 PM »
da li je ok raditi hiit 3 puta nedeljno na ovaj nacin, odnosno pravim plan pa nesto kontam, jer mi je problem sto radim nocu do 3-4 pa dok dodjem kuci itd.. i nema sanse da se budim pre 10-11, pa sam ovako mislio, hiit - utorak cetvrtak subota, a ostala 4 dana tegovi + kardio nakon svakog treninga, da li je to ok?
ne znam kako da bih koristio prvu kesicu cutsa, treniram oko 13h i iz teretane picim pravo na faks, tako da nemam vremena za kardio ujutru, sta raditi?
i jos jedno smesno pitanjce..nikad ih nisam koristio, pa reko da li vredi davati pare na one pojaseve za mrsavljenje sto prodaje pansport?

Offline Pedja Petrovic

  • ExYu Sampion
  • *
  • Posts: 3967
  • Gender: Male
  • www.ogistra-nutrition-shop.com
    • www.ogistra-nutrition-shop.com
Odg: HIIT-trening
« Reply #431 on: February 03, 2010, 04:14:51 PM »
Quote
pre 10-11, pa sam ovako mislio, hiit - utorak cetvrtak subota, a ostala 4 dana tegovi +

zasto da ne

Offline NS021

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 173
  • Gender: Male
  • (1) Eat (2) Build (3) Rest (4) GROW (5) Repeat !
Odg: HIIT-trening
« Reply #432 on: February 22, 2010, 12:28:25 AM »
Par pitanja.
 Ja kad radim cardio trcim na treadmill 5 dana u nedelji svako vece.
Uglavnom gledam da trcim 25+ minuta. Nekad uzmem program uzbrdo/nizbrdo 7 do 12km/h ja ne mogu da menjam brzinu to je najveci Pro 5 program. Nekad trcim min 10 max 15 km/h uzbrdo/nizbrdo (mislim na opterecenje). To mi je sve bilo ok.
Prosle nedelje sam ubacio HIIT 3x Nedeljno. E sad me interesiju sledece:

1) Ja sam veoma brz sto se tice sprinta ali jednom kad sam pokusao
da trcim 30km/h nekih 2 min jedva tj tesko se potrefi ono
malo dugme za smanjenje brzine. Jedno minut sam pokusavao
da smanjim brzini na 10 :). U tom slucaju koja bi brzina
bils optimalna za sprint a da to i dalje bude HIIT.

2) Citam ovde neki trcaju 40km/h Kako vi smanjite brzinu. Pa na 40km/h Ja bi morao iskociti lol pa smanjiti brzinu.
(1) Eat (2) Build (3) Rest (4) GROW (5) Repeat !!!!

Offline Skakac

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 92
  • Gender: Male
Odg: HIIT-trening
« Reply #433 on: May 03, 2010, 05:56:26 PM »
Poceo sam raditi HIIT zbog topljenja masnih naslaga. Vidim da ga je najbolje raditi ujutro, jer je tada inzulin najnizi, a kako nemam vremena, radim ga odmah poslije treninga s tegovima. Nakon treninga s tegovima kao PWM pojedem 6 bjelanjaka i 50 g grozdjica. Kako cu od sada raditi.
Hocu li raditi:

tegovi+PWM pa HIIT ili

tegovi+HIIT pa onda PWM?

Offline Tanor

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 4135
  • Gender: Male
Odg: HIIT-trening
« Reply #434 on: May 03, 2010, 06:04:37 PM »
Pajseras, de mi rec kad si ti zadnji pu upao u katabolizam :D !

Pre neki dan kad nisam imao ellu .. :/ jbg desi se ..
A inace, post Pajserasa u kome kaze da je pao u katabolizam kad nije pojeo ellu mi je ulepsala vece  :wow: :lol:
Jeste brate , ja kasno ustajem i ono , nisam jeo jedno 13 sati tad minimum...

a da,natural sam :rolleyes01: :rolleyes01: :rolleyes01:

pio sam bcaa posle sexa...bez zajebavanja  :lol:

Offline djokos

  • Lenstina
  • *
  • Posts: 3
  • Gender: Male
Odg: HIIT-trening
« Reply #435 on: May 11, 2010, 02:56:27 AM »
Da li moze ovako:

Ujutro kad ustanem,na prazan stomak hiit na kucnom biciklu 15 minuta(posto tek pocenjem)...
Posle toga Vijaca 5-15 minuta(ne hiit)

I onda uvece oko osam hiit ali trcanje,ok 10 minuta pa cu da povecavam.

Ja se nace mnogo malo krecem tokom dana...samo kad prosetam kerinu i tako bezveze...da li ce mi ovaj nacin treninga pomoci u sagorevanju masnih naslaga sa stomaka,bokova,nogu?

I jos jedna stvar,procitao sam na dijeta forumu da se radi u dosta kracim intervalima pa me zanima da li moze i tako ili su lupetali bezveze:

Vežba se tako da se počinje sa 30sec. lagane aktivnosti (džoging), pa onda 30sec. intenzivne aktivnosti (sprint trčanje), pa onda opet 30sec lagano, pa 30 sec. intenzivno.... Dakle, smenjuju se intervali laganog i intenzivnog vežbanja po 30 sekundi.

. Vežba se 3 puta nedeljno (za nestrpljive može i četiri puta, ali ne više od toga). Prvi trening traje 4 minuta, drugi isto 4 minuta, a treći i četvrti traju po 5 minuta, peti i šesti po 6 minuta itd. Dakle, za svaki neparni trening trajanje se produžava za po jedan minut. Tako se ide dok se ne dođe do 15-minutnog treninga (ako je 3 puta nedeljno, onda je to 8 nedelja). U devetoj nedelji mogu da se odrade dva 15-minutna treninga i onda treba pauzirati nekoliko nedelja.

hvala unapred :)


Offline Pedja Petrovic

  • ExYu Sampion
  • *
  • Posts: 3967
  • Gender: Male
  • www.ogistra-nutrition-shop.com
    • www.ogistra-nutrition-shop.com
Odg: HIIT-trening
« Reply #436 on: May 11, 2010, 06:26:55 AM »
Quote
Ujutro kad ustanem,na prazan stomak hiit na kucnom biciklu 15 minuta(posto tek pocenjem)...
Posle toga Vijaca 5-15 minuta(ne hiit)

nije dobro a iz kog razloga bi radio vijacu ukoliko imas visak kg?da se sto pre povredis tj opteretis zglobove,tetive ligamtne itd?
znaci nema potrebe...pvecvaj taj HI svake nedlje za 5 min do ne dodjes na 30-35 min dobrog HIT cardio treninga i tu drzi..reuzlatati ce biti vise nego extra

Quote
da li ce mi ovaj nacin treninga pomoci u sagorevanju masnih naslaga sa stomaka,bokova,nogu?

na zalsot nema parcijalnog skidanja niti dobijanja gde mi hocesmo i zelimo

Quote
ili su lupetali bezveze:

lupetaju bez veze kao i obicno i njih citaju na zalost gomile ljudi,zena koje iz ocaja u stvair ne zele da cuju sto se pise na ovakvim forumima npr vec je mnogo lepse za usi da cujes da ne moras da radis skoro nista a jedes skoro sve i kg lete dole.....

Offline tenssa

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 2787
  • Gender: Male
    • www.flash-dizajn.com
Odg: HIIT-trening
« Reply #437 on: May 11, 2010, 09:20:03 AM »
Quote
ne moras da radis skoro nista a jedes skoro sve i kg lete dole.....

 :evillaugh: :evillaugh: :evillaugh:
hmmm..dobro ..ipak wi znate mnogo wise od mene..poslusacu was..uradicu owako...sad ima da jedem swe ziwo cak cu i surutke i sok  od cvekle da kupim..tj svu zdravu hranu..za 1 mesec cu onda da uzmem metan..a posle metana cu jos wise da jedem.a onda cu stucem jos jednu turu pa posle toga cu 3 meseca da jedem kao stoka..a kasnije ako se wide rezultati nastawicu sta da  wam drugo kazem..uglawno hwala wam puno..pozdraw.

Offline djokos

  • Lenstina
  • *
  • Posts: 3
  • Gender: Male
Odg: HIIT-trening
« Reply #438 on: May 11, 2010, 12:48:26 PM »
E evo ja sam sada uradio prvi hit i do jaja je trening  :clap: to sam trazio,samo da se konsultujem :)

meni je pusl isao od 130 do 187? znaci prvo sa: 125/130 na 166 pa posle toga
                                                            sa 145 na 170 i nesto i posle toga je uglavnom od 160 do 187 zadnju "seriju" sam dao 90% snage i nije mogao da mi izmeri stajao je na 160,pa tek kada sam smanjio tempo je skocio na 187 i krenuo da se spusta  :crazy:...

radio sam minut intenzivno sa 80% snage pa dva minuta laganao da spadne puls

Znaci ne smeta meni ovaj trening,nema vrtoglavice ni nista slicno al eto malo mi cudno posto sam citao da je vama oko 140?
                                                               
« Last Edit: May 11, 2010, 01:58:47 PM by djokos »

Offline Skakac

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 92
  • Gender: Male
Odg: HIIT-trening
« Reply #439 on: May 11, 2010, 02:25:26 PM »
Je li istina da ako radim HIIT nakon treninga s tegovima gubim misicnu masu?