EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: HIIT-trening  (Read 311890 times)

0 Members and 4 Guests are viewing this topic.

Offline Invincible

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 310
  • Gender: Male
Odg: HIIT-trening
« Reply #460 on: July 05, 2011, 12:01:16 AM »
Ne mogu da provalim kako na traci za trcanje da namestim da mi ona sam menja brzinu, a nije mi bas prakticno da sam menjam u toku trcanja, ali sam uspeo da provalim kako da mi ona sam menja nagib. Da li je ok da se umesto menjanja tempa tokom trcanja na traci menja nagib, a drzi se jedan isti malo jaci tempo?
I know what is within me, even if you can't see it yet. I will become what I know I am.

Offline Pahuljica

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 203
  • Gender: Female
Odg: HIIT-trening
« Reply #461 on: July 21, 2011, 08:34:59 AM »
Imam jedno pitanje,  buduce da sam citala za HIIT treninga , zanima me hocu li moci to postici sa mojim orbitrekom ? Evo nekoliko sedmica vezbam sat vremena ujutri i 1 minuta zagrevanje zatim 10 minuta sa 23/4/5 km/h  pa opet 2 minute lagano sa 19 km/h i tako naizmenicno sve dok ne prodjem sat vremena na njemu. Jutros sam pokusala ovako 1 minuta zagrevanje zatim 1 minuta 27km/h pa opet minuta 19 km/h pa opet na 27/8 km/h i tako naizmenicno sam vezbala 20 minuta ukupno. Dali pravilno radim HIIT  ?

Offline Ljulju

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 6
Odg: HIIT-trening
« Reply #462 on: September 26, 2011, 07:21:55 PM »
Ja sam pocela sa ovakvim treningom prosle nedelje,odradila 4 puta u toku nedelje po 60 minuta...Ni jednom nije bilo ujutru,zato sto za mene jutro ne postoji,budim se oko 13h   :hitself: odlazim u teretanu oko 6-7 uvece...Korigovala sam ishranu prema onom "Lazicevom uputstvu" koje se nalazi na pocetku,koliko sam shvatila to je AMIN sto se tice svih dijeta i odgovor na polovinu pitanja ovde...I tako smrsala sam ni ceo kg na vagi,ali u obimu cak PRIMETNO,za samo 7 dana :) Pretpostavljam da je to zbog toga sto se tokom treninga preznojavam toliko da mi je sva oprema mokra pa bubim vodu i mozda i koji gram sala,a sa druge strane jedem meso i ne gubim na misicima,pa zato vaga pokazuje manju promenu nego obim.Pre sam umela da izgubim 5kg za 10 dana,ali se vrate cim se jednom posteno najedem.Srecnija sam ovako  :yes: Hvala!Odlican forum by the way  :clap:

Offline m1l4n

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 5
Odg: HIIT-trening
« Reply #463 on: February 18, 2012, 01:14:36 AM »
Ali iskreno lazicev sistem mi se svidja...Ja sam probao klasican..cak trcao sprint...minut..pa minut setnja i tako 20 minuta..ne da sam izgubio salo..nego i misice i posle nisam mogao mesecima da se oporavim..ali to sam ja..idem u krajnost...na bajsu varirajte sa ,alm intervalima..a ne ko ja..na srednjem opterecenju vozim 20 km na cas..pa onda na najacem 30 km i tako...20 minuta...hehe....ali sad sam se naucio  :mf_wink:

Mene zanima samo jedno ako mi mozete pomoci, imam malo sala na stomaku (nije bas malo, a nije ni puno ali ga je ruzno vidjeti i bas je izrazajno) e sada danas sam sam se vagao i situacija je ovakva:

Visina: 186
Tezina: 80,06
Postotak masti: 11%

E sada posto idem tek 4 mjeseca u teretanu (nakon pauze od 1 godinu) zanima me da li to malo sala mogu skinuti a da ne izgubim previse misica, znaci ako bih radio HIIT 3 - 4 sedmice to je otprilike 8 - 12 HIIT treninga da li bih imao ikakvih rezultata i sa obzirom da idem u teretanu da li bi se odrazilo na smanjenje misica jer to ne zelim, jedva sam se i za ovo nesto malo sto imam namucio :(

Edit:
Radio bih HIIT oko  15 - 20 minuta sa promjenom brzine, prvo bih trcao 2min brzinom 9.5km/h (mozda i manje), a onda bih trcao 1min brzinom 13.5km/h (mozda vise zavisi kako mi bude odgovaralo) pa sta mislite da li je to dovoljno dobro?

Offline SerdjoOliva

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 92
  • Gender: Male
Odg: HIIT-trening
« Reply #464 on: March 13, 2012, 01:47:48 PM »
Uh,sad sam se i ja upetljao i pomalo izgubio u ovoj temi.
Evo,sta mene muci:

HIIT trening je trening koji je relativno kratak,tu do nekih 20-30 min ukupnog trrajanja.Uzimajuci u obzir intenzitet i vrijeme trajanja HIIT treninga,nekako mi je logicno da se tu kao gorivo koristi glikogen iz misica,a ne masti.
Kada bi HIIT mogao da se uradi odmah nakon treninga sa tegovima nekih 15-20 min maksimalno onda bi meni,po nekoj logici to bilo to,dakle idealno.
Ajd sad da vidimo gdje grijesim??

Offline Lazic

  • Administrator
  • *
  • Posts: 21979
  • Gender: Male
    • EXYU FITNESS
Odg: HIIT-trening
« Reply #465 on: March 13, 2012, 03:05:43 PM »
pa nije logicno..zato i pise u temi kako to funkcionise
Suplementi prodaja Srbija - link
Uz svaki kupljeni preparat besplatan ONLINE strucni savet i konsultacije - link
Najbolji popusti i pokloni na webu - link 
BESPLATNA DOSTAVA ZA KUPOVINU PREKO 6000 din

EXYU FITNESS NA YOUTUBE-u - link
https://www.exyu-fitness.com/   forum sitemap  webshop sitemap

Offline Axo_Keki

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 142
  • Gender: Male
Odg: HIIT-trening
« Reply #466 on: March 31, 2012, 11:20:49 AM »
pozz svima
koliko mi je poznato hit trening ili bilo koji drugi oblik cardio treninga
za topljenje sala je bolje raditi nakon rada sa tegovima
sad koliko je to tacno volio bih da malo prokomentirate
na kojim brzinama bi najbolje bilo raditi ili je to individualno i odnosi se na puls?!

Offline enf0rcer17

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 408
  • Gender: Male
Odg: HIIT-trening
« Reply #467 on: March 31, 2012, 06:04:38 PM »
Ne mogu da provalim kako na traci za trcanje da namestim da mi ona sam menja brzinu, a nije mi bas prakticno da sam menjam u toku trcanja, ali sam uspeo da provalim kako da mi ona sam menja nagib. Da li je ok da se umesto menjanja tempa tokom trcanja na traci menja nagib, a drzi se jedan isti malo jaci tempo?
Pa mora traka da ima opciju pracenja tvog pulsa...ti okacis pulsmetar oko grudi, podesis svoj max i min puls koji zelis i ona ti sama ubrzava, usporava, menja nagib itd..
-Your Mind Is a Battleground-

Offline enf0rcer17

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 408
  • Gender: Male
Odg: HIIT-trening
« Reply #468 on: March 31, 2012, 06:06:33 PM »
pozz svima
koliko mi je poznato hit trening ili bilo koji drugi oblik cardio treninga
za topljenje sala je bolje raditi nakon rada sa tegovima
sad koliko je to tacno volio bih da malo prokomentirate
na kojim brzinama bi najbolje bilo raditi ili je to individualno i odnosi se na puls?!

Najbolje je da ga radis ujutru na prazan stomak, a sto se tice nacina na koji se izvodi hiit trening vrati se na 1. stranicu ove teme.. :)
-Your Mind Is a Battleground-

Offline Axo_Keki

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 142
  • Gender: Male
Odg: HIIT-trening
« Reply #469 on: March 31, 2012, 10:50:20 PM »
hvala  :rolleyes01: