EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: HIIT-trening  (Read 311983 times)

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Offline Fat Dragon

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 1032
  • Gender: Male
Odg: HIIT-trening
« Reply #530 on: May 13, 2013, 09:32:17 PM »
Počni sa trčanjem u trajanju od 5 minuta sa povećavanjem tempa da ne bude prevelik skok.
Za intervale visokog intenziteta možeš ići od 20-40 sekundi.Za brzinu malo eksperimentiši to zavisi od tvog stanja.Intervale odmora između ideš od 40-20 sekundi.Ideš 6-8 puta.Ako ti je lagano povećaš tempo ili skratiš interval odmora ili suprotno ako ti je teško.I završiš sa 5 minuta laganog trčanja ili hodanja kako se već osećaš.Najpoznatiji ti je tabata protokol koji traje ukupno 14 minuta.Pet minuta zagrijavanja trčanjem , 8 ciklusa sa 20sek visokog intenziteta i 10 sekundi pauze i za kraj 5 minuta laganog trčanja.To znači 4 minute HIIT treninga.
Bitno ti je da razumiješ da što više daš u periodu visokog intenziteta veći je dobitak.I ako trčiš na traci ja bih pokušao da ne smanjujem brzinu već na kraju ciklusa visokog intenziteta skočiš i staneš nogama sa strane trake a vraćaš se oprezno držeći se rukama prvih par sekundi.Jer traka sporo mijenja brzinu.
Neka osjećaj bude s tobom.
Gym & Gym, Slovačka 17, Novi Sad.Tu Bukas ko kanda bilduje.

Offline clown

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 241
  • Gender: Male
Odg: HIIT-trening
« Reply #531 on: May 14, 2013, 01:57:42 AM »
A puls? Danas sam trcao promene minut laganije 40sec sprint...tako 22-3 min dok nisam riknuo...

Sent from my sporet

"My goal when I come in here everyday is to make sure that if someone beats me - its not because they outworked me!" - Layne Norton

Offline Fat Dragon

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 1032
  • Gender: Male
Odg: HIIT-trening
« Reply #532 on: May 14, 2013, 09:11:11 PM »
I ja sam veća budala od Radovana III. :wallbash1: :hitself:
Neka osjećaj bude s tobom.
Gym & Gym, Slovačka 17, Novi Sad.Tu Bukas ko kanda bilduje.

Offline filip85

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 963
  • Gender: Male
Odg: HIIT-trening
« Reply #533 on: May 14, 2013, 10:40:04 PM »
Počni sa trčanjem u trajanju od 5 minuta sa povećavanjem tempa da ne bude prevelik skok.
Za intervale visokog intenziteta možeš ići od 20-40 sekundi.Za brzinu malo eksperimentiši to zavisi od tvog stanja.Intervale odmora između ideš od 40-20 sekundi.Ideš 6-8 puta.Ako ti je lagano povećaš tempo ili skratiš interval odmora ili suprotno ako ti je teško.I završiš sa 5 minuta laganog trčanja ili hodanja kako se već osećaš.Najpoznatiji ti je tabata protokol koji traje ukupno 14 minuta.Pet minuta zagrijavanja trčanjem , 8 ciklusa sa 20sek visokog intenziteta i 10 sekundi pauze i za kraj 5 minuta laganog trčanja.To znači 4 minute HIIT treninga.
Bitno ti je da razumiješ da što više daš u periodu visokog intenziteta veći je dobitak.I ako trčiš na traci ja bih pokušao da ne smanjujem brzinu već na kraju ciklusa visokog intenziteta skočiš i staneš nogama sa strane trake a vraćaš se oprezno držeći se rukama prvih par sekundi.Jer traka sporo mijenja brzinu.


meni nije jasno, jel posle HIIT-a treba da jedem proteine i hidrate ili proteine i masti?
koliko minuta posle HIIT-a da jedem i koliki puls u toku obroka treba da mi bude da bih postigao maksimalnu lipolizu?

Offline Fat Dragon

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 1032
  • Gender: Male
Odg: HIIT-trening
« Reply #534 on: May 14, 2013, 10:55:55 PM »
Ako , ako.Tako mi i treba. :lol:
Neka osjećaj bude s tobom.
Gym & Gym, Slovačka 17, Novi Sad.Tu Bukas ko kanda bilduje.

Offline Gvozdeni

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 549
  • Gender: Male
Odg: HIIT-trening
« Reply #535 on: May 15, 2013, 07:07:02 AM »
 :lol:

Zmaju da li je istina da je HIIT jedini kardio program nakon koga "anabolic window" traje skoro duplo više nego posle običnog kardija, ali samo ukoliko se pre njega unese dovoljna količina leucina? Mislim, je l na njemu može da se raste? Imam malo sala sa strane, a voleo bih da se napucam. Ne baš ono jako, ali onako da bude

Offline Fat Dragon

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 1032
  • Gender: Male
Odg: HIIT-trening
« Reply #536 on: May 15, 2013, 12:24:04 PM »
@Gvozdeni
Ja od kad radim HIIT sam narastao 10 cm , nabacio 5kg mišića , izdefinisao sam se , proljepšao.A tek što sam u krevetu napredovao , čudo jedno.Prestao sam da koristim vendoksin kapi jer je HIIT bolji. :lol:
Neka osjećaj bude s tobom.
Gym & Gym, Slovačka 17, Novi Sad.Tu Bukas ko kanda bilduje.

Offline clown

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 241
  • Gender: Male
Odg: HIIT-trening
« Reply #537 on: May 15, 2013, 06:42:51 PM »
Prvo sam odr trening pa onda pricitao post...koji je djavo?

Sent from my drvo

"My goal when I come in here everyday is to make sure that if someone beats me - its not because they outworked me!" - Layne Norton

Offline DeathOrGlory

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 510
  • Gender: Male
Odg: HIIT-trening
« Reply #538 on: May 16, 2013, 09:10:11 AM »
rece covek da hiit radi posao.
Sometimes standing for what you believe means standing alone.

Ciljevi za 2013: biti jaci nego u 2012.

Offline ul71m0

  • Rekreativac
  • *
  • Posts: 14
  • Gender: Male
Odg: HIIT-trening
« Reply #539 on: May 17, 2013, 09:13:59 AM »
Posle duze pauze nateram se i ja na treninge.

danas na prazan stomak-
  • 5 min zagrevanje + istezanje
  • 30 sec sprint
  • 90 brzo hodanje
  • 30 sec sprint
  • 90 brzo hodanje
  • 30 sec sprint
  • pokusaj pada u nesvest  :lol:

Puls mi je u mirovanju inace mali ispod 60 kao i nizak pritisak. U zagrevanju puls 124, posle drugog sprinta 168 :wow:. To bi trebalo da mi je max, samo video sam zvezdice, muka mi bilo i zubi mi pomalo utrnuli...

Kontam da cu da postignem fat burn i sa pulsom oko 140 jer mi je ovo bas hard core, doduse nisam spreman nemam kondiije pa je ovaj prvi najtezi.

Eto morao sam da podelim sa nekim...