EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: HIIT-trening  (Read 311940 times)

0 Members and 4 Guests are viewing this topic.

Offline Igy81

  • Ponosni vlasnik
  • *
  • Posts: 5034
  • Gender: Male
Odg: HIIT-trening
« Reply #60 on: August 26, 2007, 05:53:54 PM »
Pocni polako sa trcanjem(ili voznjom bajsa)...hiit trcanje je veoma tesko..zato se koncentrisi na bicikl....vozi prvo 5 minuta lagano ..pa pola minuta brzo minut lagano...to nek ti bude neki pocetak..a posle ces vec sam videti kada udjes u kondiciju...ne treba na pocetku raditi jako!..polako samo....
"Strpljenje je cesto sve sto treba da znas o pobedi...."

Offline malojaci

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 269
  • Gender: Male
  • potpis
Odg: HIIT-trening
« Reply #61 on: August 26, 2007, 08:04:16 PM »
Ok imam sljedeca pitanja:
1.Koji anaerobni trening bi eventualno mogao podici efikasnost HIIT-a,standardan rad,veci broj ponavljanja manje tezine,kruzni trening ili nesto drugo?
2.Da li se moze u dane izmedju HIIT treninga ubaciti klasicni aerobni niskog inetnziteta ili bi to samo narusilo efikasnog HIIT-a?
...na kraju svake priče ti ostanu lijepi snovi,
maštovite priče o lovi i sijećanja na lijepe dane,
ja rušim zidove iz glave i gledam život sa strane,
posmatram stare jarane koji pucaju kao grane...

Offline Tanja

  • Global Moderator
  • *
  • Posts: 1540
  • Gender: Female
    • www.exyu-fitness.com
Odg: HIIT-trening
« Reply #62 on: August 26, 2007, 08:15:35 PM »
1. mozda krace pauze izmedju serija i vezbi, samo ne znam koliko mozes da tako nesto podnes sa tezinama sa kojima radis inace ... to sam proceni
mada, mislim da nema neke potrebe ako radis hiit posle tegova ali kako zelis
2. naravno da mozes da ubacis
Srecan je onaj koji je taman toliko pametan da shvati da je glup ;D

Offline H2SO4

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 130
  • Gender: Male
  • sve je to na psihickoj bazi
Odg: HIIT-trening
« Reply #63 on: August 27, 2007, 01:21:49 PM »
Ok imam sljedeca pitanja:
1.Koji anaerobni trening bi eventualno mogao podici efikasnost HIIT-a,standardan rad,veci broj ponavljanja manje tezine,kruzni trening ili nesto drugo?
2.Da li se moze u dane izmedju HIIT treninga ubaciti klasicni aerobni niskog inetnziteta ili bi to samo narusilo efikasnog HIIT-a?
ma bilo koji anaerobni trening sa kojim se dobro opuchish i istrosis sto je moguce vise glikogena ...
a HIIt je efikasan sam po sebi :) eventualno da bi pojaco rezultat dodas neki fatburner ili ne daj boze nesto jache  :vinsent

pod 2) sad ne znam sto ce ti pored hiita jos neka aerobna aktivnost? em previshe em organizam se navikava na to svo trckaranje i onda sve to postaje uzaludno ...
a i zalis se tamo da si izmoren od mnogo treninga i slabe suplementacije pa bi fino bilo da smanjish gas i zaobidjes katabolizam    :suicide:  :vertag:
Toby Wong. Toby Wong? Toby Wong. Toby Chung? Fucking Charlie Chan.

Offline Leonida

  • Rekreativac
  • *
  • Posts: 10
  • Gender: Female
Odg: HIIT-trening
« Reply #64 on: September 23, 2007, 04:02:25 PM »
Procitala ali i dalje ne razumem ovaj trening ! :boxed:

Moze li neko jednostavnije objasnjenje ?

Offline Igy81

  • Ponosni vlasnik
  • *
  • Posts: 5034
  • Gender: Male
Odg: HIIT-trening
« Reply #65 on: September 23, 2007, 04:30:21 PM »
Nema nejasnoce...

vozis bajs minut brzo  dva minuta sporo...pa sve tako..pa kad dobijes kondiciju minut brzo minut sporo..otkucaji srca da ti budu kad je sporo do 120   a kad je brzo oko 140..e sad nekoce mi ispraviti za puls...ne znam tacno...tako isto mozes i hodanje..ili trcanje ili steper...
"Strpljenje je cesto sve sto treba da znas o pobedi...."

Offline kvix81

  • Lenstina
  • *
  • Posts: 3
  • Gender: Female
Odg: HIIT-trening
« Reply #66 on: November 01, 2007, 06:38:12 PM »
Pozdrav svima! :)

Mnogo vam je super forum i skroz sam se navukla na svu ovu pozitivnu energiju koju sirite :yes:

Igy pitanje: pre godinu dana sam u sklopu aerobika otisla i na kardio ali sam jedva izdrzala tih sat vremenena aerobika, htelo je srce na oci da mi iskoci! :blush:
Ubrzo posle toga sam prestala da idem na aerobik, pa bih zelela opet da pocnem sledeceg meseca, pa me interesuje da li da ovog meseca vozim bajs(kod kuce) ovako kako si rekao: minut brzo pa dva sporo dok ne steknem malo kondiciju?+ vijaca

Ne znam sta da odaberem, sta je bolje, gym ili aerobik? Napisao si gore da je kontinuirana aerobna aktivnost kontraproduktivna za gubljenje masnoca pa mi nije bas najjasnije sve to? :hitself:

Malo sam zbunjena :blush:

Thanx :)

Jos jednom bravo za forum :clap:


 

Offline Leyla

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 1102
  • Gender: Female
Odg: HIIT-trening
« Reply #67 on: November 01, 2007, 07:10:58 PM »
cao kvix :)

najbolje bi bilo da ides u gym ako mozes , tako ces fino da radis tening za cijelo tijelo , a kuci ako imas kucni bajs fino radis kardio ujutro obicni ili hit na prazan stomak jer je tada naijedalnije za skidanje viska ako imas mogucnost..ostalim danima ites u teretanu  :yes:
ono sto je  jos bitno sta zelis , da li skidas kg ili da se zategnes , malo veic info o sebi
jos sto j ejako bitno ishrana ti je 70 % rezultata znaic napisi kako se hranis
mozes da otvoris svoju temu posebno pa cemo tamo da pisemo sta i kako i da pratimo tvoj rad  :blowkiss:


Offline leDu

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 501
  • Gender: Male
Odg: HIIT-trening
« Reply #68 on: November 08, 2007, 07:59:24 PM »
I ja sam resio da krenem sa HIIT-om od danas radi dobijanja bolje kondicije i skidanja masnih naslaga...

E sad ako neko moze da mi kaze ovako...

Ja bih radio znaci 1 minut standard trckaranje pa sledeci minut sprint... i tako sve u krug do jedno 15-20 minuta

To bi bilo to, i ja bi to stavio posle treninga sa tegovima(koji prosecno traje od 45-60 min), dal je to sve ok ? Od suplemenata pijem Elite Whey i njega bih popio odmah posle HIIT-a...



Hvala Unapred

Offline Tanor

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 4135
  • Gender: Male
Odg: HIIT-trening
« Reply #69 on: November 08, 2007, 08:07:09 PM »
Brate ako vec oces da skines naslage onda bolje da radis ujutru na prazan stomak .... imaces brzi i bolji efekat

 [Izmenio Milan na osnovu Pravilnika o ucescu na ovom forumu.Ne citirajte bez potrebe
« Last Edit: November 08, 2007, 08:43:42 PM by Milan »
Pajseras, de mi rec kad si ti zadnji pu upao u katabolizam :D !

Pre neki dan kad nisam imao ellu .. :/ jbg desi se ..
A inace, post Pajserasa u kome kaze da je pao u katabolizam kad nije pojeo ellu mi je ulepsala vece  :wow: :lol:
Jeste brate , ja kasno ustajem i ono , nisam jeo jedno 13 sati tad minimum...

a da,natural sam :rolleyes01: :rolleyes01: :rolleyes01:

pio sam bcaa posle sexa...bez zajebavanja  :lol: