EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: HIIT-trening  (Read 311936 times)

0 Members and 5 Guests are viewing this topic.

Offline Hammer

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 88
Odg: HIIT-trening
« Reply #250 on: April 19, 2008, 07:50:46 PM »
E ovako...radim hiit 4  puta tjedno bili dobro bilo ubacit jos 2 kardia laganini trcanje 40 min...nesto mi se usporilo skidanje kg  :lol:,gubim 0,5 kg tjedno...ili je to dosta :help:

Offline Tanor

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 4135
  • Gender: Male
Odg: HIIT-trening
« Reply #251 on: April 20, 2008, 12:25:12 AM »
E ovako...radim hiit 4  puta tjedno bili dobro bilo ubacit jos 2 kardia laganini trcanje 40 min...nesto mi se usporilo skidanje kg  :lol:,gubim 0,5 kg tjedno...ili je to dosta :help:

Kako sam citao i slusao,nije dobro kad se nedeljno izgubi vise ok 1 kg. Jer sve sto gubis preko toga je 90% misicna masa... tako da mislim da je 0,5 kg ok
Pajseras, de mi rec kad si ti zadnji pu upao u katabolizam :D !

Pre neki dan kad nisam imao ellu .. :/ jbg desi se ..
A inace, post Pajserasa u kome kaze da je pao u katabolizam kad nije pojeo ellu mi je ulepsala vece  :wow: :lol:
Jeste brate , ja kasno ustajem i ono , nisam jeo jedno 13 sati tad minimum...

a da,natural sam :rolleyes01: :rolleyes01: :rolleyes01:

pio sam bcaa posle sexa...bez zajebavanja  :lol:

Offline sidro

  • Lenstina
  • *
  • Posts: 1
  • Gender: Male
Odg: HIIT-trening
« Reply #252 on: April 26, 2008, 10:24:55 AM »
Pozdrav svima, imam 38 godina, i vec par meseci iscitavam ovaj forum, mnogo toga sam pametno naucio i sta je najbolje poceo da primenjujem u praksi. Naime, visok sam 178 cm a trenutno imam 101 kg. Poceo sam pocetkom januara da primenjujem procitano, prvenstveno ishrana, a zatim i treninzi. To izgleda ovako: pre januara sam imao 109 kg, jeo sam jednom dnevno, ponajvise zbog posla, mnogo sam odsutan pa jedem kada stignem kuci, a to moze biti i uvece oko 9h. Stalno sam osecao neke slabosti, a pogotovo sto mi je pre dve godine otisao centar za ravnotezu u levom uhu, samo mi ostade u desnom. Godinama sam tako ziveo, sa nepravilnom ishranom i kretanjem samo u smislu pritiskanja gasa u kolima. Nakon iscitavanja ovog foruma, prvo sam ishranu drasticno izmenio, uveo ovsene pahuljice svako jutro (oko 7 h), zatim me muci strasna glad vec oko 12, redovan rucak oko 5, au 9 uvece moram nesto jesti inace mi nije dobro. Utorkom i cetvrtkom radim malo sa tegovima u kucnoj varijanti a posle tegova sedam na sobni bicikl gde radim po mom misljenju idealnu vezbu za moju kondiciju i fizicku spremnost, a to je, dvadeset minuta na trenazeru gde menjam opterecenje, minut lagano, minut na gotovo maksimalnom opterecenju. Rezultati od januara do danas su: skinuo 8 kg, mnogo bolja kondicija, psihofizicko stanje je fantasticno. Subotom i nedeljom treninzi na bazenu, isplivam oko 2 km.
Zaista sam zahvalan ovom forumu i svim pametnim ljudima koji su ovde i koji zaista pomazu nama laicima. Kada budem imao nesto konkretno da pitam, nadam se odgovorima... Jos jednom, pozdrav svima i treba samo gurati dalje.

Offline Lazic

  • Administrator
  • *
  • Posts: 21979
  • Gender: Male
    • EXYU FITNESS
Odg: HIIT-trening
« Reply #253 on: April 27, 2008, 12:57:12 AM »
drago nam je da nekome pomazemo..bilo bi lepo da ti kreiramo tvoju temu..ako imas slike pre  i posle i na taj nacin posluzis kao podsticaj nekoj drugoj osobi..
Suplementi prodaja Srbija - link
Uz svaki kupljeni preparat besplatan ONLINE strucni savet i konsultacije - link
Najbolji popusti i pokloni na webu - link 
BESPLATNA DOSTAVA ZA KUPOVINU PREKO 6000 din

EXYU FITNESS NA YOUTUBE-u - link
https://www.exyu-fitness.com/   forum sitemap  webshop sitemap

Offline Rose

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 259
  • Gender: Female
Odg: HIIT-trening
« Reply #254 on: May 15, 2008, 11:48:53 PM »
Imam i ja pitanje.Na poslednjem treningu sam radila 15 min trenazer,10min steper i onda 25 traku.Kad sam pocela traku,setim se HIIt-a i radila sam pet serija po 40 sekundi brzo,pa 2 minuta polako trcanje i zavrsila brzim hodanjem.Da li ovo valja ili ne?Inace puls mi je oko 140-150,ali kad radim 40sekundi pada na 120-130.

Offline Tanja

  • Global Moderator
  • *
  • Posts: 1540
  • Gender: Female
    • www.exyu-fitness.com
Odg: HIIT-trening
« Reply #255 on: May 16, 2008, 02:01:03 AM »
Quote
40 sekundi brzo,pa 2 minuta polako trcanje i zavrsila brzim hodanjem.Da li ovo valja ili ne?
Ok je
Quote
Inace puls mi je oko 140-150,ali kad radim 40sekundi pada na 120-130.
"ubrzaj" traku :)
Srecan je onaj koji je taman toliko pametan da shvati da je glup ;D

Offline Rose

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 259
  • Gender: Female
Odg: HIIT-trening
« Reply #256 on: May 16, 2008, 02:16:59 PM »
Pa u tome je i najvise fora,kad pocnem sa trcanjem puls mi je oko 140-150,i posle pada polako,a kako ubrzam ovih 40 sekundi onda bas brzo pada.I cim usporim onda opet skace.I brzi mi je kad prestanem sa trcanjem i pocnem brzo hodanje.I koja je sad tu logika? :dunno:

Offline Dragana

  • Fitness trener
  • *
  • Posts: 286
  • Gender: Female
Odg: HIIT-trening
« Reply #257 on: May 16, 2008, 02:59:08 PM »
Cime meris puls ? Ako nastavlja da ti bude visok sve vreme tokom interavala niskog intenziteta, koja treba da posluzi za oporavak, produzi trajanje tog interavala ili snizi jos intezitet. Naravno , puls ne moze da padne mometalno prelaskom na nizi intenzitet.
Should I stay, should I grow...

Offline Tanja

  • Global Moderator
  • *
  • Posts: 1540
  • Gender: Female
    • www.exyu-fitness.com
Odg: HIIT-trening
« Reply #258 on: May 16, 2008, 04:41:24 PM »
Pa u tome je i najvise fora,kad pocnem sa trcanjem puls mi je oko 140-150,i posle pada polako,a kako ubrzam ovih 40 sekundi onda bas brzo pada.I cim usporim onda opet skace.I brzi mi je kad prestanem sa trcanjem i pocnem brzo hodanje.I koja je sad tu logika? :dunno:

jedino ako brze hodas nego sto trcis ;D
ne kapiram ...
aj probaj ovako
hodaj brzo 40s ... usporavas - odmah meris puls
nastavljas sporo jos 1.5 minut i nakon 1.5 minute pocinjes da meris puls, dok jos hodas tako sporije
onda ubrzaj i ponovi sve ovo sa merenjem pa napisi rezultat
puls meri ili "rucno" ili pulsmetrom. ne oslanjaj se na ono sta kaze sprava
Srecan je onaj koji je taman toliko pametan da shvati da je glup ;D

Offline Rose

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 259
  • Gender: Female
Odg: HIIT-trening
« Reply #259 on: May 16, 2008, 08:33:08 PM »
Ok,probacu ovo.Inace merim onim pulsmetrom na spravi,zakacim na uvo i tako dok sam na traci.Brzi hod mi nije brzi od trcanja niskog intenziteta,negde je oko 7.1-7.5,neki put i trcim na toj brzini.Trcim nekih 15-ak minuta konstantno,i vremenom mi puls pada.U zavisnosti koliko sam prethodno brzo hodala,pa presla na trcanje puls mi varira-ako sam hodala oko 5 minuta pa pocela sa trcanjem puls mi je visi,a ako sam amnje hodala puls je nizi.Mada,kad razmislim mnogo zavisi da li traku radim na pocetku ili na kraju treninga,sigurno mi je visi kad radim na kraju zbog prethodnog vezbanja :innocent: Videcu ovako kako je Tanja rekla pa cu da vam javim...
Hvala puno...