EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: HIIT-trening  (Read 311931 times)

0 Members and 4 Guests are viewing this topic.

Offline Vinsanity

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 609
  • Gender: Male
Odg: HIIT-trening
« Reply #270 on: August 02, 2008, 02:51:53 PM »
Pa trcao sam do sada onako opusteno, po par kilometara (povremeno i po 10-ak) srednjim tempom, otprilike 5min/km... To pocinje da me smara pa sam mislio da mu ga dam po jacem tempu.
#15 Vince Carter

Offline Tanja

  • Global Moderator
  • *
  • Posts: 1540
  • Gender: Female
    • www.exyu-fitness.com
Odg: HIIT-trening
« Reply #271 on: August 02, 2008, 03:25:05 PM »
pa daj mu ga ;D
trci jedno dve nedelje oko 20 minuta dosta brze. da ti recimo puls bude oko (ali ne i preko) 80% maksimuma. posle toga, jedno par nedelja trci na svakom treningu jedno 5 intervala (mozes i koji vise ili manje) - 4-5min sporo, pa 1-2min brzo. onda povecas br. intervala posle odredjenog vremena. na kraju su spreman da trcis pravi HIIT po kojekakvim sistemima.
Srecan je onaj koji je taman toliko pametan da shvati da je glup ;D

Offline majkena

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 179
  • Gender: Female
  • Sreća se dogodi kad je najmanje očekuješ!
Odg: HIIT-trening
« Reply #272 on: August 05, 2008, 08:43:39 AM »
Slobodno jači tempo  :yes:

Offline ZMilos

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 62
  • Gender: Male
Odg: HIIT-trening
« Reply #273 on: August 15, 2008, 06:02:07 PM »
Lazicu, sto si batalio hiit?
Jel ode sva mast? :)
I da li ima promena u nagibu i intervalima kod tog   brdskog pesacenja na traci ili guras 12 min isto? 

Offline Lazic

  • Administrator
  • *
  • Posts: 21979
  • Gender: Male
    • EXYU FITNESS
Odg: HIIT-trening
« Reply #274 on: August 15, 2008, 06:18:28 PM »
zato sto ,mi ,brda, ekstra rade separaciju butina i potrosim vise calorija (bar po traci) u odnosu na hiit
ima promena brzine.nagib menjam samo u prvih 2 minuta dok se zagrevam, isto kao kod hita.samo menjam brzinu dok se penjem, sa 7-7,5km/h je kada idem brzo, a 5-6h kada je odmaranje
Suplementi prodaja Srbija - link
Uz svaki kupljeni preparat besplatan ONLINE strucni savet i konsultacije - link
Najbolji popusti i pokloni na webu - link 
BESPLATNA DOSTAVA ZA KUPOVINU PREKO 6000 din

EXYU FITNESS NA YOUTUBE-u - link
https://www.exyu-fitness.com/   forum sitemap  webshop sitemap

Offline Ralex

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 77
Odg: HIIT-trening
« Reply #275 on: August 23, 2008, 12:20:15 PM »
E ovako, odlucio sam da uvedem hiit u svoj zivot, naravno postepeno jer ipak nisam u top formi. Planiram da krenem u teretanu od oktobra pa sam mislio da dotle sagorim odredjenu kolicinu masti koje je najvise na stomaku, posto imam 61 kg na 171 cm, 24 godine i cak 20% bf. Jel dosta da dva sata pre hiit-a pojedem obrok od ovsenih pahuljica, pa da nakon hiit-a pojedem home made banana-jogurt shake i jednu tunjevinu?  Tek sa teretanom cu videti sto se tice whey shakeova i ostalih suplemenata. Ovo pitam zato sto trenutno, jelte, nemam nikakve nabijene misice tj. imam samo simbolicnu misicnu masu jer sam bas mrsav. Pa verujem da moguci katabolizam kod mene ne bi igrao neku veliku ulogu (ili mozda gresim?). Znam da nakon hiit-a treba uzeti PWM shakove jer se oni jako brzo iskoriscavaju od strane istrosenih misica, ali mislim da bi moja gore navedena varijanta PWM bila zasad dovoljna (ili opet mozda gresim :dunno:).

Offline ZMilos

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 62
  • Gender: Male
Odg: HIIT-trening
« Reply #276 on: August 29, 2008, 12:49:46 PM »
E ovako, odlucio sam da uvedem hiit u svoj zivot, naravno postepeno jer ipak nisam u top formi. Planiram da krenem u teretanu od oktobra pa sam mislio da dotle sagorim odredjenu kolicinu masti koje je najvise na stomaku, posto imam 61 kg na 171 cm, 24 godine i cak 20% bf. Jel dosta da dva sata pre hiit-a pojedem obrok od ovsenih pahuljica, pa da nakon hiit-a pojedem home made banana-jogurt shake i jednu tunjevinu?  Tek sa teretanom cu videti sto se tice whey shakeova i ostalih suplemenata. Ovo pitam zato sto trenutno, jelte, nemam nikakve nabijene misice tj. imam samo simbolicnu misicnu masu jer sam bas mrsav. Pa verujem da moguci katabolizam kod mene ne bi igrao neku veliku ulogu (ili mozda gresim?). Znam da nakon hiit-a treba uzeti PWM shakove jer se oni jako brzo iskoriscavaju od strane istrosenih misica, ali mislim da bi moja gore navedena varijanta PWM bila zasad dovoljna (ili opet mozda gresim :dunno:).
5 belanaca, tunjevina, jogurt - to ce biti dosta , neces pasti u neki zesci katabolizam kao posle rada sa tegovima . Kasnije bi pre mogao ubaciti neke BCAA koje igraju vazniju ulogu kod hiita nego whey tj.  pwm, koliko sam ja shvatio...

Offline Florinta

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 89
  • Gender: Male
Odg: HIIT-trening
« Reply #277 on: September 11, 2008, 08:42:32 PM »
Hm neznam sad,al ja moje biciklo vozim kad hocu da se bas umorim i oznojim jedno 4 min brzinom od 50km/h D

Offline Cvrle

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 182
  • Gender: Male
Odg: HIIT-trening
« Reply #278 on: January 26, 2009, 11:56:41 PM »
Pozdrav svima,

Imam jedno pitanje u vezi sa HIIT-om,
zapravo kad krenem sprint (bicikla) puls brzo skochi na 150 pa i vishe..
shta da radim ? da ne idem u maximalan sprint, da ga drzim do 140 iako to nije ni blizu mog maximuma ?

Hvala na odgovoru

Offline Cvrle

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 182
  • Gender: Male
Odg: HIIT-trening
« Reply #279 on: January 28, 2009, 08:54:15 AM »
Izvinjavam se, na glupom pitanju u prethodnom postu..

HIIT se radi do 90% maximalnog pulsa,
nije ni chudo shto mi skochi kad krenem da radim najjbrzo shto mogu..

E sad jedno pametnije pitanje: da li da posle 1minutnog sprinta odmaram dok puls ne spadne na 130 ili da odmaram fixno 1-2 min ? To pitam jer kad udjem u 3-4 seriju za 2 min odmora puls mi se spusti tek na cc 145 ?

pozdrav