EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: Trcanje  (Read 88427 times)

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Offline Wick

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 73
  • Gender: Male
Odg: Trcanje
« Reply #100 on: June 11, 2012, 12:39:08 PM »
Kapiram da mi telo tako reaguje na napor..disanje ok, puls ok..mogu da teram do besvesti ali onda kreće to da mi se dešava!!

Offline Aleksandaraleksandar

  • Rekreativac
  • *
  • Posts: 14
Odg: Trcanje
« Reply #101 on: June 17, 2012, 11:20:57 AM »
Ljudi da vas pitam da li da trcim svaki dan ili svaki drugi?

Offline enf0rcer17

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 408
  • Gender: Male
Odg: Trcanje
« Reply #102 on: June 17, 2012, 11:27:20 AM »
kada ne ides u gym
-Your Mind Is a Battleground-

Offline LeDu 91

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 889
  • Gender: Male
Odg: Trcanje
« Reply #103 on: June 18, 2012, 12:45:19 PM »
Zavisi i od cilja.  ;)

Offline novikorisnik

  • Lenstina
  • *
  • Posts: 2
Odg: Trcanje
« Reply #104 on: August 09, 2012, 05:09:15 PM »
Aj sad kad ste pomenuli..Meni se dešava kad se baš isforsiram tipa posle 6,7 km u dahu kreće da mi se grči desno rame i deo leđa na desnoj strani, nema šanse da iskuliram moram da stanem.Probao sam više zagrevanja, istezanje.. ma ne vredi ništa!

Ovo mi je prvi post, hoću nešto u vezi trčanja da pitam, ali prvo da tebi dam odgovor pošto imam slično iskustvo...Kod mene je npr. došlo da prignječenja nerva u vratnom pršljenu C5...e sad to je posledica kako mi je fizijatar rekao jer mi je leva noga kraća za oko 1 cm u odnosu na desnu...rešenje: vežbe prepisane od strane fizijatra (veoma dosadne, ali delotvorne, samo treba biti uporan), beviplex n (komplex b vitamina) i naravno povisica koja se stavlja ispod pete kako bi se izjednačile noge :) ne mora da znači da je i kod tebe ali ovo ti je za početak, pa ti istražuj dalje...

što se tiče pitanja za trčanje...trčim zadnja 3 meseca redovno, otprilike ponedeljak (6.5 km), sreda (6.5 km) i subota (10 km)...cilj bio da smršam, što sam i uspeo, međutim nekako mi se svidelo da trčim pa nastavljam i dalje, ali me interesuje šta uzeti za oporavak i da sprečim gubitak i ovako male mišićne mase...uzimam šumeći magnezijum (sa malo b vitamina), pokušavam da malo vodim računa o ishrani, pa sam razmišljao da u danima kada trčim posle trčanja pijem neki whey ili slično...da li tako ili imate neki predlog...zaboravih da utorkom i četvrtkom idem na mali fudbal sa drugarima :)

hvala na kosntruktivnim odgovorima unapred...

Offline enf0rcer17

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 408
  • Gender: Male
Odg: Trcanje
« Reply #105 on: August 09, 2012, 05:33:09 PM »
U koliko ti finansije dozvoljavaju mozes glutamin pre i posle trcanja, tecne amino u toku i protein nakon trcanja
-Your Mind Is a Battleground-

Offline Becks

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 1743
  • Gender: Male
Odg: Trcanje
« Reply #106 on: August 09, 2012, 09:58:18 PM »
U koliko ti finansije dozvoljavaju mozes glutamin pre i posle trcanja, tecne amino u toku i protein nakon trcanja


Ala si ga preterao  :bored: Kakve crne amino u toku trcanja?
Ne treba mu nista, a ako bas ima para i ne zna sta ce s njima onda 10-15g bcaa pre toga i to je to, mada opet kazem, ne treba mu. I nikakav whey posle trcanja neka samo jede.

Offline enf0rcer17

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 408
  • Gender: Male
Odg: Trcanje
« Reply #107 on: August 09, 2012, 11:27:49 PM »
like a boss  :lol:
-Your Mind Is a Battleground-

Offline novikorisnik

  • Lenstina
  • *
  • Posts: 2
Odg: Trcanje
« Reply #108 on: August 11, 2012, 12:00:17 AM »

Ala si ga preterao  :bored: Kakve crne amino u toku trcanja?
Ne treba mu nista, a ako bas ima para i ne zna sta ce s njima onda 10-15g bcaa pre toga i to je to, mada opet kazem, ne treba mu. I nikakav <a href="http://www.exyu-fitness.com/shop/proteini/80-proteina.html">whey</a> posle trcanja neka samo jede.

problem je što trčanje završavam najčešće između 22h i 23h i tada mi je malo kasno da bilo šta jedem...a pare nisu problem, para nema....ali se nađe za korisne stvari :)

Offline Becks

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 1743
  • Gender: Male
Odg: Trcanje
« Reply #109 on: August 11, 2012, 10:01:05 AM »
problem je što trčanje završavam najčešće između 22h i 23h i tada mi je malo kasno da bilo šta jedem...a pare nisu problem, para nema....ali se nađe za korisne stvari :)


Zasto je kasno? Mozes jesti meso, ribu, ella sir, povrce itd.