EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: Treba Mi Pomoc!  (Read 2727 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Dzoni381

  • Lenstina
  • *
  • Posts: 3
Treba Mi Pomoc!
« on: December 03, 2012, 11:12:24 PM »
Poz svima. Imam 17 godina i pokusavam da smrsam. Imao sam 107 kg a sada imam 80. Moj trenutini problem se sastoji u tome da vise nemam predstavu kako da izgubim ovih 10 kg koji me dele do zeljene kilaze. Do sada sam skinuo 27kg i to je naravno vise nego dobro, ali zelim da skinem i ovih 10. Verujem da je moj problem kako trening  koji ne znam da li je dobar, tako  i ishrana, zbog toga sto su mi ljudi sa kojima sam vezbao (inace bivsi treneri ili kako god se to kaze u MUP-u i vojsci Srbije) govorili da sto se tice toga covek nicega ne mora da se odrekne da bi izgubio kilograme, ali da mora smanjiti, tj. ograniciti unos tih namirnica ili cega god. Citajuci ovaj sajt primetio sam da se ova njihova teorija ne podudara bas sa ovim sto sam procitao. Do sada sam drzao neku tzv. dijetu koja se sastojala u tome da sam potpuno izbacio slatkise,sokove,grickalice i sve te gluposti; smanjio unos masne hrane; podelo dosadasnja 3 velika obroka u 5 manjih; prestao da se hranim van kuce(pekara,fastfood restorani i ostalo) i jos neke sitnice; jedino cega nisam uspeo da se oslobodim jeste povremen unos vece kolicine alkohola(ovo mi ne sluzi na cast :P).
Sto se tice treninga, redovno treniram ponedeljkom sredom i petkom radim vezbe snage, dok utorkom,cetvrtko i subotom trcim. Ovo su vezbe snage:Vezbam u kuci i to uvek radim iste vezbe istim redosledom.
Prvo radim sklekove i to 20-15-15. Izmedju sklekova radim 3 serije cucnjeva(ne radim na ponavljanja nego koliko mogu u minuti). Posle toga pravim pauzu od 5 min. i o5 radim sklekove samo drugacije radim ih kao piramidu od 15 pa nanize(svaki sklek 5 sec.pauze). Odmah posle sklekova radim trbusnjake: 10 razlicitih serija trbusnjaka od po 55 trenutno a svake 2 nedelje se dodaje po 5. Iza toga radim biceps sa bucicama od po 4kg(pokazali su mi foru kako da ih drzim tako da dobijem 8kg) 3 serije po 15. iza bicepsa radim improvizovana propadanja ili nzm kako bih to nazvao i na kraju preskacem vijacu 3 serije po 2 min.
Dok sam radio treninge sa prijateljima to je bilo drugacije i svaki trening je bio drugaciji jer su oni ljudi profesionalci i ceo zivot treniraju,kako sebe tako i druge i uspesno sam gubio kilograme. Onda sam prestao raditi sa njima i treninzi su odmah poceli biti slabiji, manje efektni i neredovniji.
Zato bih vas zamolio da mi pomognete i date neki savet u vezi sa ishranom i treninzima(prvenstveno msm na kardio treninge) i sta bih to trebao promeniti!  :)

Offline Mr.Paf

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 153
Odg: Treba Mi Pomoc!
« Reply #1 on: December 04, 2012, 12:16:12 AM »
Mozes li malo bolje da opises tuu svoju ishranu.... Kada sta i koliko jedes...Recimo ovvako:
1.obrok toliko toga i toga..
2.obrok toliko toga i toga...
3.obrok...
4.
5.

Sto se tice treninga....Da li postoji mogucnost da treniras u nekoj teretani ??

Offline Dzoni381

  • Lenstina
  • *
  • Posts: 3
Odg: Treba Mi Pomoc!
« Reply #2 on: December 04, 2012, 09:33:06 PM »
Naravno da postoji, i jedno vreme sam cak i isao u teretanu, ali je to davalo mnogo manje rezultate nego vezbanje na otvorenom, a pri tome sam i u teretani i napolju radio sa trenerima, tj. vezbali smo zajedno.
Hvala za savet u vezi sa ishranom... pokusacu tako i nadam se da ce rezultati biti bolji.  ;)