EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: vegetarijanac: to be, or not to be, that is the question  (Read 16790 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline CRonaldo

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 1642
  • Gender: Male
Odg: vegetarijanac: to be, or not to be, that is the question
« Reply #10 on: July 30, 2009, 04:18:54 PM »
Prva stvar: Ne iznosi ovakve stavove na forumu o fitnesu!

Druga stvar: Bog se pise velikim pocetnim slovom!

Treca stvar: Iznesite stavove zasto treba ili ne treba jesti meso, a ne da pricate kakvo meso volite da jedete i koliko mozete da pojedete...to je mogla da cuje i u lokalnoj kafancini...

x2
"No man has a right to be an amateur in the matter of physical training....what a shame it is for a man to grow old without ever seeing the beauty and strength of which his body is capable." Socrates 470-399 B.C.

Offline CRonaldo

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 1642
  • Gender: Male
Odg: vegetarijanac: to be, or not to be, that is the question
« Reply #11 on: July 30, 2009, 04:28:05 PM »
znaci da se vratimo na temu

bez mesa se moze ziveti, i moze se ziveti na povrcu ceo zivot! moze se uneti dovoljno proteina za zivotne funkcije iz povrca! uostalom i Sveci su ziveli veci deo zivota u postu, jeli samo povrce

ali za aktivnog sportistu takav nacin ishrane ubija  ;)  jer telo jednog sportiste treba povecan unos proteina, da ne navodim razloge evo imas link:link:

i obrati paznu na sam kvalitet proteina! jedini kvalitetni(sa povoljnim aminokiselinskim sastavom) su u mesu, jajima i mlecnim proizvodima! u svemu ostalom su jako nekvalitetni! oni su dovoljni zo zivotne funkcije, znaci da prezivis, ali za izgradnju misica tj odredjenih misicnih vlakana koji ti trebaju za odredjeni sport  :nonono:

e tu u pricu upada Soja koju su popularizovali kao najbolji izvor proteina za vegeterijanc, medjutim to je bullshit i evo ti link ovde  :link:

tako da Roby_RBD razmisli o svemu ovome, prouci tekstove, i vidi kakvu ces ishranu izabrati ako hoces da se bavis sportom i dobro izgledas ;)
"No man has a right to be an amateur in the matter of physical training....what a shame it is for a man to grow old without ever seeing the beauty and strength of which his body is capable." Socrates 470-399 B.C.

Offline MilosM

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 1046
  • Gender: Male
  • \ ______
Odg: vegetarijanac: to be, or not to be, that is the question
« Reply #12 on: July 30, 2009, 04:29:28 PM »
Borat kaze da Hummer ima magnet za picke, ovaj forum ima magnet za dijabole prvog reda...  :wallbash1:
Have you ever been alone at night,
Thought you heard footsteps behind,
And turned around and no-one's there ?
And as you quicken up your pace,
You find it hard to look again,
Because you're sure there's someone there!

Offline LARY

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 119
  • Gender: Male
Odg: vegetarijanac: to be, or not to be, that is the question
« Reply #13 on: July 30, 2009, 04:34:10 PM »
hahha vegeterijanci su picke hahha koji rezon, udarilo te meso u glavu  :lol:
covek je svastojed ali je pre svega napravljen kao biljojed sto dokazuju i nasi zubi i vilica, voleo bih da vidim kako se covek muci sa sirovim mesom. drugo naucno je dokazano da vegeterijanci duze zive i imaju manje zdravstvenih problema. sada u sportu ne znam kako bi se pokazali ali nisam se salio kada sam u prvom postu spomenuo shaolin borce koji lome sipke kamenje i rade ostale ludorije a strogi su vegeterijanci. cronaldo jel su i oni picke  :lol: :lol:

Offline CRonaldo

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 1642
  • Gender: Male
Odg: vegetarijanac: to be, or not to be, that is the question
« Reply #14 on: July 30, 2009, 04:48:34 PM »
Borat kaze da Hummer ima magnet za picke, ovaj forum ima magnet za dijabole prvog reda...  :wallbash1:

ahhahahhahaha  :lol:

hahha vegeterijanci su picke hahha koji rezon, udarilo te meso u glavu  :lol:
covek je svastojed ali je pre svega napravljen kao biljojed sto dokazuju i nasi zubi i vilica, voleo bih da vidim kako se covek muci sa sirovim mesom. drugo naucno je dokazano da vegeterijanci duze zive i imaju manje zdravstvenih problema. sada u sportu ne znam kako bi se pokazali ali nisam se salio kada sam u prvom postu spomenuo shaolin borce koji lome sipke kamenje i rade ostale ludorije a strogi su vegeterijanci. cronaldo jel su i oni picke  :lol: :lol:

Gari???? jel ti kontas sta ja pricam???

I sveci su ziveli na povrcu pa ne kazem da su picke!!!! To sam rekao za ove sto se bore za zivotinjska prava i stavljaju slike zivotinja sa natpisom ne ubijajte nas!!!  :wallbash1: mislis da shaolin borci ne jedu zivotinje zato sto im ih je zao??? ne, nego im je takav kult vera sta vec

Ahhahaha shaolin borci  :lol:  voleo bih da vidim jednog shaolin borca od 50kg u bazenu kako igra vaterpolo  :lol:

brate mi ovde pricamo o sportistima, ne pricamo o tome kako najduze da zivis, onda idi u planinu meditiraj!!!

danas se ljudi bodu svim i svacim uzimaju tone hemije da bi uspeli u sportu, i ti mislis da ce ona uspeti sa 0g proteina???
"No man has a right to be an amateur in the matter of physical training....what a shame it is for a man to grow old without ever seeing the beauty and strength of which his body is capable." Socrates 470-399 B.C.

Offline LARY

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 119
  • Gender: Male
Odg: vegetarijanac: to be, or not to be, that is the question
« Reply #15 on: July 30, 2009, 04:54:33 PM »
veruj mi shaolinci su budale samo im treba izgraditi bazen, i eto njih u vterpolu :lol: :lol: kad te ispod vode zakuca onom njegovom celicnom nogom dzaba tebi i 200kg-a. ne bes sale bave se oni mnogo tezim stvarima nego vaterpolo, uvek sam bio odusevljen tim budalama treba jednog prisiliti da se siba u mma ili ufc  :yes:

Offline MilosM

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 1046
  • Gender: Male
  • \ ______
Odg: vegetarijanac: to be, or not to be, that is the question
« Reply #16 on: July 30, 2009, 04:58:27 PM »
Hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha, LARY, nemoj vise, usracu se od smeha...  :lol: :lol: :lol:
Have you ever been alone at night,
Thought you heard footsteps behind,
And turned around and no-one's there ?
And as you quicken up your pace,
You find it hard to look again,
Because you're sure there's someone there!

Offline Und3i2c0v3i2

  • Ponosni vlasnik
  • *
  • Posts: 4223
  • Gender: Female
  • Think I'm Sarcastic? Watch Me Pretend To Care
Odg: vegetarijanac: to be, or not to be, that is the question
« Reply #17 on: July 30, 2009, 05:59:22 PM »
jer shvatam da ima vrlo osetljivih ljudi koji ne mogu da podnesu ni da vide krv, za sto je opet kriv danasnji nacin zivota koji opet dopire sa zapada koji nas uci da budemo ustogljene pic*etine itd itd.....

o cemu ti pricas? kakve veze ovo ima sa zapadom? svako od nas preferira neku vrstu hrane, neka mu se manje svidja a neke se gadi. ja ne mogu ni da pogledam meso ako ima zile, opne, ako nije gotovo prepeceno, a nisam vegeterijanac. sigurno se  i tebi nesto gadi. u aziji jedu zive hobotnice, zmije, paukove, pen.se raznih zivotinja, zhuc zmije cede u alkohol (posto je prepuna bakterija) pa to piju, srce zmije (koje jos kuca) je delikates itd ... i nisam bas sigurna da bi zagrizao vicGla psa ili bika nekog prema tome ne seri. na lep nacin mozes objasniti da je meso potrebno (tj. ne toliko meso koliko proteini, koje moze uneti i kroz jaja, ribu, sir) a ne da vredjas i nazivas pi*kama i budalama vegeterijance
i drzite se teme, ne serite i ne solite pamet o saolin borcima, bogu, vukovima, jelenima i ostalim stvarima koje veze s temom nemaju

@Roby-RBD
zakljucak je da tebi proteini trebaju, dal ces ih unositi iz mesa, ribe, jaja, sira ... i nije presudno. ako ti se bas gadi meso nemoj jesti ali neki izvor/e proteina moras imati


Love your Enemies ....
It Fucks wit their Heads

Offline MilosM

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 1046
  • Gender: Male
  • \ ______
Odg: vegetarijanac: to be, or not to be, that is the question
« Reply #18 on: July 30, 2009, 06:06:24 PM »
Sve mi se cini da vegetarijanstvo danas nema nikakve veze sa etikom (religiju i da ne pominjem), vec je to samo pusto pomodarstvo.

I samo se pitam dokle ce se pojavljivati eksperti od 14-15 godina, strucnjaci za sve, od metabolickih procesa, pa do etickih normi savremenog drustva.
Have you ever been alone at night,
Thought you heard footsteps behind,
And turned around and no-one's there ?
And as you quicken up your pace,
You find it hard to look again,
Because you're sure there's someone there!

Offline Und3i2c0v3i2

  • Ponosni vlasnik
  • *
  • Posts: 4223
  • Gender: Female
  • Think I'm Sarcastic? Watch Me Pretend To Care
Odg: vegetarijanac: to be, or not to be, that is the question
« Reply #19 on: July 30, 2009, 06:15:53 PM »
ma dobro, to uopste nije tema
o ukusima ne vredi raspravljati, a i to dal ona misli da je zdravo da ne jede meso ili se jednostavno gadi mesa nije nas problem a pogotovo ne daje za pravo nekome da je naziva budalom zbog toga
i ova prica ne vodi nigde, pogotovo sto veoma brzo padaju uvrede


Love your Enemies ....
It Fucks wit their Heads