EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: Hans slike  (Read 137297 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Und3i2c0v3i2

  • Ponosni vlasnik
  • *
  • Posts: 4223
  • Gender: Female
  • Think I'm Sarcastic? Watch Me Pretend To Care
Odg: Hans slike
« Reply #300 on: March 12, 2011, 09:38:23 AM »
iskreno, on mi ne deluje stabilno na snimku, prebacuje težinu na prste i trpe mu kolena jako
druga stvar, ne radi se o tome dal je PL, ali je činjenice da ljudi koji dižu bolesne kilaže moraju da imaju dobru formu i zašto se onda ne ugledati na njih nego rizikovati povredu?!
ako stavlja tegiće onda nek radi kao WL (iako nije dižač), i onda nek ide atg, u protivnom tegići mu ne pomažu
ovo što radi nije ni jedno ni drugo

a kvadricepsi ti neće ostati nerazvijeni, gledaj milana kakvu nogu ima (ili bilo kod PL)

mnogo ljudi drzi plocu ili teg ispod pete zbog stabilnosti...nema nista pogresno u tome

to što pola teretane stavi teg ne znači da je dobro i da nema ništa pogrešno u tome
a još manje mi je jasno kako povećava stabilnost kad se propinješ na prstiće  :lol: :lol: :lol:


Love your Enemies ....
It Fucks wit their Heads

Offline Nitrom

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 859
  • Gender: Male
Odg: Hans slike
« Reply #301 on: March 12, 2011, 12:15:24 PM »
pa ne treba da se propinjes na prstice nego da fiksiras petu...ja na snimku i dalje ne izvaljujem gde ti vidis da se on dize na listove..bitno je da je teg fiksiran pod 90 stepeni i da ne ide kicmom napred nazad,tj da je krak sile jednak,i ako pogadja misic to je sve sto je njemu bitno..evo ti tipican primer je koleman on covek odskakuje ono veze nema sa formom a kvad igra kao da ce da explodira od pritiska... ne kazem da nisi u pravu za polozaj ali o tome treba brinuti ako neko pravi u svakom delu cucnja gresku

Offline Und3i2c0v3i2

  • Ponosni vlasnik
  • *
  • Posts: 4223
  • Gender: Female
  • Think I'm Sarcastic? Watch Me Pretend To Care
Odg: Hans slike
« Reply #302 on: March 12, 2011, 12:24:31 PM »
pusti ti ronnija, niste vi ronnie, i od ronnija se ne uči kako se squatuje zaboga  :wallbash1:
o tome treba brinuti ako neko pravi u svakom delu cucnja gresku
greška je dovoljna samo u jednom pokretu da bi došlo do povrede

neću se ja natezati sa tobom, samo sam pitala koji je razlog što stavlja ono pod pete, jer mu može doneti više štete nego koristi
vi ćete svakako raditi kako mislite da treba  :blowkiss:


Love your Enemies ....
It Fucks wit their Heads

Offline Hans

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 2519
  • Gender: Male
Odg: Hans slike
« Reply #303 on: March 12, 2011, 04:31:21 PM »
Ljudi ne znam zasto se brinite,na treningu me kontrolise najveci bolesnik ikada  :lol: i kada mi on kaze da je dobro s obzirom na moju fleksibilnost,mislim da je dobro.

Ne znam otkud vam ove za propinjanje na prste,ja bas zbog toga i stavljam teg iza jer me onda ne tera da se propinjem na prste.Spustanje i dizanje mi je psoro bas zbog toga d abduem siguran da ne idem na prste vec da guram iz samog misica.Kolena idu napred jer se tako bolje isteze i kvad i loza...Tako radim i iskorak i split squat tj da koleno ide sto vise napred,tako se bolje sve istegne a price da koleno mnogo trpi tako-koleno uvek mnogo trpi,radio se polu,cetvrt ili pun cucanj.

I imaju PL super noge,al ja samo pricam da pod 1.tezina s kojom radim mi nije bitna i pod 2.Ne zelim vise povecanje gluteusa vec maksimalno kvada.Samo me zanima maks istezanje kolko god mogu,a siri stav ako budem koristio (kao na snimku sto je milan postavio)opet necu osetiti kvad (kao pre sto je bilo,pa da ne ispadne da pricam napamet).Pricam o svom slucaju,nikom nista ne preporucujem.Snimice se jos jednom cucanj iz boljeg ugla da se vide stopala i da li ima odvajnaja ili tendencije odvajanja
Why so serious?

Offline Milan

  • Pocasni Clan
  • *
  • Posts: 7406
  • "Sloga bice poraz vragu"
Odg: Hans slike
« Reply #304 on: March 12, 2011, 05:06:15 PM »
Nije stvar u tome da li se radi pun cucanj ili polu..Ovako kako Koklajev radi koleno ne trpi kao kod tebe.Kad su potkolenice vertikalne trpi jos manje.Ledja su ti labava,ali to sad nije tema.To sto radis sporo nema veze sa nasim komentarisanjem,vidi se da ti ovo nije tesko.Tako se bolje isteze,istina,ali stvarno mislim da nije trenutak za to kad se tegovi na tebi.Shvatam ja sta ti kazes,ali je rizicno.Podseca me na sisi sq.Ja bih radio wl ili pl nacin.A i sta te briga ako ti gluteus poraste..nek ti je bar neka misicna partija velika  :lol: :lol:
Quote
Powerlifting,strongman,weightlifting su direktno povezani sa nasom urodjenom teznjom da budemo jaki i spremni i prevazidjemo sve poteskoce i kao takvi su daleko prirodniji ,jer izviru iz kolektivnog secanja celokupne civilizacije,znaci ,imaju veoma duboke korene u nasim istinskim teznjama.

sledeci cilj:SQ 400  BP 190 DL 380

Offline Nitrom

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 859
  • Gender: Male
Odg: Hans slike
« Reply #305 on: March 12, 2011, 05:36:26 PM »
ovde cu se sloziti sa milanom sto se tice toga za kilazu,ali sugerisacu nesto drugo..mislim da je previse funkcionalnosti zanemareno u zadnje vreme..to super slow i mind muscle su stvari koje ne dovode to funkcionalne hipertrofije...misic nije stvoren da radi sporo niti da bude drkan na taj nacin..zamislis da ti moras da zamahnes sekirom super sporo ,znas kad bi odsekao stablo... generalno mislim da bi trebao koncentricnu sto eksplozivnije da izvedes,i ako treba da smanjis rep broj,generalno misic to vidi jednako,cak i bolje jer je veca produkcija sile..tako ce ti se kvad mnogo bolje razviti....mislim da si dovoljno kapilarne hipertrofije razvio i mislim da trebas da trazis novi rep range i stil izvodjenja  :blowkiss:

jak ti trener snage ,ako ti to nije reko :O:lol:

Offline Hans

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 2519
  • Gender: Male
Odg: Hans slike
« Reply #306 on: March 12, 2011, 05:53:16 PM »
Nije stvar u tome da li se radi pun cucanj ili polu..Ovako kako Koklajev radi koleno ne trpi kao kod tebe.Kad su potkolenice vertikalne trpi jos manje.Ledja su ti labava,ali to sad nije tema.To sto radis sporo nema veze sa nasim komentarisanjem,vidi se da ti ovo nije tesko.Tako se bolje isteze,istina,ali stvarno mislim da nije trenutak za to kad se tegovi na tebi.Shvatam ja sta ti kazes,ali je rizicno.Podseca me na sisi sq.Ja bih radio wl ili pl nacin.A i sta te briga ako ti gluteus poraste..nek ti je bar neka misicna partija velika  :lol: :lol:

nisam ti pokazao jednu partiju,uvek sam nekako iza tebe u tim trenucima  :evillaugh:


ma razumem ja sta pricate,risk to benefit ratio,i da mi je ovako malo veliki rizik za dobrobit,al ajde sad par meseci ovako malo da promenim pa cemo sledecu turu ovako kao Koklajev (sa istom tezinom :lol: )
Why so serious?

Offline Hans

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 2519
  • Gender: Male
Odg: Hans slike
« Reply #307 on: March 12, 2011, 05:57:04 PM »
ovde cu se sloziti sa milanom sto se tice toga za kilazu,ali sugerisacu nesto drugo..mislim da je previse funkcionalnosti zanemareno u zadnje vreme..to super slow i mind muscle su stvari koje ne dovode to funkcionalne hipertrofije...misic nije stvoren da radi sporo niti da bude drkan na taj nacin..zamislis da ti moras da zamahnes sekirom super sporo ,znas kad bi odsekao stablo... generalno mislim da bi trebao koncentricnu sto eksplozivnije da izvedes,i ako treba da smanjis rep broj,generalno misic to vidi jednako,cak i bolje jer je veca produkcija sile..tako ce ti se kvad mnogo bolje razviti....mislim da si dovoljno kapilarne hipertrofije razvio i mislim da trebas da trazis novi rep range i stil izvodjenja  :blowkiss:

jak ti trener snage ,ako ti to nije reko :O:lol:

znam,ali eksplozivno i dizanje kod mene ne idu zajedno  :lol: to vazi i za bench i cucanj i biceps...u gomili dizanja mi je taj gornji deo pokreta tj druga plovina nekako slabija...primer recimo ravan bench gde mi jednsotavno misic "otkaze" da ne mogu laktove ispraviti ali bih mogao jos par reps odraditi onako do pola.Pokyusavam ja ici sto eksplozivnije gore al za sad mi je ovo najeksplozivnije sto mogu  :lol:
Why so serious?

Offline SenkaVuk

  • Iskusni rekreativac
  • *
  • Posts: 44
  • Gender: Female
Odg: Hans slike
« Reply #308 on: March 12, 2011, 08:46:46 PM »
 :help: izvinite što ovde pišem.. ali...kako se ovde izbacuju slike.??.  :wallbash1:

Offline Nitrom

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 859
  • Gender: Male
Odg: Hans slike
« Reply #309 on: March 12, 2011, 08:57:39 PM »
znam,ali eksplozivno i dizanje kod mene ne idu zajedno  :lol: to vazi i za bench i cucanj i biceps...u gomili dizanja mi je taj gornji deo pokreta tj druga plovina nekako slabija...primer recimo ravan bench gde mi jednsotavno misic "otkaze" da ne mogu laktove ispraviti ali bih mogao jos par reps odraditi onako do pola.Pokyusavam ja ici sto eksplozivnije gore al za sad mi je ovo najeksplozivnije sto mogu  :lol:
zato sto trosis previse snage... probaj sporo prvi deo ekcentricne i kako se priblizavas naglo preokreni brzinu i explodiraj gore iz sve snage..tako pravis ogromno praznjenje el.impulsa i aktiviras one najvece motorne jedinice..naravno iz serije u seriju ubrzanje ce biti sve manje i manje...tj neces moci brzo da dizes..ali sam pokusaj da dignes sto brze U TOM TRENUTKU makar sipka jedva isla,ima isti uticaj na nervni sistgem kao da samo rep-ujes do otkaza konstantnim tempom