EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: licni trening  (Read 19020 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline sale84

  • Iskusni rekreativac
  • *
  • Posts: 40
  • Gender: Male
    • datebest.net - visit website and win smartphone!
Odg: licni trening
« Reply #30 on: September 05, 2009, 12:36:16 PM »
i niko da posavetuje sta i kako vezano sa ishranom?

Offline Lazic

  • Administrator
  • *
  • Posts: 21979
  • Gender: Male
    • EXYU FITNESS
Odg: licni trening
« Reply #31 on: September 05, 2009, 01:09:43 PM »
sorry sale ali taj odgovor mozes naci u mnogim temama  :)
Suplementi prodaja Srbija - link
Uz svaki kupljeni preparat besplatan ONLINE strucni savet i konsultacije - link
Najbolji popusti i pokloni na webu - link 
BESPLATNA DOSTAVA ZA KUPOVINU PREKO 6000 din

EXYU FITNESS NA YOUTUBE-u - link
https://www.exyu-fitness.com/   forum sitemap  webshop sitemap

Offline snoopy

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 546
  • Gender: Male
Odg: licni trening
« Reply #32 on: September 05, 2009, 03:16:34 PM »
Aj da pomognemo coveku posto se nedavno registrovao,kardio radi ujutru pre jela,znaci na prazan stomak,pre teretane jedi normalno,ali trening tek posle sat-sat i po posle obroka,jer sa punim stomakom nije preporucljivo trenirati,a posle treninga mozes jesti,nije problem,taman dok dodjes kuci sa treninga...
PS: Imas search na forumu pa koristi,sto ja volim da kazem search je cudo :)

Offline sale84

  • Iskusni rekreativac
  • *
  • Posts: 40
  • Gender: Male
    • datebest.net - visit website and win smartphone!
Odg: licni trening
« Reply #33 on: September 06, 2009, 01:43:14 PM »
Aj da pomognemo coveku posto se nedavno registrovao,kardio radi ujutru pre jela,znaci na prazan stomak,pre teretane jedi normalno,ali trening tek posle sat-sat i po posle obroka,jer sa punim stomakom nije preporucljivo trenirati,a posle treninga mozes jesti,nije problem,taman dok dodjes kuci sa treninga...
PS: Imas search na forumu pa koristi,sto ja volim da kazem search je cudo :)

hvala druze punoooooooo  :clap:
sto se tice teretane ne verujem da cu ici,ne bih bas toliko da se igram jer je jedan drugar imao vecih problema sa srcem,isao u teretanu i strefio ga infarkt...dobro mozda je i preterivao sa vezbama u to necu da ulazim ali kazem samo da ne zelim da se igram ponovo sa svojim zivotom tako da cu ovog puta teretanu otpisati.
sto se mene tice tema moze pod lock ili je ostavite pa javljam kroz eto mesec dana da li i koliko je kilograma otislo  :yes:

Offline lokk1

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 2294
  • Gender: Male
Odg: licni trening
« Reply #34 on: September 22, 2009, 03:38:02 AM »
po meni srediti insulinsku osetljivost kod tebe bi imalo vishestrukih pozitivnih efekata ... omega3+low carb dijeta + chromium picolinat+jabukovo sirce +cimet ... ukratno istrazuj vishe na tu temu .. ali samo po sebi bi ti sredilo dosta tih zaliha sala + pozitivan uticaj na holesterol i kardiovaskularni sistem je neosporan
OATZ AND SQUATZ !

HATERS GONNA HATE!!

Offline sale84

  • Iskusni rekreativac
  • *
  • Posts: 40
  • Gender: Male
    • datebest.net - visit website and win smartphone!
Odg: licni trening
« Reply #35 on: October 02, 2009, 01:28:03 PM »
evo i ja da se javim,danas je tacno mesec dana kako intezivno vozim sobni bajs,u 30 dana nisam vozio 4 dana,znaci 26 aktivno vozenih dana po 60 min,uz regulisanu ishranu pao sam 4,3kg i ja sam zadovoljan :clap:
poceo sam pre nekih 2 nedelje da uzimam po 2 tablete omega 3 svaki dan al kad budem uzeo kutijicu od 100komada uzimacu po 3x dnevno,nadam se samo da ce kilogrami nastaviti da se tope....
ako jos ima neki savet slobodno neka ga iznese,svaki savet je dobrodosao. :yes:

nije mi samo jasno kako neko moze dati 100 i kusur eura za tako neku spravu a da mu posle skuplja prasinu,ja kad budem dostigao svoj cilj a to je izmedju 80 i 85kg znaci 85 da ne prelazim vozicu bajs 3x nedeljno cisto radi zdravlja i kondicije,a do tad svaki dan cepaj miki po 27km :wow:

Offline Pegasus

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 102
  • Gender: Male
Odg: licni trening
« Reply #36 on: October 03, 2009, 12:20:46 PM »
Bravo Sale, na pravom si putu samo lagano i strpljivo, lepo rece neko a i ti to shvatash odlicno da nema potrebe da zurish jer uopste nije bitno da skinesh te kg sto pre,vec da sigurnim putem stignesh do zeljene tezine i kondicije,sa obizrom na sve sti si rekao o svom zdravlju.

Moj savet je da svakako cujesh i savete doktrora,ali da sto vishe vremena provedesh citajuci forum,kao i sam istrazujuci po netu,jer ce u velikom broju slucajeva ove druge informacije biti tacnije i verodostojnije,a i tako cesh nabaciti znanje pa cesh i sam moci provaliti koji doca stvarno poznaje materiju vezbanja(ne pricam o medicinskom znanju). Sto budesh vise znanja i iskustva imao,moci cesh posle odredjenog vremena, osluskujuci i svoje telo kako reaguje(a koliko vidim iz tvog pisanja razuman si i pametan decko)  - da sam donosish zakljucke sta je bolje za tebe i ubacivati finese koje ti odgovaraju vishe. Stim da uvek se posavetuj sa lekarima ali i ovde na forumu, pazeci da prihvatash savete najiskusnijih i najcenjenijih forumasha.

Tempo kojim si skinuo 4.3kg za mesec dana tj 1kg nedeljno je odlican,po meni ne bi trebao u narednim mesecima da idesh brze,jer se u pocetku inace najbrze skidaju kg.Sve sto je oko 0.5kg nedeljno je odlicno i sigurno prepuruceno od svakog lekara,pogotovo ako se to radi uz aerobnu fizicku aktivnost ,jer to znaci i da unosish dovoljno hrane.Najbitnije je da shvatish da je za tebe ishrana 80-90% zdravlja,tu cesh vec moci vishe slusati doktore jer ne verujem da ima tu mnogo onih koji ne znaju osnovne postulate(za vezbanje ima mnogo onih koji su tabula raza veruj mi).
Stim da opet na forumu trazi misljenje o ishranu sta god ti nije jasno ili sumanjash,uvek je bolje cuti vishe misljenja,pogotvo ako je zdravlje u pitanju.

Ja sam daleko od nekog velikog konkretnog znanja da bih ti davao konkretne savete,ali sam siguran da ti ovaj uopsteni moze znaciti makar kao podstrek da nastavish u pravom smeru i da ti pruzi neke ospte smernice kojim idejama da se vodish kada budesh hteo da se savetujesh ili pravish/modifikujesh nacin ishrane/vezbanja.

Veliki pozdrav i josh jednom svaka cast ,samo tako nastavi - lagano,pametno i uz sto vishe znanja koja cesh sticati ovde,kod lekara i na netu.

Offline sale84

  • Iskusni rekreativac
  • *
  • Posts: 40
  • Gender: Male
    • datebest.net - visit website and win smartphone!
Odg: licni trening
« Reply #37 on: October 03, 2009, 01:14:01 PM »
ma vreme mi nije odlucujuci faktor,najbitnije je da se meni upalila lampica u glavi da hocu da smrsam i ne samo da smrsam vec da zivim zdravo koliko je to moguce...
zato sam i otvorio licnu temu da vidim sta ljudi misle i da me posavetuju kako da vezbam.
sto se tice kilograma dosta variraju,eto npr juce kad sam se merio imao sam 97.2 a danas 97.8 a najveci minus mi je bio 96.4 mada dobro necu da se opterecujem ciframa,meni je bitno da su kilogrami krenuli dole...

sto se  tice ishrane ne verujem da igde gresim,od mesa unosim ribu (skarpinu) ili belo pilece meso na teflonu (to mi je obrok za rucak+ neko varivo),od povrca sve jedem,od mleka i mlecnih proizvoda nemasni sir s 5% masnoce i mleko s 0.9% masnoce,o majonezu,masnim sirevima,pavlaci ni ne razmisljam...i da ribu iz konzerve dosta cesto jedem naravno bez ulja.sto se dorucka tice uglavnom kifla s nemasnim jogurtom mada sam u poslednje vreme poceo da uzimam kornfleks s mlekom i malo meda i osecam da mi jako prija i drzi me sitog...sve ovo sto unosim u sebe em je nemasno sto je u mom slucaju jako bitno jer moram da drzim nivo triglicerida i holesterola u normali em zdravo tako da mislim da je ovo dobitna kombinacija.
ako neko misli da negde gresim slobodno neka kaze :)

sto se tice vezbanja secam se da sam u pocetku vozio pod stepenom opterecenja 2 i da nisam prelazio 26km/h,danas je vec druga prica,osetio sam da se mnogo vise znojim kada je zagrejavanje oko 26-27km/h a tamo od 30minuta do kraja treninga ne spustam ispod 29km/h naravno prateci puls koji ne prelazi 115 cak sta vise u nekim navratima mi je i ispod 100 sto je super :yes:

@Pegasus
Veliki pozdrav i tebi i svim ljudima koji su pomogli jednom pojedincu da krene s programom,druzicemo se i dalje ja sam uvek tu,a za forum nemam reci,ko zeli nacice ama bas sve,ja jedino imam problem kada nesto trazim nece search da mi radi,ne znam zasto,ali dobro i ovako se jako dobro snalazim.Zivi bili moji forumasi i redovno trenirali  :clap:

Offline Und3i2c0v3i2

  • Ponosni vlasnik
  • *
  • Posts: 4223
  • Gender: Female
  • Think I'm Sarcastic? Watch Me Pretend To Care
Odg: licni trening
« Reply #38 on: October 03, 2009, 01:23:23 PM »
seansa gotova? lol

aj ipak napisi jelovnik  :)


Love your Enemies ....
It Fucks wit their Heads

Offline sale84

  • Iskusni rekreativac
  • *
  • Posts: 40
  • Gender: Male
    • datebest.net - visit website and win smartphone!
Odg: licni trening
« Reply #39 on: October 03, 2009, 03:27:44 PM »
jedna seansa gotova od x dozivotnih :clap:

ajd da napisem i jelovnik po satnici :yes:
ustajem oko pola 11,popijem kafu obavezno,
u 11h dorucak (jedna prazna kifla s jogurtom od 0.9%mm ili kornfleks kukuruzne i ovsene pahuljice s mlekom i kasikicom meda),oko 13h sedam na bajs i cepam 60min (uopste nisam gladan dok vozim i ne osecam nikakve "tegobe")
oko 15h rucak(e sad sve zavisi sta keva kuva,npr danas jedem spanac s isprzena 2 belanca i jedno parce hleba,sutra cu npr jesti za rucak bareno povrce krompir,sargarepa,zelen i pilece belo meso s sosom od paradajza,zatim sta je jos na jelovniku cuspajz od sargarepe i riba-skarpina u teflonu ili pilece belo,sataras od paprike u kombinaciji s ribom ili belim mesom,boranija,grasak,dinstana tikvica u kombinaciji s ribom ili belim mesom eto to bi bilo to sto se tice rucka,naravno uz svaki rucak jedno tanje parce hleba i jos dodajem salatu-svez kupus ili crvena paprika)
oko 19h vecera (za veceru kombinujem npr proprzim papriku u teflonu,dodam na kraju 2 belanca i uz to malo jogurta ili uzmem sardinu iz konzerve bez ulja s nemasnim somborskim sirom i malo jogurta ili 3-4 tanka snita salame-samo pilece grudi posto sam procitao da u sebi imaju najmanje kalorija od svih salama u 100gr ili ako za dorucak jedem kiflu za veceru jedem kornfleks s mlekom znaci kombinujem....
eto to bi bilo,mislis li da se dobro hranim za sada ili bi trebalo nesto da menjam??

veliki pozz Und3i2c0v3i2 kisss