EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: oslić, losos, sardina u konzervi?  (Read 17428 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Msmaza

  • Iskusni rekreativac
  • *
  • Posts: 45
  • Gender: Female
Odg: oslic, losos, sardina u konzervi?
« Reply #10 on: March 27, 2008, 06:40:02 PM »
 :flowers: Laki, eto ti jedan cvetak-zanovetak za ovo trpljenje blesavih pitanja!
U principu najviše i jedem manje masne ribe (oslić, bakalar, škarpina), ovo me interesiralo čisto da znam dal postoji neka druga razlika u tim ribama što se tiče proteina i njegove iskoristivosti, neka caka poznata samo vama profićima.  :bow:

Offline Ralex

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 77
Odg: oslic, losos, sardina u konzervi?
« Reply #11 on: August 23, 2008, 06:46:04 PM »
Pitacu ovde da ne otvaram novu temu. Primetio sam da su na pijaci sardine dosta jeftinije nego po marketima. Uvek kupujem sardine Mirna-Rovinj iz Hrvatske. Na pijaci konzerva od 125 g kosta 40 din, a u marketu 60 din. E sad fora je sto u marketima sve one imaju sistem da se lako otvori konzerva i pise na njima u uglu bez konzervansa, dok na pijaci nemaju rucku za otvaranje i ne pise to za konzervans. Uporedjivao sam slike na njihovom sajtu i nijedne sa pijace se ne poklapaju. Zanima me da li je na pijacama mozda samo lazna i prepakovana sardina koja je stoga i jeftinija, ili oni mozda ne placaju neke poreze ili da je samo takvo pakovanje za nase trziste i ostale hrvatske susede? 

Offline munja

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 294
  • Gender: Male
  • Live to ride-Ride to live
Odg: oslic, losos, sardina u konzervi?
« Reply #12 on: September 16, 2008, 10:06:36 PM »
Pitacu ovde da ne otvaram novu temu. Primetio sam da su na pijaci sardine dosta jeftinije nego po marketima. Uvek kupujem sardine Mirna-Rovinj iz Hrvatske. Na pijaci konzerva od 125 g kosta 40 din, a u marketu 60 din. E sad fora je sto u marketima sve one imaju sistem da se lako otvori konzerva i pise na njima u uglu bez konzervansa, dok na pijaci nemaju rucku za otvaranje i ne pise to za konzervans. Uporedjivao sam slike na njihovom sajtu i nijedne sa pijace se ne poklapaju. Zanima me da li je na pijacama mozda samo lazna i prepakovana sardina koja je stoga i jeftinija, ili oni mozda ne placaju neke poreze ili da je samo takvo pakovanje za nase trziste i ostale hrvatske susede? 

   Ja mislim da je ona u sustini ista.A jeli pričamo o srdeli ili skuši,sa povrćem ili bez? :dunno: :dunno:

Offline Tiya

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 236
  • Gender: Female
Odg: oslic, losos, sardina u konzervi?
« Reply #13 on: September 18, 2008, 02:24:40 PM »
Pitacu ovde da ne otvaram novu temu. Primetio sam da su na pijaci sardine dosta jeftinije nego po marketima. Uvek kupujem sardine Mirna-Rovinj iz Hrvatske. Na pijaci konzerva od 125 g kosta 40 din, a u marketu 60 din. E sad fora je sto u marketima sve one imaju sistem da se lako otvori konzerva i pise na njima u uglu bez konzervansa, dok na pijaci nemaju rucku za otvaranje i ne pise to za konzervans. Uporedjivao sam slike na njihovom sajtu i nijedne sa pijace se ne poklapaju. Zanima me da li je na pijacama mozda samo lazna i prepakovana sardina koja je stoga i jeftinija, ili oni mozda ne placaju neke poreze ili da je samo takvo pakovanje za nase trziste i ostale hrvatske susede? 

Riblje konzerve su termički sterilizirane i u njih ne ide nikakav konzervans. U Hrvatskoj je zabranjeno to stavljati na proizvode, jer se time stvara slika kako je neka sa konzervansima, a neka ne....isto kao kad na biljna ulja pišu da nema kolesterola...
Ukratko... ta s pijace je jeftinija jer joj je i pakiranje jeftinije (nema otvarača)!!
Pozz ;)
Practice makes perfect

Offline Vaki_LEE

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 204
  • Gender: Male
Odg: oslic, losos, sardina u konzervi?
« Reply #14 on: September 18, 2008, 07:36:23 PM »
Riblje konzerve su termicki sterilizirane i u njih ne ide nikakav konzervans.

Uh sada mi je lakse, jer ja se ubih od ovih sardina, pojedem sigurno 400 grama dnevno!  :)
It'a all about: Perfect Nutrition, Hard Work, Pain and Sacrifice a lots of Sacrifice!

Offline munja

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 294
  • Gender: Male
  • Live to ride-Ride to live
Odg: oslic, losos, sardina u konzervi?
« Reply #15 on: September 18, 2008, 07:50:44 PM »


   Jeli netko probao lososa iz konzerve iz Lidla,meni nije nimalo loš? :dunno:

Offline zoranmisic

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 8
  • Gender: Male
    • Zarada na netu!
Odg: oslic, losos, sardina u konzervi?
« Reply #16 on: September 22, 2008, 12:16:07 PM »
A ove sardine u paradajz sosu?

i kako stoje stvari sa kukuruznim brasnom i maslinovim uljem smem li ih konzumirati ako pokusavam da smrsam?

Offline Lazic

  • Administrator
  • *
  • Posts: 21979
  • Gender: Male
    • EXYU FITNESS
Odg: oslic, losos, sardina u konzervi?
« Reply #17 on: September 22, 2008, 03:04:24 PM »
Quote
A ove sardine u paradajz sosu?
lose

Quote
i kako stoje stvari sa kukuruznim brasnom
izbegavaj

Quote
maslinovim uljem
moze ali treba da znas kada


Suplementi prodaja Srbija - link
Uz svaki kupljeni preparat besplatan ONLINE strucni savet i konsultacije - link
Najbolji popusti i pokloni na webu - link 
BESPLATNA DOSTAVA ZA KUPOVINU PREKO 6000 din

EXYU FITNESS NA YOUTUBE-u - link
https://www.exyu-fitness.com/   forum sitemap  webshop sitemap

Offline c0a007

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 290
  • Gender: Male
  • picke se drogiraju,frajeri treniraju :)
Odg: oslić, losos, sardina u konzervi?
« Reply #18 on: November 30, 2010, 07:44:44 PM »
jel ok da se jede 2-3 sardine u ulju nedeljno radim masu trenutno ili svaki dan 1 sardina u ulju i 1 tuna u slanoj vodi?Tunu vec jedem ali bih da pocnem i sardinu pa me interesuje zbog tog ulja jel ok?Molim vas za brz odgovor.Hvala unapred