EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: Dijeta+Trening  (Read 2336 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Chiquitita :)

  • Lenstina
  • *
  • Posts: 1
  • Gender: Female
Dijeta+Trening
« on: August 07, 2009, 01:47:19 AM »

             Ciao! :)

     Meni je potrebna pomoc vas strucnjaka kako bi dobila svoj program vjezbanja i plan ishrane. Znam, reci cete mi da ima 568 hiljada tema koje govore o tome, al, eto, mislim da je moj slucaj malo specifican, hehe:) 
     Naime, zbog  sadasnjeg gastritisa, cestih upala pluca koje sam imala kao dijete, i djecije astme, morala sam da uradim test netolerancije na hranu, koji mi je pokazao koju hranu ne smijem, a koju smijem jesti. Izmedju ostalog zabranjeno mi je kravlje mlijeko i svi proizvodi koji se sastoje od  kravljeg mlijeka, sem jogurta i mladog sira, zatim kvasac koji moram svesti na minimum, svinjetina i svi suhomesnati proizvodi, soja, banane mogu jesti 2 na 7 dana, i jaja(tj. zumance) isto tako ne smijem jesti vise od 2 na 7 dana.

    Upravo zbog toga, ne bih smjela da drzim te klasicne low-carb dijete koje podrazumjevaju svaki dan 2 ili vise jaja..

    A sto se tice izgleda imam nekih 5 kg viska, BMR mi je 1459, a BMI 22,7. Imam pravu zensku gradju, jako uzak struk i jace kukove. Htjela bih da stanjim i zategnem butine, malo smanjim donji stomak, ojacam mislice ledja i ramena, i naravno, iako imam dooosta oblu guzu, htijela bih da je podignem i zategnem. Eto, "samo" to! haha :))

    Sad preko ljeta plivam, preskacem konopac svaki dan po 20 min i radim cucnjeve, ali sam namjeravala da pocnem u teretanu cim mi pocne skola. U teretanu sam i ranije isla, i u dobroj sam kondiciji.

   Eto, bila bi vam jaaaakoo zahvalna kad biste mi sastavili program treninga i neku dijetu, jer znam da je ovaj forum pun strucnjaka i nadam se da cete moci da odvojite malo vremena za mene, jer inace nemam srece sa dijetama i time, bacila sam pare na  nuticionistu, od cije sam dijete samo dobila nizak holesterol i secer, vrtoglavicu i naravno poremecaj ciklusa...


    Uhh, ala sam se raspisala..:) U svakom slucaju, nadam se vasem odgovoru i pomoci, i unaprijed se zahvaljujem! :)

                                     Pozdrav!! :))

Offline Und3i2c0v3i2

  • Ponosni vlasnik
  • *
  • Posts: 4223
  • Gender: Female
  • Think I'm Sarcastic? Watch Me Pretend To Care
Odg: Dijeta+Trening
« Reply #1 on: August 07, 2009, 06:43:39 AM »
Izmedju ostalog zabranjeno mi je kravlje mlijeko i svi proizvodi koji se sastoje od  kravljeg mlijeka, sem jogurta i mladog sira, zatim kvasac koji moram svesti na minimum, svinjetina i svi suhomesnati proizvodi, soja, banane mogu jesti 2 na 7 dana, i jaja(tj. zumance) isto tako ne smijem jesti vise od 2 na 7 dana.

pa ni jedna namirnica koju si navela nije bas zastupljena u dijetama lol
zumance uopste ne moras jesti  :boxed:
slobodno sastavi jelovnik bez banana, kvasca, soje, svinjetine, suhomesnatih proizvoda, zumanca i mleka  :yes:


Love your Enemies ....
It Fucks wit their Heads