EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: Moj plan ishrane  (Read 3650 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Saul

  • Lenstina
  • *
  • Posts: 4
  • Gender: Male
Moj plan ishrane
« on: October 28, 2013, 12:57:23 AM »
Pozdrav ljudi,
visok sam 190cm i tezak 108kg. U teretanu sam isao oko dve godine dok sada treniram mma i sto se tice kondicije, sasvim sam dobar, ali osecam da me ovaj visak kilograma i sala cini sporijim i manje agilnim pa sam zato odlucio da regulisem taj problem.
Malo sam gledao o rotaciji UH na ovom sajtu i sastavio sam plan ishrane pa sam mislo ako mozete da ga pogledate i da mi kazete sta tu eventualno ne valja.

Nizak unos UH:
 - 4 belanca + ela sir
 - saka orasastih plodova (bez kikirikija)
 - 200gr piletine
 - 150gr tunjevine ili neke druge ribe
 - ela sir

Srednji unos UH:
 - 150gr tunjevine + postan jogurt
 - saka orasastih plodova (bez kikirikija)
 - 200gr teletine + integralni pirinac
 - 4 belanca + ela sir
 - ela sir

Visok unos UH:
 - ovsene + 2 jaja + postan jogurt
 - tunjevina + ela sir
 - 200gr piletine + integralni pirinac
 - 200gr piletine  + jedna vocka
 - ela sir

1 dan bi bio visok unos UH a po 3 dana srednji i nizak. Uz sve to planiram i Animal Cuts da uzmem.
Da li ovo valja necemu??

Offline vukasinami

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 127
  • Gender: Male
Odg: Moj plan ishrane
« Reply #1 on: October 28, 2013, 09:57:51 AM »
Ja uz high u svaki obrok ubacujem komplexan uh,u low idem pwm komplexan hidrat a kada mi je no carb ne treniram.treba samo da priblizis treningu dijetu.mozes na low carbu i na no carb jesti i zumanca.i da ja licno bih sve na vodi izbaci mleko i jogurt.

Offline Becks

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 1743
  • Gender: Male
Odg: Moj plan ishrane
« Reply #2 on: October 28, 2013, 10:47:10 AM »
Kolike su kolicine uh po danima?
Ne treba cuts. Ne treba ti 3 low dana pogotovo ako ti je low npr 50g uh.


Sent from my iPhone 4 using Tapatalk

Offline Saul

  • Lenstina
  • *
  • Posts: 4
  • Gender: Male
Odg: Moj plan ishrane
« Reply #3 on: October 28, 2013, 05:13:42 PM »
@Becks
Ne znam koliko tacno gr UH uzimam po danima zato sto sam ishranu koncipirao na osnovu teksta o rotaciji UH bez racunanja (http://www.exyu-fitness.com/ishrana/rotacija-ugljenih-hidrata-za-one-koji-ne-zele-da-racunaju/ ).

Zasto mislis da animal cuts nije potreban? Ja pre svega mislim da ga uzmem zato sto sam citao da smanjuje potrebu za UH kao i da generalno daje energiju (radim danima sam obicno na poslu+faksu+treningu od 9 ujutru do 10 uvece).

Offline Becks

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 1743
  • Gender: Male
Odg: Moj plan ishrane
« Reply #4 on: October 28, 2013, 09:10:18 PM »
Ne znam koliko tacno gr UH uzimam po danima zato sto sam ishranu koncipirao na osnovu teksta o rotaciji UH bez racunanja
Tebi treba oko 3500 kcal za odrzavanje te kilaze.

Nizak unos imas oko 120g proteina i saka orasastih. To je dovoljno ako imas 7-8 godina.
Srednji dodas 1 uh obrok (opet verovatno mozda 150g pirinca), visok 2 uh obroka. Sve u svemu premalo kalorija za nekoga ko ima 105+kg i aktivno se bavi sportom. Zato je bitno racunanje barem otprilike.

Zasto mislis da animal cuts nije potreban? Ja pre svega mislim da ga uzmem zato sto sam citao da smanjuje potrebu za UH kao i da generalno daje energiju (radim danima sam obicno na poslu+faksu+treningu od 9 ujutru do 10 uvece).
Ma kakvi, ne smanjuje potrebu za UH. Sto se tice energije, tu ima malo stimulanata, nista bolje nego neke kofeinske tablete ili cista kafa. I zbog ovoga onda treba da pojacas klopu, pogotovo sto si aktivan ceo dan i jos uvece trening.

Offline Saul

  • Lenstina
  • *
  • Posts: 4
  • Gender: Male
Odg: Moj plan ishrane
« Reply #5 on: October 29, 2013, 11:27:05 PM »
Nizak unos imas oko 120g proteina i saka orasastih. To je dovoljno ako imas 7-8 godina.
Srednji dodas 1 uh obrok (opet verovatno mozda 150g pirinca), visok 2 uh obroka. Sve u svemu premalo kalorija za nekoga ko ima 105+kg i aktivno se bavi sportom. Zato je bitno racunanje barem otprilike.
Pa da li onda da povecam porcije u low danima ili mozda da pocnem whey da koristim?

U svakom slucaju hvala za savete, narocito za animal cuts. Kada bolje razmislim tablete kofeina ce da rade zeljeni posao a 5 puta su jeftinije.

Offline vukasinami

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 127
  • Gender: Male
Odg: Moj plan ishrane
« Reply #6 on: October 29, 2013, 11:58:14 PM »
Pa whey bi trebao npr pre spavanja ili pwm nesto kratko jer je brz.na low dane ides npr u pwm uh,tako ja radim ali uzmi nesto kao kofein za trening.
Ne treba ti nista od sagorevaca bacas pare sama rotacija ce te odraditi.

Offline Becks

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 1743
  • Gender: Male
Odg: Moj plan ishrane
« Reply #7 on: October 30, 2013, 09:03:01 AM »
Pa da li onda da povecam porcije u low danima ili mozda da pocnem whey da koristim?

U svakom slucaju hvala za savete, narocito za animal cuts. Kada bolje razmislim tablete kofeina ce da rade zeljeni posao a 5 puta su jeftinije.
Pojacaj proteine jos malo, iz bilo kojeg izvora. I na low dan ne moras ici ispod 100g uh, to je nista, pogotovo na 105+kg.


Sent from my iPhone 4 using Tapatalk

Offline Saul

  • Lenstina
  • *
  • Posts: 4
  • Gender: Male
Odg: Moj plan ishrane
« Reply #8 on: November 23, 2013, 03:32:24 PM »
Proslo je neko vreme pa rekoh da javim o napretku.
Ovu ishranu sam poceo da primenjujem 4.11. i tada sam imao 109(!!!!)kg, danas (23.11) sam stao na vagu i pokazala je 103.5 kg.
Moram da napomenem da sam malo odstupio od prvobitnog plana. U low danima ubacujem u jedan obrok (obicno rucak) bareno povrce (brokoli,prokelj,grasak,pasulj....) i mid danima imam dva obroka sa takvim dodatkom povrca dok u high danima jedem i pirinac.
Generalno sam zadovoljan kako sve napreduje i cilj mi je da se spustim na oko 95kg.