EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: Ishrana- ko koga laze?  (Read 52320 times)

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Offline Nitrom

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 859
  • Gender: Male
Odg: Ishrana- ko koga laze?
« Reply #80 on: May 21, 2011, 09:32:53 PM »
Nije problem ako jedes uh uvece da ces se ugojiti,problem je sto ces potencijalno i u 99% slucajeva blokirati gubitak masti.....  velika greska vecine je sto mislis da ce svaki uh uvece da ide u mast..dokle god ima mesta u glikogenu odnosno potpada u dnevni planiran unos uh nece ,e sad na dijeti je problem sto podignut insulin onesposobljava enzime za mobilisanje masti,a to remeti celu pricu ,stoga uvece vlakna i na dobrom si putu

Offline Und3i2c0v3i2

  • Ponosni vlasnik
  • *
  • Posts: 4223
  • Gender: Female
  • Think I'm Sarcastic? Watch Me Pretend To Care
Odg: Ishrana- ko koga laze?
« Reply #81 on: May 22, 2011, 08:56:14 AM »
neke poruke iz teme su prebacene ovde


Love your Enemies ....
It Fucks wit their Heads

Offline miss ja

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 68
  • Gender: Female
Odg: Ishrana- ko koga laze?
« Reply #82 on: May 22, 2011, 09:15:24 PM »
evo me.. :). Moram da se pohvalim da se vec mrvicu pocelo primecivati to sto trcim i pazim sta jedem! ;). Jedino cu mozda izgubiti neke prijatelje( ;) ) u petak sam drugarici posle faxa rekla- al ti ne smes sada da jedes nista iz pekare, uh ne mogu posle rucka da se jedu... Ne mogu recima da opisem kako me je pogledala(prostrelila). Postajem fitnes freak ;)
Kao sto rekoh primeti se da sam oslabila u rukama i grudima, al, posto sam debil i nisam se merila :wallbash1: nzm ni koliko al se primeti (primetila je i moja mama i drugarice :) ), sto je vazno! Hvala svima za odgovore i podrsku :), stvarno mi mnogo znaci, jer nije fora samo da oslabim nego i da naucim sta je pravilno sta ne i da se trudim da mi neki principi i navike ostanu zauvek, a ne da se kada oslabim 5 kg posle vrate ovi + jos par kg :hitself:. Imam par pitanja( meni su zaista jako vazna)..al cu prvo pokusati da proverim iz drugih tema..pa tek onda da pitam... Al ovo je definitivno jako vazno (i moram odmah da pitam)-vec nedelju dana nisam spavala normalno i kako je krenulo necu ni spavati sve dok mi se ne zavrse ispitni rokovi :wallbash1: :wallbash1: :wallbash1:,pa sam krenula da pijem neke tablete za jacanje imuniteta(njih pijem i u prolece zbog alergije). Da li je to lose il je ok? (nadam se da nije glupo pitanje, nzm kako deluju na organizam, pa zato..)

Offline miss ja

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 68
  • Gender: Female
Odg: Ishrana- ko koga laze?
« Reply #83 on: May 22, 2011, 09:40:23 PM »
kakva sam plavusa :blush:, ne verujem :hitself:. Evo sastava leka:
beta karoten,vitamni E, vitamin C, Selen,ulje boraca,riblje ulje(pom materije-pcelinji vosak,zelatin,glicerol,crvena pasta gvozdje-oksid)

Offline Invincible

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 310
  • Gender: Male
Odg: Ishrana- ko koga laze?
« Reply #84 on: May 22, 2011, 10:24:06 PM »
Ne moze da skodi. Cak stavise ti sastojci koji imaju antioksidativna svojstva ti idu u korist
I know what is within me, even if you can't see it yet. I will become what I know I am.

Offline miss ja

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 68
  • Gender: Female
Odg: Ishrana- ko koga laze?
« Reply #85 on: May 22, 2011, 10:29:15 PM »
evo i pitanja..(stvarno sam se trudila da procitam sto vise, al jakooo sam nenaspavana a ujutro ustajem pre 6 :bored:), pa izvinite ako se nesto ponavlja.
1-sta mislite o   http://www.dijeta.net/kupus_dijeta.htm  (da se ova corba-supa jede kao supa za rucak), jer ja nzm neki pametan nacin da jedem kupus (koji MORAM da jedem zbog probave), da je kuvan bez mrve masnoce.
2- da li moze sargarepa umesto voca za  uzinu (mama me mraci da je jedem zbog vitamina..a ja mrzim salatu od saragarepe  :bored:)
 (ako je vec bilo ovakvih ja se izvinjavam al zaista nisam nasla odgovore... :bored: )

Offline miss ja

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 68
  • Gender: Female
Odg: Ishrana- ko koga laze?
« Reply #86 on: May 22, 2011, 10:33:42 PM »
Ne moze da skodi. Cak stavise ti sastojci koji imaju antioksidativna svojstva ti idu u korist

Super! :) Hvala za odg :)

Offline nemanja1234

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 379
  • Gender: Male
Odg: Ishrana- ko koga laze?
« Reply #87 on: May 22, 2011, 10:56:53 PM »
Svi vitamini ti dobro dodju, ali mislim da bi ti neki multivitamin bio bolja solucija (i jeftiniji i vise vitamina, a i u vecim kolicinama).

1. Sto se tice te supe... U njoj ima sve zivo, a kupus mu dodje samo kao zacin (dobro je nisu nazvali "corba od vode"). Samo jos fali svinjsko meso, pa da bude kao i bilo koja druga corba, mozda cak i "bogatija"  :lol:
Ako si mislila za rucak u smislu "za ceo obrok", onda valjda znas da ne mogu samo vlakna, nego trebas da imas proteine + vlakna ili proteine + UH. Ali ako si mislila kako da jedes taj kupus uz proteine, e onda mozes da ga jedes kao kupus salatu sa sircetom ili da ga jedes "ovako", kao sto bi jela i tu sargarepu.

2. Umesto voca mozes i sargarepu, mada mislim da ti je bolja opcija voce. Ne znam kakva ti je ta salata od sargarepe, da li ima jos nesto u njoj. Da ne bude kao ova "corba od kupusa"  :lol:

Offline miss ja

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 68
  • Gender: Female
Odg: Ishrana- ko koga laze?
« Reply #88 on: May 23, 2011, 08:31:19 AM »
hvala za odg...
1-ovo sam mislila da jedem kao supu(koliko vidim puno je povrca... ) + ostalo
(zab sam reci da hocu tj da moram da jedem neku supu,corbu il sta vec jer par dana imam probleme za probavom..pa zato sam pokusala da nadjem "najbolju" kombinaciju i da je corba i da ima kupus tj. vlakna..)
2-nzm za salatu,mama je pravi( ne mesa sargarepu sa drugim povrcem ;)  ) al ja ne volim sargarepu uopste, osim svezu bez dodataka..pa sam zato pitala. Hvala  :) :) :)

Offline nemanja1234

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 379
  • Gender: Male
Odg: Ishrana- ko koga laze?
« Reply #89 on: May 23, 2011, 09:15:13 AM »
Ne znam odakle to da supa poboljsava probavu? I kako?
Jedi ti vise vlakana, pa ce se probava srediti, a mozes da probas i laneno ulje (ne znam odakle mi ovo, ali citao sam da pomaze). Nemoj da jedes ljuto ako imas problema sa probavom (meni cak i rotkvice tada smetaju). A cini mi se da tebi prorade creva kad trcis, pa ti onda kad imas tih problema protrci jedan krug oko kuce  :lol:

Ovo supu "od kupusa" nemoj da jedes. Zato sto:
1. Ima vise svega ostalog, nego samog kupusa
2. Ima stvari koje izbegavas na dijeti, i to ih ima u vecoj meri npr:
-ima oko 800g luka (a on iako ima malo vlakana ima dosta secera)
- cak 2 konzerve paradajza koje su takodje pune secera (a ovi paradajz sokovi kod nas se dobijaju od koncentrata, kome se jos doda secer)
-ima zitarice koje su kao sto znas pune UH, a njih ne bi trebalo da mesas sa vlaknima. Vidim da je jedna kasika, pa mozda nece skoditi, ali ako je po jedna od svih onih zitarica  :crazy: Ispasce oko 70g UH samo u tim zitaricama

Sto se sargarepe tice slobodno dodaj u salatu i druga vlakna ako hoces, nego sam mislio da ne bude kao sa ovom tvojom corbom od kupusa, da u njoj bude i sve ostalo (majonez...)